Одберете локација на пристап

Каратистот Дејан Недев освои златен медал во кати на Европскиот шампионат во Питешти, Романија. Ова е седма европска титула во неговата долга и богата кариера. Јадранка Недева, исто така, освои златен медал во кати кај сениорките, а Матеј А
НЛБ Банка, како иновативна и современа банка, која е во чекор со светските трендови, ја прошири својата понуда со уште еден канал за комуникација и од денес е достапна на Вибер. Истовремено, Банката го промовираше и првиот банкарски еле
- Не сменив многу министри затоа што пораката од народот беше дека треба да се скротат локалните шерифи и тоа и го сторив, ги сменив сите локални претседатели на ограноци на СДСМ и плус сега ќе сменам 200 директори на јавни претпријатија и владини
- Згрозен сум од снимката со Курто Дудуш. Ако истрагата потврди дека снимката е веродостојна, тогаш ќе побарам од него оставка а веројатно ќе следат и казни како одговорност за стореното насилие. Ние како власт не бегамне од одговорност на поединци
- Тевдовски работеше одлично, некои од неговите проекти овозможија да можеме да воведеме минимална плата зголемена социјална помош, детски додаток за 70 000 деца итн итн... Само сакав да го засилам министерството за идните одлуки и проекти кои ќе б
Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Зоран Заев вечерва во интервју за телевизија Сител зборуваше за предлогот за реконструкција на Владата на Република Северна Македонија, за оставката на заменикот министер за образование Пета
Премиерот Зоран Заев во интервју за Сител ТВ рече дека му е жал што на ваков начин заменик министерот за образование, Петар Атанасов си поднел оставка. -Жалам што господинот Петар Атанасов си поднесе оставка на таков начин. Ред е да кажа
Дали некогаш сте посакале да кукање и да се пожалите некому кој едноставно ќе има разбирање за вас? Е во Јапонија тоа е можно и ќе ве чини 9 долари. Таканобу Нашимото започнал бизнис во 2012-та, и до ден денес ни за момент се нема покаено. О
Владата на Република Северна Македонија на денешната 141. седница донела одлука да го задолжи Министерството за економија да ја испита правната исполнетост на барањето за добивање дозвола за експлоатација на минерална суровина – бакар и злато
Поддршката продолжува и понатаму. - Алили со директорот на Агенција за млади и спорт, Дарко Каевски (Фото: АМС) Агенција за млади и спорт ќе го награди новиот европски првак во борење Бесир Алили со еден милион денари. Ова беше соопштено
Членството на балканските земји во ЕУ сега изгледа подалеку од кога и да е. Дури и од времето кога се водеа војни. Европа се откажува од своите вредности и одговорности За почеток, еве малку забава, дури и од типот на бурлески. Темата не

ЈАНКО БУРЕК ПАК ПО СТАРАТА ДЕВИЗА, ПЛАТИ ПА КЛАТИ, ГО ПРЕДЛАГА СВОЈОТ ГАЗДА НА ТВ СОНЦЕ ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ НА ДРЖАВАТА!

- Јас го предлагам Џорџ Атанасовски за иден претседател на државата. Исто како Трамп кој бил успешен бизнисмен и сакал да се докаже и во политиката,...

Повеќе

CIVIL: СРЕЌНА. GËZUAR. HAPPY. 2019!

Новогодишна порака одЦИВИЛ Пред самиот крај на годината, вообичаено е сандачињата да се преполнат со пораки и картички со честитки и желб...

Повеќе

(ВИДЕО) ГРАД СКОПЈЕ 2018-ТА ЈА ЗАВРШИ СО НОВ ПАРК ВО ДРАЧЕВО

Екипите на Град Скопје деновиве работат на уредување нова зелена површина од околу 5.500 квадратни метри во Драчево, каде што ќе се подигне нов парк...

Повеќе

(ВИДЕО) КОГА НЕ ОДРАБОТУВА ЗА ВМРО ДПМНЕ ИЛИ КОГА НЕ ШИТКА ЗМИСКО МАСЛО, ЈАНКО БУРЕК Е УСТВАРИ ТВ ПОП!

Повеќе

(ВИДЕО) ЕВЕ ШТО АГЕНЦИЈАТА РЕЈТИНГ ПРОГНОЗИРА ЗА 2019-ТА

Повеќе

ЛДП: Почитувани, среќни новогодишни и божиќни празници

Почитувани, Ви посакуваме Среќни Новогодишни Празници. Со почит, Либерално-демократска младина

Повеќе

БОМБА НА КУРТОНОТ ГОМКОВИЌ: На внатрешните анкети во ВМРО ДПМНЕ за кандидат за претседател, води Коце Трајановски!

Куртонот Бобан Нонковиќ во колумна на порталот на Миленко, открива дека во внатрешните анкети на ВМРО ДПМНЕ за кандидат за прецедник, водел Коце Каб...

Повеќе

УБЕДЛИВО НАСТАН ЗА 2018-ТА, ДУРИ И НАСТАН НА ДЕЦЕНИЈАТА: ПОТПИШУВАЊЕТО НА ДОГОВОРОТ ОД ПРЕСПА!

Повеќе

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) Млекара Здравје со поддршка на хуманоста и здравиот начин на живот

Во текот на месец декември, под мотото „Здравје во твои раце!“, Млекара Здравје реализираше бројни добротворни активности. Во основните ...

Повеќе

ЗАЕВ ОТКРИ ШТО НАЈМНОГУ ГО РАЗОЧАРУВА: Кога ќе видам како некој партиски другар забегал и заборавил за што се боревме, тогаш срцето ми се кине!

- За мене најголемо разочарување е кога ќе видам како некој партиски другар на некоја функција забегал и заборавил за што се боревме кога бевме во о...

Повеќе

ОВОЈ ИЛИ Е МУТАВ ИЛИ СЕ ПРАВИ МУТАВ - Иванов: Очекувам оваа година Македонија конечно да стане членка на НАТО

Претседателот Ѓорге Иванов денеска ги посети припадниците на АРМ во касарната „Чеде Филиповски-Даме“ во Кичево. „Очек...

Повеќе

ОВА БЕШЕ ВЕСТ НА ГОДИНАТА ЗА 2018-ТА: Три жени во Кочани се испотепале за еден маж ВИДЕО

Жестока тепачка на три жени се случувала синоќа во Кочани, a причината е маж на возраст од околу 40-тина години кој е главниот актер во љубовен триа...

Повеќе

ЕВЕ КОЛКУ БЕА НЕПАРТИСКИ ПРОТЕСТИТЕ НА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА: Амнестираниот Борис Дамовски на новогодишен коктел на ВМРО-ДПМНЕ во Штип

Борис Дамовски, неодамна амнестираниот водач на движењето „За заедничка Македонија“, заедно со членката на Извршниот комитет, Иванка Вас...

Повеќе

ЉУТИ МОЛЕРИ: Mу побарале капар од 100 евра, па го истепале и му ги одзеле телефоните и парите

На 31.12.2018 година во 09.50 часот А.Д.(48) пријавил дека на 30.12.2018 година околу 16.00 часот во неговиот дом на улица „Браќа Чакреви&ldqu...

Повеќе

Градоначалникот Курто Дудуш подели 1 200 новогодишни пакетчиња во О.У. ,, Браќа Рамиз и Хамид”

Денеска Градоначалникот на Општина Шуто Оризари Курто Дудуш додели 1200 новогодишни пакетчиња на учениците од О.У. ,, Браќа Рамиз и Хамид”. Н...

Повеќе