Одберете локација на пристап

Премиерот Зоран Заев на вечерашната собраниска седница порача дека Владата ги слуша критиките и пркоси. Направи споредба со претходната власт и претходниот премиер Никола Груевски, за кој рече дека бил претседател на речиси се во државата.
Според последните анализи на водата од рекреатвното езеро „Младост“за месеците мај и јуни земени од стручни екипи при ЈЗУ Центар за јавно здравје од Велес на трите мерни места покрај езерото „Младост“ – Хотел „Ро
Со вашето владење Македонија оди во авторитазриам, рече од собраниската говорноица Влатко Ѓорчев, пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ. -Тука во законодавниот дом моравме два часа да се убедуваме да прифатите реплики од пратениците на ВМРО-ДПМНЕ. Зоран Заев с
Чест ми е што ја водев најдобрата институција во земјава. Се гордеам што имав одличен тим со кој не се плашев да влезам во ниту една битка. Благодарност до вработените во Министерството за финансии што беспоштедно работеа да ги спроведеме реформи
Мактел успеа да дознае дека премиерот сепак лично ќе раководи со секторот финансии, т.е иако нема да биде назначен за министер, сепак ќе го остави местото празно и ќе го менаџира како вршител на должност, нешто што му го овозможува законот за влада
Aнтикорупциската комисија го извести Собранието дека предлогот премиерот Зоран Заев да биде истовремено и министер за финансии е спротивен на Законот за спречување корупција и судир на интереси, бидејќи, согласно законот, двете функции се неспоиви.
Бугарија и Македонија ќе најдат начин низ пријателство и почит да го решат прашањето за Гоце Делчев, вели Димитров. За тоа колку се реални заканите на Бугарија дека ќе го блокира процесот за добивање датум за преговори со ЕУ овој октомври ако не се
Бугарскиот премиер Бојко Борисов се надева на договор во заедничката комисија за историја за, како што рече, да можат максимално да продолжат со поддршка на Северна Македонија за членство во НАТО и ЕУ, пренесе „360 Степени“.
Пратеникот од СДСМ Костадин Костадинов посочи дека најдобар показател дека економијата се движи во виситинска насока е растот на БДП во првиот квартал од годинава за 4,1 процент што според него ќе мотивира зголемување на минималната и просечната пл
Почитувани, Денес 26.05.2019 година во просториите на Управата за финансиска полиција се одржа средба помеѓу директорот на Управата за финансиска полиција Арафат Муареми, преставник на месната заедница на село Љуботен и дел од жителите н
Сите политички партии кои сакаат Северна Македонија да почне преговори со ЕУ, да најдат конструктивно решение за СЈО кое ќе одговара и на партиите во власта и на партиите надвор од власта, а за ова опозицијата треба да поднесе одговорност, рече х
Министеркaта без ресор задолжена за странски инвестиции, Зорица Апостолска денес ја посети американската компанија „Теламон“, која минатата година ја започна својата инвестиција во општина Гази Баба, Скопје, каде отвори фабрика за произ

ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА ГРАЃАНСКО ДЕМОКРАТСКА УНИЈА-ШТИП БОРЧЕ ПАЧЕМСКИ ГО ДОСТАВИ ДО ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ОПШТИНА ШТИП ПРЕДЛОГОТ ЗА ИНИЦИЈАТИВАТА ШТИПСКИ БОЖИЌ

Претседателот на Граѓанско демократска унија-Штип, г-н Борче Пачемски денеска го достави предлогот за иницијавата „Штипски Божиќ“ до гра...

Повеќе

Најголемите 10 лаги на Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ во 2018 година

За антинародното и антизападно ВМРО-ДПМНЕ предводено од Христијан Мицкоски, 2018 беше година на лажни вести, немање став, деструкција и блокади на и...

