Одберете локација на пристап

Objasnio lijek za gripu :) #gripa #n1info pic.twitter.com/YbaNz3g9gP — Ilija Jandrić (@IlijaJandric) January 19, 2019
Низ медиумите се пуштија шпекулации дека премиерот бил болен. Ова прашање го провери и Чомовски во интетрвјуто со Сугаревски, и Горан одговори дека се работи за чиста невистина. Мактел вртеше телефони до најблиските луѓе на Заев кои се во секојдне
Читател на Мактел ни прати фотки од еден случај во маркет на ВЕРО. Веројатно се работи за ненамерна грешка, но сепак треба да се внимава. Во ВЕРО цената на киселото млеко е 39 денари но на каса е 44 денари. Ова млеко во КАМ е веројатно 30 денари.
Позаканитекон телевизија 1ТВ поради серијалот „Македонски инсајдер“ со свој став излезе и уредничката и директорка на „Фокус“, а уредничка-соработник во 1ТВ, Јадранка Костова. -Она што беше мисијата на ФОКУС и на Никола Мла
- Бев избркан од работа од Македонија Пат пред неколку години затоа што се бунев дека патот Кратово - Клечовце не се гради според проектот. Наместо да е широк 5 метра, тој се изгради 3 метра и сега коли не може да се разминат по тој пат, се прави л
- До крајот на овој месец најдоцна до средината на наредниот месец ќе го пуштиме во употреба автопатот Скопје - Свети Николе - Штип. Се прави техничката документација за технички прием од страна на надзорот кој врши надзор на изработката на изведув
- Сите цени по новиот анекс се намалени за 36% во просек, а само за една ставка како на пример железото за тунелот цените ги намаливме за 30 милиони евра, затоа што било набавено многу поскапо од пазарната цена! Горан Сугаревски, во интервјуто за
Владата на Република Македонија излезе со соопштение до јавноста по реакцијата на дел од граѓанските организации кои повикаа на политичка одговорност одделни институции и носители на високи јавни функции, за бегството на осудениот Никола
Црна сенка на духовниот празник фрли скандалот во кој имаше влечење, буткање и пцостикон новинарските екипи, кои беа во центарот на Скопје, сите години наназад да известуваат за празнувањето. Во еден момент тие беа насилно спречени д
22 години ДОСТАПНИ….#Телекабел Драги пријатели, На денешен ден пред 22 години, беше направен првиот кабелски приклучок. Следуваа години на постојан развој, ширење на кабелската мрежа во 13 градови, старт на првиот кабелски интернет, фикс

ЗАПОЗНАЈТЕ ГО ИВОН ВЕЛИЧКОВСКИ, ЛИДЕР НА ЛИБЕРАЛНА ПАРТИЈА, НАЈГОЛЕМИОТ ПОЛИТИЧКИ АНТИТАЛЕНТ ВО ИСТОРИЈАТА НА МАКЕДОНСКАТА ПОЛИТИКА

Замислете, наследувате партија која постои од 1991-ва и која била таков политички гигант која давала спикери на собрание и министри за надворешни ра...

Повеќе

МИТКО ЈАНЧЕВ ЗА ФОКУС: Моите градоначалнички плати и уште 10 000е мои пари ќе ги доделам на студенти, мојот татко ќе се гордееше со мене!

Градоначалникот на Општина Кавадарци, Митко Јанчев, ги донира своите градоначалнички плати на студенти и ученици, во вид на стипендии. Уште за врем...

Повеќе

(ВИДЕО) ХАХА, ВЛАТЧЕ ЃОРЧЕВ БАРА БРАНКО ДА СЕ ВРАТЕЛ ВО СДСМ, СО ЗАЕВ НЕ МОЖЕЛЕ ДА ИЗЛЕЗАТ НА КРАЈ!

Повеќе

(ВИДЕО) СТЕВЧО МУЊА СЕ КАЕ ШТО ГЛАСАЛ ЗА НЕЗАВИСНА МАКЕДОНИЈА ВО 1991-ВА!

Повеќе

Голем успех за ЦХ АЛФА: Наградена на Нутри Наградите 2018-та, глобален самит за производителите на лекови и медицински додатоци во исхраната

Лекот за зглобови ЦХ Алфа доби награда на глобалниот самит за лекови и додатоци во исхрана. Инаку ФОРТИБОНЕ е главната активна состојка на лекот ...

