Одберете локација на пристап

Од другата страна, пак, стои Заев кој, со упорност на мазга, тврди дека договор и за СЈО ќе се постигне. Мислиш слеп е при очи, оти од ова што се гледа, јасно е дека на две третини од Собранието, а не обратно, им одговара СЈО да го нема. Но, сите
Какви времиња дојдоа, Крсто Мукоски и дружината да ја решаваат судбината на СЈО! Да мора и еден Мицкоски да оди да ги моли заедно да го уништат овој правосуден експеримент кој во одреден момент – не е претерано да се каже – одигра улога
Линк до видеото каде ќе може да го проследите тв дуелот, овде.Пред неколку часови тој на фб напиша: Zoran Zaev 2 hrs· Во време на демократија и слобода, власта и опозицијата треба да даваат јасни одговори пред граѓаните и да ги судрат
- Цели 17 години не ми се дозволува да го градам Кермес, а сум дал пари за комуналии и за земјиштето и на никој не му текнува да ми ја врати маркицата. А ова па со мораториумот во Скопје, СДСМ буквално го уништи градежништвото, има фирми кои земаа
- Едни битанги од Битола, кои ја имаа шеќераната, земаа два милиона евра кредит од мојата банка и преку ноќ им текна ја однесоа фирмата у стечај на тотално нелегален начин и тоа веше во време на ВМРО, немаше нити судови нити институции кај да се жа
Принципот на консензуалност ќе ни донесе гувернер на НБРСМ да биде Албанец, изјави пратеникот на ДУИ, Артан Груби, во вечерашниот дебатен магазин “Click Plus” на ТВ 21. -Како што Талат Џафери стана прв министер за одбрана, Агим Нухиу п
26 полициски службеници од СВР Скопје, Тетово и Гостивар утринава биле однесени на тестирање во судска медицина поради индиции дека во организмот имаат траги од дроги. Дел од полициските службеници се пожалија во нашата редакција обвинувајќи го сек
✅ Отворен е првиот контакт центар за глуви и наглуви лица ⏰ Ќе работи од понеделник до петок од 8 до 18 часот📲 Услугите се достапни преку мобилна апликација pic.twitter.com/h6JXlFz9jU — Mila Carovska (@mila_carovska) March 26, 2019
-Ова е мојот син Филип Филиповски. Опериран е, остана без левиот бубрег, извадена му е и слезината. Целиот живот ќе ги сноси последиците од повредите и сето тоа секако ќе се одрази и врз квалитетот на неговиот живот. Ако некој кој го по
Вчерашната прес-конференција на ВМРО-ДПМНЕ, која беше последен класичен пример на ширење лажни вести, со наслов „Зошто Заев се уште молчи за скандалот со лиценци за марихуани од кои ќе се земаат милионски суми?“ избришана е од веб стран
Регулаторна комисија за енергетика денеска на седница конечно ќе решава за паушалот со кои исклучените граѓани од мрежата на парно-греење мораа да плаќаат месечен надоместок за БЕГ поради цевките кои минуваат низ нивните домови. Дојче Веле дознава

Што добиваат нашите претприемачи со влезот во ЕУ?

Зачекори напред - изборот е твој Like This Page·Yesterday· Што добиваат нашите претприемачи со влезот во ЕУ?Прет...

Повеќе

Општина Центар со акција за собирање на електричен отпад: Донеси стар уред и земи ваучер за попуст!

Повеќе

МЕНАЏМЕНТОТ НА СВЕТСКА БАНКА НА ПРЕМИЕРОТ ЗАЕВ МУ ВЕТИ ЕФТИНИ КРЕДИТИ ЗА МАКЕДОНСКАТА ЕКОНОМИЈА

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, придружуван од своите соработници, денеска, се сретна со делегација на Меѓународната ф...

Повеќе

(ВИДЕО) ЗАЕВ ОБЈАВИ ВИДЕО СПОТ СО КВАЛИТЕТ КОЈ ДОСЕГА НЕ Е ВИДЕН НА ОВИЕ ПРОСТОРИ!!!

Повеќе

(ВИДЕО) КАЈ ДА Е ЌЕ СЕ САМОУБИЕ ВО ЖИВО НА ФБ: МИЛЕНКО ГО СТРЕФИ ЕВРЕЈСКАТА КЛЕТВА, ДА ИМАШ ПА ДА НЕМАШ, ИЛИ ОНАА МАКЕДОНСКАТА ОД КОЊ ПА НА МАГАРЕ!

Повеќе

КАБРАНОВ: Аман и Куририте се претераа со лагите!!!

Повеќе

ШОКАНТНА НУКЛЕАРКА ОДЕКНА ВО САД: Заменик министерот за правда, Розенстеин, имал намера тајно да го снима Трамп и потоа да предложи негова смена поради неспособност!

CNN Politics‏Verified account@CNNPolitics8m8 minutes ago BREAKING: Deputy AG Rod Rosenstein proposed wearing a "wire" to record conversations...

Повеќе

ТЕУТА АРИФИ: При посетата на Тирана остваривме средба со Претседателот на Собранието на Република Албанија г-дин Грамоз Ручи

Повеќе

МАКСИМ ДИМИТРИЕВСКИ: По повод празникот ,,Рождество на Пресвета Богородица“ денеска го посетивме манастирот Света Богородица во село Матејче

Повеќе

АРМ СЕ ПРОСТУВА ОД ГОЛЕМИОТ ПРИЈАТЕЛ НА МАКЕДОНИЈА, ШЕФОТ НА КАНЦЕЛАРИЈАТА НА НАТО, АДМИРАЛ БАРТОЛ

Повеќе

HEDIS CUP повторно со вас: Следува награден фонд од 5000 евра за победниците

Повеќе

НИКОЛОВСКИ: Денеска се сретнав со земјоделците од Старо Нагоричане. Разговаравме за актуелните случувања во земјоделството и бројните придобивки што следуваат со влезот на Македонија во ЕУ и НАТО!

Повеќе

ТЕЛМА ВЕ КАНИ: Учествувајте во Town Hall дебата во вторник со Зоран Заев, Радмила Шеќеринска и Бујар Османи

Пријавете се на следниов линк.

Повеќе

БОМБА НА БОЧВАРСКИ: Штип ќе добие грант од ЕУ во висина од 22 милиони евра за изградба на пречистителна станица како и на цел канализационен систем во нашата општина!

Повеќе

(ВИДЕО) СКОПСКО И ОПШТИНА ШТИП ЈА НОСАТ СЕВЕРИНА, ВАН ГОГ И ЦЕЛА МАКЕДОНСКА ЕСТРАДА НА ПАСТРМАЈЛИЈАДА 2018-ТА КОЈА ПОЧНУВА ВЕЧЕРВА!

Повеќе