Одберете локација на пристап

Со цел да се обезбеди полесен проток на сообраќајот и да се намали сообраќајниот метеж пред ТЦ „Скопје Сити Мол“, во претстојниот период, Општина Карпош во соработка со СВР Скопје, започнува да поставува нова хоризонтална и вертикална с
Неодамна пред некој ден, Тереза Меј се јавила на Трамп да му честита за успешните избори за сенатот, иако за изборите за конгресот Трамп беше тешко поразен, но во сенатот извојува победа. Трамп за возврат, избувнал кон британската премиерка на тем
Halkbank AD Skopje November 8 at 1:43 PM· миналот со Mastercard World бесконтактната картичка!Прочитајте повеќе за условите и поволностите на оваа картичка на :http://halkbank.mk/mastercard-world-mk.nspx
Грујо: Како премиер, крадев, лажев и мамев, затоа ме осудија на казна затвор, и сега бегам, ќе ме примиш ли? Орбан: Секако, ние секогаш им помагаме на тие со кои делиме иста култура и вредности! "As prime minister, I stole, cheated and lied,
Во рамки на активностите за одбележување на 13 Ноември – Денот на ослободувањето на Скопје, денеска (11.11.2018 година, Скопје) се одржаа поголем број на рекреативни и спортски манифестации кои се финансиски поддржани од Градот Скопје. Во сп
Поранешниот вицепремиер за економски прашања Владимир Пешевски, за ТВ 21 вели дека е разочаран и вознемирен од бегството на Никола Груевски, тој додава дека овој чин е за најостра осуда. „Длабоко сум разочаран и вознемирен од овој чин
Груевски го допре дното, но нема да побегне од одговорност, велат од СДСМ. Од партијата велат дека лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, и генералниот секретар на партијата Игор Јанушев срамно ги навредиле сите граѓани кои бараат Г
На својата редовна, 102-ра седница Владата го усвои предлог-законот за изменување и дополнување на законот за заштита на потрошувачите при договори за потрошувачки кредити. Целта на предлог–законот е да се ограничи годишната стапка на вкупн
Мирсад Јонуз и официјално е нов стратег на Аигиниакос, тим од Втората Лига во Грција. Екс – селекторот попладнево го одработи и првиот тренинг со играчите на Аигиниакос. „Му благодарам на раководството на Аигиниакос за довербата која

УНИВЕРЗИТЕТ ФОН ПРОДОЛЖУВА СО ХУМАНИТАРНАТА АКТИВНОСТ: Реконструкција на детската занимална во Домот за деца без родители

Инспирирани од минатогодишните проекти за помош на општеството и хуманитарна работа, апсолвентите и студентите од втора година од Факултетот за диза...

Повеќе

СНЕМА МРСНИ КОСКИ, КУЧИЊАТА СЕ ЗДАВИЈА, ИАКО 10 ГОДИНИ ЛАЕА И КАСАА: Миленко го нарече Јанко Бурек натрапник и предавник!

Повеќе

МИНИСТЕРСТВО ЗА ЗДРАВСТВО ЗА 35-ТЕ ПОЧИНАТИ БЕБИЊА НА ГАК: Бебињата починале поради предвремено раѓање проследено со екстремно неразвиени органи и исклучително ниска родилна тежина, алармот е вклучен и Министерството за здравство презема итни мерки за справување со состојбата

Министерството за здравство ја информира јавноста дека во првите три месеци од годинава на Клиниката за гинекологија биле родени вкупно 1.155 бебиња...

Повеќе

ТРОГАТЕЛНО СВЕДОЧЕЊЕ НА ТАЛАТ ЏАФЕРИ ЗА ОБИДОТ ЗА УБИСТВО ВРЗ СЕЛА НА 27-МИ АПРИЛ, ПРЕПОЗНА 5-МИНА ОД УБИЈЦИТЕ!

Претседателот на Собранието, Талат Џафери како сведок за обидот за убиство на Зијадин Села во парламентот на 27 април лани, препозна пет од 10-те об...

Повеќе

ШОКАНТНО ЗЛОДЕЛО НА ГРУЕВЦИ: Намерно го уништиле ски центарот Кожуф при што нанеле штета од 10 милиони евра на државата и 20 милиони евра на инвеститорите!!!

Ски центарот во стечај се враќа на сцената. Раководството ќе бара кривична одговорност за функционери од претходната власт за свесно уништување на п...

Повеќе

Кирацовски сведочеше за 27-ми април: На Ѓорчев му удрија шлаканица, но тој не се поколеба и продолжи да ја смирува толпата

Потпретседателот и пратеник на СДСМ Александар Кирацовси во денешното сведочење пред судот во предметот обид за убиство врз Претседателот на Алијанс...

Повеќе

(ВИДЕО) ВЛАДИКАТА ПЕТАР: Ако не се трансформира црквата ќе се претвори во невладина организација за венчавки, крштевки и погреби

Велигденски „Стадион“ на радио Канал 77 со Александар Писарев, Бранко Ѓоргевски, Марјан Николовски и Владиката преспанско пелагониски Пе...

Повеќе

(ВИДЕО) ВО ЖИВО: Во моментов шефот на Фејсбук сведочи пред американскиот конгрес по повод злоупотребата на лични податоци на 87 милиони корисници на Фејсбук

Повеќе

ШОКАНТНА БОМБА ОД ВЛАДАТА: Ѕинго ќе остане и без вториот рудник, се отвора процес за одземање на дозволата за рудникот Иловица, пред еден месец беше затворен Казандол!!!

Од денешната 63 седница на Владата на РМ: Се преиспитуваат индициите за некомплетирана документација за концесијата за Иловица; Ќе се потпише мемора...

Повеќе

ИСТРАЖУВАЊЕ НА ФАЈНАНС ТИНК: ЖЕНИТЕ ВО МАКЕДОНИЈА ЗАРАБОТУВААТ 12% ПОМАЛКУ ОД МАЖИТЕ

Повеќе

ПОТРЕСНО ВИДЕО ЗА УЖАСИТЕ НА ВОЈНАТА ПОГЛЕДНАТО ОД ДЕТСКА ПЕРСПЕКТИВА

Повеќе

(ФОТО) Градоначалничката на Битола се фати за работа

Повеќе

ФОТО ОД РУСИЈА: КОМШИ, ШТО ИМА ЗА РУЧЕК? ДАЈ НА ЗАЕМ ЕДНА ПЕЧЕНА КОКОШКА?

Повеќе

ЛУД ХРАБАР ПОТЕГ НА ИЗРАЕЛ: Бомбардираа воена база во Сирија во која покрај Сириски има и Руски и Ирански војници!

Американски претставници тврдат дека нападот врз воениот аеродром во сириската провинција Хомс бил извршен од Израел, јави Ен-Би-Си. Според извор...

Повеќе

(ВИДЕО) Лозано и сите негови песни за да ви тргне работната недела полесно

Повеќе