Одберете локација на пристап

Маси собрани од ресторанот, за едни има за други нема, обични столчиња расфрлани натаму наваму, платно заковано на рамка дрвена, тоа е конференција на владата и општините.
Стефан Богоев 58 mins Вчера се видовме и дружевме. Не ми се верува!Лесна ти земја друже Јоване😥 Bocvarski Blagoj 7 mins· Загубив голем пријател и колега.Но, Охрид и граѓаните на Општината загубија најм
Охридскиот градоначалник Јован Стојаноски почина на 48-годишна возраст, известуваат локалните охридски медиуми. Неофицијално, тој немал здравствени проблeми претходно и починал ненадејно од инфаркт. Мандатот на проф. д-р Стојаноски започна на 20.
5от роденден на Капитол мол започна во среда и ќе трае до недела, од 12ти до 16ти декември 2018 5от роденден на Капитол мол веќе го исполни центарот и срцето на Аеродром со безброј насмевки и моменти. Деца, млади и возрасни се забавуваат во Капито
Повторувам од овде, од нашиот 12-ти Конгрес: Нова демократија нема да го ратификува Договорот од Преспа. Ниту сега, ниту во следниот парламент, никогаш, порача лидерот на грчка опозициска партија, во говорот на почетокот на партискиот конгрес. Кир
Скопје,13 декември, 2018 - 9:59 (META) Вкупно 33 доктори на науки се пријавени како невработени лица во Агенцијата за вработување, покажува последната статистика заклучно со месец октомври. Oва досега е најголемата бројка на невработени лица со
-Уште голов и добитен*кармата: pic.twitter.com/hwdRg9GGoy — Sport Life (@SportLifeBet) December 15, 2018
Од денеска (15 декември, сабота) до 31 декември, Градот Скопје за граѓаните во главниот град подготви најразлични доживувања и незаборавна забава за новогодишните празници во населбата „ВИНТЕРЛЕНД“ на плоштадот „Македонија“.

(ВИДЕО) Три тетки и две чичиња тргнаа да ги тепаат цајканите пред суд, револтурани од пресудата за Груевски!

Повеќе

АЛАРМ ЗА ОЈО: ПОГЛЕДНЕТЕ КАКО ВМРОВЦИТЕ КРАДЕЛЕ ПАРИ ОД ТЕЦ НЕГОТИНО!

Sase poglesni kako vmrovcite voTEC Negotino perea pari kolku pari se potrosille za zelencuk i ovosje sto go nemase vo kujnata vo TEC. Ovaa firma Zar...

Повеќе

Во Градската oпшта болница "8 Септември" се отвори првиот Центар за спортски трауматизам

Во Градската oпшта болница "8 Септември" се отвори првиот Центар за спортски трауматизам. Овој Центар ќе овозможи поефикасно третирање на повредите...

Повеќе

(ФОТО) СКОВИН И ЕВРОПА ГИ ЗДРУЖИЈА СИЛИТЕ: Добро чоколадо и квалитетно вино, убиствена комбинација на плоштадот во Скопје

Сковин заедно соАД Европаизврши ко-брендирање на продавницата лоцирана на плоштадот Македонија во Wine & Chocolate - современ и елегантен салон ...

Повеќе

СТИГНАА ПРВИТЕ АНАЛИЗИ НА ДУЕЛОТ: Мирјана Најчевска - Мицковски ми изгледа на прост, примитивен, лажов, насилен лигуш!

Повеќе

МИЦКО СИТЕ ПАРИ ГИ ЛУПНАЛ ЗА ХИДРОЦЕНТРАЛИ, НЕ МУ ОСТАНАЛО ЗА ВРАТОВРСКИ ПА СО МЕСЕЦИ НОСИ ЕДНА КРАВАТА СЕКАДЕ

Повеќе

НА СОЦИЈАЛНИТЕ МРЕЖИ ДЕНЕСКА СЕ СЛАВИ ПРВАТА ЗАТВОРСКА КАЗНА ЗА ГРУЕВСКИ

Повеќе

ШОКАНТЕН МОМЕНТ ОД ДЕБАТАТА: Заев му се обрати на Мицковски - ПА ВИЕ НА ЛИДЕРСКАТА СЕ СОГЛАСИВТЕ СО ИЛИНДЕНСКА МАКЕДОНИЈА НО РЕКОВТЕ ДЕКА ВИ ТРЕБА НАПИСМЕНО ПРЕДЛОГОТ?!

Најжесток момент од дуелот на лидерите на СДСМ и ВМРО ДПМНЕ беше кога дојде темата за името. Мицковски му се нафрли на Заев, со прашање, зошто не г...

Повеќе

ЗАЕВ ГО УНИШТИ МИЦКОВСКИ: СИ СТАНАЛ ПРОФЕСОР КАКО АСИСТЕНТ НА ТАТКО ТИ НА МАШИНСКИ, ЗА НЕПОТИЗАМ НЕМАШ ПРАВО ДА ЗБОРУВАШ!

Мицковски го нападна Заев дека многу функционери си ги вработиле сопругите и децата, на што премиерот врати брутално, не сме го виделе во вакво изда...

Повеќе

ШОКАНТНО: МИЦКОВСКИ ПРИЗНА ДЕКА ИМА 5 МИЛИОНИ ЕВРА ВРЕДНИ ХИДРОЦЕНТРАЛИ КОИ ГИ СТЕКНАЛ СО СОВЕТУВАЊЕ?!?!!

Мицковски во дуелот со Заев призна дека има 5 милиони евра вредни хидроцентрали. За потсетување тој беше директор на ЕЛЕМ и бил советник на премиер...

Повеќе

ТАЈМ.МК ЗНАЕ КАДЕ ДА СТАВИ РЕКЛАМА

Повеќе

ВО ЖИВО: ПРВ ЛИДЕРСКИ ДУЕЛ ПО 15 ГОДИНИ!!!

Линк до дуелот овде.

Повеќе

АЈ НА ЗДРАВЈЕ ГРУЈЧЕ, ПА НЕКА ТИ СЕ МНОЖАТ!

Еби се за тоа што ме избрка од работа од Наша ТВ. Еби се за тоа што ме остави без реклами 5 години на Мактел. Еби се за тоа што ми прати дечки со ...

Повеќе

ТООО СУДИКЕ, УДРИ НЕ ГО ЖАЛИ, ТОА ЃУБРЕ МИСЛЕШЕ ДЕКА Е СУЛТАН, ЈА ПОКРАДЕ МАКЕДОНИЈА И УНИШТИ БЕЗБРОЈ ЧОВЕЧКИ ЖИВОТИ!!!

Го стигна правдата ѓубрето кое мислеше дека е крал и дека е недопирлив!!! Го имаше целосно замолчано обвинителството преку Зврле а и судството преку ...

Повеќе

АЈДЕ ЧЕСТИТО НАРОДЕ: ПРВАТА ЗАТВОРСКА КАЗНА ЗА ГРУЕВСКИ - ДВЕ ГОДИНИ ЗАТВОР!!!

Во негово отсуство, денеска судиката Добрила Кацарска го осуди Груевски за виновен и му досуди казна затвор од две години! За виновни беа прогласен...

Повеќе