Одберете локација на пристап

Стево‏@Stef_KompassAug 19 Прича комшија како је неки чоек из Дрвара први пут видио VW Туарега па викно: Виде колки Голф, јебемти недљу.
📿Bajram Šerif Mubarek Olsun📿 Честит Бајрам* Urime festa e Kurban Bajramit* Eid Mubarak* Iyi Bayramlar* عيد أضحى مبارك *
Како либерал и атеист имам проблем како да си го објаснам она што се случува на улиците во Чикаго, каде дневно умираат 10 луѓе поради престрелки на нарко банди кои убиваат дури и деца... Сепак слободата не е за секого, луѓето не се совршени и ид
Две третини од членството на ВМРО-ДПМНЕ ќе го поддржи референдумот за името, кој ќе се одржи на 30 септември, но доколку таа дропка се претвори во цифра, тоа би значело дека повеќе од 200.000 гласачи на опозицијата не би го поддржале лидерот Христи
Телевизиите биле медиум од каде тешко се лаже, имало видео?!?! ХАХААААААААААААА!!! Цццц... Според Саки, главна причина што 50% од јавноста односно 1 милион граѓани не им верува на медиумите, не се 10 години режимска пропаганда од тв, радио, весни
Во кривичниот суд во Скопје продолжи пуштањето на бомбите во предметот „Титаник“ на специјалното јавно обвинителство. Во неколку од разговорите од 30 мај 2011 година, ексминистерот за транспорт и врски, Миле Јанакиески, му нарачува на

СЛУШАЊE ВРЕВА И БУКА OД КОМШИИТЕ ВО СТАНОВИТЕ ОКОЛУ ВАС Е МИНАТО: #Адора во новите објекти #DiamondGarden и #АдораFlatiron воведе импресивна звучна изолација до 63 db - 80 % над македонските стандарди, верифицирана од светскиот бренд Rigips-Saint Gobain!

*** СЛУШАЊE ВРЕВА И БУКА OД КОМШИИТЕ ВО СТАНОВИТЕ ОКОЛУ ВАС Е МИНАТО *** #Адораво новите објекти#DiamondGardenи#АдораFlatironвоведе импресивна звуч...

Повеќе

СТРУГА НА ДЕНОТ!

Повеќе

AKO САКАТЕ ВАШЕТО ДЕТЕ ДА БИДЕ ГЕНИЈАЛЕЦ, ЗАПИШЕТЕ ГО НА УЧИЛИШТЕ ЗА ДЕЦА КОЕ Е ДЕЛ ОД СВЕТСКИ ЛАНЕЦ УЧИЛИШТА КОИ РАБОТАТ ПО ЈАПОНСКА ТЕХНИКА ПОЗНАТА КАКО ХИКАРИ

Сите знаеме колку е важно образованието за децата, така што секогаш се појавува прашање која е најдобрата опција што може да ја направите за вашето ...

Повеќе

ЛИДЕРОТ НА ГДУ, КОЛЕВ: Мала лекција по историја за „барокните војводи“

На денешен ден се крева на востание, против поробителот, VII- от Револуционерен округ на Организацијата. VII-от Востанички округ - Одринско бил фор...

Повеќе

(ВИДЕО) МУЗИЧКИ ПОЗДРАВ ДО ГРУЕВЦИ КОИ ОВИЕ ДЕНОВИ СЛУШААТ БОМБИ ВО КРИВИЧЕН СУД

Повеќе

АРМ ја прослави годишнината со покана од НАТО, повисоки плати и зголемен буџет

Армијата на Република Македонија ја прослави 26-годишнината како Армија на држава со НАТО покана да стане 30-та земја членка. На одбележувањето на ...

Повеќе

ЈАНКО БАЧЕВ Е ОДЛИЧНА ЗАМЕНА ЗА ДЕЧКИТЕ ОД К-15, ЕДЕН ДЕН ЌЕ НЕ ИЗНЕНАДИ ДЕКА БИЛ НАШИОТ САША БАРОН КОЕН!

Повеќе

ГОРЧЛИВАТА ВИСТИНА ЗА АНТИЧКИОТ МАКЕДОНЕЦ

Повеќе

(ВИДЕО) Страшно видео од хуманоиден робот

Повеќе

(ВИДЕО) АНТИЧКИТЕ ЛУДАЦИ ОД АВСТРАЛИЈА

Повеќе

КАТОЛИЧКАТА ЦРКВА: Монструм кој јаде детски души, додека папата се прави слеп и глув!

Повеќе

ЗА ЖАЛ, САМО ЛОШИТЕ ВЕСТИ СЕ ВЕСТИ, ОВОЈ ПРОБЛЕМ ГО ИМА И СДСМ ДЕНЕСКА

Повеќе

ТРИЧКО НАЦИОНАЛЕ: Внимателноста и неуспехот на македонскоста, се две лица на иста монета. Обратно: треба да бидеме храбри!

Branko Trickovski 5 hrs· Македонија мора да биде дело на Македонците, а не нивен Господ! Треба да биде...

Повеќе

ЕДНО ХИПО УПОРНО СИ СЕ ПАРКИРА НА СРЕД ПАТ ПРЕД ПАСТЕЛ!

Повеќе

(ФОТО) НЕ МОЖЕ ДА БИДЕ СЕКОЈ ХИРУРГ, ТОА БАРА НЕРВИ И КОХОНЕС: ОВА НЕ Е СЦЕНА ОД ХОРОР ФИЛМ, ТУКУ ТРАНСПЛАНТАЦИЈА НА ЛИЦЕ

Mia Farrow‏Verified account@MiaFarrow30m30 minutes ago Incredible photo: Sixteen hours into a face transplant operation at Cleveland Clinic, ...

Повеќе