Одберете локација на пристап

Насилството е една од ретките теми околу која успеваме да гравитираме со консензус за осуда и санкционирање. Сепак, кога во таа рамка се отвори темата за сексуално вознемирување на жени нашите „Ама Брат!“ пријатели и пријателки не додрж
Џенифер Гејтс, ќерката на еден од најбогатите луѓе на светот , милијардерот Бил Гејтс , живее скромно и обично. Иако на нејзниот Инстаграм профил сите очекуваа да видат фотографии од луксуз , таа живее обично и скромно. 21- годишната Џенифер Гејтс
За своите досегашни залагања и исклучителниот придонес за соработката и пријателството меѓу двете земји, почесниот конзул на Република Финска во Република Македонија, Светозар Јаневски, доби високо одликување од финската држава: Орден „Витез
Не ги разбирам антинатовските изблици на Македонците кои во потрага по подобар живот се иселиле во земји членки на НАТО. Многумина од нив се и државјани на земји членки на НАТО. Од даноците кои тие ги плаќаат во новите татковини се финансираат арм
Многу лош ден на нашите, немаат концентрација, елан, енергија, грешат, како издишани се, како да се задоволија со пласманот во второто коло, веќе се истрошени ментално и физички, Шпанија не буши како сирење...
Десет години ја немаше никаде бабава, и сега одеднаш изнинкна од нигде никаде и врти по тоа телевизиите како бумбар и брчи ли брчи, како тоа светот ќе пропаднел ако Албанците си збореле на мајчин јазик во матичното во Зрзе или во Долно Дупени... Е

(ВИДЕО) ТЕЛМА ПРАШУВА: Зошто судиите на протестантите за МОНСТРУМ досудија тешки затворски казни, а протестантите на Заедничка Македонија ги пушти со условни казни?!

* реклами:

Повеќе

(ВИДЕО) И АЦО РЕМБРАНТ У ТЕШКА ДЕПРЕСИЈА: Емисијата му се вика КВИНТЕСЕНЦИЈА бе?! Маме му ебам гомно фашистичко курвинско, он и квинтесенција...

* реклами:

Повеќе

СТОЈМЕНОВИ И ЅИНГО ВРТАТ ЈАКО У КРИВИНА - ПО КЛОЦАТА У ГАЗ НА ЕФТОВ, И НА ЈАНКО БУРЕК МУ ЈА ЗАТНАЛЕ МУЦКАТА: Објави распоред на идни гости, сите за теми ШИЈА МИ ГА ЏУРО!

* реклами:

Повеќе

(ВИДЕО) МИЛЕНКО У ТЕШКА ДЕПРЕСИЈА: Овие денови се тест од бога за да не провери колку сме силни верници?!

* реклами:

Повеќе

МБП СО ЛИТЕРАТУРЕН КОНКУРС ГО ОДБЕЛЕЖА ДРЖАВНИОТ ПРАЗНИК 24 МАЈ

За трета поредна година Здружението за Македонско-Бугарско пријателство го одбележа 24 мај- Денот на Светите браќа Кирил и Методиј и празник на слов...

Повеќе

ЕБАТИ БАКСУЗОТ, МОНТАЖЕР НА ФАШИСТИЧКИТЕ КУРТОН ПРОПАГАНДНИ СРАЊА Е НЕСУДЕНИОТ ГЕНЕРАЛЕН СЕКРЕТАР НА СДСМ: Васко се пофали - ЖЕНА МИ ЈА МОНТИРАШЕ ПОСЛЕДНАТА ЕМИСИЈА

* реклами:

Повеќе

ГРУЕВЦИ ЌЕ ПИЈАТ ДИЈАЗЕПАМ ВЕЧЕРВА, ФОТКАВА ЌЕ ГИ ПРАТИ ПОЛА НА КАРДИОЛОГИЈА!!!

* реклами:

Повеќе

СТОЈМЕНОВИ СЕ ЗАЕБАВААТ СО НАС: По втор пат му удриле клоца у гз на Васе Хефталица затоа што им ја брукал телевизијата?! МА ДАЈ НЕМОЈ ДА НЕ ЕБЕТЕ, СЕ СПРЕМАТЕ ЗА НОВО ПУШЕЊЕ МАМУ ВИ ЕБАМ КУРТОНСКО МАФИЈАШКО!!!

Емисијата „Во центар“ на Васко Ефтов, почнувајќи од оваа недела веќе нема да се емитува на телевизијата Канал 5, објавиПлусинфо. Раково...

Повеќе

СТЕВЧО МУЊА СО ВЕСЕЛА МЕТЕМАТИКА НА АНАЛ 5: Долгот на општина Карпош е околу 7 милиони евра, ама очекуваме приходи од 5-6 милиони евра во нареден период значи ќе биде се ок!

Стевчо го смета долгот на општина Карпош со многу интересна математика не според реалните бројки во книгите туку по весела математика за тоа како ќе...

Повеќе

СТЕВЧО МУЊА ГИ НАПОЛНИ ГАЌИТЕ - СЕ ИСПЛАШИ ОД ЏАБИР ДЕРАЛА: На негово барање од Канал 5 побарале Џабир Дерала да не доаѓа на дебата со Стевчо иако претходно го поканиле и прифатил дуел со ГРОМОТ!

Дознаваме дека Џабир Дерала бил замолен да не доаѓа на дебата со Стевчо Муња на негово барање иако претходно бил поканет и прифатил. Па така Стевчо...

Повеќе

(ВИДЕО) Професорот Вулнет Палоши на ТВ 24: Грујо ги даде сите тендери за патиштата на странци за големи пари, а овие потоа со мали пари истите патишта им ги дадоа на македонски фирми за да ги прават за трошки, со тоа тој го уништи македонското градежништво!

* реклами:

Повеќе

МЕРИ МЛАДЕНОВСКА ГИ ЗАНЕМЕ ГОСТИТЕ ВО СТУДИОТО НА ТВ 24: Имам клиент кој беше осуден на две години затвор за кражба на ретровизор на фичо!

- Имам клиент кој пред неколку години беше осуден на две години затвор за кражба на ретровизор на Фичо, мислам дека пола од публиката што не гледа н...

Повеќе

Еве како се тешат копилињата од ДПМНЕ, они мислат дека сето ова ќе помине како настинка, не разбираат дека ова за нив е КАНЦЕР КОЈ НЕМА ДА ГО ПРЕЖИВЕАТ!!!

* реклами:

Повеќе

(ВИДЕО) Ѓулистана Mарковска на ТВ 24: Ако навистина мисли раководството на ВМРО ДПМНЕ дека се невини, нека гласаат за продолжување на мандатот на СЈО па да видиме дали е така?!

* реклами:

Повеќе

Ги гледам фотките од новиот владин кабинет, и ми се гади, Грујо, ти си болно копиле, ти никад не си бил здрав!

Мерцедес од 600 000 евра! Цвикери од 2-3 000 евра. Нова партиска зграда од 20 милиона евра. Сега гледаме и фотки од новиот владин кабинет. Милина, ...

Повеќе