Повеќе

ЧЕСТИТКА ЗА НОВА ГОДИНА ОД ПАРКИНЗИ ЦЕНТАР: На 1-ви и 2-ри јануари, паркингот ќе биде бесплатен

Почитувани,По повод претстојните новогодишни празници Ве известуваме дека на31.12.2018 година (понеделник) отворените паркиралишта со коистопанисува...

Повеќе

ГО ИМАМЕ БАКСУЗОТ ЗА 2019-ТА: Скопјанка од Чаир погодена од заскитан куршум додека гледала ТВ

Скопјанка била повредена од заскитан куршум, вчера во својот дом во населбата Чаир, информираше МВР. Станува збор за А.Д.(36), која била пренесена ...

Повеќе

(ВИДЕО) ВИ ПОСАКУВАМЕ НОВА ГОДИНА БЕЗ ВАКВИ МАЛЕРИ

- i hope ,,everything will be more beautiful in 2019 👍🙏 pic.twitter.com/l54k42WFiw — Köksal Akın (@Koksalakn) January 1, 2019

Повеќе

(ВИДЕО) КАКО Е ДА СЕ ЛЕТА СО НАЈГОЛЕМИОТ АВИОН ВО СВЕТОТ, АНТОНОВ 225 МРИА, КОЈ Е ЕДИНСТВЕН И ЛЕТА 30 ГОДИНИ ПО ЦЕЛ СВЕТ!!!

Повеќе

ИСУСЕ ХРИСТЕ, ГО ПЛУКАА, НАПРАВИЈА ЗА НЕГО СЕРИЈА ЕДНООКИ, А СЕГА ВМРО ДПМНЕ СЕ ПОКЛОНИ ПРЕД НЕГОВИОТ ГРОБ?!?!

Vladimir Gjorcev‏@VladimirGjorcev3h3 hours ago Почит и сеќавање за Киро Глигоров, првиот претседател на Република Македонија и учесник во А...

Повеќе

И ВО ТЕТОВО ПРВО ПА МАШКО, МАЛИОТ АНИК МЕХМЕТИ ДОБИ 40 000 ДЕНАРИ НАГРАДА ОД ОПШТИНАТА

Теута Арифи 1 hr· Првото бебе годинава е машко , родено во 00:45 по полноќ по име Аник Мехмети! Бебето е здраво ...

Повеќе

ТЕУТА АРИФИ ЗА НОВА ГОДИНА ГИ ПОСЕТИ ПОЖАРНИКАРИТЕ ВО ТЕТОВО

Повеќе

СТЕВО ПЕНДАРОВСКИ ИСПРАТИ ЧЕСТИТКА ЗА НОВА ГОДИНА СО ПОРАКА ЗА ОБЕДИНУВАЊЕ

Повеќе

НАУМОВСКИ: Ќе се борам за подобра иднина на Ѓорчевци, искрено се надевам дека во годината што доаѓа ќе се посветиме на убавите и позитивни нешта. Да создадеме општество во кое нашите деца ќе живат во просперитет и благосостојба!

Повеќе

ПЕТРЕ И ВЕНКО ГО ПОСЕТИЈА ПРВОТО БЕБЕ ЗА 2019-ТА

Повеќе

ГЕНЕРАЛ АНГЕЛОВ ЈА ЧЕСТИТАШЕ НОВАТА ГОДИНА СО ЖЕЛБА ГОДИНАВА ДА СТАНЕМЕ ЧЛЕНКА НА НАТО

Повеќе

ВИЦЕПРЕМИЕРКАТА ШЕЌЕРИНСКА ИМ ЧЕСТИТАШЕ НОВА ГОДИНА НА СВОИТЕ ФАНОВИ СО СЕМЕЈНА ФОТКА

Повеќе

Директорите на скопските ЈП го посетија Домот за стари”Мајка Тереза”

Директорите на скопските јавни претпријатија вечерва ги посетија најстарите скопјани за да им ја честитаат Новата Година. Директорот на Ј...

Повеќе