Одберете локација на пристап

Дознаваме дека вистинска драма се одвивала на денот кога требаше да се поднесат листите во ДИК. Пола од сегашните кандидати за градоначалници на ВМРО ДПМНЕ биле на листи на НДМ и поради тоа настанала општа паника во седиштето на ВМРО ДПМНЕ!!! Јанк
Линк до интервјуто на Нова на лидерот на реформистите во ВМРО ДПМНЕ, акдвокатот Александар Михајловски, овде. Човеков се чини дека е паметен, начитан, европски политичар кој и доста пристојно изгледа, што може да помогне во политиката.
Деновиве низ кавадаречката чаршија главна тема е евентуалното затворање на комбинатот за производство на феро никел „Фени индустри“ во Кавадарци, пишува „Дума“. Со опасност да останат без работа се соочуваат над 830 лица ди

ДЕМАНТ НА СЛУЖБЕНИКОТ ОД ОПШТИНА ЦЕНТАР, ГОЦЕ ЕФРЕМОВСКИ ЗА КЛЕВЕТИТЕ НА РАЗНИ КУРТОНИ!

Повеќе

Мерката ефтина струја во текот на денот заедно со мерката ПОВРАТ НА ДДВ се едни од најдобрите идеи на новата влада!

Има неколку мерки кои беа ветени од страна на новата влада кои особено ми се допаѓаат. Повратот на ДДВ е многу јака идеја, ем ќе се враќаат пари на н...

Повеќе

(ВИДЕО) Заев, Анѓушев, Бектеши: Тоа што го ветивме пред изборите го исполнивме, сиромашните граѓани ќе заштедат вкупно 8 милиони евра годишно, оваа мерка нема да ја поскапи струјата, ЕВН нема да добие субвенција, МЕПСО и ЕЛЕМ ќе работат домаќински и ќе обезбедат пари за оваа мерка, мерката не е времена туку е трајна!

Повеќе

НЕ ЗАБОРАВАЈТЕ, НАЈГОЛЕМИОТ КРИТИЧАР НА ЗАЕВ И ЖЕРНОВСКИ, ЈОЦИ, РАБОТЕШЕ ВО КУРТОНСКИОТ ДНЕВНИК КАЈ КАМЧЕВ ДО САМОТO ЦРКНУВАЊЕТО НА ДНЕВНИК И СИ ЛАПАШЕ ГРУЈОВИ ПРЉАВИ ПАРИЧКИ А СЕГА ПРОДАВА МУДА ЗА БУБРЕЗИ И ЛАЕ ПО СИТЕ И ГЛУМИ НЕВИНА!

Додека Заев и Жерновски биеја битка со режимот, Јоци си земаше платичка од Камчев во градска рубрика на Дневник и го промовираше Коце Кабана, НЕКА Н...

Повеќе

ТВРДОКОРНИТЕ ДО ВЧЕРА СЕ БОРЕА ЗА СПАС НА ГРУЕВЦИ, СЕГА СЕ БОРАТ ЗА СПАС НА СВОЈАТА КОЖА!

Повеќе

ЗБОРОТ Е ЗБОР: Ефтината струја стана реалност, Заев објави на прес во владата - секој ден по 11 часа ефтина струја за сите граѓани а во недела цел ден!!!

Повеќе

ВЛАТКО ВАСИЉ: За сите што се загрижија за Маџари, еве ја вистината за мојата населба во која живеам 10 години и во која ништо не е инвестирано една деценија!!!

Гледам многумина се загрижиле за Маџари. Го споделиле и спинувале во некаква си навреда за луѓето што живеат таму. Епа еве, да ви кажам збор два за ...

Повеќе

ЕКСКЛУЗИВНО: Зад фијаското со исушените палми се крие голем криминал за кој наскоро некој ќе оди во затвор!!!

Повеќе

Е ОВАА ВЕСТ ЈА ЧЕКАМЕ 6 ГОДИНИ: Велија Рамковски ќе ја обнови А1, газди ќе бидат жртвите на прогонот и храбрите новинари!!!

Велија Рамковски, сопственикот на првата приватна и најпопуларна телевизија А1, која беше насилно затворена, а тој и неговите најблиски соработници ...

Повеќе

ПУТИН ПОВЛЕЧЕ ШОКАНТЕН ПОТЕГ, НАТО ГИ ВКЛУЧИ АЛАРМИТЕ: 4000 вагони со тенкови и 100 000 руска војска влезе во Белорусија и се упати кон границата со Полска како дел од воените вежби ЗАПАД, НАТО се плаши дека ќе следи нова окупација ала КРИМ, како одговор САД пратија бомбардери во Европа!

Путин пред неколку дена нареди руската војска да влезе во Белорусија со огромна војска која ги извади од памет западњаците - 4000 вагони со тенкови ...

Повеќе

(ВИДЕО) Девојче направи шоу во емисија во живо на британската ИТВ во разговор на тема алергија кај деца

Повеќе

БОБИ ХРИСТОВ БИ САКАЛ СИТЕ ДА СЕ НЕУТРАЛНИ П***И КАКО НЕГО!

Повеќе

За мене најголема енигма денеска е како можат сеуште некои да ставаат знак на равенство меѓу Заев и Грујо?!

Повеќе

(ФОТО) КОМЕДИЈА: Грујо игра оро на комитска вечер во Аеродром, бодигардот оди по него за да го брани од ВМРО-вци?!

Повеќе

АВАЛОН ПРОДУКЦИЈА ГИ НОСАТ ЗА ПРВ ПАТ ВО СКОПЈЕ ЛЕГЕНДАРНИТЕ ТОТО!

ЛЕГЕНДАРНИТЕ ТОТО ЗА ПРВ ПАТ ДОАЃААТ ВО СКОПЈЕ! Драги пријатели,Со огромно задоволство сакаме да ве информираме дека еден од најголемите американск...

Повеќе