Одберете локација на пристап

НИЕ НА САМИТОТ НА АКРЕ ВО РИМ Претседателот на Граѓанско Демократската Унија, Петар Колев, денеска се обрати пред учесниците на Самитот на Европските Конзервативци и Реформатори што се одржува во Рим. „Иако доаѓам од Македонија која сѐ уште
Премиерот засега доста умешно ги менаџира сите скандали и афери. Небаре е политички Алберто Томба, славниот италијански скијач кој на времето во 90-тите правеше лом на сите олимпијади и светски првенства. Заев покажува изразит талент и моќ за брза
Геро вчера храбро тврдеше дека Миле и Спире се цел на некаков организиран линч на власта и ја осуди власта и ја нарече полоша и од режимот на Грујо. Но се потврди дека немало линч од власта, туку обид за инцидент кој за жал делумно успеа поради несп
Од Кривичниот суд соопштија дека судија овој суд денеска извршил редовна посета на КПУ Затвор – Скопје при што разговарал со обвинетите Миле Јанакиески и Спиро Ристовски, кои вчера беа нападнати во притворското одделение. „При посетата
Пратеникот на НСДП, Горан Мисовски, на денешната расправа во Комисијата за мандатни имунитетни прашања, го донесе каменот со кој замавнале по него на 27 април, 2017 година. На расправата се одлучува за имунитетот на Трајко Вељановски, а Ми
Уште вчера на пресот кога слушнав како директорот на затворот објаснува дека сите затвореници биле вмешани едни со други и ги чувал само еден полицаец на кој му требало цели 3 минути да дојде на местото на инцидентот, ми се стемни... Си реков, нешто
Делегацијата на ЕУ остро го осуди инцидентот што се случи вчера во затворот во Шуто Оризари и бара да се спроведе истрага, а одговорните за него да понесат последици. -Делегацијата на ЕУ остро осудува каква било фор
Момчето вчера било донесено во болницата „8 Септември“ во септична состојба и умрело само неколку часа по престојот во болницата. Како што информираат од здравствениот инспекторат, првичните информации се дека на момчето му била направ
Сите податоци ќе ги доставиме до Државната комисија за спречување на корупцијата која ќе одлучува по нив“, рече Манчевски (Фото: СДК.МК) Министерот за администрација и информатичко општество Дамјан Манчевски јавно ги повика вработени
Сите автобуси, минибуси и комбиња овие денови се сопирани од полицијата и се препраќани на вонреден технички преглед. Ова дознаваме неофицијално е по наредба на Заев и Спасовски со цел да се спречат идни несреќи како таа кај Ласкарци. За жал. мно

(ВИДЕО) БОМБА НА МАНЧЕВСКИ: Инспекциите веќе нема да сеат терор во малите дуќанчиња и ресторани, ќе има прво опомена пред казна!

Повеќе

ЕДЕН ПО ЕДЕН СЕ ОСВЕСТУВААТ СИТЕ: Митревски-Кољо за 27 април: Бевме изманипулирани од идејата за т.н. Тиранска платформа!

Обвинетиот Никола Митрески-Кољо во завршните зборови на судењето за настаните во Собранието на 27 април 2017 година, рече дека ж...

Повеќе

На кафе во Солун – нов проект на македонските и грчките железници

Mакедонски железници – Транспорт е во преговори со грчкото железничко претпријатие TrainOSE за воведување на нови поаѓања од Скопје за Солун, ...

Повеќе

Лекарите од градска болница Скопје ја потврдија сторијата на Мактел по инцидентот во Шутка: Јанакиевски нема повреди!!!

Миле Јанакиески и Спиро Ристовски, кои од вчера се заедно во притвор во Шутка, како осомничени за организатори за нападот во Собранието на 27 апри...

Повеќе

(ВИДЕО) Заев: Со опозициската БЕСА разговаравме за заедничка поддршка на прифатлив кандидат за претседател, отворени се повеќе можности

Повеќе

(ВИДЕО) ЗАЕВ: Речникот со кој се користи Христијан Мицковски е забеган, ги премина сите граници, ќе се консултирам со моите адвокати дали да го тужам!

