Одберете локација на пристап

Најмалку тројца луѓе загинаа, а 30 се повредени во тешка сообраќајна несреќа која се случи на автопатот кај Лесковац во 1 часот и 40 минути по полноќ, јавиРТС. Автобусот кој патувал од Скопје кон Белград, според првичните информации, се
По отворањето на првото Роса школо за родителство во Скопје, денес и Општата болница во Гостивар доби свое место за едукација и обука на сите заинтересирани идни родители. Овој проект на Пивара Скопје е во партнерство со Минис
Oliver Spasovskiis withMitko BojmacalievatOdmoraliste-Mvr Ponikva. 9 hrs·Probistip· Денеска бев во посета на на кандидатите за припадници на Единица за специјални задачи кои спроведуваат слективна обука в
Денеска кавадаречкиот совет одржа две вонредни седници, на кои советот донесоа значајни одлуки. 200 милиони денари што ЈП Комуналец во изминативе 10 години ги акомулирало како добивка ќе бидат прераспределени. Исто така беше прифатена иницијативата
Сега на близу 40 години кога ќе погледнам назад, мислам дека имам направено неколку грешки кои ако не ги направев многу ќе ми помогнеше во животот. Како прво, не требаше да идам на факултет, безмалку фрлени 10 години од мојот живот, затоа што немав
Куќа во која живееле две семејства, денеска речиси целосно изгоре во пожар во Трубарево. Пожарот избил во оџакот на куќата и потоа ги пеплосал просториите за живеење. На семејствата им е потребна секаква помош за да можат да си го обноват својот д

Мицковски, еве како можеш во блиска иднина да го победиш Заев на избори

Кога би гласал за ВМРО ДПМНЕ? Што може и треба Мицковски да направи за да го победи Заев наскоро на избори? 1. Да се дистанцира од Никола Груевски и ...

Повеќе

(ВИДЕО) ЕКИПАТА НА 360 ОТКРИВА КОИ ЗЕМЈИ СЕ БОРЕЛЕ ЗА НАС ДА ПОЧНЕМЕ ПРЕГОВОРИ: Словенците, Хрватите, Бугарите, Грците, Романците и Унгарците биеле жестока битка во корист на Македонија!

Повеќе

ПУТИН Е ГНАСНО СТАЛИНИСТИЧКО КОПИЛЕ: Убиен уште еден критички новинар, кој знае кој по ред...

Повеќе

ЕВЕ ШТО РАБОТАТ НАШИТЕ ВО САД: Америка има недостаток од 50 000 камионџии, никој не сака да ја работи оваа работа затоа што е многу осамена и стресна

Заработката годишно е од 50 000 долари до 100 000 долари. Пари за кои нашинците можат да сонуваат но за Американците не се доволно за цената која тр...

Повеќе

(ВИДЕО) ШОУ НА ТАРАВАРИ НА ТВ 24 ВО ДЕБАТА НА ПЛОШТАДОТ ВО ГОСТИВАР

Повеќе

РАДМИЛА ВО ДРУШТВО НА БАЛКАНСКИТЕ ЛИДЕРИ: ЕУ не смее да дозволи балканот да стои во место, мора да оди напред кон ЕУ и НАТО!

"When we started on #EU path, we heard: “EU is strict but fair." Raising the bar higher made us better. But what we hear now: “Strict bu...

Повеќе

(ВИДЕО) МАЈКО МИЛА, ЏИНОВСКА МЕЧКА ГОЛЕМА КАКО АВТОМОБИЛ СНИМЕНА ВО ДОЛНА ЛЕШНИЦА, ТЕТОВСКО

Видео од мечка снимено на патот кај Долна лешница се прошири на социјалните мрежи. Селото е дел од регионот Долни Полог. Долна Лешница се наоѓа н...

Повеќе

ПОГЛЕДНЕТЕ КАКВА ЦРНА ДУПКА НИ ОСТАВИ ВМРО ДПМНЕ: Општина Гази Баба за прв пат им купи униформа на комуналците во општината

Повеќе

(ВИДЕО) МАСАКАР НА КАНАЛ 5: Пивоваров го изеде жив копукот Андонов!

Повеќе

ГДУ ЗА ЦЕНАТА НА ГОРИВОТО: ИСТО БОЛИ КОГА ЌЕ ВЕ УДРАТ И СО ДЕСНАТА И СО ЛЕВАТА РАКА

СООПШТЕНИЕ ДО МЕДИУМИТЕ: ГДУ ЗА ГОРИВОТО: ИСТО БОЛИ КОГА ЌЕ ВЕ УДРАТ И СО ДЕСНАТА И СО ЛЕВАТА РАКА Граѓанско демократска унија наместо соопштение ...

Повеќе

БИХАЧКА РАСПАЛИ ПО ВМРО ДПМНЕ: Наместо да ширите лаги, да им се извините на граѓаните за сите злодела и да ги подржите реформите!

Повеќе

Седум правила за љубовта и сексот кои секој маж треба да ги знае пред да наполни 18 години

Повеќе

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) ПЕТРЕ ШИЛЕГОВ СТОРИ БОЖЈО ЧУДО: ГО СРЕДИ ХАОСОТ НА БИТ ПАЗАР!

Повеќе

(ВИДЕО) КОЧО ДО МЛАДИТЕ ВО МАКЕДОНИЈА: Ајде, еве ви 30 000 евра грант, вкупно фонд од 3,4 милиони евра, ако имате идеја правете бизнис, не чекајте само државно за да клатите врата и земате плата!

Повеќе

(ФОТО ГАЛЕРИЈА + ВИДЕО) ВЛАДИНА ДЕЛЕГАЦИЈА ВО ПОСЕТА НА МАЛАТА МАЛТА, ЌЕ СЕ ОТВОРА КОНЗУЛАТ ПОРАДИ ДЕСЕТИЦИТЕ ИЛЈАДИ МАКЕДОНЦИ КОИ РАБОТАТ И ЖИВЕАТ ВО МАЛТА

Повеќе