Одберете локација на пристап

Stevo Pendarovski Му честитам за победата на французинот Аксел Рејмонд, којшто прв стигна до целта, како и на Алис Франко од Италија најбрза меѓу 8-те жени натпреварувачки. Нашиот Евгениј стигна втор на целта, а неговиот ме
БРЗА И ЕФИКАСНА ИСТРАГА, СЕГА Е МОМЕНТОТ ДА СЕ ПОРАЗАТ КРИМИНАЛЦИТЕ!!! Ова во изјава за медиумите го кажа министерот за внатрешни, Спасовски. Линк до сторијата на А1он.
Изградбата на гасоводот Неготино-Битола се одвива според предвидената динамика. Во увид на теренските активности во близина на РЕК Битола, денес беше премиерот на Владата на Република Северна Македонија Зоран Заев, заедно со министерот за т
Додека дополнително се загрева атмосферата околу истрагата за случајот „Рекет“, бизнисменот Орце Камчев е во Банско, Бугарија,објави ТВ24. Според информации на ТВ24, извесно време Камчев престојува во Бугарија, а дел од медиумите таму
Бесплатна замена на печките на дрва со инвертори, проект кој ќе започне да се реализира претстојната грејна сезона и тоа најпрво во Битола, Тетово и Скопје, а потоа и во другите градови, најави премиерот Зоран Заев при денешната посета на Битола.
Конечно по толку месеци клевети кон Бихачка, Геро призна во колумна на Плусинфо дека и тој самиот нема никакви докази или индиции дека врвот на СДСМ е вмешан во аферата Рекет: Како што е познато, јас и самиот отворено пишував за нагласената полити
Дел од содржината на записникот од сведочењето на бизнисменот Јордан Камчев, кој го објави порталот „Инфомакс“ а потоа го презедоа повеќе медиуми, „ниту ги има во записникот, ниту пак произлегуваат од содржината на записникот&ldqu
Фејсбук статус на пратеничката и потпретседателка на Собранието, Фросина Ременски: Ничие право не смее да загрози право на друг. Тоа се границите на сите слободи и права на граѓаните. Медиумите како придобива на демократијата имаат и прав
Фејсбук статус на министерот за надворешни работи, Никола Димитров: Барам веднаш “Република” да ја повлече ноторната лага дека сум вмешан во случајот “Рекет” и да ми се извини за одвратната инсинуација во текстот чиј са
Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ) и Советот за етика во медиумите на Македонија (СЕММ) сметаат дека јавните функционери треба да се воздржат од тужби за новинари. Патот кон професионализацијата на медиумите треба да се води преку саморе
Фејсбук статус на министерката за одбрана Радмила Шекеринска: Ќе ја тужам “Република” за нејзините лаги, затоа што реакции до нив се непотребни и залудни. Сите знаеме дека, со секој од своите непотпишани текстови, си одработува за свои
Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Зоран Заев, денеска учествуваше на свеченоста по повод пуштањето на 4 еко автобуси кои се вклучуваат во системот на јавниот патнички транспортен систем во Општина Прилеп. Премиерот За

РСБСП: Алкохол и волан – лоша комбинација која најчесто завршува фатално!

Од возачите во Македонија 80 проценти барем еднаш во животот возеле под дејство на алкохол, а пет отсто тоа го прават чето, покажало истражувањето н...

Повеќе

(ВИДЕО) ГОРДАНА СИЉАНОВСКА БРЗО ЗАБОРАВА: Во 2015-та на Телма изјави дека од она што се слуша во бомбите на Заев, мандатот на сите влади на ВМРО ДПМНЕ и претседателот Иванов се доведени во прашање затоа што се добиени на наместени избори!!!

Ако е Иванов нелегитимен, зошто шеташе со него во Охрид? Ако ВМРО ДПМНЕ добивало на сите избори со кражба на избори, зошто таа прифати да биде канд...

Повеќе

АМАН СО ОВАА РУСИЈА: До крајот на неделава од Русија ќе пристигне студен бран, температурите ќе паднат под нулата!

Се до четврток територијата на нашата држава ќе се наоѓа во поле на висок воздушен притисок (антициклон) кој ќе условува стабилно, сончево и невооби...