Повеќе

ГЛЕЈ КОЛКУ СЕ ИЗГУБЕНИ, ЌЕ МАРШИРААТ БАШ ВО СТРУМИЦА, БАСТИОНОТ НА СДСМ ЗА ВЕК И ВЕКОВ: Мицкоски со комично видео обраќање најави протестен марш во недела

Повеќе

Комерцијална банка прогласена за „Амбасадор на добрината“ од „Pay it Forward“ (Продолжи понатаму)

Комерцијална банка АД Скопје заедно со подржувачите на светското движење „Pay it Forward“ се придружи на иницијативата на ...

Повеќе

МОЖЕ ЛИ НЕКОЈ ДА ГИ РАЗБЕРЕ ВМРОНИТЕ: Во ист момент кога одбележуваат 70 ГОДИНИ ОД ПРОГОНОТ НА ДЕЦАТА БЕГАЛЦИ ОД ЕГЕЈСКА МАКЕДОНИЈА, шират омраза кон бегалците од Сирија?!?!

Повеќе

(ВИДЕО) РАДМИЛА ЈА ШОКИРА ЈАВНОСТА: СТРАТЕГИСКИОТ ПЛАН ЗА ОДБРАНА ШТО ГО УСВОИ ВЛАДАТА ГО ПРАВЕВМЕ ЗАЕДНО СО ПРЕТСЕДАТЕЛОТ ИВАНОВ

Повеќе

НОВИНАРОТ ОД ТЕЛМА, БЕЛОВСКИ, БАРАШЕ ОД ШЕЌЕРИНСКА ДА КАЖЕ КОГА ЌЕ БИДЕ РЕФЕРЕНДУМОТ ЗА ВО ТЕЛМА ДА НАПРАВАТ РАСПОРЕД ЗА ОДМОРИ

Тоа е тоа македонско новинарство, новинарот на Телма, Беловски ја замоли Шеќеринска да каже кога ќе биде референдумот за да знаат во Телма како да н...

Повеќе

НЕВЕРОЈАТНО: ВЕРО ИМ ЈА ДЕРЕ КОЖАТА НА СВОИТЕ КУПУВАЧИ, РЕЧИСИ ТРИ ПАТИ ПОСКАП ОД ОСТАНАТИТЕ ЛАНЦИ НА МАРКЕТИ!

Погледнете, ВЕРО има речиси пола од прометот на КАМ Маркети, а има три пати поголем профит?!?! Но за воља на вистината, ВЕРО маркетите се најприј...

Повеќе

ПРАШАЊЕ ДО ВМРОНИТЕ: МОЖЕШЕ ЛИ ЕРДОГАН ДА СРУШИ РУСКИ ВОЕН АВИОН АКО НЕ БЕШЕ ТУРЦИЈА ЧЛЕНКА НА НАТО, И ОБРАТНО ЌЕ ЈА ПОДЕЛЕШЕ ЛИ РУСИЈА УКРАИНА НА ТРИ ДЕЛА АКО УКРАИНА БЕШЕ ЧЛЕНКА НА НАТО?!

Повеќе

(ФОТО) ВАКВИТЕ БАРАБИ И ПРОПАЛИЦИ СЕ ГЛАВНИТЕ ХЕРОИ НА ОПОЗИЦИЈАТА ВО СОБРАНИЕ?!?!

Повеќе

(ВИДЕО) НОВИНАРОТ КОЈ СЕ ЗАКАНУВАШЕ ДЕКА ЌЕ ГО УБИВА БЕЈЛИ ЈА ПРАША РАДМИЛА КОЈ ЌЕ НЕ БРАНИ АКО НЕ НАПАДНЕ ГРЦИЈА?!?!

Повеќе

СРАМОТА, КАДЕ Е АГЕНЦИЈА ЗА МЕДИУМИ, КАДЕ Е СОВЕТОТ ЗА ЕТИКА: Лазе Темелков и Пандов шират лажни вести на Алфа ТВ, Грција имала право на двојна формула како ќе ни се обраќа?!?!

Грција можела да ни се обраќа со Северна Македонија на грчки и тоа било бесмислено, и тоа било двојна формула?!?! Па ние според договорот ќе се вик...

Повеќе