Одберете локација на пристап

Сегашната афера РЕКЕТ е мачкина кашлица споредена со масовниот рекет кој се одвиваше пред нашите очи цели 12 години! Фирми беа преземани, објекти се креваа со динамит, народ заврши на правдина во затвор! И за тоа време многумина молчеа! Ова во Пл
Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева со полициска придружба од КПУ Затвор – Скопје изутринава заминала во Гевгелија на погреб на нејзината мајка, потврди за МИА директорот на затоворот Есад Рахиќ. Јанева заминала за Гевгелија со
Истражителите на шефицата на Обвинителството за организиран криминал Вилма Рускоска која ја води истрагата за „Рекет“, ја дигнале на нозе Управата за безбедност и контраразузнавање (УБК) кога фатиле да изнесуваат кеси и пакети од депото
Меѓународниот сојуз е формиран на 8 јули 2017, а на констиутивната седница присуствуваа и тогашната министерка за труд и социјална политика, а сега потпретседателка на Собранието Фросина Ременски, која беше и почесна претседателка на организација
Atanas Kirovski Катица беше персонификација на идејата за ПРАВДА во македонското општество, и затоа СЈО и таа лично имаа огромна поддршка. Оние што сега ликуваат од моралната мизерија на Катица се обидуват да ја поткладат тезата дека граѓаните гре
Да се обезбеди една политичка и јавна атмосфера да се обезбеди простор за една темелна, вистинска непристрасна истрага за да се расчистат валканиците што излегоа на виделина, побара шефот на дипломатијата Никола Димитров во интервју за ТВ21. Тој н
Она што најмногу ме чуди од снимките на Боки и Камчев е што Боки се чини е до детал навлезен во судските процеси за Империја а и другите кои ги води СЈО... Се чини дека тој по цел ден дремел со Катица по кафиќи и фаќал белешки, безмалку како тој да
Скокот со глава во вода цело лето смести на скопски Карил пет млади момчиња. Според зборовите на директорот на клиниките момчињата кои биле помлади од 15 години при скокање сериозно го повредилевратниот ‘рбет а настрадале во различни базен
Фб реакција на професоркатаМирјана Најчевскапо повод изјавата на потпаролот на ВМРО ДПМНЕ Наум Стоилковски:„Стоилковски: Зоран Заев и сите институции со месеци ја развлекуваат истрагата за „Рекет“: -Ма оди бре покриј се нек
Па, добро, Катице, да си дошла во “Корзо” ќе сме собрале повеќе од 285.000 денари. Или мебел за тие пари. Три фотељи“Натуци”. На вртење. Да не можеш да станеш од нив, а да не треснеш на подот од прилепски оникс. Мора да си б
Соопштение на СДСМ: Правда мора да има! Градењето на независен правосуден систем ги покажува вистинските резултати. Правната држава функционира, неселективно за сите. Никој не е над законите и секој ќе одговара за своите постапки. Целосно ги поддрж
Uправата за јавни приходи (УЈП) до петок ќе даде налози за отпочнување контроли кај физичките и правните лица поврзани со случајот „Рекет“, најави денеска директорката на УЈП Сања Лукаревска. – Ќе постапиме во делот кој се од
Сите знаеме кој е Нефи Усеини, но дали знаеме што е Нефи Усеини Автор: Сашка Цветковска; Камера: Трајче Антоновски и Давид Илиески; Монтажа: Давид Илиески Нефи Усеини не е обичен човек. Тој може да прави кривични дела без да ги издржи затворски

(ВИДЕО) ЖЕСТОКА РЕАКЦИЈА НА МИРКА И МИЛЕНКО НА ПИСМОТО НА ТРАМП ДО ЗАЕВ: Срце црно да га изеде, па ние 10 емисии снимивме на тема ТРАМП ГО СПАСУВА ВМРО ДПМНЕ!!!

на 27 јануари 2017-та, само 10 дена по инаугурацијата на Трамп на функцијата претседател на САД, Миленко и Мирка направија емисија од два саата во к...

Повеќе

ЗА ПРВ ПАТ ПО 30 ГОДИНИ ГРЦИЈА ГИ ПРИЗНАВА МАКЕДОНСКИТЕ ПАСОШИ: Ако патувате во Грција, нема повеќе листови на граница!

Од денеска Грција почна да ги прифаќа македонските пасоши. Македонските граѓани од денеска влегуваат во оваа соседна земја само со пасош. Грција ...

