Одберете локација на пристап

Од мојата позиција како претседател на Стопанската комора на Македонија, која по правило има економски надлежности, сите овие години некако настојував да се држиме подалеку од темите кои не се поврзани со економската проблематика. Сепак, изминатите
Катица Јанева не е сместена во хашкото одделение на затворот „Скопје“ во Шутка, бидејќи таму повеќе од 30-денови се наоѓа Бојан Јовановски познат како Боки 13 кој е осомничен во истиот случај каде е и Јанева.Управата на затворот за&bd
Сегашната афера РЕКЕТ е мачкина кашлица споредена со масовниот рекет кој се одвиваше пред нашите очи цели 12 години! Фирми беа преземани, објекти се креваа со динамит, народ заврши на правдина во затвор! И за тоа време многумина молчеа! Ова во Пл
Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева со полициска придружба од КПУ Затвор – Скопје изутринава заминала во Гевгелија на погреб на нејзината мајка, потврди за МИА директорот на затоворот Есад Рахиќ. Јанева заминала за Гевгелија со
Истражителите на шефицата на Обвинителството за организиран криминал Вилма Рускоска која ја води истрагата за „Рекет“, ја дигнале на нозе Управата за безбедност и контраразузнавање (УБК) кога фатиле да изнесуваат кеси и пакети од депото
Меѓународниот сојуз е формиран на 8 јули 2017, а на констиутивната седница присуствуваа и тогашната министерка за труд и социјална политика, а сега потпретседателка на Собранието Фросина Ременски, која беше и почесна претседателка на организација
Atanas Kirovski Катица беше персонификација на идејата за ПРАВДА во македонското општество, и затоа СЈО и таа лично имаа огромна поддршка. Оние што сега ликуваат од моралната мизерија на Катица се обидуват да ја поткладат тезата дека граѓаните гре
Да се обезбеди една политичка и јавна атмосфера да се обезбеди простор за една темелна, вистинска непристрасна истрага за да се расчистат валканиците што излегоа на виделина, побара шефот на дипломатијата Никола Димитров во интервју за ТВ21. Тој н
Она што најмногу ме чуди од снимките на Боки и Камчев е што Боки се чини е до детал навлезен во судските процеси за Империја а и другите кои ги води СЈО... Се чини дека тој по цел ден дремел со Катица по кафиќи и фаќал белешки, безмалку како тој да
Скокот со глава во вода цело лето смести на скопски Карил пет млади момчиња. Според зборовите на директорот на клиниките момчињата кои биле помлади од 15 години при скокање сериозно го повредилевратниот ‘рбет а настрадале во различни базен
Фб реакција на професоркатаМирјана Најчевскапо повод изјавата на потпаролот на ВМРО ДПМНЕ Наум Стоилковски:„Стоилковски: Зоран Заев и сите институции со месеци ја развлекуваат истрагата за „Рекет“: -Ма оди бре покриј се нек
Па, добро, Катице, да си дошла во “Корзо” ќе сме собрале повеќе од 285.000 денари. Или мебел за тие пари. Три фотељи“Натуци”. На вртење. Да не можеш да станеш од нив, а да не треснеш на подот од прилепски оникс. Мора да си б

ЕПИДЕМИЈАВА СО МОРБИЛИ ЌЕ НЕ ИСТРЕБИ: 13 НОВИ ЗАБОЛЕНИ, МАЖ И ДЕТЕ СЕ БОРАТ ЗА ЖИВОТ!!!

Тринаесет заболени од морбили се регистрирани во текот на вчерашниот ден од кои седум се примени на болничко лекување, информираат од Ми...

Повеќе

РСБСП: Алкохол и волан – лоша комбинација која најчесто завршува фатално!

Од возачите во Македонија 80 проценти барем еднаш во животот возеле под дејство на алкохол, а пет отсто тоа го прават чето, покажало истражувањето н...

Повеќе

(ВИДЕО) ГОРДАНА СИЉАНОВСКА БРЗО ЗАБОРАВА: Во 2015-та на Телма изјави дека од она што се слуша во бомбите на Заев, мандатот на сите влади на ВМРО ДПМНЕ и претседателот Иванов се доведени во прашање затоа што се добиени на наместени избори!!!

