Одберете локација на пристап

Премиерот Зоран Заев на вечерашната собраниска седница порача дека Владата ги слуша критиките и пркоси. Направи споредба со претходната власт и претходниот премиер Никола Груевски, за кој рече дека бил претседател на речиси се во државата.
Според последните анализи на водата од рекреатвното езеро „Младост“за месеците мај и јуни земени од стручни екипи при ЈЗУ Центар за јавно здравје од Велес на трите мерни места покрај езерото „Младост“ – Хотел „Ро
Со вашето владење Македонија оди во авторитазриам, рече од собраниската говорноица Влатко Ѓорчев, пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ. -Тука во законодавниот дом моравме два часа да се убедуваме да прифатите реплики од пратениците на ВМРО-ДПМНЕ. Зоран Заев с
Чест ми е што ја водев најдобрата институција во земјава. Се гордеам што имав одличен тим со кој не се плашев да влезам во ниту една битка. Благодарност до вработените во Министерството за финансии што беспоштедно работеа да ги спроведеме реформи
Мактел успеа да дознае дека премиерот сепак лично ќе раководи со секторот финансии, т.е иако нема да биде назначен за министер, сепак ќе го остави местото празно и ќе го менаџира како вршител на должност, нешто што му го овозможува законот за влада
Aнтикорупциската комисија го извести Собранието дека предлогот премиерот Зоран Заев да биде истовремено и министер за финансии е спротивен на Законот за спречување корупција и судир на интереси, бидејќи, согласно законот, двете функции се неспоиви.
Бугарија и Македонија ќе најдат начин низ пријателство и почит да го решат прашањето за Гоце Делчев, вели Димитров. За тоа колку се реални заканите на Бугарија дека ќе го блокира процесот за добивање датум за преговори со ЕУ овој октомври ако не се
Бугарскиот премиер Бојко Борисов се надева на договор во заедничката комисија за историја за, како што рече, да можат максимално да продолжат со поддршка на Северна Македонија за членство во НАТО и ЕУ, пренесе „360 Степени“.
Пратеникот од СДСМ Костадин Костадинов посочи дека најдобар показател дека економијата се движи во виситинска насока е растот на БДП во првиот квартал од годинава за 4,1 процент што според него ќе мотивира зголемување на минималната и просечната пл
Почитувани, Денес 26.05.2019 година во просториите на Управата за финансиска полиција се одржа средба помеѓу директорот на Управата за финансиска полиција Арафат Муареми, преставник на месната заедница на село Љуботен и дел од жителите н
Сите политички партии кои сакаат Северна Македонија да почне преговори со ЕУ, да најдат конструктивно решение за СЈО кое ќе одговара и на партиите во власта и на партиите надвор од власта, а за ова опозицијата треба да поднесе одговорност, рече х
Министеркaта без ресор задолжена за странски инвестиции, Зорица Апостолска денес ја посети американската компанија „Теламон“, која минатата година ја започна својата инвестиција во општина Гази Баба, Скопје, каде отвори фабрика за произ

БЕН ЏУДА, АТЛАНТИК: Израел за жал не плаќа никаква цена за својот скандалозен однос кон Палестинците!!!

- Бенџамин Нетанјаху познат како БИБИ беше во право. Светот денес врти кон авторитарни режими со кои е лесно да направиш конекција ако добро ги тинт...

Повеќе

НА КЛИНИКАТА ЗА ПУЛМОЛОГИЈА ОСВЕН ВО НАУКАТА ВЕРУВААТ И ВО ГОСПОД, ДОБРО, НЕКА ПОМАГААТ И ДВЕТЕ СТРАНИ ВО РАБОТАТА!

Со христијански верски ритуал, свеќи во раце, поп, молитва, погача и славско јадење распослано на клупите од амфиетатарор, колегиумот на Клиниката з...

Повеќе

(ВИДЕО) КАТИЦА ЈАНЕВА: ГРУЕВСКИ Е ОБИЧЕН КУКАВИЦА!

Повеќе

ДЕНЕСКА Е ДЕН НА ЖАЛОСТ НА СИТЕ ЏАНАЦИ: Во регионалната депонија Дрисла беа уништени околу 170 килограми разни видови дроги и психотропни супстанци

Денес во регионалната депонија Дрисла беа уништени околу 170 килограми разни видови дроги и психотропни супстанци кои потекнуваат од кривичните дела...

Повеќе

(ВИДЕО) ФИЛИП ПЕТРОВСКИ ПОКАЖА ДЕКА Е ЧОВЕК БЕЗ СРЦЕ И БЕЗ ГРАМ ЧОВЕЧНОСТ: Го исмеваше генералот во емисија што се поклонил пред гробовите на загинатите цивили во Слупчане!

