Одберете локација на пристап

Маси собрани од ресторанот, за едни има за други нема, обични столчиња расфрлани натаму наваму, платно заковано на рамка дрвена, тоа е конференција на владата и општините.
Стефан Богоев 58 mins Вчера се видовме и дружевме. Не ми се верува!Лесна ти земја друже Јоване😥 Bocvarski Blagoj 7 mins· Загубив голем пријател и колега.Но, Охрид и граѓаните на Општината загубија најм
Охридскиот градоначалник Јован Стојаноски почина на 48-годишна возраст, известуваат локалните охридски медиуми. Неофицијално, тој немал здравствени проблeми претходно и починал ненадејно од инфаркт. Мандатот на проф. д-р Стојаноски започна на 20.
5от роденден на Капитол мол започна во среда и ќе трае до недела, од 12ти до 16ти декември 2018 5от роденден на Капитол мол веќе го исполни центарот и срцето на Аеродром со безброј насмевки и моменти. Деца, млади и возрасни се забавуваат во Капито
Повторувам од овде, од нашиот 12-ти Конгрес: Нова демократија нема да го ратификува Договорот од Преспа. Ниту сега, ниту во следниот парламент, никогаш, порача лидерот на грчка опозициска партија, во говорот на почетокот на партискиот конгрес. Кир
Скопје,13 декември, 2018 - 9:59 (META) Вкупно 33 доктори на науки се пријавени како невработени лица во Агенцијата за вработување, покажува последната статистика заклучно со месец октомври. Oва досега е најголемата бројка на невработени лица со
-Уште голов и добитен*кармата: pic.twitter.com/hwdRg9GGoy — Sport Life (@SportLifeBet) December 15, 2018
Од денеска (15 декември, сабота) до 31 декември, Градот Скопје за граѓаните во главниот град подготви најразлични доживувања и незаборавна забава за новогодишните празници во населбата „ВИНТЕРЛЕНД“ на плоштадот „Македонија“.

МЛАДОСТ БЕЗ ЛУДОСТ: Вози внимателно!

Пред нас е продолжен викенд, а тој значи патување, забава и опуштање до раните утрински часови. Минатиот викенд полицијата казнила 134 возачи за н...

Повеќе

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) ВМРОВЦИ, ОТВОРЕТЕ ГИ ОЧИТЕ, ЛЕСНО Е ДУРИ И ЗА СЛЕПЦИ КАКО ВАС!

Мерцедесот на Заев не е блиндиран и кошта 50 000е. Има бел ентериер, помали задни светла и бандажи со 9 краци. Регистрацијата му е СК 1608 АЈ. Ме...

Повеќе

ОВА Е НОВАТА ЗГРАДА НА КРИВИЧЕН СУД: ВАКА ВМРОВЦИ ПРАВАТ ТАРАСА, ДАЛИ ДА ПЛАЧЕМЕ ИЛИ ДА СЕ СМЕЕМЕ?!?!

Повеќе

ЈАВНОСТА ШОКИРАНА ОД ПРИЗНАНИЕТО НА МИЦКОВСКИ ДЕКА ИМА 5 МИЛИОНИ ЕВРА ВРЕДНИ ХИДРОЦЕНТРАЛИ!

Повеќе

БОМБА НА МАКФАКС: На Груевски му се заканува вкупна затворска казна од 20 години!!!

Доколку експремиерот, Никола Груевски, биде осуден за останатите 4 обвиненија кои му ги поднесе СЈО, може да добие максимална казна затвор од прибли...

Повеќе

ШОК ЗА ФИНАНСИСКИОТ СВЕТ: Гигантот Дојче Банк пред банкрот, ќе отпушти една десетина од работната сила, околу 10 000 работници, во обид да се спаси од крах

Денеска цел свет е во шок откако Дојче Банк, најголемата европска инвестициска банка објави дека ќе отпушти една десетина од своите вработени во оби...

Повеќе

ИНТЕРВЈУ СО МИРОСЛАВ ВУИЌ: Очекувам за два месеца Груевски да замине во затвор, вкупната затворска казна ќе се одреди како среден збир од сите затворски казни кои ќе ги добие за сите процеси!

Мактел направи телефонско интервју со познатиот адвокат по кривично право, Мирослав Вуиќ на тема пресудата за екс премиерот Груевски. Мактел:Господ...

Повеќе

СРБИТЕ СО ЖАЛЕЊЕ ЈА ПРИМИЈА ВЕСТА ДЕКА НИВНИОТ ОМИЛЕН ГРУЈЧЕ ЌЕ ЛЕЖИ РОБИЈА

Повеќе

МИЛЕНКО ОТКРИВА ГОЛЕМА ТАЈНА: Груевски го убедувал Иванов да воведе воена состојба на 27-ми април лани, но тој се исплашил од американска воена интервенција од Бонд Стил и не прифатил!

Во своја колумна на порталот Дудинка, Миленко открива дека Иванов бил убедуван да објави воена состојба на 27-ми април лани, но тој се исплашил и ...

Повеќе

ТАКА СЕ РЕШАВААТ ТИЕ ПРОБЛЕМИ ВО АРАЧИНОВО: Го застрелал затоа што ја раскинал веридбата со ќерка му

Пукање ги вознемири вчера жителите на скопско Арачиново. 31-годишниот А.С. бил вчера застрелан во пределот на стомакот и бил пренесен воГрадската оп...

Повеќе

ЛУД ДО КРАЈ: Дури и во својата реакција на фејсбук, Грујо не се откажува од лудачката фантазија дека народот плаче по неговата судбина

Поранешниот премиер и лидер на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, не присуствуваше на денешното рочиште во предметот Тенк за набавката на мерцедесот на ко...

Повеќе

ЃОРЃИ СПАСОВ: Според кажаното на Мицковски вечерва, ако тој стане премиер ќе владее исто како Груевски, епа браво!

Христијан Груевски Од се што кажа вечерва Мицковски во тв дебата со премиерот Заев стана јасно дека: Тој нема било какви забелешки во однос на пол...

Повеќе

(ВИДЕО) ЕКСКЛУЗИВНО: Еве ја реакцијата на затворениците во Идризово кога дознаа дека Грујо им доаѓа на двегодишен престој

Повеќе

Федерален судија му забрани на Трамп да блокира на Твитер, го кршел уставот, како претседател морал да слуша критики и да не замолчува никого!

Повеќе

АНАЛИЗА НА ДУЕЛОТ: Мицко е микс на Грујо со Влахов Мицов, се чудам како ВМРО ДПМНЕ сеуште оди со истата стратегија на потценување на Заев, по се што им направи човекот, ги изеде како црна чума

У рок од 2-3 години, Заев го уништи ВМРО ДПМНЕ, од цврст режим кој можеше да прави што сака и пливаше во пари, сега се како растурена мала бригада тиф...

Повеќе