Одберете локација на пристап

Насилството е една од ретките теми околу која успеваме да гравитираме со консензус за осуда и санкционирање. Сепак, кога во таа рамка се отвори темата за сексуално вознемирување на жени нашите „Ама Брат!“ пријатели и пријателки не додрж
Џенифер Гејтс, ќерката на еден од најбогатите луѓе на светот , милијардерот Бил Гејтс , живее скромно и обично. Иако на нејзниот Инстаграм профил сите очекуваа да видат фотографии од луксуз , таа живее обично и скромно. 21- годишната Џенифер Гејтс
За своите досегашни залагања и исклучителниот придонес за соработката и пријателството меѓу двете земји, почесниот конзул на Република Финска во Република Македонија, Светозар Јаневски, доби високо одликување од финската држава: Орден „Витез
Не ги разбирам антинатовските изблици на Македонците кои во потрага по подобар живот се иселиле во земји членки на НАТО. Многумина од нив се и државјани на земји членки на НАТО. Од даноците кои тие ги плаќаат во новите татковини се финансираат арм
Многу лош ден на нашите, немаат концентрација, елан, енергија, грешат, како издишани се, како да се задоволија со пласманот во второто коло, веќе се истрошени ментално и физички, Шпанија не буши како сирење...
Десет години ја немаше никаде бабава, и сега одеднаш изнинкна од нигде никаде и врти по тоа телевизиите како бумбар и брчи ли брчи, како тоа светот ќе пропаднел ако Албанците си збореле на мајчин јазик во матичното во Зрзе или во Долно Дупени... Е

ПОНТОНСКИОТ МОСТ ОД КОЈ ПАНИЧЕА КУРТОНИТЕ БИЛ ВИСТИНА - ОТКАКО ГО БУТНА ОД ВЛАСТ, ЗАЕВ ЗАПОЧНА НОВА ПОЛИТИЧКА ОПЕРАЦИЈА - ДОТЕПАЈ ГО ГРУЈО ДА НЕ МОЖЕ ДА МРДА!

Операцијата ПОНТОНСКИ МОСТ од кој паничеа куртоните се покажа како чиста вистина, конечно нешто погодија маме им ебам фашистичко. Целта која сака д...

Повеќе

ХАХАА ГРУЈО ДЕНЕСКА ВЛЕТАЛ ВО ИСТА ПРОСТОРИЈА СО КАТИЦА И ФАТИМЕ, ПА СПРАШТИЛ ДА БЕГА!!!

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски заедно со министерот за здравство Никола Тодоров денеска беа во посета на битолската Клиничка болница, ...

Повеќе

БРОЈЧАНИКОТ НА ЗАЕВ ПОЧНА ДА ВРТИ СО ОВОЈ ВМРОВСКИ КОПУК: Кирил Спировски ќе враќа пари што ги проневерил од касата на Студентски парламент

Студентскиот парламент приУниверзитетот „Св. Кирил и Методиј“ во текот на 2015 година, според наодите на Државниот завод за ревизија за ...

Повеќе

ВЕЧЕРВА МАСКИРАНИ ГРУЕВИСТИЧКИ ЈУРИШНИЦИ ГИ ИЗДУПЧИЛЕ ГУМИТЕ НА АВТОМОБИЛОТ НА САШЕ ПОЛИТИКО ВО КИСЕЛА ВОДА, НА ИСТОТО МЕСТО КАДЕ БЕШЕ НАПАДНАТ СО ШИПКИ ОД МАСКИРАНИ НАПАЃАЧИ ПРЕД ДВЕ ГОДИНИ!

Маскирани напаѓачи вечерва ги издупчиле гумите на автомобилот на Саше Политико во Кисела Вода, на истото место каде пред две години тој беше нападна...

Повеќе

(ВИДЕО) Светски познат педагог и научник: Првите три години се клучни за развитокот на децата, во првите три години родителите треба да им зборуваат и да се поврзат со децата, ако го пропуштат тој период децата нема да се развијат во интелигентни стабилни личности

* реклами:

Повеќе

Веќе две години сите ме прашуваат зошто не му вратив на Сарма, еве зошто...

Сите ме прашуваат зашто не му врати на Сарма? Затоа што сум татко и не можам да си дозволам да одам во затвор, сега јасни ли сме? Не велам дека ќе...

Повеќе

МАШАЛА - ГРУЈО И БАТЕ САШЕ СЕ ФРЛИЈА НА ИНВЕСТИРАЊЕ НА УКРАДЕНИТЕ МИЛИОНИ ОД НАРОДОТ - СЕ ШИРИ БИЗНИС ИМПЕРИЈАТА!!!

Ослободен од спрегите на државната функција која ја извршуваше десет години, а која ја обележаа и аферите со неговиот имот во Чешка, во ситуација во...

Повеќе

(ВИДЕО) Заев си збореше струмички за Ал Џезира Балканс, кој ги ебе нека научат...

* реклами:

Повеќе

А во меѓувреме, што го мачи Македончето...

* реклами:

Повеќе

ИГОР ЏАМБАЗОВ ЗА СВОЈОТ МОЛК ЗА ВРЕМЕ НА ГРУЕВИЗМОТ: Го послушав дедо ми Петре, и тој соработувал со фашистите во втората светска војна!

Игор Џамбазов, "Облечен човек", 2014:"За тоа време, дедо ми 5-ре си седел во Скопје, играл во окупаторскиот театар, и тоа на сите можни јазици кои т...

Повеќе

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) КРАДОНАЧАЛНИЧЕ ИЛЧО ЗАХАРИЕВ, КАКВИ СЕ БЕ ОВИЕ ЗАЕБАНЦИИ?!

* реклами:

Повеќе

Македонија е на питачки стап, ГРУЈО СВЕ ДА ТИ ЕБАМ ШТО ТИ Е НАД 18 ГОДИНИ У ФАМИЛИЈА!!!

Доволно е да се возите во ЈСП во Скопје или да фатите да се возите со автобус кон некој град во внатрешноста па да ја видите бедата на Македонците. Г...

Повеќе

(ВИДЕО) Заев во интервју за Дојче Веле: Ми требаат министри кои ќе ми помагаат во работата а не неспособни слепци какви што имаше Груевски!

Линк до интервјуто овде. * реклами:

Повеќе

(ВИДЕО) Папата Францис според говорот на телото, органски не може да го свари претседателот Трамп

* реклами:

Повеќе

(ВИДЕО) ЛЕЛЕ КОЈА Е ОВА БУДАЛА - ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА ФИЛИПИНИ, ДУТЕРТЕ ВО ИНТЕРВЈУ ЗА РТ: Човечките права се измишљотина на САД и ЕУ, ќе ги убијам сите Филипинци кои мислам дека се закана за Филипините

* реклами:

Повеќе