Одберете локација на пристап

Objasnio lijek za gripu :) #gripa #n1info pic.twitter.com/YbaNz3g9gP — Ilija Jandrić (@IlijaJandric) January 19, 2019
Низ медиумите се пуштија шпекулации дека премиерот бил болен. Ова прашање го провери и Чомовски во интетрвјуто со Сугаревски, и Горан одговори дека се работи за чиста невистина. Мактел вртеше телефони до најблиските луѓе на Заев кои се во секојдне
Читател на Мактел ни прати фотки од еден случај во маркет на ВЕРО. Веројатно се работи за ненамерна грешка, но сепак треба да се внимава. Во ВЕРО цената на киселото млеко е 39 денари но на каса е 44 денари. Ова млеко во КАМ е веројатно 30 денари.
Позаканитекон телевизија 1ТВ поради серијалот „Македонски инсајдер“ со свој став излезе и уредничката и директорка на „Фокус“, а уредничка-соработник во 1ТВ, Јадранка Костова. -Она што беше мисијата на ФОКУС и на Никола Мла
- Бев избркан од работа од Македонија Пат пред неколку години затоа што се бунев дека патот Кратово - Клечовце не се гради според проектот. Наместо да е широк 5 метра, тој се изгради 3 метра и сега коли не може да се разминат по тој пат, се прави л
- До крајот на овој месец најдоцна до средината на наредниот месец ќе го пуштиме во употреба автопатот Скопје - Свети Николе - Штип. Се прави техничката документација за технички прием од страна на надзорот кој врши надзор на изработката на изведув
- Сите цени по новиот анекс се намалени за 36% во просек, а само за една ставка како на пример железото за тунелот цените ги намаливме за 30 милиони евра, затоа што било набавено многу поскапо од пазарната цена! Горан Сугаревски, во интервјуто за
Владата на Република Македонија излезе со соопштение до јавноста по реакцијата на дел од граѓанските организации кои повикаа на политичка одговорност одделни институции и носители на високи јавни функции, за бегството на осудениот Никола
Црна сенка на духовниот празник фрли скандалот во кој имаше влечење, буткање и пцостикон новинарските екипи, кои беа во центарот на Скопје, сите години наназад да известуваат за празнувањето. Во еден момент тие беа насилно спречени д
22 години ДОСТАПНИ….#Телекабел Драги пријатели, На денешен ден пред 22 години, беше направен првиот кабелски приклучок. Следуваа години на постојан развој, ширење на кабелската мрежа во 13 градови, старт на првиот кабелски интернет, фикс

(ВИДЕО) Среќни Новогодишни празници од градоначалникот Митко Јанчев

Честитки по повод Новогодишните празници до сите граѓани упатува градоначалникот на Кавадарци, Митко Јанчев.

Повеќе

НОВА УСЛУГА ЗА СКОПЈАНИ: ЗА 400 ДЕНАРИ ЌЕ ВЕ ОДВЕЗАТ ДО ДОМА СО ВАШИОТ АВТОМОБИЛ АКО СТЕ ПИЈАНИ

Цената за личен шофер да ве земе од местото каде се наоѓате и да ве однесе дома е 400 денари до 7 километри, а секој нареден километар се наплатув...

Повеќе

(ВИДЕО) АМДИ БАЈРАМ ГИ ПОВИКА ПРАТЕНИЦИТЕ ДА ГЛАСААТ ЗА УСТАВНИТЕ ИЗМЕНИ ЗА КОНЕЧНО ДА ВЛЕЗЕМЕ ВО ЕУ И НАТО: Дај да бидеме сериозни и зрели, ова се историски моменти за државата!

Пратеникот Амди Бајрам кој беше во владејачката коалиција на ВМРО-ДПМНЕ, а потоа ја напушти откако се смени власта, за Пресинг ТВ во Новата година п...

Повеќе

ГОЦЕВАТА РАСА ХАРА ПО ЕВРОПА: Пијан Македонец тепал гости и полицајци во Италија!

