Одберете локација на пристап

Objasnio lijek za gripu :) #gripa #n1info pic.twitter.com/YbaNz3g9gP — Ilija Jandrić (@IlijaJandric) January 19, 2019
Низ медиумите се пуштија шпекулации дека премиерот бил болен. Ова прашање го провери и Чомовски во интетрвјуто со Сугаревски, и Горан одговори дека се работи за чиста невистина. Мактел вртеше телефони до најблиските луѓе на Заев кои се во секојдне
Читател на Мактел ни прати фотки од еден случај во маркет на ВЕРО. Веројатно се работи за ненамерна грешка, но сепак треба да се внимава. Во ВЕРО цената на киселото млеко е 39 денари но на каса е 44 денари. Ова млеко во КАМ е веројатно 30 денари.
Позаканитекон телевизија 1ТВ поради серијалот „Македонски инсајдер“ со свој став излезе и уредничката и директорка на „Фокус“, а уредничка-соработник во 1ТВ, Јадранка Костова. -Она што беше мисијата на ФОКУС и на Никола Мла
- Бев избркан од работа од Македонија Пат пред неколку години затоа што се бунев дека патот Кратово - Клечовце не се гради според проектот. Наместо да е широк 5 метра, тој се изгради 3 метра и сега коли не може да се разминат по тој пат, се прави л
- До крајот на овој месец најдоцна до средината на наредниот месец ќе го пуштиме во употреба автопатот Скопје - Свети Николе - Штип. Се прави техничката документација за технички прием од страна на надзорот кој врши надзор на изработката на изведув
- Сите цени по новиот анекс се намалени за 36% во просек, а само за една ставка како на пример железото за тунелот цените ги намаливме за 30 милиони евра, затоа што било набавено многу поскапо од пазарната цена! Горан Сугаревски, во интервјуто за
Владата на Република Македонија излезе со соопштение до јавноста по реакцијата на дел од граѓанските организации кои повикаа на политичка одговорност одделни институции и носители на високи јавни функции, за бегството на осудениот Никола
Црна сенка на духовниот празник фрли скандалот во кој имаше влечење, буткање и пцостикон новинарските екипи, кои беа во центарот на Скопје, сите години наназад да известуваат за празнувањето. Во еден момент тие беа насилно спречени д
22 години ДОСТАПНИ….#Телекабел Драги пријатели, На денешен ден пред 22 години, беше направен првиот кабелски приклучок. Следуваа години на постојан развој, ширење на кабелската мрежа во 13 градови, старт на првиот кабелски интернет, фикс

ГЕНЕРАЛ АНГЕЛОВ: ИМАМ ОБУКА ОД ЈНА ЗА УПРАВУВАЊЕ СО АВИОН

- Одлучив да аплицирам за работа во МАКНАВ затоа што во МВР не можев да се бавам со политика, забрането е, а и имам лиценца за возење авион стекната...

Повеќе

СУГАРЕ, ЈА СУ БЕ, ИЛЧЕ, ИЛЧЕ БЕ ГЕБЕЛС? МАЛИ БРИШИ!

Повеќе

БУЧКО, КАЈ ГО НАЈДЕ БЕ ТОА ЦРВЕНО КАИШЧЕ?

Повеќе

СИРОТИ ВМРОВЧИЊА, ПАДНАА ОД ВЛАС И СЕГА КАКО ВАРДАР ДА ГИ ИСФРЛИЛ НА БРЕГ

Повеќе

ВИДЕО: Павле Богоевски и Стојанче Ангелов во дебата за полициската акција во скопските дискотеки во „Студио 1“

Повеќе

НЕ СЕ СЕКИРАЈ ЦАЦИ, БРЗО ЌЕ СЕ ВРАТИМЕ НА ВЛАС ПА СЕ ЌЕ СИ БИДЕ ПО СТАРО, ИЗДРЖЕТЕ

Повеќе

ГДУ: ШОКАНТНО Е ШТО СЕУШТЕ ИМА ЛУЃЕ ШТО СЕДАТ ДОМА И ЗЕМААТ ПЛАТА ОД БУЏЕТОТ!

Повеќе

(ВИДЕО) ЧУДЕН ЧОВЕК Е ОВОЈ ШИЛЕГОВ, НАМЕСТО ДА ПРАВИ СПОМЕНИЦИ И ФАСАДИ И ТРКАЛА, ОН СО 1 МИЛИОН ЕВРА ЌЕ ГИ РЕНОВИРАЛ СИТЕ ШКОЛИ ВО СКОПЈЕ?!?!

Повеќе

(ВИДЕО) ШЕЌЕРИНСКА ЗА АЛ ЏЕЗИРА: Македонските граѓани ќе одлучат дали ќе влеземе во НАТО, опозицијата и Иванов тоа нема да можат да го спречат

Повеќе

(ВИДЕО) РЕЖИСЕРОТ МИТРЕВСКИ ЈА БРАНИ МАКЕДОЊА ОД ПЛАЖИТЕ ВО КАЛИФОРНИЈА КАДЕ ЕДНА ДНЕВНИЦА Е 200 ДОЛАРА КОЛКУ ШТО КАЈ НАС МНОГУМИНА ЗЕМААТ ЗА ЦЕЛ МЕСЕЦ!

Паднаа маските, либералите Трендо и Дарко Митревски уствари биле тврдоглави вмроњи националисти на кои не им е битно како ќе живее народот туку пуст...

Повеќе

СЕ РАЗГОРУВА ВОЈНАТА МЕЃУ РЕЏЕПИ И ЗЕКИРИ: Греота е на какво дереџе паднал Сула, за злоупотребите постојат многу факти

Пратеникот Мухамед Зеќири преку својот Фејсбук профил реагираше наизјаватана претседателот на ИВЗ Сулејман Реџепи. -Ja прочитав реакцијата на Сула ...

Повеќе

(ВИДЕО) Кирацовски: Како што се обврзавме пред јавноста, пред граѓаните, ги намалуваме патните трошоци на пратениците за една третина

Повеќе

ОВА Е МНОГУ СОМНИТЕЛНО: За само 18 месеци фирмата на градоначалник на ДУИ, Пуцко Петрол добила 400 тендери од владата во износ од 35 милиони евра!!!

Фирмата „Пуцко Петрол" во сопственост на градоначалникот на ДУИ во Пласница, Исмаил Јахоски, доби нов државен тендер, овојпат на Службата за о...

Повеќе

БРАВО: Парламентот ги намали патните трошоци на пратениците за 30%

Собраниската комисија за политички систем го усвои предлог-законот за намалување на надоместокот за патните трошоци на пратениците. И власта и опоз...

Повеќе

(ФОТО) ДОБРО Е, СЕ АКТИВИРА ГРАДЕЖНА МЕХАНИЗАЦИЈА И ВО КИСЕЛА ВОДА

Повеќе