Одберете локација на пристап

Премиерот Зоран Заев на вечерашната собраниска седница порача дека Владата ги слуша критиките и пркоси. Направи споредба со претходната власт и претходниот премиер Никола Груевски, за кој рече дека бил претседател на речиси се во државата.
Според последните анализи на водата од рекреатвното езеро „Младост“за месеците мај и јуни земени од стручни екипи при ЈЗУ Центар за јавно здравје од Велес на трите мерни места покрај езерото „Младост“ – Хотел „Ро
Со вашето владење Македонија оди во авторитазриам, рече од собраниската говорноица Влатко Ѓорчев, пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ. -Тука во законодавниот дом моравме два часа да се убедуваме да прифатите реплики од пратениците на ВМРО-ДПМНЕ. Зоран Заев с
Чест ми е што ја водев најдобрата институција во земјава. Се гордеам што имав одличен тим со кој не се плашев да влезам во ниту една битка. Благодарност до вработените во Министерството за финансии што беспоштедно работеа да ги спроведеме реформи
Мактел успеа да дознае дека премиерот сепак лично ќе раководи со секторот финансии, т.е иако нема да биде назначен за министер, сепак ќе го остави местото празно и ќе го менаџира како вршител на должност, нешто што му го овозможува законот за влада
Aнтикорупциската комисија го извести Собранието дека предлогот премиерот Зоран Заев да биде истовремено и министер за финансии е спротивен на Законот за спречување корупција и судир на интереси, бидејќи, согласно законот, двете функции се неспоиви.
Бугарија и Македонија ќе најдат начин низ пријателство и почит да го решат прашањето за Гоце Делчев, вели Димитров. За тоа колку се реални заканите на Бугарија дека ќе го блокира процесот за добивање датум за преговори со ЕУ овој октомври ако не се
Бугарскиот премиер Бојко Борисов се надева на договор во заедничката комисија за историја за, како што рече, да можат максимално да продолжат со поддршка на Северна Македонија за членство во НАТО и ЕУ, пренесе „360 Степени“.
Пратеникот од СДСМ Костадин Костадинов посочи дека најдобар показател дека економијата се движи во виситинска насока е растот на БДП во првиот квартал од годинава за 4,1 процент што според него ќе мотивира зголемување на минималната и просечната пл
Почитувани, Денес 26.05.2019 година во просториите на Управата за финансиска полиција се одржа средба помеѓу директорот на Управата за финансиска полиција Арафат Муареми, преставник на месната заедница на село Љуботен и дел од жителите н
Сите политички партии кои сакаат Северна Македонија да почне преговори со ЕУ, да најдат конструктивно решение за СЈО кое ќе одговара и на партиите во власта и на партиите надвор од власта, а за ова опозицијата треба да поднесе одговорност, рече х
Министеркaта без ресор задолжена за странски инвестиции, Зорица Апостолска денес ја посети американската компанија „Теламон“, која минатата година ја започна својата инвестиција во општина Гази Баба, Скопје, каде отвори фабрика за произ

КОГА ТАТЕ ЦЕЛ ЖИВОТ ЌЕ ТЕ ГУРА: Нов гаф на Мицкоски во Приле - ВМРО-ДПМНЕ ќе ги оддува „како киша око Крагуевца“!!!

Почнавме како поток, потокот стана река, реката стана се поголема и е на устието со морето. ВМРО-ДПМНЕ ќе надојде како надојден Вардар, најпрвин на ...

Повеќе

ВИКЕНДИЦА НА ДЕНОТ: ГОРНО СОЊЕ, СОПИШТЕ!

Повеќе

БОМБА НА ПРЕМИЕРОТ: Во 2020 година ќе им враќаме по 500 евра на граѓаните за купената роба во маркети, бутици...

Од идната година Владата планира да воведе нов систем таканаречен „Повеќе пари кај граѓаните“ со кои ќе се овожможи поврат на ДДВ на гра...

Повеќе

ФОТО НА ДЕНОТ, РОБЕРТ АТАНАСОВСКИ

Повеќе

ХАЛКБАНК: Остана уште малку време за можност да добиете JEEP KOMPAS!

Со крајот на оваа година се приближува и крајот на нашата Халквантура!⏰🚙 Ако веќе користиш 2 или повеќе производи или услуги на Халкбанк и редовно...

Повеќе

СЕ ВРАЌА КОШАРКАТА ВО ЃОРЧЕ ПЕТРОВ ИАКО СЕУШТЕ ДОМИНИРА ФУДБАЛОТ И РАКОМЕТОТ

Повеќе

(ВИДЕО) МАКЕДОНСКИОТ ЧАК НОРИС: Генерал Ангелов кршеше керамиди со глава на твитер наградите

Те молам погледни како @StojanceAngelov крши цигли со глава pic.twitter.com/vJg6faK54n — Артистот (@Shkottt) December 23, 2018

Повеќе

НОВА УЛИЦА ВО ЃОРЧЕ ДОЛГА 2 КИЛОМЕТРИ: Волково ќе се поврзе со обиколницата

Повеќе

ПОЧИНА БРИТАНСКИОТ ЛЕГЕНДАРЕН ЛИДЕР НА ЛИБЕРАЛИТЕ И ДИПЛОМАТ КОЈ ДОЛГО МЕНАЏИРАШЕ СО БОСНА, ПЕДИ ЕШДАУН

Легендарниот лидер на либералите и дипломат на кој му беше доверена Босна и Херцеговина која ја менаџираше како повереник од ООН, почина од рак на 7...

Повеќе

ОВИЕ КОМУЊАРИТЕ СЕ ЕДНИ И ЕДИНСТВЕНИ: Додека ВМРОНИТЕ урлаат по улиците на Прилеп, они даваат крв во голема крводарителска акција?!?!

Повеќе

ВИДИ И ГО ПАМЕТОТ: Додека нас не убедува да не сме влегувале во НАТО и ЕУ, Ванковска се пофали дека ќерка и почнала со работа и купила куќа во Торонто?!?!

Ако ја читаш и следиш Ванковска по медиумите и на социјални мрежи, ќе помислиш дека земјава нема потреба да влегува во ЕУ и НАТО, дека сме си доволн...

Повеќе

ДЕДО МРАЗ ДОЛЕТА СО ХЕЛИКОПТЕР НА АРМ И ПОДЕЛИ 500 ПАКЕТЧИЊА НА ДЕЦАТА НА ВОЈНИЦИТЕ

Транспортен хеликоптер МИ-8/18, од воздухопловната бригада на Армијата на Република Македонија пред преполната платформа на воениот дел од меѓун...

Повеќе

(ФОТО) ИЗГЛЕДА И ВУЧИЌ Е ГОТОВ, СРБИЈА СЕ БУДИ!

Десетици илјади Срби излегоа на улиците во Белград, протести кои траат веќе една недела. Некои од нив носеа и жолти елеци, со пароли ПОЧЕЛО ЈЕ! Ре...

Повеќе

АЛИ АХМЕТИ СЕ ПРЕСМЕТА СО НЕПОСЛУШНИОТ ХАЗБИ ЛИКА, СМЕНЕТ ОД СЕКРЕТАР НА ПАРТИЈАТА, НА НЕГОВО МЕСТО ВЕРНИОТ АРТАН ГРУБИ!

Вечерва ДУИ одржува седница на централното раководство, на која како што дознава ТВ21 Атила Реџепи е именувана за генерален секретар на ДУИ, а Артан...

Повеќе

(ВИДЕО) СДСМ: Нема веќе пиштење вриштење, Македонија граби напред, неспособниот Мицкоски е заглавен во темно минато

Повеќе