Одберете локација на пристап

Маси собрани од ресторанот, за едни има за други нема, обични столчиња расфрлани натаму наваму, платно заковано на рамка дрвена, тоа е конференција на владата и општините.
Стефан Богоев 58 mins Вчера се видовме и дружевме. Не ми се верува!Лесна ти земја друже Јоване😥 Bocvarski Blagoj 7 mins· Загубив голем пријател и колега.Но, Охрид и граѓаните на Општината загубија најм
Охридскиот градоначалник Јован Стојаноски почина на 48-годишна возраст, известуваат локалните охридски медиуми. Неофицијално, тој немал здравствени проблeми претходно и починал ненадејно од инфаркт. Мандатот на проф. д-р Стојаноски започна на 20.
5от роденден на Капитол мол започна во среда и ќе трае до недела, од 12ти до 16ти декември 2018 5от роденден на Капитол мол веќе го исполни центарот и срцето на Аеродром со безброј насмевки и моменти. Деца, млади и возрасни се забавуваат во Капито
Повторувам од овде, од нашиот 12-ти Конгрес: Нова демократија нема да го ратификува Договорот од Преспа. Ниту сега, ниту во следниот парламент, никогаш, порача лидерот на грчка опозициска партија, во говорот на почетокот на партискиот конгрес. Кир
Скопје,13 декември, 2018 - 9:59 (META) Вкупно 33 доктори на науки се пријавени како невработени лица во Агенцијата за вработување, покажува последната статистика заклучно со месец октомври. Oва досега е најголемата бројка на невработени лица со
-Уште голов и добитен*кармата: pic.twitter.com/hwdRg9GGoy — Sport Life (@SportLifeBet) December 15, 2018
Од денеска (15 декември, сабота) до 31 декември, Градот Скопје за граѓаните во главниот град подготви најразлични доживувања и незаборавна забава за новогодишните празници во населбата „ВИНТЕРЛЕНД“ на плоштадот „Македонија“.

(ВИДЕО) Адвокатот на Заев: „Поткуп“ беше очајнички обид за местење

Повеќе

ЛИДЕРОТ НА ОПОЗИЦИЈАТА ПОВИКА НА МАСОВЕН МИТИНГ ПРОТИВ ВЛАДАТА

Повеќе

Утре се врши исплата на 14 милиони денари субвенции за произведено и предадено овошје, за произведени и продадени градинарски култури

Утре се врши исплата на 14 милиони денари субвенции за произведено и предадено овошје, за произведени и продадени градинарски култури во преработува...

Повеќе

ПРАТЕНИКОТ САМКА ИБРАИМОВСКИ ЈА ОБВИНУВА МИНИСТЕРКАТА МИЛА ЦАРОВСКА ЗА ДИСКРИМИНАЦИЈА КОН РОМИТЕ

Паратеникот Самка Ибраимоски и лидер на Партијата за целосна еманципација на Ромите ПЦЕР, реагира на мислењето дадено од МТСП за одбележување на Д...

Повеќе

(ВИДЕО) Димитров: Не бев присутен на ноќната средба на Заев со Ципрас, договорот беше само премиерите со по еден советник

Повеќе

ДЕМОКРАТСКИ СОЈУЗ ПОВИКУВА НА НАЦИОНАЛНО ЕДИНСТВО И ЈА ПОВИКУВА ВЛАДАТА И ОПОЗИЦИЈАТА ХРАБРО ДА ПРОДОЛЖАТ СО ОБИДИТЕ ДА СЕ ДОЈДЕ ДО КОМПРОМИС СО ГРЦИЈА

Во овие исклучително сложени и тешки предизвици со кои се соочуваме и како нација и држава, мораме да се сплотиме и многу поединствени и цврсти да...

Повеќе

СЕГА СКОПЈАНИ ЌЕ МОЖАТ НА РААТ ДА СЕ НАЧУКААТ: ПИЈАНИ ГОСТИ ЌЕ ДОБИВААТ ВАУЧЕРИ ЗА БЕСПЛАТНО ТАКСИ ВО СКОПСКИТЕ КАФАНИ!

Град Скопје, Републичкиот совет за безбедност во сообраќајот, Авто-мото сојузот на Македонија и 30 ресторани во Скопје почнуваат кампања „Ги...

Повеќе

ТРИЧКО НАЦИОНАЛЕ: Целата вмровска багра треба да заврши како Ѓоко Поповски!

Повеќе

(ВИДЕО) ПОЗНАТ ЦЕЛИОТ LINE UP НА SKOPJE CALLING 2018: ALAN WALKER НАМЕСТО НА 02 ЈУНИ НАСТАПУВА НА 24 ЈУНИ, А ДОАЃААТ И NOUVELLE VAGUE!

Задоволство ни е да ви го објавиме финалниот line-up за четиридневниот фестивал SKOPJE CALLING 2018. Како што знаете, фестивалот го отвораат AXWELL...

Повеќе

БОМБА НА ДОЈЧЕ ВЕЛЕ: Името ги вжештило телефонските линии до Атина и Скопје, денеска и Меркел се слушнала со Заев и Ципрас

Германската канцеларка вчера телефонски разговарала со македонскиот и со грчкиот премиер, Зоран Заев и Алексис Ципрас, потврдија запрес-служ...

Повеќе

(ВИДЕО) Генерал Ангелов во „Само вистина“: Бранејќи го македонското име, го изгубивме македонскиот народ

Бранејќи го македонското име, го изгубивме македонскиот народ кој масовно се иселува. Но ако влеземе во Европската Унија, ќе се срушат границите меѓ...

Повеќе

ВИДЕО: ЧЕСТИТКИ ОД МАКТЕЛ - Газда Дестани и капитенот Хасани го подигнаа шампионскиот пехар во Тетово

По вторпат во својата историјаШкендијае шампион наМакедонијаво фудбал, а попладнево во Тетово по последниот натпревар воПМФЛна домашен терен и побед...

Повеќе

Патувајте со Mastercard® Wizz Air кредитна картичка од Комерцијална банка

Во периодот кога се интензивираат патувањата до блиски и далечни дестинации, кога започнуваат уписите на универзитетите ширум светот, и се остварува...

Повеќе

СКОПСКО нефилтрирано – новина од Пивара Скопје за пивските сладокусци

Пивара Скопје на пазарот го лансираше својот најнов пивски бренд – оригиналнотоСКОПСКО Нефилтриранопиво. Оваа нова екстензија на СКОПСКО, созд...

Повеќе

ВИДЕО: „Гранде Пандев“ со гол ја заврши сезоната во Серија А

Македонскиот репрезентативец Горан Пандев постигна гол за својата Џенова на натпреварот против Торино и на личен план успешно ја заврши сезоната во ...

Повеќе