Одберете локација на пристап

Премиерот Зоран Заев на вечерашната собраниска седница порача дека Владата ги слуша критиките и пркоси. Направи споредба со претходната власт и претходниот премиер Никола Груевски, за кој рече дека бил претседател на речиси се во државата.
Според последните анализи на водата од рекреатвното езеро „Младост“за месеците мај и јуни земени од стручни екипи при ЈЗУ Центар за јавно здравје од Велес на трите мерни места покрај езерото „Младост“ – Хотел „Ро
Со вашето владење Македонија оди во авторитазриам, рече од собраниската говорноица Влатко Ѓорчев, пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ. -Тука во законодавниот дом моравме два часа да се убедуваме да прифатите реплики од пратениците на ВМРО-ДПМНЕ. Зоран Заев с
Чест ми е што ја водев најдобрата институција во земјава. Се гордеам што имав одличен тим со кој не се плашев да влезам во ниту една битка. Благодарност до вработените во Министерството за финансии што беспоштедно работеа да ги спроведеме реформи
Мактел успеа да дознае дека премиерот сепак лично ќе раководи со секторот финансии, т.е иако нема да биде назначен за министер, сепак ќе го остави местото празно и ќе го менаџира како вршител на должност, нешто што му го овозможува законот за влада
Aнтикорупциската комисија го извести Собранието дека предлогот премиерот Зоран Заев да биде истовремено и министер за финансии е спротивен на Законот за спречување корупција и судир на интереси, бидејќи, согласно законот, двете функции се неспоиви.
Бугарија и Македонија ќе најдат начин низ пријателство и почит да го решат прашањето за Гоце Делчев, вели Димитров. За тоа колку се реални заканите на Бугарија дека ќе го блокира процесот за добивање датум за преговори со ЕУ овој октомври ако не се
Бугарскиот премиер Бојко Борисов се надева на договор во заедничката комисија за историја за, како што рече, да можат максимално да продолжат со поддршка на Северна Македонија за членство во НАТО и ЕУ, пренесе „360 Степени“.
Пратеникот од СДСМ Костадин Костадинов посочи дека најдобар показател дека економијата се движи во виситинска насока е растот на БДП во првиот квартал од годинава за 4,1 процент што според него ќе мотивира зголемување на минималната и просечната пл
Почитувани, Денес 26.05.2019 година во просториите на Управата за финансиска полиција се одржа средба помеѓу директорот на Управата за финансиска полиција Арафат Муареми, преставник на месната заедница на село Љуботен и дел од жителите н
Сите политички партии кои сакаат Северна Македонија да почне преговори со ЕУ, да најдат конструктивно решение за СЈО кое ќе одговара и на партиите во власта и на партиите надвор од власта, а за ова опозицијата треба да поднесе одговорност, рече х
Министеркaта без ресор задолжена за странски инвестиции, Зорица Апостолска денес ја посети американската компанија „Теламон“, која минатата година ја започна својата инвестиција во општина Гази Баба, Скопје, каде отвори фабрика за произ

(ВИДЕО) ГЕНЕРАЛОТ СИ ИГРАШЕ МАЈТАП СО ФИЛИП ПЕТРОВСКИ: Не знаев дека е ветеран од повеќе војни!

Скандалозно: Стојанче Ангелов му признава на Филип Петровски дека бил ветеран во 2001! pic.twitter.com/71gyiWg0a9 — Seir MK (@Seir_mk) Decemb...

Повеќе

БЕЉА ЗА ВАЉОН БЕЉА: ПРАЌАШЕ КУРШУМИ ВО САЛФЕТКА, НО ВЕЧЕРВА ДОБИ ДВА ВО СВОЕТО ТЕЛО!

Ваљон Беља од ДУИ вечерва е ранет во вооружен напад во скопската населба Чаир. Во него е пукано со два куршуми, по што е однесен во болница. Нап...

Повеќе

СКАНДАЛ ПРЕД СУДОТ: Пратеникот Љубен Арнаудов бара 50 евра за изјава за медиумите, новинарите собраа пари, тој избега!

Пратеникот Љубен Арнаудов, обвинет за насилствата во Собранието на 27 април минатата година, пред почетокот на ден...

