Одберете локација на пристап

Не знам што им е на „аналитичариве“, новинарите и воопшто луѓево ако сакате, драги мои? Се однесуваат како после удар во глава во некаков пост-трауматски шок. Се тетерават после една брилијантна и неочекувано голема победа на СДСМ и коа
Премиерот Зоран Заев не размислува за предвремени парламентарни избори додека не заврши вториот круг на локалните избори, но вели дека одлуките ќе ги носи во согласност со коалиционите партнери и внатрепартиските мислења. -Веројатно ќе ги носиме о
Грујо се третирал себеси како крал а својата фамилија како кралска фамилија па секој ден се готвело во влада разна скапа храна, од морски плодови до разни меса и стекови и риби и се носеле дома во домот на Груевски за мама Нада и Боркица да не се м
- Ние во ВМРО ДПМНЕ сме спремни и очекуваме Груевски да не си замине од ВМРО ДПМНЕ мирно, спремни сме да се пресметаме со него со сите средства! Тој ја има буквално киднапирано партијата и сега за да си оди ќе треба он да им каже на сите да гласаат
Ацо Кабранов успеал да ископа и дознае што се случувало вечерта кога се дознало за поразот во седиштето на ВМРО ДПМНЕ. Тој во колумна на Либертас откри оикантерии од целата таа драма и хаос, навистина многу интересно. Линк до колумната овде.
Светот е во шок за она што се случува во моментов во Бурма односно Мјанмар. Будистичката влада со армија и со цивилни милиции прави етничко чистење на муслиманите од регионот Рохингја и се убиваат и се протеруваат стотици илјади Муслимани кои бегаа
- Големи се шансите реформаторите да се криви за поразот на ВМРО ДПМНЕ затоа што се проценува дека едно 60 000 гласачи на ВМРО ДПМНЕ ги бојкотирале изборите по наредба на реформаторите. Со кое лице сега тие бараат оставка од Груевски кога они се ви

БЛАГОДАРЕЈЌИ НА ПУТИН РУСИЈА Е ПРЕД ДЕМОГРАФСКИ КОЛАПС: Милиони образовани Руси бегаат од репресиите на режимот, за 14 години 1,8 милиони киднале од земјата

Брзото зголемување на бројот на Руси кои бегаат од земјата во потрага за политичка слобода и економски можности на Запад стана најголема закана за с...

Повеќе

Работна средба на градоначалникот Андреј Жерновски со претседателот на СДСМ, Зоран Заев: Поништувањето на спорните детални урбанистички планови е чекор плус во насока на заштита на интересите на граѓаните и борбата против урбаната мафија

Градоначалникот на општина Центар, Андреј Жерновски денеска се сретна со претседателот на СДСМ, Зоран Заев. На средбата се разменети мислења за акт...

Повеќе

(ВИДЕО) Талат Џафери продолжува да ја МАСАКРИРА „патриотската“ политика на Црни Грујо: И ВМРО-ДПМНЕ прифати Албанец да биде претседател на Собрание

На конститутивната седница што ќе се одржи во понеделник, се очекува да се избере новиот спикер. Талат Џафери од ДУИ, синоќа, за емисијата КЛИК ПЛУС...

Повеќе

Адвокатот Чадиева: СЈО е кошмар за ВМРО ДПМНЕ, рокот за покренување обвиненија ќе биде продолжен

Адвокатот Даница Чадиева за Фактор проценува дека на СЈО ќе му биде продолжен мандатот за покренување на обвиненија, додавајќи дека оваа институција...

Повеќе

Ладен туш за Груевци од Радмила на ТВ 24: Илија Димовски ќе биде претседател на комисијата пократко од што беше Андонов министер за полиција!

- Сосема е можно кога ќе се стабилизира ситуацијата да изгласаме нов претседател на комисијата за именувања и мандатни прашања. Па така можно е Илиј...

Повеќе

Подгответе се за меѓународните судови

Ако не судат домашните, ќе судат меѓународните судови, судиите во Хаг ќе имаат уште многу работа Еден ден, во блиска иднина, во судот за правда во Ха...

Повеќе

Јункер го предупредува Трамп на КРВАВИ СЦЕНАРИЈА доколку продолжи да поттикнува земјите да ја напуштат ЕУ: Ако ЕУ се распадне, на Западен Балканот ќе има војна

Првиот човек на Европската комисија Жан-Клод Јункер го предупредил американскиот претседател Доналд Трамп дека е можна нова војна на Балканот, пишув...

Повеќе

Демократски сојуз: Парламентарното мнозинство на СДСМ, ДУИ, БЕСА и АЛИЈАНСАТА, мора да покаже цврстина и одлучност при изборот на претседател и при формирањето на Владата, геостратешките и регионални процеси наметнуваат потреба од итно стабилизирање на состојбите

Партиите од парламентарното мнозинство можат да се обидат во следните два дена да понудат и постигнат компромис со раководството на ВМРО-ДПМНЕ се со...

Повеќе

Скапи гаќи, евтини луѓе!

Евтини луѓе за евтини нешта е веројатно најдобриот опис за актуелната македонска ситуација во сите сегменти на живеењето. И тука не мислам само и един...

Повеќе

Вистински хорор се случил утринава во Неготино: Кучиња тешко повредиле детенце кое било изгризано и унакажано!!!

Вистински хорор се случил утринава во Неготино, кога четиригодишно дете било нападнато и искасано од две големи кучиња на улица, пред нивниот двор. ...

Повеќе

КОЕ ГНАСНО КОМИЧНО КОПИЛЕ, КОЈА ЕПСКА ПЛИЧИПИЧКА КУРВИНСКА: Филип Петровски плаче дека бил вербално нападнат од млади симпатизери на СДСМ, а со месеци повикува на убиства и елиминации!!!

Filip T. Petrovski 34 mins · Синојка во Сити мол ме нападна активистка на СДСбезМ со потсмев за патриотизмот (беа група). И викам: Заслуж...

Повеќе

Прашање од Мактел до Игор Дурловски: Протестираш за заштита на македонскиот јазик, а трите деца ти учат во гимназија НОВА на англиски јазик?!

Директорот на МОБ, Игор Дурловски е еден од предводниците на протестите против владата на СДСМ и ДУИ. Мактел го прашува отворено: Ако е загрозен ма...

Повеќе

Британскиот весник Гардијан РОКНА БОМБА: 96 земји вмешани во огромна шема за перење пари, управувани од руски криминалци со врски со руската влада и службите за безбедност

96 земји се вмешани во огромна шема за перење пари, управувани од руски криминалци со врски со руската влада и службите за безбедност. Таа е откриен...

Повеќе

Синоличка Трпкова: Чисти етнички политички партии со валкан долен веш се во исчезнување

Чисти етнички политички партии со валкан долен веш се во исчезнување. Ова се последни издувувања на криминалот зад национализам. Македонецот доцни в...

Повеќе

Тврдокорните ги менуваат гаќите

Бетмен им велит на тврдокорните: "Оооооо, браќа и сестри мои, имам една добра и една лоша вест!" "Кажи ја добрата"- вреска возбудената маса на чис...

Повеќе