Одберете локација на пристап

Морам да признаам дека бев шокиран кога дознав дека ќерката на Сиљановска работи како келнерка во кафана Љуц, каде јас работев како студент пред 20 години, а нејзиниот син свири на кавал и изработува лулиња. Се распрашав и дознав дека и двете нејзин
Новинарката Славица Филиповска од емисијата „360 Степени“ што се емитува на ТВ Алсат го освои првото место на конкурсот за наградата „Никола Младенов“, која Македонскиот институт за медиуми ја доделува за најдобра истражувач
Тепачка и бркотница со ножеви се случила вечерва на улицата „Рузвелтова“ во Карпош 1, непознати лица го нарушиле јавниот ред и мир, дознаваНетПрес. Според информацијата лицата се помлади и расправијата ја почнале во познато кафуле во
Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска се сретна со група млади во Кичево. Дел од нив во текот на средбата која беше во едно кафуле седеа нагрнати со македонски знамиња. –Главниот проблем е иселувањето, власта е без план да
Второ отворено писмо од загрижената академска заедница „ПО ЗАКОН“?? Загрижената академска заедница неодамна до сите јавни гласила испрати отворено писмо, на кое само Мактел се одважи јавно да го објави со прашална содржина за актуелни
Во врска со информациите во дел од медиумите дека сточарите ја напуштиле трибината, Министерството за земјоделство,шумарство и водостопанство одговорно известува дека трибината ја посетија повеќе од 180 земјоделци кои присуствуваа и активно дискути
Претседателството на Обединети за Македонија во поширок состав, на својата синоќешна седница, донесе едногласна одлука за подршка на заедничкиот кандидат за претседател на Република Северна Македонија, г-дин Стево Пендаровски. Поддршката на кандид
До понеделник ќе се задржи стабилно и топло време со слаб до умерен северенветер. Во вторник и среда ќе има зголемена облачност со локален дожд, а во среда зарадизаладувањето се очекуваат врнежи од снег на планините. Прогноза за 23.03.2019Минималн
Фонд за иновации и технолошки развој Yesterday at 4:06 PM· Сите сити - Ајде Македонија: Многу ни значи тоа што институциите нè препознаа и нè поддржаа во нашата кауза да ги видиме#СитеСити. Нашата мрежа почна да го до

ГЕНЕРАЛ АНГЕЛОВ: Браќа и сестри Македонци, почитувани македонски граѓани, време е да се соочиме со суровата реалност. Договорот со Грција е неправеден, но е корисен. Корисен е затоа што негативните моменти од овој договор се неспоредливо помали од позитивните придобивки. Македонија нема друг начин за безбедни граници и економски напредок, освен влезот во ЕУ и во НАТО нешто кое е невозможно без договор со Грција.

Браќа и сестри Македонци, почитувани македонски граѓани, Вие, кои сеуште не сте одлучиле да излезете на референдумот за договорот со Грција и да гл...

Повеќе

МАЈАСТОРИ СЕ ДА МУ БРКНАT НА НАРОДОТ ВО СРЦЕ И ДА ГО ЗБУНАТ: Не дозволувајте да ве поколеба десантот на Иванов во ООН, неговиот говор ќе го заборавиме за 3 дена, но ќе останеме да живееме вечно во изолирана сиромашна земја, говорот е само кукање и плакање, но што со тоа, храбрите лидери носат одлуки, не кукаат како збунети исплашени деца!

Да, Македонија е онеправдана. Да, од Македонија се бара нешто што не е фер. Да, тежок е договорот од Преспа. Да, на Македонија и се нанесени непр...

Повеќе

(ВИДЕО) Завршно обраќање на ПВРМ Заев до граѓаните на Република Македонија за референдумот на 30 септември: Почитувани граѓани, ова не е гласање за партии, туку ова е гласање за нашата иднина

Повеќе

ФОТО НА ДЕНОТ: Централ Парк во Њујорк

Повеќе

Љубителите на пиво вчера имаа можност во Vero Centar да доживеат уникатно искуство со овој автентичен пијалак, заедно со менаџерскиот тим на Пивара Скопје / Pivara Skopje и VERO marketi

НИЕ ГО САКАМЕ ПИВОТО🍻бидејќи ги прави сите прилики посебни и поубави. Љубителите на пиво вчера имаа можност воVero Centarда доживеат уникатно искус...

