Одберете локација на пристап

Премиерот Зоран Заев на вечерашната собраниска седница порача дека Владата ги слуша критиките и пркоси. Направи споредба со претходната власт и претходниот премиер Никола Груевски, за кој рече дека бил претседател на речиси се во државата.
Според последните анализи на водата од рекреатвното езеро „Младост“за месеците мај и јуни земени од стручни екипи при ЈЗУ Центар за јавно здравје од Велес на трите мерни места покрај езерото „Младост“ – Хотел „Ро
Со вашето владење Македонија оди во авторитазриам, рече од собраниската говорноица Влатко Ѓорчев, пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ. -Тука во законодавниот дом моравме два часа да се убедуваме да прифатите реплики од пратениците на ВМРО-ДПМНЕ. Зоран Заев с
Чест ми е што ја водев најдобрата институција во земјава. Се гордеам што имав одличен тим со кој не се плашев да влезам во ниту една битка. Благодарност до вработените во Министерството за финансии што беспоштедно работеа да ги спроведеме реформи
Мактел успеа да дознае дека премиерот сепак лично ќе раководи со секторот финансии, т.е иако нема да биде назначен за министер, сепак ќе го остави местото празно и ќе го менаџира како вршител на должност, нешто што му го овозможува законот за влада
Aнтикорупциската комисија го извести Собранието дека предлогот премиерот Зоран Заев да биде истовремено и министер за финансии е спротивен на Законот за спречување корупција и судир на интереси, бидејќи, согласно законот, двете функции се неспоиви.
Бугарија и Македонија ќе најдат начин низ пријателство и почит да го решат прашањето за Гоце Делчев, вели Димитров. За тоа колку се реални заканите на Бугарија дека ќе го блокира процесот за добивање датум за преговори со ЕУ овој октомври ако не се
Бугарскиот премиер Бојко Борисов се надева на договор во заедничката комисија за историја за, како што рече, да можат максимално да продолжат со поддршка на Северна Македонија за членство во НАТО и ЕУ, пренесе „360 Степени“.
Пратеникот од СДСМ Костадин Костадинов посочи дека најдобар показател дека економијата се движи во виситинска насока е растот на БДП во првиот квартал од годинава за 4,1 процент што според него ќе мотивира зголемување на минималната и просечната пл
Почитувани, Денес 26.05.2019 година во просториите на Управата за финансиска полиција се одржа средба помеѓу директорот на Управата за финансиска полиција Арафат Муареми, преставник на месната заедница на село Љуботен и дел од жителите н
Сите политички партии кои сакаат Северна Македонија да почне преговори со ЕУ, да најдат конструктивно решение за СЈО кое ќе одговара и на партиите во власта и на партиите надвор од власта, а за ова опозицијата треба да поднесе одговорност, рече х
Министеркaта без ресор задолжена за странски инвестиции, Зорица Апостолска денес ја посети американската компанија „Теламон“, која минатата година ја започна својата инвестиција во општина Гази Баба, Скопје, каде отвори фабрика за произ

ЗЛАТНА КНИГА СЕ ТОТАЛНИ ЦАРЕВИ

Повеќе

МАКСИМ КАКО ДЕДО МРАЗ: ИМ ЧЕСТИТАШЕ НОВА ГОДИНА НА КУМАНОВЦИ ТАКА ШТО ИМ ПРОСТИ 43 МИЛИОНИ ДЕНАРИ ДОЛГОВИ КОН ОПШТИНАТА!!!

После подолг временски период Општина Куманово направи пресек во рамките на даночното одделение, по што се дојде до заклучок дека има одредени побарув...

Повеќе

МАКСИМ ДИМИТРИЕВСКИ ЧЕСТИТАШЕ НОВА ГОДИНА НА МАКЕДОНСКИ, АЛБАНСКИ, АНГЛИСКИ, ТУРСКИ, РОМСКИ И СРПСКИ

- Почитувани сограѓани, сакам најтопло да ви ја честитам новата година со најискрени желби.Посакувам оваа година да го исполниме нашето секојдневие ...

