Одберете локација на пристап

Objasnio lijek za gripu :) #gripa #n1info pic.twitter.com/YbaNz3g9gP — Ilija Jandrić (@IlijaJandric) January 19, 2019
Низ медиумите се пуштија шпекулации дека премиерот бил болен. Ова прашање го провери и Чомовски во интетрвјуто со Сугаревски, и Горан одговори дека се работи за чиста невистина. Мактел вртеше телефони до најблиските луѓе на Заев кои се во секојдне
Читател на Мактел ни прати фотки од еден случај во маркет на ВЕРО. Веројатно се работи за ненамерна грешка, но сепак треба да се внимава. Во ВЕРО цената на киселото млеко е 39 денари но на каса е 44 денари. Ова млеко во КАМ е веројатно 30 денари.
Позаканитекон телевизија 1ТВ поради серијалот „Македонски инсајдер“ со свој став излезе и уредничката и директорка на „Фокус“, а уредничка-соработник во 1ТВ, Јадранка Костова. -Она што беше мисијата на ФОКУС и на Никола Мла
- Бев избркан од работа од Македонија Пат пред неколку години затоа што се бунев дека патот Кратово - Клечовце не се гради според проектот. Наместо да е широк 5 метра, тој се изгради 3 метра и сега коли не може да се разминат по тој пат, се прави л
- До крајот на овој месец најдоцна до средината на наредниот месец ќе го пуштиме во употреба автопатот Скопје - Свети Николе - Штип. Се прави техничката документација за технички прием од страна на надзорот кој врши надзор на изработката на изведув
- Сите цени по новиот анекс се намалени за 36% во просек, а само за една ставка како на пример железото за тунелот цените ги намаливме за 30 милиони евра, затоа што било набавено многу поскапо од пазарната цена! Горан Сугаревски, во интервјуто за
Владата на Република Македонија излезе со соопштение до јавноста по реакцијата на дел од граѓанските организации кои повикаа на политичка одговорност одделни институции и носители на високи јавни функции, за бегството на осудениот Никола
Црна сенка на духовниот празник фрли скандалот во кој имаше влечење, буткање и пцостикон новинарските екипи, кои беа во центарот на Скопје, сите години наназад да известуваат за празнувањето. Во еден момент тие беа насилно спречени д
22 години ДОСТАПНИ….#Телекабел Драги пријатели, На денешен ден пред 22 години, беше направен првиот кабелски приклучок. Следуваа години на постојан развој, ширење на кабелската мрежа во 13 градови, старт на првиот кабелски интернет, фикс

СЕФЕР ГО ПОКАНИ ГРУЕВСКИ ДА СЕ ВРАБОТИ ВО ФОН: Бараме доктор по економски науки со експертиза во динамит и челични волови и топки!

Повеќе

ВЛАДАТА ИМ ОДГОВОРИ НА МРЧАТОРИТЕ: Македонија ќе прослави заради деценискиот успех на оваа генерација граѓани!

Македонија ќе прослави заради деценискиот успех на оваа генерација граѓани Прославата по повод поканата на Република Македонија за членство во НАТО...

Повеќе

Ако Канал 5 го покани уште 3-4 пати Ристо Никовски во Само Вистина и го соочи со неспособен копук како Сефер Тахири, ќе пропадне и Референдум и НАТО и ЕУ и земјата ќе се распадне...

Се држев за глава цел саат додека ја гледав Само Вистина со Сефер Тахири и Ристо Никовски, која премиерно одеше на денот кога ја добивме поканата за Н...

Повеќе

ШЕФОТ НА ПЕНТАГОН, ГЕНЕРАЛОТ ЏОН МАТИС ИСПАДНА НАШ НАЈГОЛЕМ ПРИЈАТЕЛ И ЛОБИСТ!

Радмила Шекеринска‏Verified account@Sekerinska3m3 minutes ago Поканата за Македонија во НАТО значи дека САД- Јадранската повелба ја исполнува...

Повеќе

ПИСМО НА ЧИТАТЕЛ: Почитуван Саше, генералот во пензија Митре Арсовски е најголемиот душман на Македонија, како генерал на ЈНА заговараше воени дејствија во Куманово во 90-тите кога јас бев началник на СВР Куманово, со месеци игравме мачка и глушец!!!

