Одберете локација на пристап

Вечерва во Скопје чаршијата коментира дека на 24 часа пред првата затворска пресуда, Груевски се спрема за бегство во Грција каде ќе има еден вид на правен азил затоа што грчкиот врховен суд донесе одлука дека аболицијата на Иванов сеуште важи. До
Утре се врши исплата на 14 милиони денари субвенции за произведено и предадено овошје, за произведени и продадени градинарски култури во преработувачки капацитетии и за интервентните мерки за дополнителна субвенција од 6 денари за килограм праски и
Паратеникот Самка Ибраимоски и лидер на Партијата за целосна еманципација на Ромите ПЦЕР, реагира на мислењето дадено од МТСП за одбележување на Денот на Ромскиот јазик, и геноцидот врз Ромите од втората светска војна, дека овие две одбележувања
Во овие исклучително сложени и тешки предизвици со кои се соочуваме и како нација и држава, мораме да се сплотиме и многу поединствени и цврсти да чекориме напред. Одговорноста е пред сите нас без разлика на партиската, етничка или верска прип
Град Скопје, Републичкиот совет за безбедност во сообраќајот, Авто-мото сојузот на Македонија и 30 ресторани во Скопје почнуваат кампања „Ги возиме одговорните“ со која ќе ги мотивираат возачите да не возат пијани.(Фото: Град Скопје)
Задоволство ни е да ви го објавиме финалниот line-up за четиридневниот фестивал SKOPJE CALLING 2018. Како што знаете, фестивалот го отвораат AXWELL & INGROSSO на 21 јуни, на 22 јуни доаѓаат MORCHEEBA, а за Вас како специјално изненадување, ја
Германската канцеларка вчера телефонски разговарала со македонскиот и со грчкиот премиер, Зоран Заев и Алексис Ципрас, потврдија запрес-службата наДојче велеод кабинетот на германската канцеларка. Од Берлин доаѓа само потврда дека канцелар
Бранејќи го македонското име, го изгубивме македонскиот народ кој масовно се иселува. Но ако влеземе во Европската Унија, ќе се срушат границите меѓу Македонците од оваа Македонија, како и да се вика во иднина, и Македонците од Егејска и Пиринска М
По вторпат во својата историјаШкендијае шампион наМакедонијаво фудбал, а попладнево во Тетово по последниот натпревар воПМФЛна домашен терен и победата од 4-0 надПелистер, новиот шампион го подигна шампионскиот пехар. Најнапред сопственикот Дест
Во периодот кога се интензивираат патувањата до блиски и далечни дестинации, кога започнуваат уписите на универзитетите ширум светот, и се остваруваат соништата на возрасните и помладите генерации за авантури и егзотични доживувања, Комерцијална ба
Пивара Скопје на пазарот го лансираше својот најнов пивски бренд – оригиналнотоСКОПСКО Нефилтриранопиво. Оваа нова екстензија на СКОПСКО, создадена според вкусовите на консументите, претставува уште една инвестиција на компанијата во развојот

(ВИДЕО) ШОКАНТЕН НАСТАП НА ГЕРО НА 1 ТВ: Заев е ограничен ситен политичар, влезен во филм дека е голем државник, СДСМ нема човечки потенцијалм, јас и мои пријатели се обидуваме да го скршиме Заев и изместиме од колосек!

Повеќе

(ВИДЕО) БОМБА НА МИЦКОВСКИ: КАМИОНИ НА ВИЦЕ ЗАЕВ, БРАТОТ НА ЗОРАН ЗАЕВ ВОЗАТ РУДА ЗА РЕК БИТОЛА!

Повеќе

(ВИДЕО) БРУТАЛНА КРИТИКА НА ВАСКО ПОПЕТРЕСКИ КОН ЗАЕВ: Премногу работи, ми личи на политичар аматер, збори глупости, прима кого стигне во кабинет, он уште мисли дека е градоначалник!

Повеќе

МИЦКО СТАРТУВА СО БОМБАРДИРАЊЕ НА ВЛАДАТА: ЛИДЕРОТ НА ОПОЗИЦИЈАТА НАЈАВИ БОМБА ЗА ВЛАСТА ВО 16 ЧАСОТ!!!

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на социјалната мрежа фејсбук најави дека во 16 часот ќе објави „бомба“ за наводен криминал на...

Повеќе

(ВИДЕО) ЗАЕВ: Денеска судиите имаа можност да ја видат целосната снимка на која се гледа дека нема простор за поткуп туку цело време разговараме за црквата во Струмица!

Повеќе

Францускиот претседател Макрон телефонски побара од Путин да помогне околу Иран и Сирија, Путин се согласил

Путин се согласил:

Повеќе

(ВИДЕО) Белец бездомник се шокираше кога црнец му даде пари и облека, па почна да се моли на господ

Во прв момент бездомникот фати да бега кога го здогледа големиот бабачко, но кога виде дека вади пари, клекна да се моли. Линк до видеото овде.

Повеќе

(ВИДЕО) 30 дена 1 ТВ: Напред дечки, газете се пред себе, но зошто Боки нема емисија, тоа е како да го имаш Роналдо а да седи на клупа...

Да го имаш Боки во тв и да не го ставиш пред камера е многу чуден потег, тоа е како да го имаш Роналдо и да не го ставиш да игра туку да го ставиш н...

Повеќе

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) ПРЕМИЕРОТ ЗАЕВ И ВИКЕНДОВ ЈА ШПАРТА МАКЕДОНИЈА СО МОТОР

Повеќе

СРБИТЕ И МАКДОНЦИТЕ СЕПАК СЕ БРАЌА...

Повеќе

(ВИДЕО) СВЕТЛА ИДНИНА ГО ЧЕКА: ВАСКО ЕФТОВ МУ ГО ДОНЕСЕ НА МИЦКО ЕКС СОВЕТНИКОТ НА МИЛОШЕВИЌ И КАРАЏИЌ, СЛОБО СЕГА Е ТРИ МЕТРА ПОД ЗЕМЈА, А КАРАЏИЌ ГО ЧЕКА ДОЖИВОТЕН ЗАТВОР

Повеќе

НСДП СЕ СПРЕМА ЗА ИЗБОРЕН КОНГРЕС, И ПО ТИТО, ТИТО!

НСДП денес во Скопје одржа седница на Централниот одбор на која беа донесени повеќе одлуки во пресрет на Четвртиот Конгрес на партијата кој ќе се ...

Повеќе

НА ОВИЕ НЕ ИМ ИДЕ ПАМЕТ: ТВРДОКОРНИ ПАК МУ СЕ ЗАКАНУВААТ НА ЗАЕВ, ЌЕ ГО ПРЕТЕПАЛЕ!!!

Повеќе

Кавга во НСДП, Тито Петковски ја злоупотреби позицијата, многу ме разочара, тврди Јосифовски

Поранешниот пратеник, Љубомир Јосифовски, поднесе кандидатура за нов претседател на НСДП, вели дека досегашниот и иден лидер на партијата, Тито Петк...

Повеќе

(ВИДЕО) Васко Попетрески: Заев ми беше школски во Струмица, беше бубалица...

Повеќе