Одберете локација на пристап

Република Северна Македонија ќе реагира на оценката на Бугарската академија на науките (БАН) дека македонскиот јазик е дијалект на бугарскиот јазик, најави денеска премиерот Зоран Заев. – Ќе реагираме поради тоа што тоа прашање е дел од праш
ВМРО-ДПМНЕ има поднесено околу 950 амандмани за Предлог-законот за Академија за судии и јавни обвинители, соопшти на денешната прес-конференција пратеникот Антонио Милошоски од ВМРО-ДПМНЕ. Според него, владејачкото мнозинство мора да сфати дека тр
Премиерот Зоран Заев во интервју за Нова ТВ зборува за состојбите во правосудниот систем и проблемите кои правдата ја прават се уште недостижна за граѓаните. Интегралното интервју со премиерот Зоран Заев ќе може да го види
На денешната редовна 170-та седница, Владата на Република Северна Македонија го утврди текстот на дополнетиот Предлог-Буџет 2020 година. Владата прифати 12 амандмани за измени и дополнувања на Предлог Буџетот 2020, што произлегоа од расправата за
Министерката за труд и социјална политика Мила Царовска и градоначалникот на Општина Валандово Перо Костадинов денеска присуствуваа на отворањето на нова детска градинка во село Брајковци, валандовско, објект под ЈОУДГ „Калинка”, во којаш
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- * Реклами -----------------
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- Valon SALIHU
* Реклами --------------------------------------------------------------------------------- ---------------------------------------------------------------------------------------------------------
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- * Реклами -------------
* Реклами --------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- * реклами ----------------------------
* реклами ---------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------------------------------------------------------------------------- * реклами -------------------------------
* Реклами --------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- * реклами --------------------
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- * Реклами -----------------
* реклами ---------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------------------------------------------------------------------------- * реклами -------------------

СДСМ: Нема поголем срам и понижување од тоа да браниш криминал на штета на државните интереси како што тоа го прават Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ!

Повеќе

Лавицата Акети од зоолошката во Берлин и ему птици од Австралија - нови жители на Скопје ЗОО

Лавицата Акетиод зоолошката во Берлин е нов жител во скопската градина.12-годишната лавица пристигна во Скопје пред шест денови и веќе се прилагодув...

Повеќе

(ВИДЕО) ДОБРО БЕ, КАЈ ГИ НАОЃААТ ВО ВМРО ДПМНЕ СИТЕ ВАКА УДРЕНИ СО МОКРА ЧОРАПА?!

Повеќе

НОВА ИЗРЕКА ВО МАКЕДОНСКАТА ПОЛИТИКА: ИЗГУБЕН СИ КАКО ЖИДАС ДАСКАЛОВСКИ!

Повеќе

ФАНТАСТИЧЕН УСПЕХ НА ВЛАДАТА НА СДСМ И ДУИ: Достигнат раст на БДП од 4,1%, ова е веќе сериозен успех, за ова беа сите маки, сите ризици, сите херојства, само вака ќе се збогатиме како народ и држава!!!

Повеќе

СТРАШЕН ТРИУМФ - ЛЕКЦИЈА ПО ЕКОНОМИЈА ОД ЗАЕВ И АНЃУШЕВ: За две години отворени 50 000 нови работни места!!!

Денес Државниот завод за статистика соопшти дека невработеноста во првиот квартал од 2019 е 17,8%. Од почетокот на новата Влада, ова значи намалув...

Повеќе

ПРЕМИЕРОТ ЗАЕВ НА МТВ: Јавноста да не се плаши од концептот ЈАВНО-ПРИВАТНО ПАРТНЕРСТВО, тоа ќе го користиме максимално насекаде, и во здравството и во другите сектори, на пример студентскиот дом МЕДИЦИНАР ќе го понудиме на приватниот сектор

- Концептот ПРИВАТНО - ЈАВНО ПАРТНЕРСТВО не треба да ги плаши граѓаните, ние не сме толку богата земја се да градиме со народни пари, мораме да го к...

Повеќе

ЏАБЕ ШМУКАШЕ 10 ГОДИНИ: Ако Латас биде осуден, ќе му биде одземена и викендичката од 317 квадрати во Зелениково!

Судскиот случај „Тревник“, во кој обвинет е новинарот Драган Павловиќ Латас и неговите двајца браќа, за бесправна градба на викендички, ...

Повеќе

(ВИДЕО) Премиерот Заев и министерот Филипче на отворањето на реновираната клиника за пластична хирургија: Обезбедуваме достоинствени услови и современи медицински услуги за нашите граѓани, заштитата на нивното здравје е наша цел

Повеќе

(ВИДЕО ВО ЖИВО) ПОЛА ВЛАДА СО СЕ ПРЕМИЕРОТ ДАВА РЕПОРТ ЗА СРАБОТЕНОТО НА МТВ!

Линк во живо овде.

Повеќе

АПЕЛ ДО ЗОРАН ЗАЕВ: ДА ЈА ПОСТАВИ АКТЕРКАТА ИРЕНА РИСTИЌ ЗА МИНИСТЕРКА ЗА ЕКОЛОГИЈА!!!

Повеќе

ВАКОВ РЕЖИМ МОЖЕ СЕКОЈ ДА ПОСАКА: Вице Заев го доби Александар Николовски на суд, судот одлучи дека братот на премиерот бил наклеветен од потпретседателот на ВМРО ДПМНЕ, но го ослободи од било каква казна за стореното дело!!!

Повеќе

УНИВЕРЗУМОТ НЕ МРАЗИ, НЕ КАЗНИ СО ОВА ЖЕНЧЕ: Kaракамишева со повик до четири европски земји да не дадат датум за преговори

Професорката Татјана Каракамишева, на својот Фејсбук профил објави текст со кој повикува четири европски земји да ни помогнат со тоа што Македониј...

Повеќе

ДАЛИ МИЛЕНКО НЕДЕЛКОВСКИ ЌЕ ГЛАСА ЗА ГДУ?!

Уште пред една година, Граѓанско Демократската Унија-ГДУ излезе со предлог во врска со патарините во нашата земја.„Да се воведе еднократен пау...

Повеќе

Премиере,имам една замерка за тебе за еден настан кој се случи пред неколку денови

Премиере, сигурно не ти е лесна работата, тоа сум сигурен. Уште во старт влета во жив песок и ете две години мрдаш малце по малце и де си внатре де с...

Повеќе