Одберете локација на пристап

Вечерва во Скопје чаршијата коментира дека на 24 часа пред првата затворска пресуда, Груевски се спрема за бегство во Грција каде ќе има еден вид на правен азил затоа што грчкиот врховен суд донесе одлука дека аболицијата на Иванов сеуште важи. До
Утре се врши исплата на 14 милиони денари субвенции за произведено и предадено овошје, за произведени и продадени градинарски култури во преработувачки капацитетии и за интервентните мерки за дополнителна субвенција од 6 денари за килограм праски и
Паратеникот Самка Ибраимоски и лидер на Партијата за целосна еманципација на Ромите ПЦЕР, реагира на мислењето дадено од МТСП за одбележување на Денот на Ромскиот јазик, и геноцидот врз Ромите од втората светска војна, дека овие две одбележувања
Во овие исклучително сложени и тешки предизвици со кои се соочуваме и како нација и држава, мораме да се сплотиме и многу поединствени и цврсти да чекориме напред. Одговорноста е пред сите нас без разлика на партиската, етничка или верска прип
Град Скопје, Републичкиот совет за безбедност во сообраќајот, Авто-мото сојузот на Македонија и 30 ресторани во Скопје почнуваат кампања „Ги возиме одговорните“ со која ќе ги мотивираат возачите да не возат пијани.(Фото: Град Скопје)
Задоволство ни е да ви го објавиме финалниот line-up за четиридневниот фестивал SKOPJE CALLING 2018. Како што знаете, фестивалот го отвораат AXWELL & INGROSSO на 21 јуни, на 22 јуни доаѓаат MORCHEEBA, а за Вас како специјално изненадување, ја
Германската канцеларка вчера телефонски разговарала со македонскиот и со грчкиот премиер, Зоран Заев и Алексис Ципрас, потврдија запрес-службата наДојче велеод кабинетот на германската канцеларка. Од Берлин доаѓа само потврда дека канцелар
Бранејќи го македонското име, го изгубивме македонскиот народ кој масовно се иселува. Но ако влеземе во Европската Унија, ќе се срушат границите меѓу Македонците од оваа Македонија, како и да се вика во иднина, и Македонците од Егејска и Пиринска М
По вторпат во својата историјаШкендијае шампион наМакедонијаво фудбал, а попладнево во Тетово по последниот натпревар воПМФЛна домашен терен и победата од 4-0 надПелистер, новиот шампион го подигна шампионскиот пехар. Најнапред сопственикот Дест
Во периодот кога се интензивираат патувањата до блиски и далечни дестинации, кога започнуваат уписите на универзитетите ширум светот, и се остваруваат соништата на возрасните и помладите генерации за авантури и егзотични доживувања, Комерцијална ба
Пивара Скопје на пазарот го лансираше својот најнов пивски бренд – оригиналнотоСКОПСКО Нефилтриранопиво. Оваа нова екстензија на СКОПСКО, создадена според вкусовите на консументите, претставува уште една инвестиција на компанијата во развојот

(ВИДЕО) ТРАМП Е ЕДИНСТВЕНА П..КА ВО АМЕРИКА КОЈА НЕ СМЕЕ ДА СЕ ЗГРАБИ: НАЈБРУТАЛЕН НАСТАП ДОСЕГА НА ВЕЧЕРАТА ЗА РЕПОРТЕРИ ОД БЕЛАТА КУЌА, СИТЕ БЕА ВО ШОК НА БРУТАЛНИТЕ ШЕГИ НА КОМИЧАРКАТА МИШЕЛ ВОЛФ!

Овој настап отвори жестока дебата во САД за тоа дали Мишел претера:

Повеќе

МИСТЕРИЈА: ДВАТА НАЈГОЛЕМИ ГРУЈОВИ КУРТОНИ, МИЛЕНКО И ЈАНКО БУРЕК ИСЧЕЗНАА ОД ИНТЕРНЕТ?!?!

Двата најголеми Грујови куртони, Јанко и Миленко исчезнаа од социјалните мрежи. Фан групата на Миленко на која има над 50 000 фанови ја нема на фејс...

Повеќе

АЈДЕЕ, МИЦКО РАСПАЛИ ПО ХИПО ПЕШЕВСКИ?!?!

