Одберете локација на пристап

Маси собрани од ресторанот, за едни има за други нема, обични столчиња расфрлани натаму наваму, платно заковано на рамка дрвена, тоа е конференција на владата и општините.
Стефан Богоев 58 mins Вчера се видовме и дружевме. Не ми се верува!Лесна ти земја друже Јоване😥 Bocvarski Blagoj 7 mins· Загубив голем пријател и колега.Но, Охрид и граѓаните на Општината загубија најм
Охридскиот градоначалник Јован Стојаноски почина на 48-годишна возраст, известуваат локалните охридски медиуми. Неофицијално, тој немал здравствени проблeми претходно и починал ненадејно од инфаркт. Мандатот на проф. д-р Стојаноски започна на 20.
5от роденден на Капитол мол започна во среда и ќе трае до недела, од 12ти до 16ти декември 2018 5от роденден на Капитол мол веќе го исполни центарот и срцето на Аеродром со безброј насмевки и моменти. Деца, млади и возрасни се забавуваат во Капито
Повторувам од овде, од нашиот 12-ти Конгрес: Нова демократија нема да го ратификува Договорот од Преспа. Ниту сега, ниту во следниот парламент, никогаш, порача лидерот на грчка опозициска партија, во говорот на почетокот на партискиот конгрес. Кир
Скопје,13 декември, 2018 - 9:59 (META) Вкупно 33 доктори на науки се пријавени како невработени лица во Агенцијата за вработување, покажува последната статистика заклучно со месец октомври. Oва досега е најголемата бројка на невработени лица со
-Уште голов и добитен*кармата: pic.twitter.com/hwdRg9GGoy — Sport Life (@SportLifeBet) December 15, 2018
Од денеска (15 декември, сабота) до 31 декември, Градот Скопје за граѓаните во главниот град подготви најразлични доживувања и незаборавна забава за новогодишните празници во населбата „ВИНТЕРЛЕНД“ на плоштадот „Македонија“.

КУРТОНКАТА СЕГА Е ВО СИТЕЛ, А КУРТОНОТ ВО АЛФА: Судот потврди, „Дневник“ лажел-Менче Точи не поседувала никакви фирми

Судот официјално потврди дека „Дневник“, уредникот Дарко Јаневски и новинарката Катерина Нешкова свесно и смислено ширеле невистинити ...

Повеќе

(ВИДЕО) НЕВЕРОЈАТНА СТОРИЈА НА СНЕЖАНА ЛУПЕВСКА ВО КОД: Му се случил филмот Тетовирање во живо, го затвориле во затвор по грешка!!!

Повеќе

ГДУ: БУКЕТ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИЧКАТА НА БИТОЛА, НАТАША ПЕТРОВСКА

Во име на вашите "задоволни" сограѓани имавме должност да ви подариме еден букет, но поради вашата "ангажираност" и недостапност решивме цветовите д...

Повеќе

(АУДИО) БЛИЗУ 3 МИЛИОНИ ПАТИ Е СЛУШНАТА ПЕСНАТА НА ТАМАРА, ТАЖНА ЉУБОВ, СРЕЌНА ПЕСНА

Повеќе

(ВИДЕО) ДЕЧКО МУ СЕ ЈАВУВА НА БОКИ 13-КА НА МОБИЛЕН И ГО ПРАШУВА ДАЛИ СПИЕ СО МАЖИ ЗА ПАРИ

Повеќе

КАКВА НЕВЕРОЈАТНА ФОТКА: Великаните на Европскиот фудбал од 90-тите само во една фотка!

Повеќе

(ВИДЕО) АЈДЕЕЕ, МИЛЕНКО РАСПАЛИ ПО СРБИТЕ, АЈДЕ ПА МОЖЕ РУСИТЕ СЕ НА РЕД, АМА ОТКАКО ЌЕ ИМ ГИ ЗЕМЕ ПАРИТЕ И НА НИВ?!

Повеќе

КАКО ШТО ГО ЛИЧИ ПОШТО Е ХАРД-КОР ЛИБЕРАЛ: ФРЧКО НАЦИОНАЛЕ НА НЕДЕЛА НА ГОРДОСТА ПОСВЕТЕНА НА ЛГБТ ЗАЕДНИЦАТА

Skopje Pride Weekendis withЉубомир Данаилов ФрчкоскиandLeni FrckoskaatMuzej na Sovremena Umetnost. Yesterday at 3:19pm·Skopje·

Повеќе

(ВИДЕО) ИНЦИДЕНТ НА НАСТАНОТ 140 ГОДИНИ ОД ПРИЗРЕНСКА ЛИГА: Премиерот Рамуш Харадинај ја отстрани од бината внуката на Мехмед Дерала откако таа се заборави со говорот па почна да раскажува историски битки

Повеќе

ВМРОВЦИ, РАЗМИСЛЕТЕ УБАВО ПРЕД ДА ПОВИКАТЕ НА ПРЕСМЕТКА СО АЛБАНЦИТЕ, ГРЦИТЕ, ЦЕЛ СВЕТ!

Повеќе

НАРЕДНА НЕДЕЛА, ВЛАДИНА ДЕЛЕГАЦИЈА ПРЕДВОДЕНА ОД ЗАЕВ ЌЕ ПАТУВА ЗА ФРАНКФУРТ НА СРЕДБИ СО МЕНАЏЕРИ НА ГОЛЕМИ ГЕРМАНСКИ КОМПАНИИ, БАНКИ, УНИВЕРЗИТЕТИ И КЛИНИЧКИ БОЛНИЦИ

Повеќе

ВЕНКО ФИЛИПЧЕ: Ова неделно пладне го искористив за да го посетам бебето јунак, девојчето кое се роди пред 4 месеци со родилна тежина од 480 грама, единственото преживеано бебе во Република Македонија кое е родено со родилна тежина под 500 грама

Венко Филипче 4 mins· Ова неделно пладне го искористив за да го посетам бебето јунак, девојчето кое се роди...

Повеќе

ЕНИГМА: ЗОШТО НЕМА КРИВИЧНА ЗА ВЛАТКО ЧИНГОСКИ ЗА МЕСТЕЊЕ ТЕНДЕРИ ВО РЕК БИТОЛА?!

Иако има безброј снимки на кои се слуша како екс директорот на ЕЛЕМ, Влатко Чингоски мести тендери во РЕК Битола, сеуште нема ниту една кривична при...

Повеќе

(ВИДЕО) СУГАРЕВСКИ УВЕРУВА: ГРАДЕЖНИШТВОТО ГОДИНАВА ЌЕ ИМА ДВОЦИФРЕН РАСТ ВО СПОРЕДБА СО ЛАНИ!

Повеќе

ШОКАНТНО, ЕВЕ ЗОШТО ШИЛЕГОВ БЕШЕ ВО ПРАВО ЗА ВАУЧЕРИТЕ, ПО МАСОВНА АКЦИЈА НА МВР: 15% од возачите во Скопје синоќа биле пијани!

Во текот на изминатата вечер (09/10.06.) во периодот од 22,00 до 05,00 од страна наOдделението за безбедност на патниот сообраќај при СВР Скопје, бе...

Повеќе