Повеќе

СДСМ со реакција на паничниот прес на лидерот на ВМРО ДПМНЕ: Мицкоски рипна да го брани својот шеф Никола Груевски, фрустриран од сопствената безидејност ги легитимираше дури и насилствата од 27-ми април!

Повеќе

(ВИДЕО) БОМБА ОД ВЛАДАТА: ЗА ПРВ ПАТ ПО 30 ГОДИНИ, ОЗЛОГЛАСЕНАТА ДБК СЕ ВАДИ ОД МВР И ЌЕ БИДЕ НЕЗАВИСНА АГЕНЦИЈА ЧИЈ МЕНАЏМЕНТ ЌЕ СЕ БИРА ЗАЕДНИЧКИ СО ОПОЗИЦИЈАТА!!!

Повеќе

БОМБА НА ОРДАНОВСКИ, ЗА ПРВ ПАТ ПО 10 ГОДИНИ ЛИДЕР НА ВМРО ДПМНЕ ОДИ НА ИНТЕРВЈУ НА КРИТИЧКА ТЕЛЕВИЗИЈА: Следната среда на интервју во емисија ќе дојде лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Мицковски!

- Се договоривме со лидерот на ВМРО ДПМНЕ следната среда во емисија на интервју да ни дојде Христијан Мицковски. Ова во емисија го изјави Сашо Орда...

Повеќе

ДЕНЕСКА СЕ СЛУЧИ ЧУДО: Претседателот на САД Трамп му испрати писмо до премиерот Заев - Ви честитам за лидерството и посветеноста, Северна Македонија е голем партнер на САД

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Зоран Заев денеска прими писмо од Претседателот на Соединетите Американски Држави Доналд Тр...

Повеќе

(ВИДЕО) Мицкоски скренал од умот, споменува убиства: Апси Заев, можеш да нарачуваш и убиства, но нема да ти се исплашиме

По информациите за вечерашното приведување на тројцата функционери на ВМРО-ДПМНЕ – Трајко Вељаноски, Спиро Ристовски и Миле Јанаки...

Повеќе

(ВИДЕО) СТЕВО ПЕНДАРОВСКИ НА 1 ТВ: Македонските безбедносни служби мора да се исчистат од Руски и Белградски елементи кои работат против ЕУ и НАТО!

Повеќе

ШОКАНТЕН СКАНДАЛ: Сестрата и таткото на генералниот секретар на ВМРО ДПМНЕ, Игор Јанушев за време на власта на ВМРО ДПМНЕ вработени во државни институции, МВР и ЦУК, се уште се на тие позиции!

Игор Јанушев - генерален секретар на ВМРО ДПМНЕ , сестра му Верица Јанушева пред некоја година вработена во МВР . Татко му Љубенчо Јанушев -вработе...

Повеќе

ОБВИНИТЕЛКАТА ВИЛМА РУСКОСКА: Има еден куп докази дека Вељановски, Ристовски, Јанакиевски, Груевски и Бошковски биле главни организатори и нарачатели на 27-ми април!

- Утре на прес конференција во ОЈО се ќе ви биде објаснето. Имаме еден куп докази за обвинетите во истрагата, бараме притвор за сите поради опасност...

Повеќе

Владата ќе ги анализира укажувањата за влијанието на објектите за игри на среќа врз младите

Премиерот Зоран Заев и министерот за финансии Драган Тевдовски, денеска примија делегација на Движењето анти коцкање од Тетово. Од владината прес...

Повеќе

Европските либерал-демократи усвоија резолуција за поддршка на Македонија

Делегација на Либерално-демократската партија, составена од претседателот на ЛДП, Горан Милевски, и Зоран Шапуриќ, министер во Владата о...

Повеќе

(ВИДЕО) ЦЕЛОСНО СЕ СОГЛАСУВАМЕ СО ТРАЈЧЕТА: 10 години сум бил претседател на Собрание, јас да бидам организатор, срамота, изјави Вељаноски по излегувањето од судот

Поранешниот претседател на Собранието Трајко Вељаноски пред неколку минути излезе од зградата на судот по краткиот распит откако попладнево беше при...

Повеќе

КОНЕЧНО ЗАВРШИ ИСТРАГАТА ЗА НАРАЧАТЕЛИТЕ НА 27-МИ АПРИЛ: ОЈО го сомничи Никола Груевски како нарачател за Крвавиот четврток!

Основното јавно обвинителство поведе истражна постапка против петмина осомничени за Крвавиот четврток, меѓу кои е и Никола Груевски. Обвинителствот...

Повеќе

ДЕМАНТ: Лажна e вестa дека Владата не им дава на Русите безвизен режим!

Повеќе