Одберете локација на пристап

- Ако судот не реагира на време и не издаде мерка притвор и за останатите против кои СЈО води судски процеси, можно е сите од поранешното раководство на ВМРО ДПМНЕ да се разбегаат и ние во МВР нема да може ништо да сториме. Судот мора да извлече по
- Боркица, децата и мајката на Груевски се затечени во своите домови, Груевски е заминат во Унгарија без нив. Оливер Спасовски на Канал 5.
СООПШТЕНИЕ Скопје,13.11.2018 година РЕАКЦИЈА – ДООБЈАСНУВАЊЕ ЗА ДОДЕЛУВАЊЕ НА СПОРТСКИ НАГРАДИ „13 НОЕМВРИ“ Град Скопје сака да ги разјасни дел од недореченостите околу доделувањето на наградите за спортисти „13 Ноември&l
Затоа што ако не избегаше, ако се појавеше доброволно така очајно поразено скршено сам со жена му и децата пред тоа портата во Шутка, ќе ме фатеше жал за копилето. А ич не сакам да ги жалам злите џелати, сакам да ги мразам! Вака го мразам со полна д
Тој никогаш не бегал. Освен од правдата кај другар му Орбан. pic.twitter.com/sJqUMtKYZ4 — Seir MK (@Seir_mk) November 13, 2018

(ВИДЕО) НАЈНОВА ВЕСТ ГО ПОТРЕСЕ СВЕТОТ: ВО МОМЕНТОВ СЕ ИЗВЕДУВА ОРУЖЕН ДРЖАВЕН УДАР ВО САУДИСКА АРАБИЈА, ЛИДЕРОТ КРАЛОТ САЛМАН Е СКРИЕН ВО БУНКЕР!

Линк до видео на агенцијата РТ. Инаку самиот владетел, кралот Салман дојде на власт по воен удар откако го измести распоредот за наследување на кру...

Повеќе

(ВИДЕО) ЕЈ ЧОВЕЧЕ, СТЕВЧО МУЊА ЕДНО ВРЕМЕ СЕ СМЕТАШЕ ЗА НАСЛЕДНИК НА БРАНКО ВО СДСМ И МОЖЕН ИДЕН ПРЕМИЕР, А СЕГА Е БЛЕДА ЗАМЕНА ЗА АМДИ БАЈРАМ!!!

Повеќе

(ВИДЕО) СТЕФАН БОГОЕВ ОТВОРИ НОВ ПАРК ВО ТАФТАЛИЏЕ

Повеќе

(ВИДЕО) БОГОВ И ТЕВДО ВО ТАНДЕМ БИЈАТ БИТКА ВО СЕДИШТЕТО НА ММФ И СВЕТСКА БАНКА ЗА ДА ИЗМОЛЗАТ НЕКОЕ ДОЛАРЧЕ ЗА ОВАА СИРОТА НАЦИЈА

Нови крупни проекти од социјалата и поддршка на претпријатијата во фокус на средбите во Вашингтон 21 април 2018, Вашингтон - Нови проекти од област...

Повеќе

АНАЛИЗА НА МИА ОД КОЈА БОЛИ ГЛАВА: ПРЕКУ РАБОТА ВО АВГАНИСТАН И ИРАК , КУМАНОВЦИ ИЗМИНАТИТЕ 10 ГОДИНИ ДОНЕЛЕ 1 МИЛИЈАРДА ДОЛАРИ ВО КУМАНОВО!!!

Кумановци повторно аплицираат за работно место во компаниите кои нудат и даваат поддршка на американската војска во Авганистан и Ирак. На официјални...

Повеќе

(ВИДЕО) ЛЕЛЕЕЕ ГРУЕВЦИ И ЌОСИЊАТА НЕ БЕА ВО ПРАВО, ЗАЕВ НАМЕСТО ДА ЈА ФЕДЕРАЛИЗИРА, ЌЕ ЈА КАНАЛИЗИРА МАКЕДОНИЈА: НАД 30 ВОДОВОДИ И КАНАЛИЗАЦИИ ЌЕ СЕ ГРАДАТ ГОДИНАВА ВО НАД 30 ОПШТИНИ, СО ВКУПНА ВРЕДНОСТ ОД 17 МИЛИОНИ ЕВРА!

Повеќе

(ВИДЕО) ШОКАНТНО: Дури 20% од возачите во Скопје синоќа биле пијани!!!

Повеќе

НУКЛЕАРНА БОМБА НА ПРЕМИЕРОТ ЗАЕВ: ОБЈАВИ ШТО РАЗГОВАРАЛЕ ОБВИНЕТИОТ ЗА МОНСТРУМ, АЗИРИ И НЕВЗАТ БЕЈТА!

Повеќе

(ВИДЕО) ЗОРАН ЗАЕВ ДО ЧЛЕНОВИТЕ НА СДСМ: НАРОДОТ НИ ДАДЕ ШАНСА, НЕМОЈ ДА СЕ ИЗБРУКАТЕ И ИЗГЛУПИРАТЕ, САКАМ ДА ВЕ ВИДАМ ОДГОВОРНИ, ЧЕСНИ, ВРЕДНИ!

Повеќе

ШЕЌЕРИНСКА ГО ЧЕСТИТАШЕ РОДЕНДЕНОТ НА СДСМ: Заедно сме 27 години, поминавме многу, имавме успеси, но и многу тешки моменти...

Повеќе

ТРОГАТЕЛНО ПРОСТУВАЊЕ НА ФРЧКОВСКИ СО СВОЈОТ ПРОФЕСОР МИЛАН НЕДКОВ

Прекопуваш по меморијата соочен со обврската која на ближен му припаѓа – да го памети, да го помни лицето кое си оди. Ужасната приграба се да ...

Повеќе

БОМБА НА САШО ОРДАНОВСКИ: Агенцијата за медиуми треба да ја одземе лиценцата на Сител и Канал 5 и тие треба да престанат да постојат!

- Агенцијата за медиуми треба да ја одземе лиценцата на Сител и Канал 5 и овие медиуми треба да престанат да постојат како резултат на злоделата кои...

Повеќе

ЕРОЛ РИЗАОВ: Ми олесна откако ги слушнав бомбите на Заев, пред тоа цело време ме јадеше јанѕа дали сум прекритичен кон Груевски и ВМРО ДПМНЕ, но откако ги чув бомбите сфатив дека сме биле пре благи!

- Цело време ме јаеше јанѕа дали сме престроги кон владата на Груевски, но откако ги слушнавме бомбите, сфатив дека сме биле преблаги. Во таа насока...

Повеќе

ШОКАНТНО ОТКРИТИЕ НА САШО ОРДАНОВСКИ: Пред неколку денови Мицковски ме покани на ручек, зборувавме неколку часови...

- Мицковски ми се јави пред некој ден, бевме на ручек, зборувавме неколку часови, кој знае, може ќе го биде детето... Сашо Ордановски на Брифинг со...

Повеќе

АЛЕКС ФЕРГУСОН СО РЕАКЦИЈА ЗА ЗАМИНУВАЊЕТО НА ВЕНГЕР ОД АРСЕНАЛ: Ми беше чест да бидам ривал со таков генијален тренер!

“I am really happy forArsene Wenger,” he said. “I have great respect for him and for the job he has done atArsenal. It is great t...

Повеќе