Одберете локација на пристап

Премиерот Зоран Заев ќе учествува на неформална средба на претседателите на влади на земјите на Западен Балкан посветена регионалната интеграција, која ќе се одржи на 26 август во Драч, Република Албанија. На оваа средба, на која домаќин е албанск
Александар Вучиќ е срам за Србија, исто како што Грујо беше срам за Македонија... Овие двајца се наш голем пораз, нешто од што ќе се срамиме како народи, вакви црепови да не водат, вакви преваранти, бараби, мамлази епски колосални!
Премиерот на Србија, Александар Вучиќ, потврди дека агент на српските тајни служби бил присутен во Собранието за време на крвавиот четврток и рече дека тоа го одобрила власта на Никола Груевски. Новата Влада побарала од него да го повлече Горан Жив
Стив Банон беше главен советник на Трамп досега и за време на кампањата, тој е многу интересен човек, радикален десничар, поранешен шеф во гигантската банка Goldman Sachs од каде е пола кабинет на Трамп, беше шеф на десничарскиот портал Брајтбарт Њ
Вкупно 25 лица до сега се јавиле на Инфективна клиника со болки во стомакот и висока температура откако пробале од сендвичите во „Седмица“ во Лептокарија во Скопје. Сендвичарницата е затворена, а санитарната инспекцијата наредила и тем
- Конзулот од Торонто кој се сликал со мапа на обединета Македонија во која има делови од Грција и Бугарија ќе биде повикан на консултации и против него ќе се поведе дисциплинска постапка и вакви испади повеќе нема да се толерираат од никого, пре с
onur air sunexpress anadolu jet pegasus

(ФОТО) Овие од што ќе изгубат власт ќе ЦРКНАТ, ЌЕ СЕ ПРЕКСНАТ, Пандов се распаднал како Лада Рива заборавена на паркинг!

* реклами:

Повеќе

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Торес ја повреди главата, фудбалерите му го спасуваа животот на теренот!

На натпреварот во Ла Лига меѓу Атлетико Мадрид и Депортиво Ла Коруња, напаѓачот на Атлетико, Фернандо Торес доживеа страшна несреќа. Поранешната ѕв...

Повеќе

Петре Шилегов: Груевски да не се плаши дека ќе биде малтретиран во затвор, ние ќе се бориме за подобрување на правата на затворениците, а веројатно ќе изградиме и нов затвор па така што тој ќе ужива во своите робијашки денови!

- Груевски нема што да се нервира дека ќе биде малтретиран во затвор. Ние не сме како нив дивјаци, ние ќе се грижиме за правата на затворениците во ...

Повеќе

МАЕСТРАЛЕН НАСТАП НА САШО ОРДАНОВСКИ НА ТЕЛМА: Груевски ја упропасти ВМРО ДПМНЕ за НАВЕК, оваа партија веќе НИКОГАШ нема да може да владее со земјава, затоа што ќе мора или да ја дели земјата или да ги истреби Албанците, и двете операции се исклучително тешки за изведување!

- Во нагонот да си ја спаси кожата, Груевски ја закопа ВМРО ДПМНЕ за навек! Оваа партија веќе никогаш нема да може да владее со земјава затоа што ...

Повеќе

Заев ја НОКАУТИРА пропагандата на ДПМНЕ: Со Ахмети не е разговарано за никаква платформа, разговаравме како ќе ги враќаме парите назад, како ќе ги зголемиме платите на граѓаните!

Јас сум против промена на Уставот во делот на промена на химна, знаме и грб, рече лидерот на СДСМ Зоран Заев во вечерашното гостување во емисија на ...

Повеќе

ФОКУС: Војна наместо затвор - Фамилијарна платформа

Во најновиот број на ФОКУС ќе читате: ФАМИЛИЈАРНА ПЛАТФОРМА – „НАРОДОТ“ ПРОТИВ НАРОДОТ! Груевски не е ексклузивен по тоа што &bdq...

Повеќе

Заев направи МАСАКАР на мафијата: Груевски беше подготвен да го направи македонскиот јазик втор, само да се укине СЈО!

