Одберете локација на пристап

Ова е чиста небулоза. Записниците ги потпишуваат сите членови на комисиите, значи тука има од ВМРО ДПМНЕ, од ОБСЕ, Цивил, МОСТ и сите тие биле купени?!?! Значи збориме за 2000 избирачки места пута 4, тоа се 8000 луѓе кои биле купени?!?!
Веќе два дена поминаа а на Марјан Ристески не му текнува да му честита на победникот на изборите во Прилеп. Каква бараба каква чамуга!
Мактел дознава дека Грујо ќе си замине од лидерската позиција на ДПМНЕ овие денови, а за свој наследник го спремал Христијан Мицковски, екс директорот на ЕЛЕМ. Овој залижан психопат се прослави изминатите месеци со своите настапи на тв каде со мон
А тоа што Коце два пати победи со ист таков дил со ДУИ нема везе, тоа е друга прича... Како уопште мислеше оваа гуска Коце да тепа без помош од ДУИ и со толкава победа на СДСМ која се очекуваше во Карпош и Центар?! Да не требаше не само Пустец т
ДУИ да и помогне на Алијанса во Струга ама Алијанса да му помогне на ДУИ во Гостивар, но под услов ДУИ да и помогне на БЕСА за Сарај под услов ДПА да му помогне на ДУИ во Тетово, под услов...

Мери Јордановска: Не го разбирам хејтањето на Анима Мунди!

* реклами:

Повеќе

Поданичка мисија

ЧЕСТА Е СВЕТА РАБОТА (4) Ако пак сегашниве „академици“, заради многу причини, нерадо се сеќаваат на нивните колеги претходници – на...

Повеќе

ШОКАНТНА СТАТИСТИКА: Со ХИВ заразени околу 400.000 деца во Африка

Околу 400.000 деца помлади од 15 години се носители на ХИВ вирусот во западна и централна Африка, но не примаат антиретровирусна терапија поради недос...

Повеќе

Израел се закани дека ќе ја уништи сириската противвоздушна одбрана

Израелскиот министер за одбрана Авигдор Либерман ја предупреди Сирија дека Израел ќе го уништи нејзиниот систем за противвоздушна одбрана, доколку...

Повеќе

ЕКСКЛУЗИВНО - ТЕРМОНУКЛЕАРНА БОМБА: Коце Трајановски лично помагал при евакуацијата на војниците на УЧК од Арачиново во 2001-ва!

* реклами:

Повеќе

ФОТО: ЛУДАК со Голф 3 вози во спротивен правец на автопатот на влез во Скопје!

Снимкава е од утрово, влез на Скопје – Хиподром, обично возам побрзо до крај на лева лента – АВТОПАТ – но, утрово возев под дозвол...

Повеќе

Дали кога го пишувале учебникот, авторите мислеле на здравјето на мајките во земја во којашто секоја година умираат десетици родилки?

Само почитувани жени и здрави мајки можеле да го обезбедат понатамошниот развој на општеството? Навистина? Дали кога го пишувале овој дел од учебн...

Повеќе

ФСП: Лажниот патриот Никола Груевски да не се крие зад партијата и зад народот и веднаш да си поднесе оставка од позицијата претседател на ВМРО ДПМНЕ!

Соопштението на Форумот на слободоумни патриоти го објавуваме интегрално: „Форумот на слободоумни патриоти најжестоко реагира на синоќешниот ...

Повеќе

ОПАСНО ТРУЕЊЕ НА УЧЕНИЦИТЕ: Скандалозен дискриминаторски опис на жената во учебникот за 8-мо одделение!

„Само почитувани жени и здрави мајки може да обезбедат здрави семејства , од што зависи и понатамошниот развој на општеството“. Ова го ...

Повеќе

Тврдокорните ќе го инсталираат албанскиот како единствен официјален јазик!

Тврдокорните вмрони се на добар пат да успеат во борбата против двојазичноста. Со тоа што како резултат на нивната борба единствен официјален јазик во...

Повеќе

ДОБРО, ДАЛИ ИМА ОВОЈ ЧОВЕК ДВА ГРАМА МОЗОК ВО ТОА ЛЕЈКАТА, ШТО КУР СЕГА БАРА ВО УНГАРИЈА?!?!

Добро дали има овој човек два грама мозок во главата?! Што кур сега бара во Унгарија?! Еј прво Азербејџан, сега Унгарија, што е следно посета на Т...

Повеќе

Порака од пратеникот Диме Велковски до лажните патриоти кои лепат лажни „потерници“: Доаѓаат времиња на вистински потерници

“Една порака до лажните патриоти кои лепат лажни „потерници“: Времето на лажните потерници помина. Доаѓаат времиња на вистински п...

Повеќе

Новинарот Саше Димовски: Повторно одам благодарение на д-р Караѓозов

Делумната ампутација не е успешна, флегмоната се шири и затоа мора да ти ја ампутираме ногата до глужд. Доколку не се направи тоа, за многу кратко в...

Повеќе

Нимиц: Состојбата во Македонија е доведена во висок ризик и во опасност

Загрижен сум за ситуацијата во Македонија. Тоа што можам да го истакнам во овој момент е дека состојбата во државата е доведена во висок ризик и о...

Повеќе

Влатко Васиљ: Нема толку големо македонско знаме со кое може да се завитка и сокрие криминалот!

Целиот тој државен криминал кога ќе го ставиш во една голема кутија и ќе ја завиткаш со македонското знаме, накитена со машнички од државни симболи,...

Повеќе