Одберете локација на пристап

Премиерот Зоран Заев на вечерашната собраниска седница порача дека Владата ги слуша критиките и пркоси. Направи споредба со претходната власт и претходниот премиер Никола Груевски, за кој рече дека бил претседател на речиси се во државата.
Според последните анализи на водата од рекреатвното езеро „Младост“за месеците мај и јуни земени од стручни екипи при ЈЗУ Центар за јавно здравје од Велес на трите мерни места покрај езерото „Младост“ – Хотел „Ро
Со вашето владење Македонија оди во авторитазриам, рече од собраниската говорноица Влатко Ѓорчев, пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ. -Тука во законодавниот дом моравме два часа да се убедуваме да прифатите реплики од пратениците на ВМРО-ДПМНЕ. Зоран Заев с
Чест ми е што ја водев најдобрата институција во земјава. Се гордеам што имав одличен тим со кој не се плашев да влезам во ниту една битка. Благодарност до вработените во Министерството за финансии што беспоштедно работеа да ги спроведеме реформи
Мактел успеа да дознае дека премиерот сепак лично ќе раководи со секторот финансии, т.е иако нема да биде назначен за министер, сепак ќе го остави местото празно и ќе го менаџира како вршител на должност, нешто што му го овозможува законот за влада
Aнтикорупциската комисија го извести Собранието дека предлогот премиерот Зоран Заев да биде истовремено и министер за финансии е спротивен на Законот за спречување корупција и судир на интереси, бидејќи, согласно законот, двете функции се неспоиви.
Бугарија и Македонија ќе најдат начин низ пријателство и почит да го решат прашањето за Гоце Делчев, вели Димитров. За тоа колку се реални заканите на Бугарија дека ќе го блокира процесот за добивање датум за преговори со ЕУ овој октомври ако не се
Бугарскиот премиер Бојко Борисов се надева на договор во заедничката комисија за историја за, како што рече, да можат максимално да продолжат со поддршка на Северна Македонија за членство во НАТО и ЕУ, пренесе „360 Степени“.
Пратеникот од СДСМ Костадин Костадинов посочи дека најдобар показател дека економијата се движи во виситинска насока е растот на БДП во првиот квартал од годинава за 4,1 процент што според него ќе мотивира зголемување на минималната и просечната пл
Почитувани, Денес 26.05.2019 година во просториите на Управата за финансиска полиција се одржа средба помеѓу директорот на Управата за финансиска полиција Арафат Муареми, преставник на месната заедница на село Љуботен и дел од жителите н
Сите политички партии кои сакаат Северна Македонија да почне преговори со ЕУ, да најдат конструктивно решение за СЈО кое ќе одговара и на партиите во власта и на партиите надвор од власта, а за ова опозицијата треба да поднесе одговорност, рече х
Министеркaта без ресор задолжена за странски инвестиции, Зорица Апостолска денес ја посети американската компанија „Теламон“, која минатата година ја започна својата инвестиција во општина Гази Баба, Скопје, каде отвори фабрика за произ

(ВИДЕО) КИРАЦОВСКИ: Пратениците се доволно привилегирани, нема потреба од нови, повеќе привилегии само за граѓаните!

Повеќе

(ВИДЕО) БОМБА НА ОБВИНИТЕЛКАТА ВИЛМА РУСКОСКА: Досега замрзнавме 36 милиони евра, наредна недела планираме да замрзнеме уште 50 милиони евра на осомничени мафијаши!!!

Повеќе

ЊУЈОРК ТАЈМС: Трамп се повеќе носи одлуки без советување со никого, и тоа треба многу да не загрижи сите и во САД и во светот!

Се повеќе солирање од страна на Трамп, се повеќе носење одлуки на своја рака. И тоа треба сите да не загрижи. За еден месец од неговиот кабинет си ...

Повеќе

ГОРАН МИХАЈЛОВСКИ: Да не се секираме, амнестијата не ја има смислено Зоран Заев, звучи страшно, ама без НАТО и без ЕУ нема да се затвори прашањето за опстанокот на Македонија!

Нормално е дека сум против Законот за амнестија. Кој нормален би бил „за“ таков закон, со кој ќе се ослободат од кривично гонење одговор...

Повеќе

ДУРИ СЕГА МИ СТАНА ЈАСНО: За ВМРО-вците диктатура е што не им се дозволува да прислушкуваат, да апсат, да крадат, да местат избори, да местат вести, да гасат медиуми, да креваат згради со динамит!

Дури сега ми стана јасно зошто ВМРО ДПМНЕ упорно цела година плаче дека во земјава владеело диктатура. Ги гледам Миленко и Пандов како заговараат бој...

Повеќе

ПРОДОЛЖЕН РОКОТ ЗА СУБВЕНЦИИ ЗА ЧИСТЕЊЕ ОЏАЦИ ВО СКОПЈЕ

Град Скопје ги известува граѓаните дека Јавниот повик за субвенции за чистење на оџаци е продолжен до 31.12.2018 година. Чистењето на оџакот треба...

Повеќе

(ВИДЕО) АЈДЕЕ, ВМРО ДПМНЕ УШТЕ СЕГА ПОЧНА ДА СЕ СПРЕМА ЗА НОВ ПОРАЗ: Куртоните Миленко и Пандов добија наредба да заговараат бојкот на претседателските избори?!?!

Повеќе

(ВИДЕО) МИЛЕНКО ГЛЕДАЛ ГОЛЕМА ЕНЕРГИЈА И ОТПОР ВО ТОА ШТО 1000 ВМРОВЦИ ПРОТЕСТИРААТ ЕДНАШ НЕДЕЛНО НА УЛИЦИТЕ НА СКОПЈЕ!

Повеќе

(ВИДЕО) Анѓушев: Во полза на сите е детално да се регулираат прашањата за судир на интерес

Повеќе

ОЛИВЕР СПАСОВСКИ: Макотрпната работа на МВР даде резултати, 2018-та е најбезбедна година досега во сообраќајот!!!

Кампањите и работата дадоа резултати.На неколку денови пред крајот ја завршуваме годината во која имаме сериозно намалување на бројот на жртви во со...

Повеќе

(ВИДЕО) Анѓушев и Поповски: Во Владата постои силна волја за справување со корупцијата на сите нивоа

Повеќе

ВЛАТЧЕ ПАК ЈАДЕЛ ДИВИ ПЕЧУРКИ НЕПРОВЕРЕНИ

Повеќе

БРАВО СДСМ: За СДСМ дополнителни привилегии за пратеници не се прифатливи, граѓаните се тие кои ќе добиваат нови бенефиции!!!

Повеќе

ВЕРНИ ДО ГРОП: ВМРОВСКИТЕ БОТОВИ НА ТВИТЕР СЕ УШТЕ ГО БРАНАТ ГРУЕВИЗМОТ, ИАКО ТОЈ СЕ РАСПАДНА КАКО КУЛА ОД КАРТИ

Повеќе

(ВИДЕО) ИНДИЈЦИ И ПАКИСТАНЦИ ЗДРУЖЕНИ КАКО БРАЌА ГОТВАТ ВО БОСНА НА ПАТ КОН ГЕРМАНИЈА

Повеќе