Одберете локација на пристап

Stevo Pendarovski Му честитам за победата на французинот Аксел Рејмонд, којшто прв стигна до целта, како и на Алис Франко од Италија најбрза меѓу 8-те жени натпреварувачки. Нашиот Евгениј стигна втор на целта, а неговиот ме
БРЗА И ЕФИКАСНА ИСТРАГА, СЕГА Е МОМЕНТОТ ДА СЕ ПОРАЗАТ КРИМИНАЛЦИТЕ!!! Ова во изјава за медиумите го кажа министерот за внатрешни, Спасовски. Линк до сторијата на А1он.
Изградбата на гасоводот Неготино-Битола се одвива според предвидената динамика. Во увид на теренските активности во близина на РЕК Битола, денес беше премиерот на Владата на Република Северна Македонија Зоран Заев, заедно со министерот за т
Додека дополнително се загрева атмосферата околу истрагата за случајот „Рекет“, бизнисменот Орце Камчев е во Банско, Бугарија,објави ТВ24. Според информации на ТВ24, извесно време Камчев престојува во Бугарија, а дел од медиумите таму
Бесплатна замена на печките на дрва со инвертори, проект кој ќе започне да се реализира претстојната грејна сезона и тоа најпрво во Битола, Тетово и Скопје, а потоа и во другите градови, најави премиерот Зоран Заев при денешната посета на Битола.
Конечно по толку месеци клевети кон Бихачка, Геро призна во колумна на Плусинфо дека и тој самиот нема никакви докази или индиции дека врвот на СДСМ е вмешан во аферата Рекет: Како што е познато, јас и самиот отворено пишував за нагласената полити
Дел од содржината на записникот од сведочењето на бизнисменот Јордан Камчев, кој го објави порталот „Инфомакс“ а потоа го презедоа повеќе медиуми, „ниту ги има во записникот, ниту пак произлегуваат од содржината на записникот&ldqu
Фејсбук статус на пратеничката и потпретседателка на Собранието, Фросина Ременски: Ничие право не смее да загрози право на друг. Тоа се границите на сите слободи и права на граѓаните. Медиумите како придобива на демократијата имаат и прав
Фејсбук статус на министерот за надворешни работи, Никола Димитров: Барам веднаш “Република” да ја повлече ноторната лага дека сум вмешан во случајот “Рекет” и да ми се извини за одвратната инсинуација во текстот чиј са
Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ) и Советот за етика во медиумите на Македонија (СЕММ) сметаат дека јавните функционери треба да се воздржат од тужби за новинари. Патот кон професионализацијата на медиумите треба да се води преку саморе
Фејсбук статус на министерката за одбрана Радмила Шекеринска: Ќе ја тужам “Република” за нејзините лаги, затоа што реакции до нив се непотребни и залудни. Сите знаеме дека, со секој од своите непотпишани текстови, си одработува за свои
Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Зоран Заев, денеска учествуваше на свеченоста по повод пуштањето на 4 еко автобуси кои се вклучуваат во системот на јавниот патнички транспортен систем во Општина Прилеп. Премиерот За

(ВИДЕО) АЛБАНКИТЕ РАСТУРИЈА НА СВЕТСКАТА МУЗИЧКА СЦЕНА: Најновата ѕвезда која растура на топ листите во Америка, Бебе Реџа е со мајка од Дебар а татко од Гостивар!

Rexha was born on August 30, 1989, inBrooklyn,New York,[8]to ethnicAlbanianparents.[9]Her father, Flamur Rexha, is an Albanian born inDebar, when ...

Повеќе

ЗАТВОРОТ ШУТКА ТРЕБА ДА ГО КРСТИМЕ МИЛЕ ЈАНАКИЕВСКИ ВО ЧЕСТ НА МИЛЕ МИ ТЕКНА: Нови 30 дена притвор за Јанакиески и Ристовски

Одреден е притвор за поранешните високи функционери на ВМРО ДПМНЕ, Спиро Ристовски и Миле Јанакиески, дознава Телма од извори од судот. Поранешниот...

Повеќе

(ВИДЕО) ЖЕСТОКА РЕАКЦИЈА НА МИРКА И МИЛЕНКО НА ПИСМОТО НА ТРАМП ДО ЗАЕВ: Срце црно да га изеде, па ние 10 емисии снимивме на тема ТРАМП ГО СПАСУВА ВМРО ДПМНЕ!!!

на 27 јануари 2017-та, само 10 дена по инаугурацијата на Трамп на функцијата претседател на САД, Миленко и Мирка направија емисија од два саата во к...