Почитуван Ивановски, Во врска со пренесеното интервју во Мактел од ТВ Алфа плус, со *генералот* Митре Арсовски, сакам да го имате во предвид сл...

Повеќе

ТРАМП ПРОДОЛЖУВА ДА СЕ ПОНАША КАКО ПИЈАН ЛУДАК НА СВОЈАТА ТУРА ПО ЕВРОПА - ДВА ДЕНА ПРЕД ПОСЕТАТА НА ЛОНДОН: Тереза Меј го уништи Брегзит, Џонсон би бил добар премиер

Американскиот претседател Доналд Трамп ја обвини британската премиерка Тереза Меј дека го „уништила Брегзит“ и додаде дека секој нејзи...

Повеќе

(ВИДЕО) ТРАМП ДОБИ ПРАШАЊЕ: Што ќе направите ако Русија направи државен удар во Македонија?!

Повеќе

(ВИДЕО) ОВА Е ГЕНЕРАЛОТ КОЈ СЕ ЗАКАНУВАШЕ ДЕКА ЌЕ ГО БОМБАРДИРА СКОПЈЕ АКО ПАРЛАМЕНТОТ ГЛАСА ЗА НЕЗАВИСНА МАКЕДОНИЈА, СЕГА ЗЕМА ГЕНЕРАЛСКА ПЕНЗИЈА ОД 50 000 ДЕНАРИ И НЕ САКА ДА ЧУЕ ЗА ЕУ И НАТО!!!

Повеќе

ЛЕЛЕ ЛЕЛЕ ЅИНГО ЌЕ БИДЕ ОДРАН ДО ГОЛА КОЖА: СЈО БАРА КОНФИСКАЦИЈА НА 17 МИЛИОНИ ЕВРА ОД СИЛЕКС!!!

На денешното судско рочиште за предметот „Труст“, во кој првоосомничен е бизнисменот Сеад Кочан и уште две физички и три правни лица, об...

Повеќе

ФУНКЦИОНЕРОТ НА ВМРО ДПМНЕ, БОГОЈЕСКИ: 27-МИ АПРИЛ Е НАЈГОЛЕМ ТОВАР И СРАМ ЗА ВМРО ДПМНЕ, НИКАКВА АМНЕСТИЈА ЗА ОРГАНИЗАТОРИТЕ И НАЧАЛНИЦИТЕ И ПРАТЕНИЦИТЕ НЕ СМЕЕ ДА ИМА!

- Многу ми е срам како член на ВМРО ДПМНЕ кога ќе ме прашаат за 27-ми април. Сметам дека тоа е најголем товар за ВМРО ДПМНЕ во моментов. Амнестија м...

Повеќе

ЗАМЕНИК СЕКРЕТАРОТ НА ВМРО ДПМНЕ ЈА ОТЕПА ВМРОВСКАТА ПРОПАГАНДА: Тезата дека нашиот идентитет произлегува од името на земјата е теза на најголемите душмани на македонскиот народ!!!

- Тезата дека македонскиот идентитет произлегува од името на државата е теза на нашите најголеми душмани. По таа логика немало Македонци во Турска и...

Повеќе

БОМБА ОД ЗАМЕНИК СЕКРЕТАРОТ НА ВМРО ДПМНЕ: Референдумот не треба да се бојкотира, туку треба да се излезе да се гласа, но претходно убаво да се размисли затоа што тоа е историска одлука за земјата!

- Референдумот е најдемократскиот инструмент во демократијата, ВМРО ДПМНЕ прва излезе со идејата за референдум, и затоа сметам дека тој не треба да ...

Повеќе

АЈДЕЕЕ, ВМРОВЦИ ШУ ПРАЈМЕ СЕГА: На сајтот на НАТО еден од официјалните јазици е МАКЕДОНСКИ!!!

Повеќе

(ВИДЕО) ПРОФЕСОР МЕРСЕЛ БИЉАЛИ ШОУ НА КАНАЛ 5: Да бев Македонски националист, значи прав ВМРО-вец, со две раце ќе гласав за договорот со Грција, затоа што тој е спас за Македонштината во геополитички аспект!

Повеќе

(ФОТО) И ОВИЕ АЛПИТЕ НЕ СЕ ТРПАТ

Повеќе