Одберете локација на пристап

Objasnio lijek za gripu :) #gripa #n1info pic.twitter.com/YbaNz3g9gP — Ilija Jandrić (@IlijaJandric) January 19, 2019
Низ медиумите се пуштија шпекулации дека премиерот бил болен. Ова прашање го провери и Чомовски во интетрвјуто со Сугаревски, и Горан одговори дека се работи за чиста невистина. Мактел вртеше телефони до најблиските луѓе на Заев кои се во секојдне
Читател на Мактел ни прати фотки од еден случај во маркет на ВЕРО. Веројатно се работи за ненамерна грешка, но сепак треба да се внимава. Во ВЕРО цената на киселото млеко е 39 денари но на каса е 44 денари. Ова млеко во КАМ е веројатно 30 денари.
Позаканитекон телевизија 1ТВ поради серијалот „Македонски инсајдер“ со свој став излезе и уредничката и директорка на „Фокус“, а уредничка-соработник во 1ТВ, Јадранка Костова. -Она што беше мисијата на ФОКУС и на Никола Мла
- Бев избркан од работа од Македонија Пат пред неколку години затоа што се бунев дека патот Кратово - Клечовце не се гради според проектот. Наместо да е широк 5 метра, тој се изгради 3 метра и сега коли не може да се разминат по тој пат, се прави л
- До крајот на овој месец најдоцна до средината на наредниот месец ќе го пуштиме во употреба автопатот Скопје - Свети Николе - Штип. Се прави техничката документација за технички прием од страна на надзорот кој врши надзор на изработката на изведув
- Сите цени по новиот анекс се намалени за 36% во просек, а само за една ставка како на пример железото за тунелот цените ги намаливме за 30 милиони евра, затоа што било набавено многу поскапо од пазарната цена! Горан Сугаревски, во интервјуто за
Владата на Република Македонија излезе со соопштение до јавноста по реакцијата на дел од граѓанските организации кои повикаа на политичка одговорност одделни институции и носители на високи јавни функции, за бегството на осудениот Никола
Црна сенка на духовниот празник фрли скандалот во кој имаше влечење, буткање и пцостикон новинарските екипи, кои беа во центарот на Скопје, сите години наназад да известуваат за празнувањето. Во еден момент тие беа насилно спречени д
22 години ДОСТАПНИ….#Телекабел Драги пријатели, На денешен ден пред 22 години, беше направен првиот кабелски приклучок. Следуваа години на постојан развој, ширење на кабелската мрежа во 13 градови, старт на првиот кабелски интернет, фикс

(ВИДЕО) ЕВЕ ЗОШТО ИМА ПОПЛАВИ, ВО ДРВЈАТА Е СПАСОТ!

Повеќе

ТРАМП НЕ МОЖЕ ДА СТИГНЕ СВЕ ДА УНИШТИ, БРАВО ЗА ЕУ И ЈАПОНИЈА, ПОТПИШАА ГИГАНТСКИ ДОГОВОР ЗА СЛОБОДНА ТРГОВИЈА, СОЗДАДОА ПАЗАР ОД 600 МИЛИОНИ НАРОД БЕЗ ТАРИФИ И ЦАРИНИ!

Alfons López Tena #FBPE‏Verified account@alfonslopeztenaJul 17 EU and Japan signed the largest bilateral free trade deal ever, creatin...

Повеќе

(ВИДЕО) КРАТОК ФИЛМ ЗА КИРО ГЛИГОРОВ, ТОЈ ПОЛЕКА ЗА СДСМ СТАНУВА ТОА ШТО ЗА АМЕРИКАНСКИТЕ КОНЗЕРВАТИВЦИ Е РОНАЛД РЕГАН, ПОЛИТИЧКИ МИТ И ИДЕАЛ

Повеќе

(ВИДЕО) ВО АМЕРИКА НЕМА ЛИЦЕМЕРИЕ ПРЕД КАМЕРИ: Вупи Голдберг ја испартали трамповката Џанин Пиро од студио со зборовите - БРИШИ, НЕ САКАМ ВЕЌЕ ДА ТЕ ГЛЕДАМ!

Повеќе

Министерство за здравство: Се утврдуваат причините за смртта на родилка од Гевгелија

Министерството за здравство денеска информира дека треба да се почека обдукцискиот наоди да не се шпекулира дека смртта нагевгеличанката Елизабета С...

Повеќе

УШТЕ ЕДЕН ПОРАЗ ЗА ВМРОНИТЕ, НИШТО ОД ВТОР ОРБАН: Јанша го враќа мандатот за состав на влада поради немање поддршка

Релативниот победник на парламентарните избори во Словенија, ЈанезЈаншаго информираше претседателот дека нема доволно поддршка за формирање влада. ...

Повеќе

Вардар елиминиран од Пјуник уште во првото коло

Македонскиот клуб со негатива од еден гол (1:0) се врати од Ереван, а вечерва по едно полувреме без голови, во Скопје повторно беше поразен со 0...

Повеќе

БОМБА НА ФОКУС: Грчкиот милијардер Иван Савидис поврзан со две тутунски компании од Македонија!

А НЕШТАТА ДА СТАНАТ ПОЈАСНИЌе продолжи ли Мицкоски да дејствува како „тврдокорен“ или како европеец, како пион на фамилијата или како ли...

Повеќе

ИСПОВЕСТ НА ТРОЈЦА УСПЕШНИ ПРОГРАМЕРИ: Како успеав за 3 месеци да започнам нова кариера во Македонија со многу солидна плата

„Како успеав за 3 месеци да започнам нова кариера“ Неколку успешни приказни на млади студенти кои по завршување на летните менторски пр...

Повеќе

(ВИДЕО) ПОСЛЕДЕН ОБИД НА ДПМНЕ ДА ГО ЗАКОЧИ РЕФЕРЕНДУМОТ, ИЛЧЕ ГЕБЕЛС ПОЧНА ДА КОЛНЕ ШТО АМАНДМАНИТЕ НЕ БИЛЕ ПРЕВЕДЕНИ НА АЛБАНСКИ?!

Повеќе

(ВИДЕО) Шефот на ЦИА дозна во живо на тв дека Путин доаѓа во посета на САД, погледнете го неговиот коментар: Е УШТЕ ТОА НИ ТРЕБАШЕ!

Повеќе

(ВИДЕО) НОВ СПОТ НА ВЛАДАТА ЗА НАТО, ЕВЕ ЗОШТО ТРЕБА ДА СТАНЕМЕ 30-ТА ЧЛЕНКА НА НАЈМОЌНАТА ВОЕНА АЛИЈАНСА ВО СВЕТОТ!

Повеќе

ШОКАНТНО: МВР приведе измамник кој преку лажна купопродажба на автомобили измамил повеќе од 20тина граѓани и украл 80 000 евра!!!

Приведен измамник кој преку лажна купопродажба на автомобили измамил повеќе од 20тина граѓани. Изамникот купувал автомобили во име на фирма, не ги п...

Повеќе

БИЗНИС ФЕЛАТА ПРЕДУПРЕДУВА: Ако продолжи укинувањето на ДУП-овите, ќе пропадне градежништвото кое вработува 30 000 народ директно, а индиректно уште толку!

Да престане укинувањето на донесените детални урбанистички планови (ДУП) зашто тоа ја доведува во прашање правната сигурност на инвеститорите, а гол...

Повеќе

(ВИДЕО) БУНТУР РАСТУРИ НА КУРТОН АЛФА: Ние ВМРО-вците треба да се помириме со тоа дека паднавме од власт поради наши грешки а не поради некаков заговор на странски мрачни сили!

Повеќе