Одберете локација на пристап

- Ако судот не реагира на време и не издаде мерка притвор и за останатите против кои СЈО води судски процеси, можно е сите од поранешното раководство на ВМРО ДПМНЕ да се разбегаат и ние во МВР нема да може ништо да сториме. Судот мора да извлече по
- Боркица, децата и мајката на Груевски се затечени во своите домови, Груевски е заминат во Унгарија без нив. Оливер Спасовски на Канал 5.
СООПШТЕНИЕ Скопје,13.11.2018 година РЕАКЦИЈА – ДООБЈАСНУВАЊЕ ЗА ДОДЕЛУВАЊЕ НА СПОРТСКИ НАГРАДИ „13 НОЕМВРИ“ Град Скопје сака да ги разјасни дел од недореченостите околу доделувањето на наградите за спортисти „13 Ноември&l
Затоа што ако не избегаше, ако се појавеше доброволно така очајно поразено скршено сам со жена му и децата пред тоа портата во Шутка, ќе ме фатеше жал за копилето. А ич не сакам да ги жалам злите џелати, сакам да ги мразам! Вака го мразам со полна д
Тој никогаш не бегал. Освен од правдата кај другар му Орбан. pic.twitter.com/sJqUMtKYZ4 — Seir MK (@Seir_mk) November 13, 2018
Венко Филипче Yesterday at 12:03 PM· За првпат во Македонија направивме трансплантација на матични клетки од несроден донор кај пациентот Филип Димишковски (22), кој боледувал од акутна миелобластна леукемија.

Критиките на Сашо Ордановски и Бранко Геровски за блискоста на СДСМ со црквата и верата се бесмислени

Стереотипот за македонскиот левичар атеист, комуњара про-југословенска е стар стереотип кој во пост Груевизмот е изумрен концепт. Заев самиот а и луѓ...

Повеќе

ГОЛЕМ УСПЕХ ЗА МАКЕДОНЦИ НА ИНТЕРНЕТ, НЕ СЕ САМО ЛАЖНИ ВЕСТИ ЗА ТРАМП: Делат совети за домаќинство и живот на фејсбук, имаат стотици милиони гледачи од цел свет!

Еден од најгледаните канали на Фејсбук се вика Брејни Крафтс, т.е паметни трикови. Ако ги загледате видеата ќе видите дека сите вина се македонски ...

Повеќе

БОМБА НА ЗОРАН БУРЕВЕСНИК: Го фати жив судијата Владимир Панчевски на љубовно рандеву со портпаролката на судот

VLADIMIR PANČEVSKI, divograditel i eks prets. na Osnoven sud SKopje 1, a sega samo sudija vo istiot sud i PAULA BOŽINOVSKI, vrabotena vo sektor za o...

Повеќе

ЌЕРКАТА НА ЧАВКОВ КАКО ПАРИС ХИЛТОН, ДАВА НАГРАДА ОД 300е ЗА ИЗГУБЕНО КУЧЕНЦЕ

Повеќе

ФОТКА НА ВЕКОТ: Поглед на Дебарско Езеро од Галичник

Повеќе

Park Residence е комплекс кој што нуди станбени и деловни простори за продажба, и за изнајмување

Park Residence е комплекс кој што нуди станбени и деловни простори за продажба, и за изнајмување. Контактирјте не на: 075 448 040 и ние детално ќе ...

Повеќе

КОНЦЕРТОТ НА ЈОСИПА ЛИСАЦ ПРЕД РАСПРОДАВАЊЕ!

Почитувани,Ве информираме дека концертот на Јосипа Лисац закажан за 20-ти април е пред РАСПРОДАВАЊЕ! Јосипа Лисац доаѓа во рамки на својата турне...

Повеќе

НОВА ДРАМА ВО САД: Агенти на ФБИ упаднаа во канцеларијата на личниот адвокат на претседателот Трамп

Информациите се дека агентите биле по налог на специјалниот обвинител Роберт Мјулер. Темата за претресот била исплатата на 130 000 долари од адвока...

Повеќе

(ВИДЕО) 23 годишен Охриѓанец растура во НБА заедно со Леброн Џејмс во Кливленд Кавалиерс

Повеќе

ЦЕЛ СВЕТ НИ СЕ СМЕЕ ЗА СКОПЈЕ 2014-ТА: Британски ИНДЕПЕНДЕНТ со комичен квиз се зафркава со нашиот главен град

Со напис со наслов ,,Обиколка на градот познат како светска престолнина на кичот“ , Индипендент се навраќа повторно на ,,градежниот феномен&ld...

Повеќе

Господа Заев и Мицковски, додека си изнесувате лекции да ви ја претставам реалноста

Многу внимателно ја проследив вашата заедничка акција за лекции по економија и контра лекции. Иако беа денови пред Воскресение, Велигден, најголемио...

Повеќе

НУКЛЕАРНА БОМБА НА НЕЗАВИСЕН ВЕСНИК: Иван Стоиљковиќ и пратениците на Ѕинго по стапките на Амди Бајрам и Чедо Саздовски, стануваат независни пратеници!

На интерпелацијата за владата ги нема потписите на пратениците на Социјалистичка Партија и на Иван Стоиљковиќ! Дали се ова најновите пребези од ВМР...

Повеќе

ПОЛИТИЧКИТЕ ПАРТИИ СДСМ, ОМ, ДС И ДОМ ГО ЧЕСТИТАА ВЕЛИГДЕН НА ГРАЃАНИТЕ ОД ПРАВОСЛАВНА ВЕРОИСПОВЕСТ

До медиумите ДЕМОКРАТСКИ СОЈУЗ: ВЕЛИГДЕНСКА ЧЕСТИТКА Демократскиот сојуз на сите православни верници им го честита Велигден, денот на Исусо...

Повеќе

(ВИДЕО) КОЛКУ Е ЗАБАВНО СЕГА ДА СЕ СЛУШААТ ЕМИСИИТЕ НА ЛАТАС И МИЛЕНКО КАКО СЕ СИЛАТ ДЕКА ЌЕ ВЛАДЕЕЛЕ 100 ГОДИНИ

Повеќе

ПОГЛЕДНЕТЕ ШТО ЗНАЧИ ОПШТЕСТВЕНО ОДГОВОРНА ФИРМА: Онлајн продавницата НИКМИТ подари за Велигден звучници на одличен ученик

Повеќе