Одберете локација на пристап

Премиерот Зоран Заев на вечерашната собраниска седница порача дека Владата ги слуша критиките и пркоси. Направи споредба со претходната власт и претходниот премиер Никола Груевски, за кој рече дека бил претседател на речиси се во државата.
Според последните анализи на водата од рекреатвното езеро „Младост“за месеците мај и јуни земени од стручни екипи при ЈЗУ Центар за јавно здравје од Велес на трите мерни места покрај езерото „Младост“ – Хотел „Ро
Со вашето владење Македонија оди во авторитазриам, рече од собраниската говорноица Влатко Ѓорчев, пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ. -Тука во законодавниот дом моравме два часа да се убедуваме да прифатите реплики од пратениците на ВМРО-ДПМНЕ. Зоран Заев с
Чест ми е што ја водев најдобрата институција во земјава. Се гордеам што имав одличен тим со кој не се плашев да влезам во ниту една битка. Благодарност до вработените во Министерството за финансии што беспоштедно работеа да ги спроведеме реформи
Мактел успеа да дознае дека премиерот сепак лично ќе раководи со секторот финансии, т.е иако нема да биде назначен за министер, сепак ќе го остави местото празно и ќе го менаџира како вршител на должност, нешто што му го овозможува законот за влада
Aнтикорупциската комисија го извести Собранието дека предлогот премиерот Зоран Заев да биде истовремено и министер за финансии е спротивен на Законот за спречување корупција и судир на интереси, бидејќи, согласно законот, двете функции се неспоиви.
Бугарија и Македонија ќе најдат начин низ пријателство и почит да го решат прашањето за Гоце Делчев, вели Димитров. За тоа колку се реални заканите на Бугарија дека ќе го блокира процесот за добивање датум за преговори со ЕУ овој октомври ако не се
Бугарскиот премиер Бојко Борисов се надева на договор во заедничката комисија за историја за, како што рече, да можат максимално да продолжат со поддршка на Северна Македонија за членство во НАТО и ЕУ, пренесе „360 Степени“.
Пратеникот од СДСМ Костадин Костадинов посочи дека најдобар показател дека економијата се движи во виситинска насока е растот на БДП во првиот квартал од годинава за 4,1 процент што според него ќе мотивира зголемување на минималната и просечната пл
Почитувани, Денес 26.05.2019 година во просториите на Управата за финансиска полиција се одржа средба помеѓу директорот на Управата за финансиска полиција Арафат Муареми, преставник на месната заедница на село Љуботен и дел од жителите н
Сите политички партии кои сакаат Северна Македонија да почне преговори со ЕУ, да најдат конструктивно решение за СЈО кое ќе одговара и на партиите во власта и на партиите надвор од власта, а за ова опозицијата треба да поднесе одговорност, рече х
Министеркaта без ресор задолжена за странски инвестиции, Зорица Апостолска денес ја посети американската компанија „Теламон“, која минатата година ја започна својата инвестиција во општина Гази Баба, Скопје, каде отвори фабрика за произ

КУЧЕТО РЕЖИМСКО ФАШИСТИЧКО КОНЕЧНО ЌЕ ОДГОВАРА: Миленко на суд на 17-ти јануари за ширење говор на омраза, дело кое се казнува со 5 години затвор!!!

Се однесува за фб пост со кој се радува на пожарот во Атина со што поттикна серија на коментари на неговите фанови кои ширеа масовна омраза кон Грци...

Повеќе

(ФОТО НА ГОДИНАТА) СРБИЈА СЕ БУДИ: СРПСКАТА ОПОЗИЦИЈА МУ ДАДЕ БОЖИЌЕН ПОДАРОК НА ДИКТАТОРОТ ВУЧИЌ

Šta kažu Vučićevi mediji, bilo malo ljudi večeras? 😁#počeloje pic.twitter.com/wp72BYOOC5 — Balša Božović (@Balshone) Decembe...

