Одберете локација на пристап

Objasnio lijek za gripu :) #gripa #n1info pic.twitter.com/YbaNz3g9gP — Ilija Jandrić (@IlijaJandric) January 19, 2019
Низ медиумите се пуштија шпекулации дека премиерот бил болен. Ова прашање го провери и Чомовски во интетрвјуто со Сугаревски, и Горан одговори дека се работи за чиста невистина. Мактел вртеше телефони до најблиските луѓе на Заев кои се во секојдне
Читател на Мактел ни прати фотки од еден случај во маркет на ВЕРО. Веројатно се работи за ненамерна грешка, но сепак треба да се внимава. Во ВЕРО цената на киселото млеко е 39 денари но на каса е 44 денари. Ова млеко во КАМ е веројатно 30 денари.
Позаканитекон телевизија 1ТВ поради серијалот „Македонски инсајдер“ со свој став излезе и уредничката и директорка на „Фокус“, а уредничка-соработник во 1ТВ, Јадранка Костова. -Она што беше мисијата на ФОКУС и на Никола Мла
- Бев избркан од работа од Македонија Пат пред неколку години затоа што се бунев дека патот Кратово - Клечовце не се гради според проектот. Наместо да е широк 5 метра, тој се изгради 3 метра и сега коли не може да се разминат по тој пат, се прави л
- До крајот на овој месец најдоцна до средината на наредниот месец ќе го пуштиме во употреба автопатот Скопје - Свети Николе - Штип. Се прави техничката документација за технички прием од страна на надзорот кој врши надзор на изработката на изведув
- Сите цени по новиот анекс се намалени за 36% во просек, а само за една ставка како на пример железото за тунелот цените ги намаливме за 30 милиони евра, затоа што било набавено многу поскапо од пазарната цена! Горан Сугаревски, во интервјуто за
Владата на Република Македонија излезе со соопштение до јавноста по реакцијата на дел од граѓанските организации кои повикаа на политичка одговорност одделни институции и носители на високи јавни функции, за бегството на осудениот Никола
Црна сенка на духовниот празник фрли скандалот во кој имаше влечење, буткање и пцостикон новинарските екипи, кои беа во центарот на Скопје, сите години наназад да известуваат за празнувањето. Во еден момент тие беа насилно спречени д
22 години ДОСТАПНИ….#Телекабел Драги пријатели, На денешен ден пред 22 години, беше направен првиот кабелски приклучок. Следуваа години на постојан развој, ширење на кабелската мрежа во 13 градови, старт на првиот кабелски интернет, фикс

Мицкоски повика на протест: Нема ниту датум за преговори со ЕУ, ниту безусловна покана за НАТО, Елвис е жив, често слушам гласови во главата

Претседателот на опозициската ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски преку видео обраќање повика на протести в недела во Каварадци, против владината политика...

Повеќе

(ВИДЕО) Русите вака го почнуваат денот, и после зошто биле такви, епа и ти да се разбудиш со мечка од 1 тон на прозор секое сабајле...

Повеќе

(ВИДЕО) ЗАЕВ ОД БРИСЕЛ: ЧЕСТИТКИ МАКЕДОНИЈО, ДОБИВМЕ ПОКАНА ЗА НАТО, ОД СЕГА ОДИМЕ САМО НАПРЕД!

Повеќе

ЛУДОТО КУЧЕ Е СО НАС: ШЕФОТ НА ПЕНТАГОН, ГЕНЕРАЛ МАТИС СО ПРЕКАР МЕД ДОГ НИ Е НАЈГОЛЕМ СПОНЗОР ЗА ВЛЕЗ ВО НАТО!!!

Радмила Шекеринска‏Verified account@Sekerinska16m16 minutes ago Благодарност до секретарот за одбрана на САД, Матис за стратешкото партнерств...

Повеќе

АМЕРИКА СЕ РАЗБУДИ ВО ШОК: ТРАМП ПОЧНА ДА СПРОВЕДУВА ДИКТАТУРА, УАПСЕНА ПОРНО АКТЕРКАТА КОЈА ЦЕЛА ГОДИНА ТВРДЕШЕ ДЕКА ИМАЛА АФЕРА СО НЕГО И ТОЈ И ПЛАТИЛ ПАРИ ЗА ДА МОЛЧИ

Уапсена порно актерката Сторми Даниелс во стрип клуб, наводно под обвинение дека некој ја допрел?!?! Ова е очигледна одмазда за тоа што таа цела ...

