Одберете локација на пристап

Морам да признаам дека бев шокиран кога дознав дека ќерката на Сиљановска работи како келнерка во кафана Љуц, каде јас работев како студент пред 20 години, а нејзиниот син свири на кавал и изработува лулиња. Се распрашав и дознав дека и двете нејзин
Новинарката Славица Филиповска од емисијата „360 Степени“ што се емитува на ТВ Алсат го освои првото место на конкурсот за наградата „Никола Младенов“, која Македонскиот институт за медиуми ја доделува за најдобра истражувач
Тепачка и бркотница со ножеви се случила вечерва на улицата „Рузвелтова“ во Карпош 1, непознати лица го нарушиле јавниот ред и мир, дознаваНетПрес. Според информацијата лицата се помлади и расправијата ја почнале во познато кафуле во
Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска се сретна со група млади во Кичево. Дел од нив во текот на средбата која беше во едно кафуле седеа нагрнати со македонски знамиња. –Главниот проблем е иселувањето, власта е без план да
Второ отворено писмо од загрижената академска заедница „ПО ЗАКОН“?? Загрижената академска заедница неодамна до сите јавни гласила испрати отворено писмо, на кое само Мактел се одважи јавно да го објави со прашална содржина за актуелни
Во врска со информациите во дел од медиумите дека сточарите ја напуштиле трибината, Министерството за земјоделство,шумарство и водостопанство одговорно известува дека трибината ја посетија повеќе од 180 земјоделци кои присуствуваа и активно дискути
Претседателството на Обединети за Македонија во поширок состав, на својата синоќешна седница, донесе едногласна одлука за подршка на заедничкиот кандидат за претседател на Република Северна Македонија, г-дин Стево Пендаровски. Поддршката на кандид
До понеделник ќе се задржи стабилно и топло време со слаб до умерен северенветер. Во вторник и среда ќе има зголемена облачност со локален дожд, а во среда зарадизаладувањето се очекуваат врнежи од снег на планините. Прогноза за 23.03.2019Минималн
Фонд за иновации и технолошки развој Yesterday at 4:06 PM· Сите сити - Ајде Македонија: Многу ни значи тоа што институциите нè препознаа и нè поддржаа во нашата кауза да ги видиме#СитеСити. Нашата мрежа почна да го до

ЈАНЧЕВ РАСТУРИ НА ТВ 24: Договорот со Грција е добар за Македонија на долг рок, народот бргу ќе ги заборави лошите страни кои се пред се емотивни

- Договорот со Грција е добар за Македонија на долг рок, народот многу бргу ќе ги заборави лошите моменти кои се пред се емотивни. Токму тие емотивн...

Повеќе

ЈАНЧЕВ Е ДЕЛ ОД НОВОТО ЛИБЕРАЛНО ЕВРОПСКО ВМРО ДПМНЕ: Сум ги прочитал книгите на почитуваниот Стојан Андов, може многу да се научи од него, се гордеам што е од Кавадарци

- Многу го почитувам Стојан Андов, сум ги прочитал неговите книги, многу може да се научи од него, се гордеам што е од Кавадарци. Градоначалникот н...

Повеќе

СОРОС ФОНДАЦИЈА ИЗДАДЕ БЕСПЛАТЕН ВЕСНИК ЗА ИНФОРМИРАЊЕ НА НАРОДОТ ЗА РЕФЕРЕНДУМОТ

Уредници се Сашо Кокаланов и останати познати новинарски имиња.

Повеќе

ЕКСКЛУЗИВНО: Расколот во ВМРО ДПМНЕ е почнат многу порано, Митко Јанчев барал да се продаде партиската зграда затоа што Грујо им оставил партиска зграда со скапи системи за вентилација, ладење и греење, аларми, камери, осветлување, ИТ системи итн, месечно сметката за струја била околу 10 000 евра!!!

Грујо направил партиска зграда со мисла дека ВМРО ДПМНЕ никогаш нема да падне од власт! Само сметката за струја во новото партиско седиште била око...

Повеќе

МИТКО ЈАНЧЕВ ГИ ИЗВАДИ ОД ПАМЕТ ВМРОНИТЕ: Јас ќе излезам и ќе гласам ПРОТИВ на референдумот!

- Јас го послушав ставот на лидерот Мицковски и одлучив сам, ќе излезам и ќе гласам ПРОТИВ на референдумот. Ова е лично мој став, и не му кажувам на...

Повеќе

(ВИДЕО) БОМБА НА АНДОВ: Иванов 10 години упорно се труди да ја отцепи Македонија од западот, како да е на некоја тајна мисија да ја уништи земјата, Грујо тргна по неговиот ум и ете кај заврши

Повеќе

БОМБА НА МИТКО ЈАНЧЕВ ВО ОТВОРЕНО НА ТВ 24: Договорот со Грција не е добар, но никогаш нема да добиеме подобар, ако влеземе во НАТО и ЕУ, придобивките се огромни!!!

Јанчев за Отворено: Договорот со Грција не е добар, но никогаш нема да добиеме подобар! Иако смета дока договорот со Грција не оди во прилог ...

Повеќе

Актерот Џим Кери излезе голем уметник и сатиричар, неговите карикатури за Трамп се хит на социјалните мрежи

Повеќе

(ВИДЕО) Кратко и јасно: Референдум не е избори и не гласаш за партија, туку за себе и за државата!

Повеќе

ТРАМП ДОБИВА НОВА ЛИМУЗИНА ВРЕДНА НЕКОЛКУ МИЛИОНИ ДОЛАРИ: ЅВЕРОТ, како што го нарекуваат, добива нов лик, изработен од Кадилак, дел од Џенерал Моторс

ЅВЕРОТ, како што го нарекуваат, добива нов редизајн и нови модерни опции и команди. Џенерал Моторс во чии рамки е брендот Кадилак доби тендер од 18...

Повеќе

КАКО СУДСКИ ПРОЦЕС ПРОТИВ КОКА КОЛА ПРЕД 100 ГОДИНИ ЈА НАТЕРА АМЕРИКА ДА ПИЕ КАФЕ?!

Пред 100 години многу денеска забранети супстанци биле легални и се пиеле многу нормални, такви биле и Кокаинот и Хероинот, кои дури се и рекламирал...

Повеќе

МАКТЕЛ ПРОГНОЗА: НЕ САМО ШТО ЌЕ УСПЕЕ, ТУКУ РЕФЕРЕНДУМОТ ЌЕ БИДЕ НЕВИДЕН ТРИУМФ, ЌЕ ИЗЛЕЗАТ НАД 1 МИЛИОН ГРАЃАНИ, РЕЧИСИ СИТЕ ЌЕ БИДАТ ЗА!!!

На последните избори кои беа историски, во 2016-та, излегоа 1,2 милиона гласачи на избори. На тие судбоносни историски избори, ВМРО ДПМНЕ освои 450 0...

Повеќе

СДСМ: Наместо да шират лажни вести за Договорот, ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски да го кажат ставот за референдумот!

Повеќе

(ВИДЕО) Спасовски во Крива Паланка: Да ја прифатиме подадената рака за влез во ЕУ и НАТО, секој глас ЗА носи повеќе странски инвестиции

Повеќе

БОМБА НА ДИМИТРОВ: Aко нема цензус одлучува Собранието, доколку пак има само еден глас повеќе кој е против референдумското прашање тогаш процедурата завршува!

Ако мнозинството граѓани на рефеенумот се изјаснат за договорот со Грција ивлез во ЕУ и НАТО а притоа го нема потебниот цензус тоа ќе биде земено пр...

Повеќе