Одберете локација на пристап

Halkbank AD Skopje November 8 at 1:43 PM· миналот со Mastercard World бесконтактната картичка!Прочитајте повеќе за условите и поволностите на оваа картичка на :http://halkbank.mk/mastercard-world-mk.nspx
Грујо: Како премиер, крадев, лажев и мамев, затоа ме осудија на казна затвор, и сега бегам, ќе ме примиш ли? Орбан: Секако, ние секогаш им помагаме на тие со кои делиме иста култура и вредности! "As prime minister, I stole, cheated and lied,
Во рамки на активностите за одбележување на 13 Ноември – Денот на ослободувањето на Скопје, денеска (11.11.2018 година, Скопје) се одржаа поголем број на рекреативни и спортски манифестации кои се финансиски поддржани од Градот Скопје. Во сп
Поранешниот вицепремиер за економски прашања Владимир Пешевски, за ТВ 21 вели дека е разочаран и вознемирен од бегството на Никола Груевски, тој додава дека овој чин е за најостра осуда. „Длабоко сум разочаран и вознемирен од овој чин
Груевски го допре дното, но нема да побегне од одговорност, велат од СДСМ. Од партијата велат дека лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, и генералниот секретар на партијата Игор Јанушев срамно ги навредиле сите граѓани кои бараат Г
На својата редовна, 102-ра седница Владата го усвои предлог-законот за изменување и дополнување на законот за заштита на потрошувачите при договори за потрошувачки кредити. Целта на предлог–законот е да се ограничи годишната стапка на вкупн
Мирсад Јонуз и официјално е нов стратег на Аигиниакос, тим од Втората Лига во Грција. Екс – селекторот попладнево го одработи и првиот тренинг со играчите на Аигиниакос. „Му благодарам на раководството на Аигиниакос за довербата која
Zdravo Sase ti se obrakam kako najnezavisen novinar i kako eden od retkite koi isklucitelno mnogu gi pocituvam.Imeno dosega ne se drznuvav da ti pisam poradi strav od osveta, no sega sobrav hrabrost i sakam da ti pisam i da go objavis ova ako
По Миле Јанакиески и екс-министерката за внатрешни работи, Гордана Јанкуловска за ТВ21 вели дека го осудува бегството на поранешниот премиер Никола Груевски. „Се наоѓам во Македонија и на крај памет не ми паднало да заминам било каде“,
Сава пензиско друштво а.д. Скопје и Сава осигурување а.д. Скопје, членки на Сава Ре Групацијата, склучија Договор за деловна соработка, со што започнуваат активностите за вршење на маркетинг на пензиски фондови во 3 продажни места на Сава осигурува

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) СУГАРЕВСКИ КОНЕЧНО ГИ ИЗВАДИ БАГЕРИТЕ НА УЛИЦИТЕ, ПОЧНА ПРОЛЕТНАТА ОФАНЗИВА КОЈА ЈА НАЈАВИ ЗАЕВ

Министерот Сугарески и градоначалникот Јованоски извршија увид врз реконструкцијата на патот Прилеп-Прилепско езеро Министерот за транспорт и врски...

Повеќе

УТРЕ СКОПЈЕ ЌЕ БИДЕ ПОД ОКУПАЦИЈА НА РАБОТНИЧКИТЕ СИНДИКАТИ КОИ ЌЕ МАРШИРААТ ОД РАЗЛИЧНИ ЛОКАЦИИ

СТОП ЗА КРШЕЊЕ НА РАБОТНИЧКИТЕ ПРАВА!СТОП ЗА ИЗВРШИТЕЛИТЕ!Конфедерацијата на синдикалните организации на Македонија (КСОМ) ги повикува сите вработен...

Повеќе

(ВИДЕО) ВОДАЧОТ НА НЕЗАВИСНИ СИНДИКАТИ, МАРЈАН РИСТЕСКИ Е НАЈВАТРЕНИОТ СИНДИКАЛЕН ЛИДЕР НА СИТЕ ВРЕМИЊА, НАПРАВИ ШОУ НА ТВ 24

Повеќе

МИТКО ЈАНЧЕВ Е УНИКАТ: СИТЕ ГЛЕДААТ КОЈ ШТО ДА УКРАДЕ, ОН ГО ЧИСТИ КАВАДАРЦИ СО ЛИЧНО СВОИ БАГЕРИ, КАМИОНИ И РАЗНИ КОСИЛКИ И ДРУГА МЕХАНИЗАЦИЈА ЗА БЕЗ ПАРИ

Градежната фирма ЈА-МИ е во сопственост на Митко Јанчев, бизнисмен и градоначалник на Кавадарци. Сега со месеци, градежната оператива на фирмата ЈА...