Повеќе

НАУМОВСКИ: Апелирам до родителите од општина Ѓорче Петров да се придржуваат до насоките на Министерството за здравство, со цел намалување на опасноста од понатамошно проширување на епидемијата

Повеќе

(ВИДЕО) САМО 1% БУБАЛИЦИ ЈА ВЛЕЧАТ АМЕРИКА НАПРЕД, СВЕ ДРУГО Е НЕПИСМЕНО И ГЛУПО КАКО ЃОН

Americans, what is this? pic.twitter.com/DtdZCjTmU9 — Byeonce (@lemonadead) December 30, 2018

Повеќе

(ВИДЕО) БОМБА НА ЗАЕВ: Ќе ја покачиме дополнително минималната плата во 2019-та, со цел просечната плата од 400е да се качи на 500е!

Повеќе

СТЕВО ПЕНДАРОВСКИ ВОДИ НА ИНТЕРНЕТ ГЛАСАЊЕТО ЗА ИДЕН ПРЕТСЕДАТЕЛ КОЕ ГО СПРОВЕДУВА ПОРТАЛОТ СЛОБОДЕН ПРОСТОР

Порталот Слободен Простор спроведува интернет гласање за иден претседател, гласањето е во тек, имаат гласано над 2000 читатели, засега резултатите с...

Повеќе

(ВИДЕО) ЛАЖНИ ПАТРИОТИ: Кога се во опозиција бранат име, кога се на власт го менуваат!!!

Повеќе

ЗАЕВ ЗА ИЗЈАВАТА НА ЕДИ РАМА ЗА ОТВОРАЊЕ НА ГРАНИЦАТА МЕЃУ АЛБАНИЈА И МАКЕДОНИЈА: ЈАС БИ ГИ ОТВОРИЛ СИТЕ ГРАНИЦИ!

Повеќе

(ВИДЕО) БОМБА НА ТЕВДОВСКИ: Во 2019-та за прв пат во македонската историја од независноста па наваму, процентот на невработени ќе падне под 20 проценти, оваа година се вработија околу 16 000 невработени!

Повеќе

НЕ Е САМО ХИЛАРИ КЛИНТОН ИКОНА НА ЛЕВИЦАТА ВО АМЕРИКА, ТОА Е И НЕНСИ ПЕЛОСИ КОЈА ДЕНЕСКА ПОВТОРНО ЌЕ СТАНЕ СПИКЕР ВО КОНГРЕСОТ, ФУНКЦИЈА КОЈА ЈА ИЗВРШУВАШЕ ОД 2007-МА ДО 2011-ТА

Таа е симбол на женскиот политички активизам, конгресменката од Сан Франциско, бастионот на демократите, денеска повторно ќе седне во столчето на сп...

Повеќе

(ВИДЕО) ФУРКАН САЛИУ Е МАДАФАКА: Премиере доцниш на прес како твојот економски раст!

Повеќе

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) АЛЕКСАНДАР ПАЛАС И МЕРИОТ СЕ СИМНАТИ ОД ТРОНОТ, ВАКОВ РАСКОШ СКОПЈЕ НЕМА ВИДЕНО: ПРЕМИЕРОТ ЗАЕВ ГО ОТВОРИ НОВИОТ ХИЛТОН ХОТЕЛ, ИНВЕСТИЦИЈА ОД 50 МИЛИОНИ ЕВРА!

Нашиот Спа Центар е дизајниран комплетно да ја врати енергијата на вашиот ум, тело и дух🌺Прочистете и освежете ја вашата кожа во Турскиот Ама...

Повеќе

ФОН УНИВЕРЗИТЕТ ВИ ЈА ЧЕСТИТА НОВАТА 2019-ТА ГОДИНА И БОЖИЌНИТЕ ПРАЗНИЦИ

2018 година на слободата.Година на љубовта.Година на промени.Година кога турчинка ме окупира:)Година кога нов живот зачна.Нека 2019 биде Среќна и бе...

Повеќе

СО ПРВАТА ПРЕС КОНФЕРЕНЦИЈА ОД МИНИСТЕРСТВО ЗА ФИНАНСИИ, ПРЕМИЕРОТ ЗАЕВ ЈА ПРАТИ ПОРАКАТА: ВО 2019-ТА ЌЕ СЕ БАВИМЕ САМО И САМО СО ЕКОНОМИЈА!!!

2019 година ќе биде година на повисоки плати, повеќе вработени и нови инвестиции! Ова е истакнато на првата прес-конференција во 2019 година на ПВР...

Повеќе