Одберете локација на пристап

- Долго време го познавав Оливер Ивановиќ, сме се среќавале по разни конференции на балканот и по светот. Тој беше глас на разумот во Косово. Мислам дека е можно да е убиен од радикални Срби на кои не им одговара затворањето на прашањето на Кос
По повод големиот православнен празник Богојавлние - Водици денеска меѓу Македонците во Пустец, Мала Преспа, беше македонскиот министер за внатрешни работи Оливер Спасовски. Тој заедно со претставници на локалната власт и партијата Македонска алиј
Многу интересна анализа и интервју со Џорџ Сорос во весникот Финеншл Тајмс. Во интервјуто Џорџ открива дека Орбан, Груевски и Путин го налутиле со црната пропаганда против него и со национализмот кој го ширеле, па наместо да ги затвори своите невла

ВМРО ДПМНЕ И ОФИЦИЈАЛНО ПОГРЕБАНО ВО ВАЛАНДОВО: Конгресот го изгласа Никола Груевски за почесен претседател на ВМРО ДПМНЕ!!!

Конгресот во Валандово беше една шизофрена приватна журка на еден лудак! Грујо ја обвини партијата за поразот а се амнестираше себеси, си стави сво...

Повеќе

ПСИХОПАТЧЕТО СЕ ИСПОВЕДАШЕ ВО ФРИК ШОУ: ЌЕ СЕ ОБИДАМ ДА БИДАМ ПОДОБАР ЧОВЕК ВО ИДНИНА, ВЛАСТА МЕ ПОРЕМЕТИ!

- Власта знае од луѓето да направи многу полоши луѓе со многу нервоза и лошотилак. Јас ќе пробам да бидам подобар човек во иднина! Идризово и Шутка...

Повеќе

ГРУЕВСКИ СЕ ИЗВИНИ: Македонски народе извинете за сите грешки кои ги направија луѓе околу мене, ја ништо не сум згрешил пошто сум лудак кој мисли дека е безгрешен!

- Македонски народе, сакам да се извинам за сите ненамерни грешки на луѓе околу мене за кои не сум бил свесен. Кој работи тој и греши! Е вака се из...

Повеќе

ШОКАНТЕН ГОВОР НА ГРУЈО ВО ВАЛАНДОВО, ОВОЈ ТОТАЛНО ПОЛУДЕЛ: Некој ќе ме убие, паднавме од власт поради предавство на наши функционери, ја сум безгрешен!!!

- Некој сака да ме убие како што беше убиен Тодор Александров пред 100 години! - Паднавме од власт не поради мои грешки туку поради предавство на н...

Повеќе

СКОПЈЕ ВАКА СЕ БУДИ

Повеќе

НОВОГОДИШЕН ПОДАРОК: „ЅВОНА“- ПРВИОТ СИНГЛ НА КАРОЛИНА ОД ПРЕТСТОЈНИОТ АЛБУМ!

Драги пријатели, Со задоволство сакаме да Ви ја најавиме новата песна на Каролина „Ѕвона“, која претставува нов сингл од претстојниот а...

Повеќе

AXWELL & INGROSSO и DIMITRI VEGAS & LIKE MIKE- ХЕДЛАЈНЕРИ НА SKOPJE CALLING и OHRID CALLING 2018!!!

Драги пријатели, Авалон Продукција живее и дише само од овие две причини: првата е да Ве направи среќни и втората- за Вас да го направи невозможнот...

Повеќе

ШОКАНТНО: МЕДИУМИТЕ БЕА ИЗБРКАНИ ОД САЛАТА ВО ВАЛАНДОВО ВО МОМЕНТОТ КОГА ПОЧНАА ГОВОРИТЕ НА ДЕЛЕГАТИТЕ НА КОНГРЕСОТ!!!

За да не се видат несогласувањата во партијата за начинот на кој се бира нов лидер, ВМРО ДПМНЕ ги избрка медиумите од салата во моментот кога почнаа...

Повеќе

МАКФАКС: Дури 133 делегати го бојкотираат конгресот на ВМРО ДПМНЕ, пред тоа 30 беа исклучени, значи 160 комада у аут, од 550!

Дури 133 делегати го бојкотираат конгресот во Валандово на кој треба да се избере нов лидер на ВМРО ДПМНЕ, пред тоа 30 беа исклучени, значи 160 кома...

Повеќе

ХАХАА, ПОБЕДУВАЛЕ ЗАЕДНИЧКИ, КАДЕ БЕ ВО ШУТКА ЛИ?!?!

Повеќе

ПОЧНА ЦИРКУСОТ ВО ВАЛАНДОВО: ВО ЖИВО НА МАКФАКС!!!

Повеќе

КАТЕ БЛАЖЕВСКА: Сеа Влатче, шо праиме? У кое ќоше ќе се криеш?!

Ме интересира дали во првиот ред ќе седи Влатко Ѓорчев или ќе се скрие во некое ќоше. Не за друго, туку затоа што токму тој пред два месеца беше мно...

Повеќе

ОВА Е УЖАСОТ НА ВОЈНАТА: Иста улица во Сирија, во 2011-та пред војната и во 2014-та среде војната

Повеќе

ОВАА ЖЕНА Е ПСИХОПАТ СО ДАРБА ЗА УБЕДУВАЊЕ ГЛУПА РАЈА: Откако ограби 10 000 штедачи во 90-тите, Соња Николовска оди пак во затвор за измама од 600 000е!

Соња Николовска, познатата сопственичка на пропаднатата штедилница „ТАТ“ од Битола, деновиве повторно е во затворот Идризово на издржува...

Повеќе

РЕГУЛАЦИЈА НА ПОРТАЛИТЕ НИ ТРЕБА ВЕДНАШ: АПЕЛИРАМ ДО ВЛАДАТА И ПАРЛАМЕНТОТ ДА ГИ ЗАШТИТАТ ГРАЃАНИТЕ И ФИРМИТЕ ОД ГАЗДИТЕ НА ПОРТАЛИ КОИ СЕ ТОТАЛНИ БОЛНИ НЕЧЕСНИ АЛЧНИ ПСИХОПАТИ

Значи вака, во времето на режимот на Грујо, ни требаше сета помош за да го срушиме тоа зло, па по девизата на Черчил се споивме и со ѓаволот само да г...

Повеќе