Одберете локација на пристап

Ова е чиста небулоза. Записниците ги потпишуваат сите членови на комисиите, значи тука има од ВМРО ДПМНЕ, од ОБСЕ, Цивил, МОСТ и сите тие биле купени?!?! Значи збориме за 2000 избирачки места пута 4, тоа се 8000 луѓе кои биле купени?!?!
Веќе два дена поминаа а на Марјан Ристески не му текнува да му честита на победникот на изборите во Прилеп. Каква бараба каква чамуга!
Мактел дознава дека Грујо ќе си замине од лидерската позиција на ДПМНЕ овие денови, а за свој наследник го спремал Христијан Мицковски, екс директорот на ЕЛЕМ. Овој залижан психопат се прослави изминатите месеци со своите настапи на тв каде со мон
А тоа што Коце два пати победи со ист таков дил со ДУИ нема везе, тоа е друга прича... Како уопште мислеше оваа гуска Коце да тепа без помош од ДУИ и со толкава победа на СДСМ која се очекуваше во Карпош и Центар?! Да не требаше не само Пустец т
ДУИ да и помогне на Алијанса во Струга ама Алијанса да му помогне на ДУИ во Гостивар, но под услов ДУИ да и помогне на БЕСА за Сарај под услов ДПА да му помогне на ДУИ во Тетово, под услов...

Артан Груби му реплицираше на Илче Гебелче: Декларацијата на албанските партии е напишана во Скопје и на ниту еден начин не предвидуваат федерализација, кантонизација и бинационалност

-Декларацијата на албанските партии е напишана во Скопје. Точките во декларацијата во ниеден начин не предвидуваат федерализација, кантонизација и б...

Повеќе

Ферид Мухиќ: Бројката на Албанци кои гласаа за партија од македонскиот блок е показател за интегративен процес, а не за деструктивен

Бројката на Албанци кои гласаа за партија од македонскиот блок е показател за интегративен процес, а не за деструктивен, изјави пратеникот Ферид Мух...

Повеќе

ГЛУМЕЊЕ: Вељаноски повика пратениците да се откажат од расправа, слугите од ДПМНЕ го исвиркаа

Претседавачот со Собранието, Трајко Вељаноски, ги повика пратениците да се откажат од правото на збор за расправата да добие на динамика и поскоро д...

Повеќе

Џеват Адеми продолжува со МАСАКРИРАЊЕТО на ДПМНЕ од собраниската говорница, патриотизмот на Грујо го ЗАКОПА ТРИ МЕТРИ ПОД ЗЕМЈА: Проблемот не беше законот за јазиците, ниту Талат Џафери, туку продолжувањето на рокот за работа на СЈО!

Проблемот не беше законот за јазиците, проблемот беше продолжувањето на рокот за работа на Специјалното јавно обвинителство (СЈО). Не мислам да ги п...

Повеќе

(ВИДЕО) 360 Степени: МЕГА ГРАБЕЖ ВО ЕЛЕМ - ПРОИЗВОДСТВОТО КОЛАБИРА А ТРОШОЦИТЕ ЗА ИЗНАЈМУВАЊЕ НА МЕХАНИЗАЦИЈА ВРТОГЛАВО РАСТАТ - За 3 години СПИЧКАНИ 160 милиони евра!

* реклами:

Повеќе

Вучиќ отиде ПРЕДИЗБОРНО ДА МУ ГО ПОПУШИ НА ПУТИН во Москва: Путин му посакал успех на претседателските избори

Рускиот претседател Владимир Путин, на средбата со српскиот премиер Александар Вучиќ во Москва, им посакал успех на „актуелните власти“ ...

Повеќе

И ЛОКАЛНИТЕ КРИМИНАЛЦИ ПО ПРИМЕРОТ НА ГРУВЕСКИ СЕ ОБИДУВААТ ДА СПАСАТ ЖИВА ГЛАВА ПРЕКУ БЕГАЊЕ ОД ДРЖАВАТА - СДСМ Охрид: Првите луѓе на општината заминуваат од државата, а ги присилуваат вработените секојдневно да излегуваат на протести, лажејќи ги за некакви платформи и федерализации

Додека општинската администрација секојдневно трпи закани и уцени и е присилена да излегува на протести во одбрана на криминалите на ракводството на...

Повеќе

Ефтини илузии

или ЕФТИНИ ЛУЃЕ (3) Се чини дека има(в)ме можеби преголеми очекувања од сегашноста, од македонските политичари, од македонската интелигенција. Потро...

Повеќе

Криминалците од ДПМНЕ почнаа со спроведување на црните сценарија: Тепачка во Oхрид при поставување двојазична табла на ПИОМ

Поставувањето на двојазичната табла на влезот во објектот каде што се канцелариите на Фондот за пензиско и инвалидско осигурување во Охрид, предизви...

Повеќе

Софија Куновска: Ќе беше поинаку да немаа мандат и да не земаа плата додека не ја завршат конститутивната седница, ама „парите се отепувачка“

Ќе беше поинаку да немаа мандат и да не земаа плата додека не ја завршат конститутивната седница. Како што во суштина и треба да биде согласно регу...

Повеќе

„Труд“: Бојко Борисов има три варијанти за состав на новиот кабинет

Победничката партија на неделните парламентарни избори во Бугарија, Граѓани за европски развој на Бугарија (ГЕРБ) на поранешниот премиер Бојко Борис...

Повеќе

Никола Димитров: Што ли си мислат сабајлево кога се гледаат во огледало?

Што ли си мислат сабајлево кога се гледаат во огледало? Им бега ли погледот од срам? Никола Димитров * реклами:

Повеќе

(ВИДЕО) 360 степени: Груевски непоканет оди во Малта – во придружбата лице од протоколот на премиерот

Зошто партискиот лидер Груевски во Истанбул го пречекува македонскиот амбасадор во Турција? Зошто во придружбата со него е лице од протоколот на пр...

Повеќе

Тортевски: 10 години да кркаш 1.000 евра дневно за пропаганда и плус по 500 за швалерката има да завиваш како волк дека Груевски е гение!

10 години да кркаш 1.000 евра дневно за пропаганда и плус по 500 за швалерката па не да ќе лаеш дека #ж е гение туку ќе завиваш како волк. Адвокат ...

Повеќе

Адио вмрони

Расправата за таканаречената тиранска платформа нема поголема смисла од расправата за тоа дека поместувањето на часовниците за еден час нанапред е сми...

Повеќе