Одберете локација на пристап

* Реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------------
England fans chant “Who put the ball in the racists’ net?” after Raheem Sterling scores for England in a game soured by racist chanting. Follow our live blog here:https://t.co/Yk2kflsoRV pic.twitter.com/55CkstDSXZ — The Tel
* Реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------------
* Реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------------
* Реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------------
* Реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------------
* Реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------------
* Реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------------
* Реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------------
* Реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------------
* Реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------------
* Реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------------
* Реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------------------------------------------------------------------------------
* Реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------------------------------------------------------------------------------
* Реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------------

(ВИДЕО) Депресијата, водечка ментална болест на модерното време – да се лекува или игнорира?

Повеќе

Одбележување на светскиот ден на аутизмот

На 02.04.2019 година во ресторанот Umbrella, со едукативно предавање и дружење, здружението за унапредување на квалитетот на животот на лицата со ау...

Повеќе

Демократски сојуз: Деблокада на развојот на Македонија

Со посетата на Алексис Ципрас на Република Македонија, конечно е тргната 30 годишна блокада на евроатланските процеси на Македонија и се отвораат пе...

Повеќе

АНКЕТА НА МАКТЕЛ: Дури 80% од гледачите на АЛФА ТВ заспале за време на интервјуто на Гордана Сиљановска која споооро збооорувааа сооо длааабоок глааас...

Повеќе

Форд открива ново искуство со линијата на електрични возила „Go Electric”

03.04.2019, Амстердам – Напредната линија електрични возила на Форд ја означува новата граница за компанијата и за нејзините клиенти, објавија...

Повеќе

ТУРСКА АМБАСАДА БЕСНА НА ВЕСНИКОТ ВЕЧЕР: Tерористичката организација ФЕТО не претставува закана само за нашата земја, туку и за нашата братска и пријателска земја, Република Северна Македонија!

ИЗВЕСТУВАЊЕ НА АМБАСАДАТА НА РЕПУБЛИКА ТУРЦИЈА ДО МЕДИУМИТЕ Oстро ја осудуваме вестта објавена во дневникот „Вечер“ на денеше...

Повеќе

(ВИДЕО) БОМБА ОД ВЛАДАТА: 15 ФИРМИ ИНВЕСТИРАЛЕ 40 МИЛИОНИ ЕВРА ВО ОРАНЖЕРИИ ЗА МЕДИЦИНСКА МАРИХУАНА КАДЕ ВРАБОТИЛЕ 300 ЛУЃЕ!

Повеќе

(ВИДЕО) ЛЕЛЕ КОЧО ВО БЕРЛИН НА ЕНЕРГЕТСКА КОНФЕРЕНЦИЈА ГО СЕДНАЛЕ БАШ ДО ИВИЦА ДАЧИЌ: Постои потенцијал за изградба на нови 300 MW од обновливи извори во Северна Македонија

Повеќе

(ВИДЕО) ОСМАНИ И ДИМИТРОВ ЛАВОВСКИ СЕ БОРАТ ДА ГИ УБЕДАТ ГЕРМАНСКИТЕ ПРАТЕНИЦИ ДА НИ ДАДАТ ДАТУМ ЗА ПРЕГОВОРИ СО ЕУ!

Повеќе

(ВИДЕО) Аурора Ресорт и СПА - Берово, магично место за бегство од градското секојдневие

Повеќе

ДОБРО БЕ КАКО НЕ И Е СРАМ ВАКА ДА СЕ ГЛУПИРА - Силјановска: Ќе се обидам по мирен пат да го ревидирам Договорот со Грција

Кандидатката за претседателка од ВМРО-ДПМНЕ и коалцијата, Гордана Силјановска Давкова во вечерашното интервју на телевизија Алфа рече дека таа секог...

Повеќе

ХАХА АБЕ ОВИЕ СЕ КОМА - Мицкоски: Пендаровски беше избран во мафијашки стил, а Силјановска на демократски начин

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска на митинг во Сопиште се обрати пред граѓани, истакнувајќи дека гласот за Стево Пенда...

Повеќе

Неколку месеци по немилата семејна драма, сакам да искажам голема благодарност до полицајците, социјалните работници, вработените во семеен центар ХЕРА, судиите кои се надлежни за семејно насилство...

Сите ние имаме недоверба кон државата, кон бирократијата... Кога треба да платиме данок, неволно го правиме тоа, мислиме дека тие пари ги фрламе во б...

Повеќе

(ВИДЕО) СТЕВО ЈА МАСАКРИРАШЕ КУРТОНКАТА КОРОВЕШОВСКА: Режимот на Груевски ги третираше гласачите како да не се луѓе, и тоа е критика кон режимот а не кон народот, никогаш нема да се согласам народ да биде носен на митинзи со списоци и да биде оградуван со ограда како во трло!

Повеќе

(ВИДЕО) Михаил Трендафилов-Нанче, кандидат за градоначалник на Охрид: Охрид треба да биде среден како Св. Наум

Повеќе