Одберете локација на пристап

Enes İbrahim July 16· Sorumluluk üstlenen ve üstlendiği sorumluluğun hesabını verebilen tek parti THP’dir.#ilerliyoruzДа се даде отчет за сработеното пред граѓаните е доказ за високата демократска св
Oliver Spasovski‏Verified account@o_spasovski #НеЛетајЛетуваj е насловот на новата едукативна акција која во следните два месеци ќе се реализира, а која е резултат на соработката помеѓу МВР и РСБСП која има за цел едукација и подигнување
Почитувани колеги, Нашата земја Република Македонија e посветена кон својата стратегиска цел – полноправно членство во НАТО и влез во ЕУ. Граѓаните на нашата земја во огромно мнозинство го посакуваат полноправното членство на Македонија во
- Не се враќам во политиката, во Радовиш бев на покана на бизнис пријатели затоа што Радовиш е мојот роден град и сакав да присуствувам на тој убав чин на изградба на капитална инвестиција во пречистителна станица. Кратко се сретнав со премиерот
Желбата на Претседателот Глигоров беше, Македонија стабилна, просперитетна, напредна, граѓанска држава, оаза на мирот, лидер во регионот, членка на ЕУ и НАТО. Ќе ја исполниме неговата желба.
Теута Арифи 4 hrs· Најдобри услови за најмладите во Тетово, токму и со оваа цел целосно ја реконструираме градинката Младост лоцирана кај Тетекс во Тетово.За оваа комплетна реконструкција издвоивме 5 милиони д
Судот за човекови права во Стразбур едногласно одлучи: има повреда на членот 10 од Конвенцијата во случајот Макрадули против Македонија, ги прогласува жалбите за допуштени, ги спојува двете апликации во една и му досудува ннадомест од 1.500 евра за
Македонија е како еден залетан авион со 700 км на саат, а ЕУ и НАТО се моторите на кои летаме. Ако некој ги тргне ЕУ и НАТО од иднината на земјата, тоа е практично гаснење на моторите на кои лета овој авион. Тоа што потоа ќе следува е жесток карамбо
До медиумите Демократскиот сојуз подолго време предлага доколку се постигне компромисно решение со Грција сврзано со разликите за нашето Уставно име- Република Македонија, пред носењето на конечната одлука во Парламентот, треба да се консултир

ФОТО: ПЕТАР КОЛЕВ НА ОФИЦИЈАЛНА ВЕЧЕРА СО ЕВРОПРАТЕНИЦИ ОД ГРУПАТА НА ЕВРОПСКИТЕ КОНЗЕРВАТИВЦИ И РЕФОРМАТОРИ

Претседателот на партијата Граѓанско Демократска Унија-ГДУ, Петар Колев присуствуваше на официјалната вечера на Групата на Европските конз...

Повеќе

ДЕМОКРАТСКИ СОЈУЗ: ДА СЕ ОПСТОИ НА РЕФОРМИТЕ

Демократскиот сојуз смета дека најавата за „чиста" покана за полноправно членство во НАТО на Република Македонија, како и одлуката на Совето...

Повеќе

АЈ НЕКА СЕ МНОЖАТ: На 22 август почнува судењето за настаните од 27 април

Главна расправа по предметот за настаните од 27 април минатата година што се случија во Собранието на Република ...

Повеќе

Никола Љушев – нов главен извршен директор на Македонски Телеком

Никола Љушев стапува на позицијата главен извршен директор на Македонски Телеком (МТ) од 1 јули годинава. „Неговото долгогодишно искуство и е...

Повеќе

ДОНАЛД ТУСК ГО ПРЕЧЕКА ЗАЕВ: ОВА БЕШЕ ДОБАР ПЕРИОД ЗА МАКЕДОНИЈА, РЕДИТЕ МНОГУ УСПЕСИ

Повеќе

НОВИОТ АЈНШТАЈН МОЖЕБИ ЌЕ БИДЕ МАКЕДОНЕЦ: Прочитајте на најновата бесплатна книга за универзумот и електро-магнетните полиња!

СПРЕМНИ ЛИ СТE ЗА МИСЛОВНО-НАУЧНА АВАНТУРА? - НОВИ ТЕОРИИ ЗА ПРИРОДАТА НА ЕЛЕКТРОМАГНЕТИЗМОТ И НА СВЕТЛИНАТАПочитувани читатели, пред вас е една кни...

Повеќе

ГУЛФ ЈА ШИРИ СВОЈАТА МРЕЖА БЕНЗИСКИ ПУМПИ: Американски квалитет на горива блиску до сите вас!

Supertrade Page Liked·2 hrs· Отсега освен во Скопје премиум горивата на Gulf се достапни и на новата б...

Повеќе

МАКЕДОНИЈА СЕ ПРОСТУВА ОД НАЈОМИЛЕНИОТ СТРАНСКИ АМБАСАДОР, ХАРИЗМАТИЧНИОТ БРИТАНЕЦ ЧАРЛС ГЕРЕТ СИ ЗАМИНУВА ОД ЗЕМЈАВА

Oliver Spasovski‏Verified account@o_spasovski20m20 minutes ago Ви благодарам за се што сторивте за Република Македонија во изминатиот период....

Повеќе

Дури и кога ќе влеземе во НАТО и ЕУ, мрчаторите ќе квичат дека тоа не е голема работа, не вредело, све било џабе

Релативизаторите, мрчаторите, кењаторите, песимистите пуштени на најјако! Морам да признаам дека сум зачуден од нивната силина, оркестираност, коорди...

Повеќе

(ВИДЕО) ЗАЕВ ВО ПОЛСКА: Ќе правиме заедно воена опрема, електрични трактори и автобуси со Пољаците!

Повеќе

НИЕ СЕ ОСЛОБОДИВМЕ ОД ГРУЈО, СРБИТЕ ЌЕ СЕ ПОМАЧАТ МАЛЦЕ СО НИВНОТО ЃУБРЕ ПОПУЛИСТИЧКО ПРЕВАРАНТСКО

Повеќе

(ВИДЕО) ШОКАНТНО: 20 МАКЕДОНСКИ АМБАСАДИ СЕ БЕЗ АМБАСАДОРИ ПОРАДИ ШИЛЕЖЕТО ХОРХЕ ФИКУС ПАЉУРСКИ!

Повеќе

(ВИДЕО) ПОРТПАРОЛОТ НА ВЛАДАТА, БОШЊАКОВСКИ: Благодарност до Бугарија и Грција кои жестоко се бореа за нас во Луксембург!

Повеќе

АМЕРИКАНЦИТЕ ПРАТИЈА ВОЈСКА НА ПЛОШТАДОТ ВО ЛОС АНЏЕЛЕС ДА ГИ СМИРАТ МЕКСИКАНСКИТЕ НАВИВАЧИ КОИ ЈА СЛАВЕА ПОБЕДАТА НА МЕКСИКО

Повеќе

Промотивна акција на Visa деловните картички на Комерцијална банка

Повеќе