Повеќе

ЗА ПРВ ПАТ ПО 30 ГОДИНИ ГРЦИЈА ГИ ПРИЗНАВА МАКЕДОНСКИТЕ ПАСОШИ: Ако патувате во Грција, нема повеќе листови на граница!

Од денеска Грција почна да ги прифаќа македонските пасоши. Македонските граѓани од денеска влегуваат во оваа соседна земја само со пасош. Грција ...

Повеќе

СДСМ со реакција на паничниот прес на лидерот на ВМРО ДПМНЕ: Мицкоски рипна да го брани својот шеф Никола Груевски, фрустриран од сопствената безидејност ги легитимираше дури и насилствата од 27-ми април!

Повеќе

(ВИДЕО) БОМБА ОД ВЛАДАТА: ЗА ПРВ ПАТ ПО 30 ГОДИНИ, ОЗЛОГЛАСЕНАТА ДБК СЕ ВАДИ ОД МВР И ЌЕ БИДЕ НЕЗАВИСНА АГЕНЦИЈА ЧИЈ МЕНАЏМЕНТ ЌЕ СЕ БИРА ЗАЕДНИЧКИ СО ОПОЗИЦИЈАТА!!!

Повеќе

БОМБА НА ОРДАНОВСКИ, ЗА ПРВ ПАТ ПО 10 ГОДИНИ ЛИДЕР НА ВМРО ДПМНЕ ОДИ НА ИНТЕРВЈУ НА КРИТИЧКА ТЕЛЕВИЗИЈА: Следната среда на интервју во емисија ќе дојде лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Мицковски!

- Се договоривме со лидерот на ВМРО ДПМНЕ следната среда во емисија на интервју да ни дојде Христијан Мицковски. Ова во емисија го изјави Сашо Орда...

Повеќе

ДЕНЕСКА СЕ СЛУЧИ ЧУДО: Претседателот на САД Трамп му испрати писмо до премиерот Заев - Ви честитам за лидерството и посветеноста, Северна Македонија е голем партнер на САД

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Зоран Заев денеска прими писмо од Претседателот на Соединетите Американски Држави Доналд Тр...

Повеќе

(ВИДЕО) Мицкоски скренал од умот, споменува убиства: Апси Заев, можеш да нарачуваш и убиства, но нема да ти се исплашиме

По информациите за вечерашното приведување на тројцата функционери на ВМРО-ДПМНЕ – Трајко Вељаноски, Спиро Ристовски и Миле Јанаки...

Повеќе

(ВИДЕО) СТЕВО ПЕНДАРОВСКИ НА 1 ТВ: Македонските безбедносни служби мора да се исчистат од Руски и Белградски елементи кои работат против ЕУ и НАТО!

Повеќе

ШОКАНТЕН СКАНДАЛ: Сестрата и таткото на генералниот секретар на ВМРО ДПМНЕ, Игор Јанушев за време на власта на ВМРО ДПМНЕ вработени во државни институции, МВР и ЦУК, се уште се на тие позиции!

Игор Јанушев - генерален секретар на ВМРО ДПМНЕ , сестра му Верица Јанушева пред некоја година вработена во МВР . Татко му Љубенчо Јанушев -вработе...

Повеќе

ОБВИНИТЕЛКАТА ВИЛМА РУСКОСКА: Има еден куп докази дека Вељановски, Ристовски, Јанакиевски, Груевски и Бошковски биле главни организатори и нарачатели на 27-ми април!

- Утре на прес конференција во ОЈО се ќе ви биде објаснето. Имаме еден куп докази за обвинетите во истрагата, бараме притвор за сите поради опасност...

Повеќе

Владата ќе ги анализира укажувањата за влијанието на објектите за игри на среќа врз младите

Премиерот Зоран Заев и министерот за финансии Драган Тевдовски, денеска примија делегација на Движењето анти коцкање од Тетово. Од владината прес...

Повеќе

Европските либерал-демократи усвоија резолуција за поддршка на Македонија

Делегација на Либерално-демократската партија, составена од претседателот на ЛДП, Горан Милевски, и Зоран Шапуриќ, министер во Владата о...

Повеќе

(ВИДЕО) ЦЕЛОСНО СЕ СОГЛАСУВАМЕ СО ТРАЈЧЕТА: 10 години сум бил претседател на Собрание, јас да бидам организатор, срамота, изјави Вељаноски по излегувањето од судот

Поранешниот претседател на Собранието Трајко Вељаноски пред неколку минути излезе од зградата на судот по краткиот распит откако попладнево беше при...

Повеќе