Одберете локација на пристап

Насилството е една од ретките теми околу која успеваме да гравитираме со консензус за осуда и санкционирање. Сепак, кога во таа рамка се отвори темата за сексуално вознемирување на жени нашите „Ама Брат!“ пријатели и пријателки не додрж
Џенифер Гејтс, ќерката на еден од најбогатите луѓе на светот , милијардерот Бил Гејтс , живее скромно и обично. Иако на нејзниот Инстаграм профил сите очекуваа да видат фотографии од луксуз , таа живее обично и скромно. 21- годишната Џенифер Гејтс
За своите досегашни залагања и исклучителниот придонес за соработката и пријателството меѓу двете земји, почесниот конзул на Република Финска во Република Македонија, Светозар Јаневски, доби високо одликување од финската држава: Орден „Витез
Не ги разбирам антинатовските изблици на Македонците кои во потрага по подобар живот се иселиле во земји членки на НАТО. Многумина од нив се и државјани на земји членки на НАТО. Од даноците кои тие ги плаќаат во новите татковини се финансираат арм
Многу лош ден на нашите, немаат концентрација, елан, енергија, грешат, како издишани се, како да се задоволија со пласманот во второто коло, веќе се истрошени ментално и физички, Шпанија не буши како сирење...
Десет години ја немаше никаде бабава, и сега одеднаш изнинкна од нигде никаде и врти по тоа телевизиите како бумбар и брчи ли брчи, како тоа светот ќе пропаднел ако Албанците си збореле на мајчин јазик во матичното во Зрзе или во Долно Дупени... Е

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) КАМО ВАКА ДА НИ ИЗГЛЕДАА БОЛНИЦИТЕ, ШКОЛИТЕ И СТУДЕНТСКИТЕ ДОМОВИ - ЛУДИЛОТО НА ЕДЕН ПСИХОПАТ НА ВИДЕЛО - ПОГЛЕДНЕТЕ ГО РАСКОШОТ НА НОВИОТ ЕНТЕРИЕР НА ЗГРАДАТА НА ВЛАДАТА: На овој луксуз може да им завидат Саудиска Арабија, Катар, Америка, Русија, Британија, небаре сме земја светска велесила а не голтари, една шака јада!!!

Маси од махагони, рачно изработени фотељи од чиста кожа нитнована со копчиња, паркет од скап храст, ѕидови од резбано дрво од орев, плафони од скап ...

Повеќе

МАКЕДОНИЈА ПОД ЧИЗМАТА НА ГРУЕВИЗМОТ БЕШЕ ЕДНО ЛУДО ТРУМАН ШОУ!!!

* реклами:

Повеќе

РАЗОРНА ШОКАНТНА НЕНОРМАЛНА БОМБА НА ПОРТАЛОТ А1ОН: Грујо и цело раководство на ВМРО ДПМНЕ веќе две години редовно одело на прегледи на болницата за психијатрија со цел така да избегнат одење во затвор по обвиниенијата од бомбите на Заев, ќе глумеле лудило?!?!

Поголем дел од високи функционери осомничени и обвинети од СЈО имаат досиеја на Клиниката за психијатрија во Скопје, објавиА1он, повикувајќи се на с...

Повеќе

РАДА НЕ ИМ ОСТАНА ДОЛЖНА И НА КУРТОНИТЕ, ИМ ГО ПЛЕСНА ВО ЛИЦЕ: И вие Канал 5 бевте дел од пропагандата на режимот, но ние мора да доаѓаме на интервјуа секаде затоа што ги почитуваме вашите гледачи а не вас!

- Многумина не обвинуваат за тоа што доаѓаме на интервјуа на Канал 5 затоа што велат и Канал 5 беше дел од пропагандата на ВМРО ДПМНЕ, но ние мислим...

Повеќе

РАДА ГО МАСАКРИРАШЕ ПАТОРОТ НА АНАЛ 5: Грујо за да си ги спаси парите реши да не убие, тоа е луд човек, тотално одлепен монструм!!!

- Она што го слушавме на снимките со динамитот на Космос и нарачките на шамари за Андреј Жерновски сега и нам ни се случи по наша глава, Груевски ре...