Повеќе

(ВИДЕО) Грчките политичари лути на Ципрас заради признавањето на македонскиот идентитет и јазик!

Повеќе

АМСТЕЛ ВЕ КАНИ НА АФТЕРВОРК СВИРКА СО ЧЕТКАР

Од музика одбираш џез, а од пиво Амстел? Тогаш не пропуштај го "afterwork" настапот на Четкар овој петок во Brown Sugar и биди еден од оние кои прв...

Повеќе

(ФОТО) ПРАТЕНИКОТ ЕНЕС ИБРАХИМ: Турците во Кичево ќе гласаат ЗА!

Kırçova’da esnafı ziyaret ettik. Soydaşımız sorumluluğun farkında. Şimdi yeniden doğru karar verme zamanı geldi. Kendi geleceğimiz i&c...

Повеќе

ИНФОРМАЦИЈА ЗА МАКЕДОНСКИТЕ ДРЖАВЈАНИ ВО СТРАНСТВО КОИ САКААТ ДА ГЛАСААТ ЗА РЕФЕРЕНДУМОТ: Еве во кои македонски амбасади во кои градови во светот можете да гласате!!!

Ќе можат да гласаат само оние кои претходно се пријавиле за гласање. Поради премал број на пријавени, нема да може да се гласа во следниве градови, ...

Повеќе

ПО ЦЕЛА ДЕКАДА ВО ПРЕКИН, ГРЧКИОТ НАЈГОЛЕМ АВИО ПРЕВОЗНИК АГЕАН ЕРЛАЈНС ЌЕ ОТВОРИ ЛИНИЈА СКОПЈЕ - АТИНА ОД 1-ВИ НОЕМВРИ

Летовите ќе ги врши подружницата Олимпик Ервејс, ќе се користи авион со пропелери, ќе се лета два пати неделно. Целата сторија, тука.

Повеќе

РЕСПЕКТ ЗА ОВИЕ ГОЛЕМИ ЛУЃЕ: Уставотворците - пратениците кои гласаа за Уставот во 1991 - повикаа да се излезе на референдум и да се гласа ЗА како што тие сами ќе гласаат!

Уставотворците - пратениците кои гласаа за Уставот во 1991 - повикаа да се излезе на референдум и да се гласа ЗА како што тие сами ќе гласаат. Респе...

Повеќе

(ВИДЕО) ОН Е УСТВАРИ МАЛО ДЕТЕ КОЕ НЕ ГО РАЗБИРА СВЕТОТ - КОМИЧЕН НАСТАП НА АПАСИЕВ НА 1 ТВ: Му се смееја сите у студио, се понашаше како мало дете на каса во супермаркет кој сака лижавче по секоја цена!

Повеќе

ДОБРО, НА КОЈА ДРОГА СЕ ВМРОВЦИТЕ?!

Повеќе

(ВИДЕО) ЗАЕВ МУ ПОДАДЕ РАКА НА ЛИДЕРОТ НА ВМРО ДПМНЕ: Пријателе Мицковски, дај за ова прашање да застанеме заедно. Имплементацијата на европските закони ќе биде многу подобра, ако сите знаат дека заедно стоиме зад нив!

Пријателе Мицковски, дај за ова прашање да застанеме заедно. Имплементацијата на европските закони ќе биде многу подобра, ако сите знаат дека заедно...

Повеќе

(ВИДЕО) ЕВЕ ЗОШТО СЕ СИТЕ ДОГОВОРИ СО СОСЕДИТЕ, ЗА ЕКОНОМИЈАТА ДА ОДИ НАПРЕД: Премиерот Заев на средба со бизнисмени од Македонија, Грција и Бугарија: Овозможуваме услови да го проширувате вашиот бизнис, да внесувате иновативност, со што ќе се зголемува и економскиот развој на земјата

Повеќе