Одберете локација на пристап

Утре се врши исплата на 14 милиони денари субвенции за произведено и предадено овошје, за произведени и продадени градинарски култури во преработувачки капацитетии и за интервентните мерки за дополнителна субвенција од 6 денари за килограм праски и
Паратеникот Самка Ибраимоски и лидер на Партијата за целосна еманципација на Ромите ПЦЕР, реагира на мислењето дадено од МТСП за одбележување на Денот на Ромскиот јазик, и геноцидот врз Ромите од втората светска војна, дека овие две одбележувања
Во овие исклучително сложени и тешки предизвици со кои се соочуваме и како нација и држава, мораме да се сплотиме и многу поединствени и цврсти да чекориме напред. Одговорноста е пред сите нас без разлика на партиската, етничка или верска прип
Град Скопје, Републичкиот совет за безбедност во сообраќајот, Авто-мото сојузот на Македонија и 30 ресторани во Скопје почнуваат кампања „Ги возиме одговорните“ со која ќе ги мотивираат возачите да не возат пијани.(Фото: Град Скопје)
Задоволство ни е да ви го објавиме финалниот line-up за четиридневниот фестивал SKOPJE CALLING 2018. Како што знаете, фестивалот го отвораат AXWELL & INGROSSO на 21 јуни, на 22 јуни доаѓаат MORCHEEBA, а за Вас како специјално изненадување, ја
Германската канцеларка вчера телефонски разговарала со македонскиот и со грчкиот премиер, Зоран Заев и Алексис Ципрас, потврдија запрес-службата наДојче велеод кабинетот на германската канцеларка. Од Берлин доаѓа само потврда дека канцелар
Бранејќи го македонското име, го изгубивме македонскиот народ кој масовно се иселува. Но ако влеземе во Европската Унија, ќе се срушат границите меѓу Македонците од оваа Македонија, како и да се вика во иднина, и Македонците од Егејска и Пиринска М
По вторпат во својата историјаШкендијае шампион наМакедонијаво фудбал, а попладнево во Тетово по последниот натпревар воПМФЛна домашен терен и победата од 4-0 надПелистер, новиот шампион го подигна шампионскиот пехар. Најнапред сопственикот Дест
Во периодот кога се интензивираат патувањата до блиски и далечни дестинации, кога започнуваат уписите на универзитетите ширум светот, и се остваруваат соништата на возрасните и помладите генерации за авантури и егзотични доживувања, Комерцијална ба
Пивара Скопје на пазарот го лансираше својот најнов пивски бренд – оригиналнотоСКОПСКО Нефилтриранопиво. Оваа нова екстензија на СКОПСКО, создадена според вкусовите на консументите, претставува уште една инвестиција на компанијата во развојот

СОПРУГАТА НА ЗАЕВ СО ТРОГАТЕЛНА ИСПОВЕСТ: КОГА ГО ВИДОА ДЕЦАТА ЗОКИ РАСКРВАВЕН НА ТЕЛЕВИЗИЈА ПОЧНАА ДА ПЛАЧАТ, СЕ МОЛЕВ ЗОКИ ДА ОСТАНЕ ЖИВ, ТРГНАВМЕ ЗА СКОПЈЕ ОД СТРУМИЦА И ПО ПАТ ВОЗЕВМЕ 200 НА ЧАС, КОГА КОНЕЧНО СЕ СРЕТНАВМЕ ИМАШЕ МОДРИЦИ И ИСЕЧЕНИЦИ ПО ЦЕЛОТО ТЕЛО!

Сликите од насилството во македонскиот парламент на 27-ми април 2017 година, кои беа кулминација на политичката криза, лани го обиколија светот. Осо...

Повеќе

(ВИДЕО) ОВАА ЗЕЛКА Е НАЈГОЛЕМАТА КАЗНА СО КОЈА ВМРО ДПМНЕ НЕ КАЗНИ, ДА МОРА ДА ЈА ГЛЕДАМЕ И СЛУШАМЕ ОВАА ЕПСКА ШУШУМИГА!

Повеќе

БОМБА НА ЗАЕВ: Ако не им простев на Груевци за 27-ми април немаше да бидам добар премиер, ќе бев опседнат со одмазда!

- Јас бев исправен пред два избора, или ќе им простам и ќе работам како премиер кој треба да соработува со сите или да бидам опседнат со омраза и од...