Повеќе

СДК: ДЕЦА УКРАЛЕ АВТОМОБИЛ И ПРОПАДНАЛЕ ВО ДУПКА КАЈ „СИТИ МОЛ“

Нема посериозно повредени во сообраќајната несреќа кај „Прокредит“ банка во Карпош. (Фото: СДК.МК) Автомобил Пежо утринава проп...

Повеќе

АУРОРА СПА РЕСОРТ БЕРОВО: Идеална прилика која не треба да се пропушти. Крајот од годината поминете го во прекрасна природа, зимска бајка која треба да се доживее

Идеална прилика која не треба да се пропушти. Крајот од годината поминете го во прекрасна природа, зимска бајка која треба да се доживее. Ние Ви нуд...

Повеќе

ОТКАКО ЕРДОГАН ОТВОРЕНО СЕ ЗАКАНИ ДЕКА ЌЕ ГИ НАПАДНЕ КУРДИТЕ ВО СИРИЈА СО СЕ НИВНИТЕ АМЕРИКАНСКИ ИНСТРУКТОРИ, ТРАМП ПОВЛЕЧЕ НЕОЧЕКУВАН ПОТЕГ И НАРЕДИ ЦЕЛОСНА ЕВАКУАЦИЈА НА АМЕРИКАНСКАТА ВОЈСКА ОД СИРИЈА, 2000 НА БРОЈ!

Линк до анализа на целата каламутница во Сирија, каде се тепаат едни со други и едни заедно со други Сирија, Иран, Турција, Русија, САД, ИСИС, Курди...

Повеќе

НИКОЛА ДИМИТРОВ ЗА ВЛАКНО МУ ВОДИ НА СТЕВО ПЕНДАРОВСКИ ВО ТРКАТА ЗА КАНДИДАТ ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ!

Претстојните претседателски избори ќе бидат длабоко вкопани во партиските ровови, со мали изгледи за консензуален кандидат, при што 12,4% од граѓани...

Повеќе

КЛИНИКАТА ЗА УВО, НОС И ГРЛО ДОБИ НОВА ОПРЕМА ЗА ХИРУРГИЈА НА СИНУСИ И НОЌНА АПНЕА

Новата опрема во вредност од 130.000 евра е набавена од буџетот на Клиниката за уво, нос и грло, а директорот д-р Јане Нетков вели дека по 15 годи...

Повеќе

ПРОГЛАСЕНА ЕПИДЕМИЈА НА МАЛИ СИПАНИЦИ ВО РАДИШАНИ, ФИЛИПЧЕ ЌЕ БАРА СО ЗАКОН ВАКЦИНАЦИЈАТА ДА БИДЕ ЗАДОЛЖИТЕЛНА ЗА УПИС ВО ГРАДИНКА

Три од децата се лекуваат на Клиниката за инфективни болести, а две се на домашно лекување. Градинката во населбата Радишани е затворена на две не...

Повеќе

ПОГЛЕДНЕТЕ КОЛКУ ЗОЛ ЧОВЕК Е ЧАВКОВ, ПОГЛЕДНЕТЕ КОЛКУ ЗЛО ИМА НАНЕСЕНО ДОДЕКА БИЛ ВО МВР НАД 30 ГОДИНИ!!!

Повеќе

МАКЕДОНИЈА ГЛАДНА ЗА КВАЛИТЕТНА ЗАБАВА: ПРВИОТ ПРОДАЖЕН ДЕН ЗА КОНЦЕРТОТ НА СТИНГ НА ГРАДСКИ- ПРОДАДЕНИ ОКОЛУ 10.000 БИЛЕТИ!

Драги пријатели, Ве информираме дека околу 10.000 среќници од Македонија и од регионот си обезбедија денес, на првиот продажен ден, влезници за уни...

Повеќе

(ВИДЕО) ДИМИТРОВ ГОСТИН ВО ВЕСТИТЕ НА ФРАНС 24 ИНТЕРНАЦИОНАЛ: Oва е шанса на нашата генерација која мора да ја искористиме!

Повеќе

ВМРОНИТЕ ПОЧНАА ДА СИ ИГРААТ МАЈТАП СО НАС - Ивица Коневски: Со парите потрошени за „Скопје 2014“ подобро беше да се изгради метро

На нашето прашањето зошто додека беа на власт и на централно и на локално ниво изминативе 11 години не почнале таков проект туку потрошија 600 милио...

Повеќе