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, за ТВ24 вечерва изјави дека Груевски бил подготвен да го направи и втор јазик македонскиот јазик, ако Ахмети се согласе...

Повеќе

ШИЛЕГОВ ЈА ШОКИРАШЕ ЈАВНОСТА: Овие денови Груевци спроведуваат ново сценарио - ЦЕЛТА ИМ Е ДА ЈА СРУШАТ И УНИШТАТ ЗЕМЈАТА ЗА ДА ИСЧЕЗНАТ ДОКАЗИТЕ ЗА НИВНИТЕ ЗЛОДЕЛА И ЗА ДА НЕМА КОЈ ДА ГИ ГОНИ И ЗАТВАРА КОГА ЌЕ ГИ ТРОШАТ МИЛИЈАРДИТЕ ПО БЕЛИОТ СВЕТ!!!

- Овие денови сме сведоци на морничав план на Груевци. Тие сега се обидуваат да ја уништат државата до темел, да се искољаме меѓу себе за да нема ко...

Повеќе

(ВИДЕО) Петре Шилегов РАСТУРИ на Телма: За ова што го направи, Иванов треба да СКАПЕ ВО ЗАТВОР, ТОЈ ЈА СРУШИ ДРЖАВАТА, СИ ПОИГРА СО 700 000 ГЛАСАЧИ!

* реклами:

Повеќе

ХИДРОГЕНСКА НУКЛЕАРНА БОМБА НА ЗАЕВ НА ТВ 24: Четири пратеници од коалицијата на ВМРО ДПМНЕ веќе преминаа во нашата коалиција!!!

- Четири пратеници од коалицијата на ВМРО ДПМНЕ веќе преминаа на наша страна! Ова на ТВ 24 го изјави лидерот на СДСМ, Зоран Заев. * реклами: ...

Повеќе

ЗАЕВ ШОУ НА ТВ 24: Абе какви нови избори што ви е луѓе, еве имаме 67 пратеници па овие бандитиве не ни даваат влада, утре да освоиме и 80 пратеници Иванов пак нема да ни даде мандат, за што да идеме на избори, ние мајмуни ли сме?!

- Абе луѓе, нови избори нема да има, како не ви е јасно? Еве имаме 67 пратеници па пак овие бандитиве не ни даваат мандат, утре и да освоиме 80 прат...

Повеќе

ТЕРМО-НУКЛЕАРНА БОМБА на Заев на ТВ 24: Имаме план Б како да го натераме Иванов да ни го даде мандатот, има да го даде и оро ќе игра!!!

- Имаме план Б како да го натераме Иванов да ни го даде мандатот. Има да го даде и оро ќе игра, не може он да биде посилен од 700 000 граѓани кои гл...

Повеќе

МОРБИДНА ЗАСТРАШУВАЧКА НАСЛОВНА НА СЛОБОДЕН ПЕЧАТ БАЗИРАНА НА МОРБИДНАТА И ЗАСТРАШУВАЧКА РЕАЛНОСТ ВО ЗЕМЈАВА!

* реклами:

Повеќе

ЗОРАН ЗАЕВ ШТОТУКУ ИЗВРШИ ПОЛИТИЧКИ АТЕНТАТ ВРЗ ГРУЕВСКИ - ВЕЧЕРВА ВО ИНТЕРВЈУ НА ТВ 24: Додека постојам како политичар нема да подржам промена на име химна знаме и грб!

- Додека постојам како политичар нема да подржам промена на име химна знаме и грб!!! Ова вечерва во интервју на ТВ 24 го изјави лидерот на СДСМ, Зо...

Повеќе

Борјан Јовановски: Нарачателот на мојот напад е еден од клучните луѓе на ВМРО ДПМНЕ кој седеше во ресторанот, инспиратор на нападот е Миленко Неделковски

Фотки од нападот овде. * реклами:

Повеќе

    ucuz ucak bileti onur air sunexpress anadolu jet pegasus en ucuz ucak bileti