Одберете локација на пристап

Не знам што им е на „аналитичариве“, новинарите и воопшто луѓево ако сакате, драги мои? Се однесуваат како после удар во глава во некаков пост-трауматски шок. Се тетерават после една брилијантна и неочекувано голема победа на СДСМ и коа
Премиерот Зоран Заев не размислува за предвремени парламентарни избори додека не заврши вториот круг на локалните избори, но вели дека одлуките ќе ги носи во согласност со коалиционите партнери и внатрепартиските мислења. -Веројатно ќе ги носиме о
Грујо се третирал себеси како крал а својата фамилија како кралска фамилија па секој ден се готвело во влада разна скапа храна, од морски плодови до разни меса и стекови и риби и се носеле дома во домот на Груевски за мама Нада и Боркица да не се м
- Ние во ВМРО ДПМНЕ сме спремни и очекуваме Груевски да не си замине од ВМРО ДПМНЕ мирно, спремни сме да се пресметаме со него со сите средства! Тој ја има буквално киднапирано партијата и сега за да си оди ќе треба он да им каже на сите да гласаат
Ацо Кабранов успеал да ископа и дознае што се случувало вечерта кога се дознало за поразот во седиштето на ВМРО ДПМНЕ. Тој во колумна на Либертас откри оикантерии од целата таа драма и хаос, навистина многу интересно. Линк до колумната овде.
Светот е во шок за она што се случува во моментов во Бурма односно Мјанмар. Будистичката влада со армија и со цивилни милиции прави етничко чистење на муслиманите од регионот Рохингја и се убиваат и се протеруваат стотици илјади Муслимани кои бегаа
- Големи се шансите реформаторите да се криви за поразот на ВМРО ДПМНЕ затоа што се проценува дека едно 60 000 гласачи на ВМРО ДПМНЕ ги бојкотирале изборите по наредба на реформаторите. Со кое лице сега тие бараат оставка од Груевски кога они се ви

„Политичко силување“ ставено во невистинит контекст

Партијата ВМРО-ДПМНЕ по средбата со еврокомесарот Јоханес Хан и тројца европратеници соопшти/изјави, меѓу другото, и многу невистини кои ги пронајдо...

Повеќе

АПОКАЛИПТИЧНИ ДЕМОГРАФСКИ ПРЕДВИДУВАЊА ЗА ХРВАТСКА: За 10 години може да има само три милиони жители

Доколку продолжат постоечките трендови на морталитет и иселување на населението, Хрватска за 10 години би можела да има три милиони жители, изјави...

Повеќе

(ВИДЕО) Чом Јуниор ја анализираше албанската платформа со професорката Гордана Сиљановска

* реклами:

Повеќе

ЕВЕ ГИ БЕ ГАЌИТЕ, ЦРВЕНО-ЖУТИ БИЛЕ, ЗАТОА ТОЛКУ СКАПИ!!!

* реклами:

Повеќе

ВИДЕО: Во последен момент спречен терористички напад во Антверпен, маж се обидел со автомобил да влета меѓу пешаци

Денес во белгискиот град Антверпен беше уапсен човек кој со автомобил се обидел да влета во голема група пешаци кои се движеле во главната трговск...

Повеќе

Следната „пештера“ каде ќе се сокрие Мечката ќе биде во Идризово, ќе може на раат да си ги износи гаќите од 500 евра - Според КЗ: Затвор од најмалку 4 години и високи глоби за затајување данок

Специјалното јавно обвинителство денеска отвори четири новиистраги– „Табла“, „Тристa“, „Тотал“ и „Ти...

Повеќе

(ВИДЕО) Гаќите на Ивона Талевска се опишани и во култниот филм Големата Вода

* реклами:

Повеќе

ГЕРМАНИЈА ПРОДОЛЖУВА СО РАФАЛИ ДА ПУКА ПО ДПМНЕ: Гернот Ерлер, член на Комисијата за надворешна политика на Бундестагот - Тоа што Иванов не го дава мандатот за влада е државна и уставна криза од највисок ранг!

Гернот Ерлер, член на Комисијата за надворешна политика на Бундестагот, во интервју заДојче Велевели дека смета дека е неприфатливо што преку претсе...

Повеќе

ШОКАНТНО сведочење на обвинет во случајот „Диво Насеље“, полицајци го СИЛУВАЛЕ: Во полициската станица во Скопје двајца припадници на полицијата ме испратија во тоалет, каде што еден од нив се соблече и потоа се срамам да кажам што ми се случи

Обвинетите во случајот Диво Насеље, откако се предале, биле малтретирани и сексуално вознемирувани, тврди адвокатот на одбраната, Насер Рауфи, прене...

Повеќе

Поранешниот премиер на Белгија Ги Верхофштад распали по ВМРО ДПМНЕ: Ризикуваат да ја уништат Македонија!!!

Иднината на Македонија е во прашање, изјави денес во Брисел претседателот на Групата на либералите во Европскиот парламент Ги Верхофштад, поранеше...

Повеќе

КОГА ЛАЖЕШЕ ОВА ГРУЈОВО КУРВИЧЕ, СЕГА ИЛИ ПРЕД 3 ГОДИНИ?!

* реклами:

Повеќе

(ВИДЕО) Вајгл ја предупредува мафијата на Грујо: Ако кризата продолжи и ако доведе до сериозни последици за регионот и за Македонија, тогаш ќе треба да се разговара и за други чекори

Словенечкиот европски пратеник и известувач за Македонија во Европскиот парламент Иво Вајгл во интервјуза Новамногу отворено зборува за последната п...

Повеќе

Струмица ја спроведува акцијата „За чиста струмичка пролет“

Од 21 март до 23 април јавното претпријатие за комунални дејности „Комуналец“ и општина Струмица ја спроведуваат традиционалната акција ...

Повеќе

ЛДП Битола: Ги повекуваме советниците на ВМРО-ДПМНЕ да побараат оставка од Талески

„Денес, СЈО најави дека следните денови за случајот Транспортер ќе биде поднесено обвинение. Тоа значи дека Талески ќе добие повисок чин и од ...

Повеќе

ЈАНКО БАЧЕВ РЕШИ ДА СЕ ПРИДРУЖИ НА ВМРО ДПМНЕ КОГА ОВИЕ ТРЧААТ НАКАЈ ИДРИЗОВО: НДМ ги повикува велешани помасовно да излезат да ја бранат Македонија

„Непријателите на Македонија повторно ги оживееја старите сеништа со промовирање на некаква сеалбанска платформа за рушење на Македонија. Ги п...

Повеќе