Повеќе

(ВИДЕО) ПО ЃАВОЛИТЕ, ЗВУЧАТ НАЈДОБРО ДОСЕГА: ОБЈАВЕНА НОВА ПЕСНА И НОВ ВИДЕО СПОТ НА ГРУПАТА МОРАЛ СО СЕГА ПОЧИНАТИОТ ВЛАТКО ИЛИЕВСКИ

Пофалби за Влатко но и за тапанарот и за водечкиот гитарист на Морал, песнава звучи стравично...

Повеќе

ПРОФЕСОР НАНО РУЖИН: ТРЕБА ДА СМЕ ТОТАЛНО ЛУДИ ДА ГО ОДБИЕМЕ ОВА ШТО НИ Е ПОНУДЕНО ОД ЕУ И НАТО!

- Треба да сме тотално луди да го одбиеме ова што ни е понудено од ЕУ и НАТО. Еј, наш премиер да седи на маса со лидерите на Америка, Германија, Фра...

Повеќе

ВЛАДАТА СПРЕМА ГОЛЕМА СЕНАРОДНА ПРОСЛАВА ЗА ПОКАНИТЕ ВО ЕУ И НАТО ВО СИТЕ ГРАДОВИ ВО ЗЕМЈАВА ВО САБОТА!

Премиерот Заев: Почитувани граѓани, во сабота заеднички да го прославиме историскиот успех, Македонија во НАТО и ЕУ! Почитувани, Во името на Вла...

Повеќе

ЕКСКЛУЗИВНО: МАН ЈА ИЗБРАЛЕ ИВОНА ЗАТОА ШТО САКАЛЕ ДА НОСАТ ГАЌИ ОД 500 ЕВРА!

Повеќе

СЕ СКРШИ МРАЗОТ: ИЛИЈА ИЛИОВСКИ, ВТОРИОТ ПОЛИТИЧАР ОД ВМРО ДПМНЕ ПО БУНТУР КОЈ ЈАВНО ГО ПОДДРЖА ДОГОВОРОТ СО ГРЦИЈА!

- Нема идеални договори, но договорот со Грција е добар, двете страни направиле компромиси, и тој треба да се поддржи. Екс советникот на ВМРО ДПМНЕ...

Повеќе

(ВИДЕО) ПРОФЕСОР ГИ ШОКИРА ГОСТИТЕ ВО СТУДИО НА ТВ 24: Југославија беше членка на НАТО од 1953-та, но никој за тоа не знаеше!

Повеќе

МАКЕДОНИЈО ЌЕ ТЕ БИДЕ: ПРЕМИЕРОТ ЗАЕВ НА ЗАЕДНИЧКО ФОТО СО ТРАМП, ТЕРЕЗА МЕЈ, ЕРДОГАН...

Повеќе

ПИСМО ДО МАКТЕЛ: Над 80 поранешни вработени на СОЗР ќе останеме на улица, вработените на СЕКЈУРИКОМ ги преземаат 3 други агенции, но нас ќе не остават без работа!

Zdravo Sashe, ti blagodarime za iznesuvanje na vistinata vo Sekjurikom, no sega del na vrabotenite imame drug problem i toa pogolem. SOZR sprema nov...

Повеќе

ХРВАТИЦАТА ТЕРА ОДЛИЧНА ФУДБАЛ ДИПЛОМАТИЈА, МУ ПОДАРИ ДРЕС НА ЕГО МАНИЈАКОТ ТРАМП

Хрватската претседателка, Колинда Грабар Китаровиќ, на претседателот на САД, Доналд Трамп му подари дресот на хрватската репрезентација. Хрватска в...

Повеќе

СЕ ДЕСИ БОЖЈО ЧУДО: КОЛУМНИСТОТ ИВОР МИЦКОВСКИ ИНДИРЕКТНО ГО ПОФАЛИ ЗОРАН ЗАЕВ!

Грците не избркаа Руси за случајот Скрипал, ние избркавме, како и поради мешање во внатрешните работи. Сега Грците бркаат Руси затоа што се мешале в...

Повеќе