Одберете локација на пристап

Stevo Pendarovski Му честитам за победата на французинот Аксел Рејмонд, којшто прв стигна до целта, како и на Алис Франко од Италија најбрза меѓу 8-те жени натпреварувачки. Нашиот Евгениј стигна втор на целта, а неговиот ме
БРЗА И ЕФИКАСНА ИСТРАГА, СЕГА Е МОМЕНТОТ ДА СЕ ПОРАЗАТ КРИМИНАЛЦИТЕ!!! Ова во изјава за медиумите го кажа министерот за внатрешни, Спасовски. Линк до сторијата на А1он.
Изградбата на гасоводот Неготино-Битола се одвива според предвидената динамика. Во увид на теренските активности во близина на РЕК Битола, денес беше премиерот на Владата на Република Северна Македонија Зоран Заев, заедно со министерот за т
Додека дополнително се загрева атмосферата околу истрагата за случајот „Рекет“, бизнисменот Орце Камчев е во Банско, Бугарија,објави ТВ24. Според информации на ТВ24, извесно време Камчев престојува во Бугарија, а дел од медиумите таму
Бесплатна замена на печките на дрва со инвертори, проект кој ќе започне да се реализира претстојната грејна сезона и тоа најпрво во Битола, Тетово и Скопје, а потоа и во другите градови, најави премиерот Зоран Заев при денешната посета на Битола.
Конечно по толку месеци клевети кон Бихачка, Геро призна во колумна на Плусинфо дека и тој самиот нема никакви докази или индиции дека врвот на СДСМ е вмешан во аферата Рекет: Како што е познато, јас и самиот отворено пишував за нагласената полити
Дел од содржината на записникот од сведочењето на бизнисменот Јордан Камчев, кој го објави порталот „Инфомакс“ а потоа го презедоа повеќе медиуми, „ниту ги има во записникот, ниту пак произлегуваат од содржината на записникот&ldqu
Фејсбук статус на пратеничката и потпретседателка на Собранието, Фросина Ременски: Ничие право не смее да загрози право на друг. Тоа се границите на сите слободи и права на граѓаните. Медиумите како придобива на демократијата имаат и прав
Фејсбук статус на министерот за надворешни работи, Никола Димитров: Барам веднаш “Република” да ја повлече ноторната лага дека сум вмешан во случајот “Рекет” и да ми се извини за одвратната инсинуација во текстот чиј са
Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ) и Советот за етика во медиумите на Македонија (СЕММ) сметаат дека јавните функционери треба да се воздржат од тужби за новинари. Патот кон професионализацијата на медиумите треба да се води преку саморе
Фејсбук статус на министерката за одбрана Радмила Шекеринска: Ќе ја тужам “Република” за нејзините лаги, затоа што реакции до нив се непотребни и залудни. Сите знаеме дека, со секој од своите непотпишани текстови, си одработува за свои
Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Зоран Заев, денеска учествуваше на свеченоста по повод пуштањето на 4 еко автобуси кои се вклучуваат во системот на јавниот патнички транспортен систем во Општина Прилеп. Премиерот За

(ВИДЕО) АМЕРИКА И СВЕТОТ ВО ШОК: Личниот адвокат на Трамп, Коен, пред конгресот и целата јавност изнесе шокантни пикантерии и измами за изминатите 10 години колку што е негов личен адвокат!

Повеќе

СВИРКАЧОТ КОСТОВСКИ ОТКРИ ШОКАНТНИ ДЕТАЛИ ЗА ТОА КОЛКУ БИЛЕ ЗАБЕГАНИ ВМРО ДПМНЕ: Грујевски побара да фабрикуваме докази за судска наредба при апсењето на Соња Верушевска

Сведокот Ѕвонко Костовски на денешното рочиштево Кривичниот суд за предметот „Таргет-Тврдина“ на Специјалното јавно обвините...

Повеќе

СПАСОВСКИ ГИ ОТЕПА ВМРОНИТЕ: Безбедноста во земјава се зголеми на 1 јуни 2017 година, кога бандитите заминаа од власт

Безбедноста во Македонија се зголеми на 1 јуни 2017 година, кога бандитите заминаа од власт. Министерството за внатрешни работи го презема...

