Одберете локација на пристап

Stevo Pendarovski Му честитам за победата на французинот Аксел Рејмонд, којшто прв стигна до целта, како и на Алис Франко од Италија најбрза меѓу 8-те жени натпреварувачки. Нашиот Евгениј стигна втор на целта, а неговиот ме
БРЗА И ЕФИКАСНА ИСТРАГА, СЕГА Е МОМЕНТОТ ДА СЕ ПОРАЗАТ КРИМИНАЛЦИТЕ!!! Ова во изјава за медиумите го кажа министерот за внатрешни, Спасовски. Линк до сторијата на А1он.
Изградбата на гасоводот Неготино-Битола се одвива според предвидената динамика. Во увид на теренските активности во близина на РЕК Битола, денес беше премиерот на Владата на Република Северна Македонија Зоран Заев, заедно со министерот за т
Додека дополнително се загрева атмосферата околу истрагата за случајот „Рекет“, бизнисменот Орце Камчев е во Банско, Бугарија,објави ТВ24. Според информации на ТВ24, извесно време Камчев престојува во Бугарија, а дел од медиумите таму
Бесплатна замена на печките на дрва со инвертори, проект кој ќе започне да се реализира претстојната грејна сезона и тоа најпрво во Битола, Тетово и Скопје, а потоа и во другите градови, најави премиерот Зоран Заев при денешната посета на Битола.
Конечно по толку месеци клевети кон Бихачка, Геро призна во колумна на Плусинфо дека и тој самиот нема никакви докази или индиции дека врвот на СДСМ е вмешан во аферата Рекет: Како што е познато, јас и самиот отворено пишував за нагласената полити
Дел од содржината на записникот од сведочењето на бизнисменот Јордан Камчев, кој го објави порталот „Инфомакс“ а потоа го презедоа повеќе медиуми, „ниту ги има во записникот, ниту пак произлегуваат од содржината на записникот&ldqu
Фејсбук статус на пратеничката и потпретседателка на Собранието, Фросина Ременски: Ничие право не смее да загрози право на друг. Тоа се границите на сите слободи и права на граѓаните. Медиумите како придобива на демократијата имаат и прав
Фејсбук статус на министерот за надворешни работи, Никола Димитров: Барам веднаш “Република” да ја повлече ноторната лага дека сум вмешан во случајот “Рекет” и да ми се извини за одвратната инсинуација во текстот чиј са
Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ) и Советот за етика во медиумите на Македонија (СЕММ) сметаат дека јавните функционери треба да се воздржат од тужби за новинари. Патот кон професионализацијата на медиумите треба да се води преку саморе
Фејсбук статус на министерката за одбрана Радмила Шекеринска: Ќе ја тужам “Република” за нејзините лаги, затоа што реакции до нив се непотребни и залудни. Сите знаеме дека, со секој од своите непотпишани текстови, си одработува за свои
Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Зоран Заев, денеска учествуваше на свеченоста по повод пуштањето на 4 еко автобуси кои се вклучуваат во системот на јавниот патнички транспортен систем во Општина Прилеп. Премиерот За

УЖАС: Дали ви се верува дека постои христијанска секта, Господови Деца, која промовира педофилија?!?!

Повеќе

Заев засега доста вешто, како Алберто Томба, како Нео во Матрикс, ги менаџира и избегнува пречките на патот, но до кога?

Премиерот засега доста умешно ги менаџира сите скандали и афери. Небаре е политички Алберто Томба, славниот италијански скијач кој на времето во 90-т...

Повеќе

Геро пак свесно лаже, Заев не побара оставка од директорот затоа што организирал линч против Миле и Спире како што тврдеше Геро, туку затоа што дозволил местенката да им успее!

Геро вчера храбро тврдеше дека Миле и Спире се цел на некаков организиран линч на власта и ја осуди власта и ја нарече полоша и од режимот на Грујо. ...

Повеќе

Судот бара Јанакиески и Ристовски да се префрлат во друг затвор

Од Кривичниот суд соопштија дека судија овој суд денеска извршил редовна посета на КПУ Затвор – Скопје при што разговарал со обвинетите Миле Ј...

Повеќе

Мисовски предизвика паника во собрание: Го донесе каменот со кој бил погоден на 27 април, пратениците на ВМРО-ДПМНЕ се разбегаа, седницата прекината!

Пратеникот на НСДП, Горан Мисовски, на денешната расправа во Комисијата за мандатни имунитетни прашања, го донесе каменот со кој замавнале п...

Повеќе

КУРТОН ВО РЕПУБЛИКА: Шефе сакам да измислам нова теорија на заговор ама не ми текнува како!

Повеќе

(ВИДЕО) МИЛЕНКО ГИ НАВРЕДУВАШЕ НОВИНАРИТЕ ПРЕД СУД, НЕ МУ БИЛЕ ДОРАСНАТИ ДА МУ ПОБАРААТ ИЗЈАВА?!

Повеќе

ДОМ бара инспекциска контрола во Калишта, Струга

Повеќе

Премиерот е во право, директорот на затворот Шутка е тежок морон!

Уште вчера на пресот кога слушнав како директорот на затворот објаснува дека сите затвореници биле вмешани едни со други и ги чувал само еден полицаец...

Повеќе

Амбасадата на ЕУ се налути за инцидентот во затворот во Шуто Оризари

Делегацијата на ЕУ остро го осуди инцидентот што се случи вчера во затворот во Шуто Оризари и бара да се спроведе истрага, а одговорни...

Повеќе

ЛУЃЕ ПАЗЕТЕ НА КОГО МУ ГО ДОВЕРУВАТЕ ВАШИОТ ЖИВОТ: Младо момче почина од сепса на скопските клиники, сепсата ја закачил на некоја дива приватна клиника во Карпош!

Момчето вчера било донесено во болницата „8 Септември“ во септична состојба и умрело само неколку часа по престојот во болницата. Како ...

Повеќе

РОДНИНИТЕ НА ФУНКЦИОНЕРИТЕ И ОД СЕГАШНАТА, НО И ОД ПОРАНЕШНАТА ВЛАСТ ДА СЕ ПОВЛЕЧАТ, ВЕЛИ МАНЧЕВСКИ

Сите податоци ќе ги доставиме до Државната комисија за спречување на корупцијата која ќе одлучува по нив“, рече Манчевски (Фото: СДК.МК) ...

Повеќе

ГОЛЕМА АКЦИЈА НА МВР: По наредба на Заев и Спасовски, полицијата ги праќа на вонреден технички преглед сите автобуси, минибуси, комбиња во земјава, се што превезува патници!

Сите автобуси, минибуси и комбиња овие денови се сопирани од полицијата и се препраќани на вонреден технички преглед. Ова дознаваме неофицијално е ...

Повеќе

ЗАЕВ ГИ ИЗНЕНАДИ СИТЕ - ЗАСТАНА ВО ОДБРАНА НА СПИРЕ И МИЛЕ: Директорот на Шутка да си поднесе оставка веднаш затоа што дозволил двете групи да се спојат, требало да претпостави дека ќе има инцидент!

Повеќе

(ВИДЕО) АМЕРИКА УМИРА: 70 000 Американци умираат годишно од предозирање со дрога, повеќето со фентанил, најновата замена за хероин

Повеќе