Повеќе

(ВИДЕО) ХАРИ ЛОКВЕНЕЦ: СДСМ ЈА ВОДИ ДРЖАВАТА ВО ВИСТИНСКИ ПРАВЕЦ, ТОА ЦЕЛ СВЕТ ГО ПОТВРДУВА ОВИЕ ДЕНОВИ!

Повеќе

(ВИДЕО) ИНТЕРВЈУ СО ШЕКИЛ ОНИЛ: Донирам милиони со години но за тоа никој не знае, имам докторска титула по бизнис, не се мразиме со Коби Брајант

Повеќе

АЈДЕ НАРОДЕ, ЕВЕ ВИ ПАРИ, ПРАВЕТЕ БИЗНИС, ОТВОРАЈТЕ ПОГОНИ, ДУЌАНИ, ФАРМИ, СЕ ШТО ИМАТЕ НА УМ А ДОСЕГА НЕ СТЕ ИМАЛЕ ПАРИ!!!

ОБЈАВЕН ПРВИОТ ЈАВЕН ПОВИК ЗА ПОДДРШКА НА МАЛИ И СРЕДНИ ПРЕПРИЈАТИЈА – 3 МИЛИОНИ ЕВРА ПОДДРШКА ЗА КОМПАНИИТЕ Владата на Република Македонија ...

Повеќе

ЏЕС БЕЈЛИ Е НЕУМОРЕН, КОГА НЕ ЧИСТИ НА КЕЈ ИЛИ НЕ Е НА КОНФЕРЕНЦИЈА КАДЕ ОТВОРА КОРУПЦИСКИ СКАНДАЛИ, СЕ КАЧУВА НА ПЛАНИНИ СО НВО ОРГАНИЗАЦИИ

Повеќе

ПЕТАР КОЛЕВ СО ЖЕСТОКА РЕАКЦИЈА: Опашките во политиката и „џентлменскиот” договор да не си ги газиме?!

До каде сме со бројчаникот? Не можам да го скријам личното задоволство од препораката на ЕК за почнување на преговори за членство на Македонија во ...

Повеќе

КОНЕЧНО ТРГААТ СУДСКИТЕ РЕФОРМИ, СЕРИЈА ЗАКОНИ ПРИСТИГААТ ЗА ГЛАСАЊЕ ВО СОБРАНИЕ!!!

Повеќе

ДЕМОКРАТСКИ СОЈУЗ: КОНСЕНЗУС ЗА СТРАТЕШКИТЕ И НАЦИОНАЛНИ ИНТЕРЕСИ

Силната маѓународна поддршка на Република Македонија и позитивните оценки за демократските промени,се историска шанса сите политички партии да сед...

Повеќе

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) Изложба „Моќта на театарот“ во Skopje City Mall

(Скопје, 28.04.2018) - Во Скопје сити мол е отворена изложбата „Моќта на театарот“ како дел од одбележувањето на 73 години од основањето...

Повеќе

ДОБАР ВИЦ НА СМЕТКА НА СДСМ, ДА СЕ НАСМЕЕМЕ МАЛЦЕ И НА НИВНА СМЕТКА

Повеќе

НЕМА ДА ВИ СЕ ВЕРУВА КАКО ПОЛИЦИЈАТА УСПЕА ДА ГО ФАТИ НАЈГОЛЕМИОТ СЕРИСКИ УБИЕЦ ВО КАЛИФОРНИЈА, ЦЕЛИ 40 ГОДИНИ ПО НАПРАВЕНИТЕ УБИСТВА, СИЛУВАЊА И ГРАБЕЖИ!!!

Нема да ви се верува како ФБИ успеа да го фати најголемиот сериски убиец во Калифорнија и еден од најголемите во Америка. Човекот има убиено 12 луѓ...

Повеќе

БРАВО МИЛА ЦАРОВСКА, НЕКА СЕ МНОЖАТ ВАКВИТЕ УСПЕШНИ ПРИКАЗНИ

Мила Царовска April 26 at 2:35pm· Мерката за самовработување креира успешни приказни. Една од нив е приказната на Кристијан Трајков...

Повеќе

ГЕНЕРАЛОТ АНГЕЛОВ ПОЛОЖИ ЦВЕЌЕ И ЗАПАЛИ СВЕЌИ НА МЕСТОТО НА ЗАСЕДАТА ВО ВЕЈЦЕ КАДЕ ПРЕД 17 ГОДИНИ ЗАГИНАА 8 МАКЕДОНСКИ ПОЛИЦАЈЦИ

Повеќе