Повеќе

БОМБА НА КОЧО АНЃУШЕВ: Со новиот договор со ЕВН, на граѓаните им заштедивме околу 50 милиони евра годишно!!!

- Досега моржата на ЕВН се правеше така што им се признаваа сите трошоци па дури и некакви консултантски и слични оперативни трошоци и над тоа се да...

Повеќе

(ВИДЕО) АКАДЕМИК КАНЕВЧЕ: На електронска аукција за универзален снабдувач е избран ЕВН со најниска маржа од 11,5 проценти, досегашната маржа беше 14,5 проценти!

Повеќе

Пивара Скопје е добитник на наградата „Предводници на Целите за одржлив развој,, на Обединетите нации

Повеќе

Господине Џафери, за Трајко Мухи ти бил крив, а за Љупчо Димовски кој ти е изговорот, зошто и него го спаси од притвор?!

Ај Трајко куртули ради Мухи, а за Љупчо Димовски кој е изговорот?! Како тоа ќе го оправдаш господине Џафери?! Мене ми мириса на одлука на ДУИ во Мал...

Повеќе

ЕКИПАТА НА ЖИВКО МУКАЕТОВ РАСТУРА: ИЗВОЗОТ НА АЛКАЛОИД ЛАНИ НАДМИНА 100 МИЛИОНИ ЕВРА, РЕАЛИЗИРАНИ 212 НОВИ ВРАБОТУВАЊА!

„Алкалоид“ минатата година ја заврши со раст на консолидираниот извоз од 10%, раст на консолидираната нето добивка од 7%, инвестиции во ...

Повеќе

БОМБА НА ВАНХОЈТЕ: На ВМРО-ДПМНЕ треба да им се забрани да учествуваат на избори

„Во многу земји, партиите како што е ВМРО-ДПМНЕ може да бидат ослободени од учество на избори се додека не го исчистат внатрешниот х...

Повеќе

ДОДЕКА ТРАМП И КИМ СЕ СМИРУВААТ ВО ВИЕТНАМ, ПАКИСТАН И ИНДИЈА СЕ ПРЕД НУКЛЕАРНА ВОЈНА!

Американскиот претседател, Доналд Трамп, и севернокорејскиот лидер, Ким Џонг-ун, денеска, во Ханој, ќе го почнат самитот со куси разгово...

Повеќе

Муслиу: Не ме зачудуваат шпекулациите дека Груевски стои зад инцидентот во затворот во Шутка

Инцидентот во затворот во Шуто Оризари беше тема на разговор во синоќешната емисија „Отворено“ на Алфа ТВ. Аналитичарот Алберт Муслиу в...

Повеќе

Заев е единствениот гостин кого Курц го поканил на годинешниот Оперски бал во Државната опера, објави австрискиот весник „Пресе“

Премиерот Зоран Заев како гостин на австрискиот канцелар Себастијан Курц в четврток ќе биде дел од престижниот оперски бал во Виена, објави ...

Повеќе

НЕМАМ ДОПИРНИ ТОЧКИ СО ПРОИЗВОДСТВО НА КАНАБИС, ТРЕБАЛО ДА ПРОВЕРИТЕ, МУ КАЖА ВИЦЕ ЗАЕВ НА АЛЕКСАНДАР НИКОЛОВСКИ НА СУДЕЊЕТО ЗА КЛЕВЕТА

Братот на премиерот навел во тужбата дека тој е чесен човек и успешен бизнисмен со висок углед. - Вице Заев пред Основниот суд Скопје 2 (Фото: СДК...

Повеќе

БОМБА НА ПОРТАЛОТ СДК: НЕ Е ТРАЈКО БОЛКАТА, КОАЛИЦИЈАТА НА СДСМ И ДУИ ЈА ТРЕСЕ ИДНИНАТА НА СЈО

ДУИ бара ова СЈО да си згасне по закон и да се формира ново за висока корупција. - Али Ахмети; Катица Јанева; Зоран Заев (Фото: СДК.МК) Про...

Повеќе

Скопската Зоолошка бара девојка за морскиот лав Кан

Зоолошката градина му бара девојка на морскиот лав Кан. Тој веќе две години е сам во своето живеалиште откако вториот морски лав Аби, кој заедно со ...

Повеќе