Повеќе

ПОГЛЕДНЕТЕ КАКОВ ПРЕКРАСЕН КОМПЛЕКС ЌЕ НИКНЕ ДО СТАРАТА ЖЕЛЕЗНИЧКА СТАНИЦА ВО СКОПЈЕ

Светски реномираната компанија со седиште во Турција “Лимак Холдинг”, реализира интензивни градежни активности на просторот околу Старат...

Повеќе

НАЈДОБРИОТ МЕДИЦИНСКИ ТИМ ВО РЕГИОНОТ: На скопјанка ѝ извадиле тумор од срцето, откако ја породиле во „Аџибадем Систина”

Кардиохируршкиот, гинеколошкиот и педијатрискиот тим од Клиничката болница „Аџибадем Систина” изведоа две операции, една по друга, на тр...

Повеќе

ОПШТИНА ЃОРЧЕ ПЕТРОВ ГО ВОВЕДЕ ШАХОТ КАКО ДЕЛ ОД ФИЗИЧКО ОБРАЗОВАНИЕ ВО ШКОЛИТЕ

Повеќе

ОПШТИНА АЕРОДРОМ ЗАСАДИ ОКОЛУ 300 КВАЛИТЕТНИ ДРВА НА 4 УЛИЦИ ВО ОПШТИНАТА

Златко Марин 6 mins· Продолжуваме со засадување на 120 различни видa дрвја на две локации на улицата „Метод...

Повеќе

(ФОТО) ПОЧЕЛО ЈЕ ПОЧЕЛО: Во општинските комитети на ВМРО ДПМНЕ полека почнаа да ја откачуваат сликата на Грујо и полека да ја тргаат накај кантата за ѓубре, сега е до пола пат стигната!

Толку од почесниот претседател на вмро-дпмне Н. Г. неговото местото веќе му е на прозорот од кој може и да падне, додека Мицко го зазема неговото ме...

Повеќе

(ВИДЕО) БОМБА НА СНЕЖАНА ЛУПЕВСКА: Грујо вртел телефони од Будимпешта и ги тешел своите сопартијци дека за 2-3 години ќе се врател на голема врата во македонската политика и пак ќе бил премиер?!?!

Повеќе

(ВИДЕО) Иако била хит во 50-тите, оваа песна сега се смета за песна која промовира силување

Повеќе

БОМБА НА ОЛИВЕР СПАСОВСКИ: Хероите кои ги украдоа бомбите од ДБК и ги дадоа на СДСМ, вратени на работа во МВР!!!

Oliver Spasovski‏Verified account@o_spasovski2m2 minutes ago Ѓорѓи Лазаревски и Звонко Костовски од денеска повторно се враќаат на своите раб...

Повеќе

ПОЧНАА БОМБИТЕ КОИ ГИ НАЈАВИ МАНЕ ЈАКОВЛЕВСКИ: ВМРО ДПМНЕ И СЕ ЗАКАНУВА НА КАТИЦА ЈАНЕВА СО ОБЈАВУВАЊЕ СНИМКИ ОД НЕЈЗИНИОТ МОБИЛЕН ТЕЛЕФОН!

ВМРО ДПМНЕ преку свои блиски портали почна да и се заканува на специјалната обвинителка, Катица Јанева со тоа дека ќе објават видеа и разговори од н...

Повеќе

САШО НАЦИОНАЛЕ: Супер-парадоксално: Иванов, на заминување, ќе ја промовира правната држава?!?! ЧУДЕСНА МАКЕДОНИЈА!

Хмммммм… Што да прави, сирот, Иванов? Ќе биде проколнат и да го потпише и да не го потпише Законот! Како и да се сврти, онаа работа што одамн...

Повеќе

(ВИДЕО) Барак Обама се облече како Дедо Мраз и ги израдува болните деца во болницата Чилдрен Нашнал во Вашингтон

Thank you @BarackObama for making our patients’ day so much brighter. Your surprise warmed our hallways and put smiles on everyone’s fac...

Повеќе

И ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА ЕВРОПСКАТА КОМИСИЈА, ДОНАЛД ТУСК ЈА ОДОБРИ АМНЕСТИЈАТА КАКО ДЕЛ ОД ПРОЦЕСОТ ЗА РЕШАВАЊЕ НА ПРОБЛЕМОТ СО ИМЕТО СО ГРЦИЈА

Donald Tusk‏Verified account@eucopresident19h19 hours ago Met with PM @Zoran_Zaev in Brussels today. Reconfirmed EU's full support to the con...

Повеќе