На новинарско прашање за нападите од лидерот на ВМРО ДПМНЕ кој го обвини премиерот дека дури и нарачувал убиства на луѓе од ВМРО ДПМНЕ, премиерот За...

Повеќе

БОМБА НА МАКТЕЛ: Од официјални извори во затворот Шутка, дознаваме дека Миле Јанакиевски и Спире Ристовски провоцирале Албанци по што биле физички и вербално нападнати но поминале без сериозни повреди!

Мактел од официјални извори во затворот Шутка дознава дека синоќа откако почнале да провоцираат група на Албанци обвинети за повеќе судски процеси, ...

Повеќе

(ВИДЕО) САШЕ ПОЛИТИКО ДО ЗАЕВ: Премиере кога ќе купите нови коли за брза помош и нови камиони за против пожарна заштита?!

Повеќе

(ВИДЕО) САШЕ ПОЛИТИКО ВО ДУЕЛ СО ПРЕМИЕРОТ ЗАЕВ: ПРЕМИЕРЕ КОГА ЌЕ ВИДИМЕ СУДИЈА ИЛИ ОБВИНИТЕЛ ЗАД РЕШЕТКИ, ЗОШТО ИМ СЕ ПРОГЛЕДУВА НИЗ ПРСТИ?!

Повеќе

ДОЈДЕ ВРЕМЕ ПРАВДАТА ДА БИДЕ ЗАДОВОЛЕНА: Денеска Собранието му го одзима имунитетот на Вељаноски за да оди во зандана!!!

Основниот суд денеска ќе побара од Собранието да му се одземе пратеничкиот имунитет на поранешниот спикер Трајко Вељаноски, по синоќешниот распит во...

Повеќе

РУСКОСКА ЌЕ БАРА ОД УНГАРСКИТЕ ВЛАСТИ АЗИЛАНТОТ ГРУЕВСКИ ДА БИДЕ ЕКСТРАДИРАН ЗА ОРГАНИЗИРАЊЕ НА НАПАДОТ НА СОБРАНИЕТО, ЗА ДА МОЖЕ ДА МУ СЕ СУДИ

За осомничениот Никола Груевски, кој доби азил од унгарските власти по успешното бегство од Македонија, Обвинителството за организиран криминал и ...

Повеќе

СДСМ за Силјановска: Граѓаните нема да дозволат нов полтрон да ја заземе претседателската позиција

Како што се очекуваше, Мицкоски денеска го официјализираше својот кандидат кој застана рамо до рамо со него, тргна против напредокот, пр...

Повеќе

ДА СЕ КРСТИШ СО ЛЕВА РАКА: ЧОВЕКОТ КОЈ МУ БЕШЕ ПОТРЧКО НА ГРУЈО ГО СПОРЕДУВА ЗАЕВ СО ЧАУШЕСКУ И МИЛОШЕВИЌ?!?!

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски синоќа реагираше на апсењата на неговите сопартијци Трајко Вељаноски, Миле Јанакиески и Спиро Ристов...

Повеќе

(ВИДЕО) УШТЕ ЕДНА АЛБАНКА НА ВРВОТ НА СВЕТСКИТЕ ТОП ЛИСТИ, АВА МАКС: Да имавме ние Македонците волку Македонки кои растураат на светската музичка сцена досега ќе бевме тргнати да го освојуваме Солун со голи раце!

Женската е од Саранда, Албанија, и им се придружува на Дуа Липа, Рита Ора, Бебе Реџа, Ели Иштрефи кои прават лом на светската музичка сцена.

Повеќе

ПРИЈАТЕЛСТВОТО ЗАВРШИ ТРАГИЧНО - МИЛЕ МИ ТЕКНА И ГРУЕВСКИ: БЕА ЦИМЕРИ KAKO СТУДЕНТИ ВО ПРИЛЕП, ЌЕ ЗАВРШАТ КАКО ЦИМЕРИ ВО ИДРИЗОВО СО ЗАТВОРСКА КАЗНА ОД 100 ГОДИНИ!!!

Малкумина знаат дека врската Миле - Грујо трае речиси 30 години, уште кога Грујо беше студент на економскиот факултет во Прилеп од 1990-та до1994-та...

Повеќе