Повеќе

(ВИДЕО) Заев им нареди на министерствата и органите во нивен состав и самостојните органи на државната управа, во текот на овој и на следните 2 месеци да реализираат по најмалку една еко акција

Повеќе

(ВИДЕО) СРПСКАТА ОПОЗИЦИЈА ИЗЛЕЗЕ НА МАСОВЕН ПРОТЕСТ, НАД 50 000 ЛУЃЕ НА УЛИЦИТЕ ВО БЕЛГРАД: Ало Барбара, сега доволно ли не има?!

Šta kažu Vučićevi mediji, bilo malo ljudi večeras? 😁#počeloje pic.twitter.com/wp72BYOOC5 — Balša Božović (@Balshone) December ...

Повеќе

ВЕНКО ФИЛИПЧЕ И РАШКОВСКИ СЕ УПАТИЛЕ КОН МЕСТОТО НА НЕСРЕЌАТА: СПОРЕД ПОРТАЛОТ СДК, АВТОБУСОТ НЕ БИЛ ОД ШТИП, ТУКУ ОД СТРУГА, ПАТНИЦИТЕ СЕ ОД БИТОЛА, ПРИЛЕП, ВЕЛЕС И СКОПЈЕ

Автобусот е на компанијата „Еуробус“ од Струга, вчера појдовна станица за Виена била од Битола во 19 часот, а автобусот поминал во 19....

Повеќе

ЕВОЛУЦИЈАТА ПОЧНАЛА ПОРАДИ ЖЕНИТЕ!

Повеќе

МАКЕДОНИЈА ВО ШОК: СМС пораки на Тарчуловски открија дека планот на 27-ми април било да се ликвидира раководството на СДСМ и ДУИ!!!

Повеќе

ТРАГЕДИЈА: ШТИПСКИ АВТОБУС ИЗЛЕТАЛ ОД ПАТ КАЈ ЛЕСКОВАЦ, ТРОЈЦА ЗАГИНАТИ НА МЕСТО, НАД 30 ТЕШКО ПОВРЕДЕНИ!

Најмалку тројца луѓе загинаа, а 30 се повредени во тешка сообраќајна несреќа која се случи на автопатот кај Лесковац во 1 часот и 40 мин...

Повеќе

Oпштина Ѓорче Петров ја доби првата фитнес-зона на отворено преку Агенцијата за млади и спорт

Повеќе

ПИВАРА СКОПЈЕ И МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ЗДРАВСТВО ГО ДОНИРАА ВТОРОТО РОСА ШКОЛО ЗА РОДИТЕЛСТВО ВО ГОСТИВАР

По отворањето на првото Роса школо за родителство во Скопје, денес и Општата болница во Гостивар доби свое место за едукација ...

Повеќе

(ВИДЕО) БЕСКРАЈНАТА ДИВИНА НА СИБИР, СПЕКТАКУЛАРНА БЕСКРАЈНА УБАВИНА

Повеќе

(ВИДЕО) ВАСЕ ХЕФТАЛИЦА ИСПАДНА НАЈУПОРЕН КУРТОН, СИТЕ КРЕНАА РАЦЕ ОД ВМРО ДПМНЕ И ГРУЕВЦИ, САМО УШТЕ ОН УПОРНО ГИ БРАНИ

Повеќе

СПАСОВСКИ ВО ПОСЕТА НА ТРЕНИНГ КАМПОТ НА МВР ВО ПОНИКВА: ИМАМЕ ЕДНИ ОД НАЈДОБРИТЕ СПЕЦИЈАЛЦИ ВО СВЕТОТ

Oliver Spasovskiis withMitko BojmacalievatOdmoraliste-Mvr Ponikva. 9 hrs·Probistip· Денеска бев во посет...

Повеќе

(ВИДЕО) АКО МИСЛИТЕ ДЕКА ВИЕ ИМАВТЕ ЛОШ ДЕН

Повеќе

МАМАС ДЕНЕСКА СЛАВАТ 8-МИ РОДЕНДЕН: Го освојуваат светот со македонскиот кавијар!

Повеќе