Ако е Иванов нелегитимен, зошто шеташе со него во Охрид? Ако ВМРО ДПМНЕ добивало на сите избори со кражба на избори, зошто таа прифати да биде канд...

Повеќе

АМАН СО ОВАА РУСИЈА: До крајот на неделава од Русија ќе пристигне студен бран, температурите ќе паднат под нулата!

Се до четврток територијата на нашата држава ќе се наоѓа во поле на висок воздушен притисок (антициклон) кој ќе условува стабилно, сончево и невооби...

Повеќе

(ВИДЕО) ГОРДАНА СИЉАНОВСКА ВО 2016-ТА ГО ОБВИНИ ИВАНОВ ЗА АМНЕСТИЈАТА НА ОБВИНЕТИТЕ ОД СЈО, ГО ОБВИНИ ВМРО ДПМНЕ ДЕКА КРАДЕЛО ИЗБОРИ, ДЕКА ВЛАДЕЕ СО ЖЕЛЕЗНА ТУПАНИЦА, ДЕКА ИНСТИТУЦИИТЕ СЕ ЗАРОБЕНИ, СЕГА ПРИФАТИ ДА БИДЕ НИВЕН ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ КАНДИДАТ?!

Повеќе

(ВИДЕО) ОВА Е ЦРНОТО МИНАТО НА ГОРДАНА СИЉАНОВСКА: Како таа беше будена ноќе во пиџами да се јавува по телевизии за да го брани упадот во А1 телевизија!!!

Повеќе

(ФОТО) КОМИЧЕН МОМЕНТ НА МИТИНГ НА АЛЕКСАНДАР ВУЧИЌ ВО СРБИЈА

Повеќе

АНКЕТА НА МЦМС: Над 86% од граѓаните во земјава се согласуваат дека децата треба да се вакцинираат!

Повеќе

ПО МЕРИ ЈОРДАНОВСКА, НАПАДНАТ И САШЕ ПОЛИТИКО: ШЕФОТ НА ЛАЈОНЕС ВО МАКЕДОНИЈА, ЗОРАН ВИТАНОВ СО ГРСT НАВРЕДИ И КЛЕВЕТИ УДРИ ПО САШЕ ПОЛИТИКО ПОРАДИ НАПИСИТЕ НА МАКТЕЛ.МК ЗА ИСТРАГИТЕ ВО ЕУ ЗА ЛАЈОНЕС, ЛАЈКОНЕТ И КЕШ БЕК!

Се работи за чиста лага. Никој од Мактел.мк не барал од никого пари за да се сопрат сториите за Лајонес, Лајконет и Кеш Бек. За воља на вистина...

Повеќе

БРАВО: СО ПОМОШ НА УНДП, ПЕТРЕ ШИЛЕГОВ ЌЕ ГРАДИ ПАРК НА КРОВОТ НА ГТЦ!

Повеќе

Игор Југ се расплака во судница, конечно сфатил дека е наместен од ВМРО ДПМНЕ: За да си ги спасат своите задници и банкарски сметки, наместија невини луѓе да спијат во затвор

Политичките елити што беа директни и индиректни творци на 27 април се осмелија да одредуваат за вината на обвинетите во случајот. Во про...

Повеќе

ЈП ПОЦ ВОВЕДЕ ПРОМЕНИ ВО НАЧИНОТ НА КОРИСТЕЊЕ НА РЕЗИДЕНТНИТЕ ПАРКИРАЛИШТА

Повеќе

ГДУ ШТИП ЗАПУКА ПО БОЧВАРСКИ: Градоначалниче, колку месеци ти треба да закрпиш една цевка?!

Повеќе

НА 85 ГОДИНИ ПОЧИНА ЛЕГЕНДАРНИОТ МОДЕН КРЕАТОР КАРЛ ЛАГЕРФЕЛД!

Повеќе

ЦЕЛА ДРЖАВА МУ СЕ СМЕЕ: Филип Петровски помина на гласањето на конвенцијата полошо од Саше Политико на изборите во 2014-та!

Повеќе