Италијанската полиција уапсила Македонец, кој на новогодишната ноќ пијан тепал луѓе на улица во гратчето Диано Мартина, а при апсењето им поделил и ...

Повеќе

(ВИДЕО) Првото родено бебенце во Штип е женско

Повеќе

ОПШТИНА ДЕБРЦА: Новата година ја започнавме со заокружување на успешно завршен проект, кој го почнавме во септември 2018 година, реконструкцијата на објектот на месната заедница во село Горенци

Новата година ја започнавме со заокружување на успешно завршен проект, кој го почнавме во септември 2018 година, реконструкцијата на објектот на мес...

Повеќе

Тимот на онлајн продавница http://nikmit.mk Ви посакува неизмерно убави моменти, незаборавни спомени, срца полни со среќа и љубов преку целата година

Тимот наhttp://nikmit.mkВи посакува неизмерно убави моменти, незаборавни спомени, срца полни со среќа и љубов преку целата година. Среќна нова годи...

Повеќе

ПЕТАР КОЛЕВ: СРЕЌНА НОВА 1991 ГОДИНА!

„Нè убедија дека е луксуз да се излезе барем еднаш месечно со семејството на ручек. Нè убедија дека е нормално да се трпи, да се...

Повеќе

ДИРЕКТОРОТ НА ГИГАНТОТ ВИТАМИНКА, НАУМОСКИ: СТОПАНСТВОТО Е ДИКТИРАНО ОД СЛУЧУВАЊАТА ВО ПОЛИТИКАТА

Сашо Наумоски,генерален извршен директор на“Витаминка” Какви очекувања имате за следната 2019 година на ниво на компанија? Проценки за ...

Повеќе

(ВИДЕО) БОКИ Е ЦАР: ГИ НАТЕРА ЧОМОВСКИ, БОРЈАН И ОРДАНОВСКИ ДА МРЗНАТ НА ПЛОШТАД ЗА НОВА ГОДИНА И ДА РАБОТАТ!

Повеќе

НЕ И ТРЕБАШЕ ОВА НА ВЛАДАТА, ГОЛЕМА ГРЕШКА: Забранета продажба на облека на зелените пазари

На зелените пазари може да се продава само со лиценца, а неа не може да ја добијат вработени и пензионери. Со тоа, новата законска регулатива донесе...

Повеќе

БРАВО МИЛА ЦАРОВСКА, СО ВЕНКО ФИЛИПЧЕ СЕ НАЈДОБРИ ЗА 2018-ТА: СИТЕ ДЕЦА БЕЗ РОДИТЕЛИ ОД „11 ОКТОМВРИ“ ДО 15 ЈАНУАРИ ЌЕ БИДАТ СМЕСТЕНИ ВО МАЛИ ГРУПНИ ДОМОВИ

Дел од децата од домот „11 октомври“ веќе се сместени во два групни домa во Скопје, а до крајот на неделата дел од децата ќе се згрижа...

Повеќе

ДОАЃА СНЕЖНА БУРА, СПРЕМЕТЕ СЕ СИТЕ: Снегот започна да паѓа вечерва, следува силен леден ветер со брзина до околу 90 км/час, снег и поларни температури!

Во текот на оваа ноќ врнежите од снег кој се во склоп со циклонот Бојана од западните ќе се прошират речиси насекаде низ државава, ветерот од севере...

Повеќе

АБЕ АМАН ЗНАЧИ, НИКАКО ПАМЕТ ДА НИ ДОЈДЕ: Некористењето на електронските алки за следење ќе ја чини земјава 850.000 евра!

Некористењето на 400 електронски алки кои четири години стојат конзервирани во Управата за извршување на санкции, можат да ја чинат Македонија 850.0...

Повеќе

Писмо на Столтенберг: Скопје и Атина до 15 февруари да завршат со Преспанскиот договор

НАТО очекува до 15 февруари македонскиот и грчкиот парламент да ги завршат процедурите околу Договорот за името од Преспа. Ова според грчки Катимер...

Повеќе