Повеќе

(ВИДЕО) ГОРДАНА СИЉАНОВСКА ВО 2016-ТА ГО ОБВИНИ ИВАНОВ ЗА АМНЕСТИЈАТА НА ОБВИНЕТИТЕ ОД СЈО, ГО ОБВИНИ ВМРО ДПМНЕ ДЕКА КРАДЕЛО ИЗБОРИ, ДЕКА ВЛАДЕЕ СО ЖЕЛЕЗНА ТУПАНИЦА, ДЕКА ИНСТИТУЦИИТЕ СЕ ЗАРОБЕНИ, СЕГА ПРИФАТИ ДА БИДЕ НИВЕН ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ КАНДИДАТ?!

Повеќе

(ВИДЕО) ОВА Е ЦРНОТО МИНАТО НА ГОРДАНА СИЉАНОВСКА: Како таа беше будена ноќе во пиџами да се јавува по телевизии за да го брани упадот во А1 телевизија!!!

Повеќе

(ФОТО) КОМИЧЕН МОМЕНТ НА МИТИНГ НА АЛЕКСАНДАР ВУЧИЌ ВО СРБИЈА

Повеќе

АНКЕТА НА МЦМС: Над 86% од граѓаните во земјава се согласуваат дека децата треба да се вакцинираат!

Повеќе

ПО МЕРИ ЈОРДАНОВСКА, НАПАДНАТ И САШЕ ПОЛИТИКО: ШЕФОТ НА ЛАЈОНЕС ВО МАКЕДОНИЈА, ЗОРАН ВИТАНОВ СО ГРСT НАВРЕДИ И КЛЕВЕТИ УДРИ ПО САШЕ ПОЛИТИКО ПОРАДИ НАПИСИТЕ НА МАКТЕЛ.МК ЗА ИСТРАГИТЕ ВО ЕУ ЗА ЛАЈОНЕС, ЛАЈКОНЕТ И КЕШ БЕК!

Се работи за чиста лага. Никој од Мактел.мк не барал од никого пари за да се сопрат сториите за Лајонес, Лајконет и Кеш Бек. За воља на вистина...

Повеќе

БРАВО: СО ПОМОШ НА УНДП, ПЕТРЕ ШИЛЕГОВ ЌЕ ГРАДИ ПАРК НА КРОВОТ НА ГТЦ!

Повеќе

Игор Југ се расплака во судница, конечно сфатил дека е наместен од ВМРО ДПМНЕ: За да си ги спасат своите задници и банкарски сметки, наместија невини луѓе да спијат во затвор

Политичките елити што беа директни и индиректни творци на 27 април се осмелија да одредуваат за вината на обвинетите во случајот. Во про...

Повеќе

ЈП ПОЦ ВОВЕДЕ ПРОМЕНИ ВО НАЧИНОТ НА КОРИСТЕЊЕ НА РЕЗИДЕНТНИТЕ ПАРКИРАЛИШТА

Повеќе

ГДУ ШТИП ЗАПУКА ПО БОЧВАРСКИ: Градоначалниче, колку месеци ти треба да закрпиш една цевка?!

Повеќе

НА 85 ГОДИНИ ПОЧИНА ЛЕГЕНДАРНИОТ МОДЕН КРЕАТОР КАРЛ ЛАГЕРФЕЛД!

Повеќе

ЦЕЛА ДРЖАВА МУ СЕ СМЕЕ: Филип Петровски помина на гласањето на конвенцијата полошо од Саше Политико на изборите во 2014-та!

Повеќе

ДЕМАНТ ОД ГЕНЕРАЛ АНГЕЛОВ: Веста дека вчера во Тетово сум бил избркан од кафетерија од страна на наводен братучед на Хазби Лика е злонамерна невистина раширена од, во овој момент, за мене непознато лице. По утврдување на реалниот идентитет, против лицето кое ја објави оваа вест, ќе покренам приватна тужба за клевета и навреда

Веста дека вчера во Тетово сум бил избркан од кафетерија од страна на наводен братучед на Хазби Лика е злонамерна невистина раширена од, во овој мом...

Повеќе