Повеќе

(ВИДЕО) ЏОРДАН ПИТЕРСОН: Без религија, светот ќе биде вистински пекол каде секој секого ќе убива, силува, поробува...

Повеќе

(ВИДЕО) ЏОРДАН ПИТЕРСОН: Евреите владеат со светот затоа што имаат повисоко IQ

Повеќе

(ВИДЕО) ГВАРДИОЛА: Ливерпул игра најатрактивен фудбал во светот, Јирген Клоп е најдобар тренер за публика во светот

Повеќе

(ВИДЕО) ГАТУЗО: Никогаш не можев да спијам пред големо дерби, еднаш му забив виљушка у нога на еден соиграч кој ми идеше на нерви...

Повеќе

(ВИДЕО) ЛУД ГОЛ НА ПАНДЕВ ВО СЕРИЈА А, СТРУМИЧАНЕЦОТ УШТЕ РАСТУРА!

Повеќе

(ФОТО) КАДЕ НАРОДОТ, ТАМО И ЦРКВАТА: МПЦ ОТВОРА НОВА ЦРКВА ВО ДОРТМУНД

Повеќе

(ВИДЕО) ГРАДОНАЧАЛНИЧЕ ШИЛЕГОВ, ДА ЈА СРЕДИШ ОВАА РУИНА, ПОВТОРНО ДА БИДЕ ПРЕКРАСНО МЕСТО ЗА РЕКРЕАЦИЈА НА СКОПЈАНИ!

Повеќе

ШОКАНТНА БОМБА НА ПРИЗМА: ГРУЕВСКИ ОД ВИЕНА ТЕЛЕФОНСКИ КОНТАКТИРАЛ СО ПРАТЕНИЦИТЕ КОИ ГИ ОТВОРИЈА ВРАТИТЕ НА СОБРАНИЕТО, СО БЕТМЕН, ЧАВКОВ И СО ИВАНОВ!

Анализата на речиси над 6.000 телефонски разговори и вештачењето на телефонски апарати досега открила богата комуникација на партиски функционери со...

Повеќе

РАЗОРНА БОМБА НА ПРИЗМА: СВЕДОЦИ ПРИЗНАЛЕ ПРЕД ОЈО ДЕКА ВМРО ДПМНЕ СТОЕЛО ЗАД ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА СО ГОЛЕМИ ПАРИ ВО КЕШ!

На насилството му претходеле и евидентирани повици од општински и месни комитети на ВМРО-ДПМНЕ за „задолжително присуство“ на протестите...

Повеќе

ШОКАНТНО ОТКРИТЕ НА ПРИЗМА: ВОДАЧИТЕ НА МАСКИРАНИТЕ НА 27-МИ АПРИЛ, НИНЏА И КОЉО ИМАЛЕ ЗНАЧКИ ОД ДБК И БЛИНДИРАНО ВОЗИЛО СО ФЛЕШЕРИ!!!

Александар Василевски – Нинџа и Никола Митревски – Кољо, кој неодамна го прекина бегството и самиот се пријави во полиција, во деновите ...

Повеќе

НУКЛЕАРНА БОМБА НА ПРИЗМА: БОДИГАРДОТ НА ГРУЈО, БРАТ НА НИНЏА, ПРЕКУ КОЈ СТИГНАЛА НАРЕДБАТА ЗА АКЦИЈА, ГО СКРШИЛ МОБИЛНИОТ СО ЧУК И ТАКОВ ГО ВРАТИЛ ВО ВЛАДА!

На разговор во Обвинителството изминатите денови бил повикан и Благоја Василевски, брат на обвинетиот Александар Василевски – Нинџа, кој е во ...

Повеќе

БОМБА НА ПОРТАЛОТ ПРИЗМА - НАВИСТИНА СЕ СПРЕМАЛО ВОЕНА СОСТОЈБА: 15 генерали на АРМ заседавале во ГШ на АРМ вечерта на 27-ми април, а заедно со Чавков во седиштето на ВМРО ДПМНЕ, вечерта на 27-ми април бил и шефот на кабинет на Иванов, Борис Јосифовски

Шефот на кабинет на Иванов, Борис Јосифовски му правел друштво на Митко Чавков во седиштето на ВМРО ДПМНЕ од каде се командувала акцијата за ликвида...

Повеќе