Повеќе

НУКЛЕАРНА БОМБА НА АДВОКАТ МИРОСЛАВ ВУИЌ ВО ИЗЈАВА ЗА МАКТЕЛ: Сите кои се гледа како замавнуваат накај претепаните пратеници ќе лежат затвор за серија на кривични дела, новиот јавен обвинител ќе покрене нови обвинителни процеси, и не само за нив туку и за пратениците од ВМРО ДПМНЕ и коалицијата кои отворале врати и за раководителите на МВРО кои ова го овозможиле, СИТЕ ЌЕ ЗАГЛАВАТ ДЕБЕЛО ВО ЗАТВОР!!!

Направивме кратко мини интервју со адвокатот Мирослав Вуиќ по повод условните казни за убијците на Заев и Села. Мактел: Господине Вуиќ, коментар за...

Повеќе

РАДМИЛА РАСПАЛИ НА АНАЛ 5: Им ветувам на сите што тепаа и кршеа во собранието и тие што ги платија и пратија дека правдата ќе ги стигне!!!

- Можам да им ветам на сите оние кои сега поминаа со условни казни дека правдата ќе ти стигне, исто и оние кои го нарачаа сето ова, ќе направиме инс...

Повеќе

(ВИДЕО) ГРУЕВЦИ АКО СЕ ЛУДИ НЕ СЕ БУДАЛИ: Никој од ДПМНЕ не се осмели да се соочи со Рада на Канал 5!

* реклами:

Повеќе

Отиде и Џемс Бонд, сер Роџер Мур со чии филмови порасна една цела генерација...

Денеска почина британскиот актер, сер Роџер Мур, актер кој се прослави по улогите на Џемс Бонд во славната филмска франшиза. * реклами: ...

Повеќе

КАВАДАРЦИ ГАДНО НАЕБА ДЕНЕСКА СО ДОЖДОТ...

* реклами:

Повеќе

ОВОЈ ИЛИ СЕ ЗАЕБАВА СО НАС, ИЛИ НЕМА МУДА - ТРИ НЕДЕЛИ ПО КАТАСТРОФАЛНОТО ИНТЕРВЈУ СО ГРУЈО, ЧОМ СЕ РАЗБУДИ ОД КОМА: Груевски е психопат, тоа може да го чуеме од бомбите на Заев!

Во најновата Топ Тема, Чом распали по Груевски, цитираше дел од бомбите и заклучи дека врз основа на тоа што може да го чуеме во снимките од бомбите...

Повеќе

Претседателот на Демократскиот Сојуз на Власите во Македонија, Никола Бабовски им го честиташе празникот на Власите!

TI MULTSĀ ANJ DZUA NATSIONALĀ!!! Честитка по повод Националниот ден на Власите одпретседателот на ДСВМ Никола Бабовски„На сите припадници на ...

Повеќе

(ВИДЕО) ЧОМ СО ДРАМАТИЧЕН УВОД ВО ВЕЧЕРАШНАТА ТОП ТЕМА: Ако е точно дека српски дипломати и агенти упаднале во македонското собрание, тоа може да биде неверојатен дипломатски и меѓународен инцидент, дали БИЛ ИЗВРШЕН ДРЖАВЕН УДАР ПО БЕЛГРАДСКО СЦЕНАРИО?!

На Чом му текна колку е саат три недели откако му беше Грујо во студио: * реклами:

Повеќе

СЕ РАЗГОРУВА ВОЈНАТА МЕЃУ ТВ НОВА И ТВ 24: Куртоните на хоштаплерот Сеад Кочан седнале и си напишале сами на себе писмо со цел да ја оцрнат ТВ 24 која "работела против новинарските принципи"

* реклами:

Повеќе

(ВИДЕО) ОВА Е ЈАКО, ГРУЈО ОВА НИКАД НЕ БИ ГО НАПРАВИЛ: Во сред линк во живо Сеад Ризвановиќ го улови Заев како се шета сам во дворот на Бихачка па се довикуваа во сред вести за тоа до кај е владата!

Да се надеваме дека Заев ќе ја задржи оваа ноншалантност на која не сме навикнале подолго време, можете ли да замислите Грујо непланирано да влета в...

Повеќе