Повеќе

(ФОТО) МИСТЕРИЈА: ОД КАДЕ СЕ ПОЈАВИ ОВАА ЗГРАДА ВО ЦЕНТАРОТ НА СКОПЈЕ И КОЈ ЈА ГРАДИ?!?!

Повеќе

(ВИДЕО) Премиерот на Израел, Нетанјаху го шокираше светот со прес конференција на која откри дека израелски специјалци во тајна Џемс Бонд акција ја украле тајната архива на Иран за нуклеарната воена програма

Повеќе

(ВИДЕО) БРУКА НАД БРУКИТЕ: ВОДАЧОТ НА ИНИЦИЈАТИВАТА СТОП ПРЕГОВОРИ СО ГРЦИЈА, БИЛ НИКОЛОВ, НЕ ЗНАЕ МАКЕДОНСКИ ЈАЗИК, ЗБОРУВАШЕ НА МИТИНГ ПРЕД МАКЕДОНЦИ ВО КАНАДА НА АНГЛИСКИ, ЕМ СЕ ВИКА БИЛ, ЗНАЧИ СИ ГО СМЕНИЛ И ИМЕТО!!!

Повеќе

БОМБА НА ТАЛАТ ЏАФЕРИ НА ТЕЛМА: Изет Меџити не спаси од граѓанска војна вечерта на 27-ми април, он ги спречил стотиците членови на ДУИ собрани кај Мавровка да тргнат кон собрание

- Вечерта на 27-ми април ми се јави Изет Меџити, екс градоначалникот на Чаир и ми кажа дека голема група на членови на ДУИ е собрана кај Мавровска и...

Повеќе

МИСТЕРИЈАТА Е ОТКРИЕНА: Миленко не бил цензуриран туку самиот ги исклучил фб профилите и порталот за да размисли што понатаму со животот...

Сите се изненадивме кога одеднаш преку ноќ го снема фашистичкото ѓубре Миленко од интернет. Неговите фб профили, групи и порталот Дудинка беа угасен...

Повеќе

ЕБАТИ ХУНТАТА, ОВИЕ ПОЈМА НЕМААТ КАКО СЕ ПРАВИ РЕЖИМ: ОПШТИНИТЕ ГАЗИ БАБА И ИЛИНДЕН СО ЗАЕДНИЧКИ ПРОЕКТ ЌЕ ДОБИЈАТ ПАРИ ОД ВЛАДАТА!

Средба со заменик министерот за животна средина, Јани Макрадули и градоначалникот на општина Илинден, Жика Стојановски. Разговаравме за проектите в...

Повеќе

ИСУСЕ ХРИСТЕ: Во најурбаната општина во земјава, Карпош, само 60% од децата се вакцинирани?!

Пратеинчката Шахпаска од СДСМ рокна бомба на Телма пред некој ден, имено, во општина Карпош само 60% од децата се вакцинирани?!?!?!?! Ова значи дек...

Повеќе

Дваесет годишен Кочанчанец со дива сеча срамнил со земја цела планина

Дваесетгодишен жител од кочанскотосело Пантелеј заработи кривична пријава забесправна сеча на 148 дабови стебла. Како што информираат од МВР,Надв...

Повеќе

ПРОНАЈДЕН Е НАЈГОЛЕМИОТ БАКСУЗ ВО МАКЕДОНИЈА: Жена погодена со заталкан куршум додека чекала ред за преглед на Клинички Центар

Педесет и шестгодишна жена вчера пријавила дека додека седела на клупа во Клиничкиот центар во Скопје во раката ја удрило заталкано зрно односно про...

Повеќе

(ВИДЕО) МАКЕДОНИЈА Е ВО ШОК: По 15 години политичка кариера, Илче Гебелс кажа нешто паметно - АКО СЕ ГРАДИ КЛИНИЧКИ ВО ПЕТРОВЕЦ ЌЕ СЕ ЗАШТЕДИ 70 МИЛИОНИ ЕВРА САМО НА ЗЕМЈИШТЕ

Повеќе

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) ИЗЛОЖБА ВО СИТИ МОЛ: Моќта на театарот низ историјата

Низ изложбата на театарски експонати, Скопје сити мол во соработка со МНТ нè врати низ времето и ни ја покажа моќта на театарот. Враќајќи н&e...

Повеќе