Одберете локација на пристап

Маси собрани од ресторанот, за едни има за други нема, обични столчиња расфрлани натаму наваму, платно заковано на рамка дрвена, тоа е конференција на владата и општините.
Стефан Богоев 58 mins Вчера се видовме и дружевме. Не ми се верува!Лесна ти земја друже Јоване😥 Bocvarski Blagoj 7 mins· Загубив голем пријател и колега.Но, Охрид и граѓаните на Општината загубија најм
Охридскиот градоначалник Јован Стојаноски почина на 48-годишна возраст, известуваат локалните охридски медиуми. Неофицијално, тој немал здравствени проблeми претходно и починал ненадејно од инфаркт. Мандатот на проф. д-р Стојаноски започна на 20.
5от роденден на Капитол мол започна во среда и ќе трае до недела, од 12ти до 16ти декември 2018 5от роденден на Капитол мол веќе го исполни центарот и срцето на Аеродром со безброј насмевки и моменти. Деца, млади и возрасни се забавуваат во Капито
Повторувам од овде, од нашиот 12-ти Конгрес: Нова демократија нема да го ратификува Договорот од Преспа. Ниту сега, ниту во следниот парламент, никогаш, порача лидерот на грчка опозициска партија, во говорот на почетокот на партискиот конгрес. Кир
Скопје,13 декември, 2018 - 9:59 (META) Вкупно 33 доктори на науки се пријавени како невработени лица во Агенцијата за вработување, покажува последната статистика заклучно со месец октомври. Oва досега е најголемата бројка на невработени лица со
-Уште голов и добитен*кармата: pic.twitter.com/hwdRg9GGoy — Sport Life (@SportLifeBet) December 15, 2018
Од денеска (15 декември, сабота) до 31 декември, Градот Скопје за граѓаните во главниот град подготви најразлични доживувања и незаборавна забава за новогодишните празници во населбата „ВИНТЕРЛЕНД“ на плоштадот „Македонија“.

ДАЛИ ГЕРО ОДРАБОТУВА ЗА ГАЗДИТЕ ОД СРБИЈА?!

Замислете, во сред преговори за името, кога Заев и Ахмети стојат еден до друг и даваат заеднички изјави, кога ни е потребна максимална кохезија меѓу...

Повеќе

МТВ ЌЕ СЕ КРЕНЕ ОД МРТВИТЕ: Заев и Мицкоски утревечер, среда 20 часот на прв ТВ дуел на МТВ

Mакедонската телевизија утревечер, во 20 часот, ќе го организира првиот ТВ дуел меѓу претседателот на Владата и лидер на СДСМ, Зоран Заев, и претс...

Повеќе

(ВИДЕО) Османи за Топ Тема на Ваша страна: Мора цврсто да застанеме зад предлогот, ова е златна шанса

Повеќе

(ВИДЕО) ЕВЕ КАКО ДА СЕ СПАСИТЕ АКО ВЛЕТАТЕ СО КОЛА ВО ВОДА

Линк до видеото овде.

Повеќе

ОВА Е СПАСОТ ЗА МАКЕДОНСКАТА ЕКОНОМИЈА: ВИТАМИНКА ГО ОСВОЈУВА ГИГАНТСКИОТ КИНЕСКИ ПАЗАР!

Витаминка се претстави на најголемиот саем во Азија, СИАЛ во Шангај (Прилеп, 22.05.2018) – Барајќи нови можности за проширување на пазарите, ...

Повеќе

(ВИДЕО) ТОП ВИДЕО РЕКЛАМА ЗА ГОРСКО ПИВО

Повеќе

АЈДЕ АИРЛИЈА, НЕКА СЕ МНОЖАТ - СЈО ЈА ДОБИ ПРВАТА БИТКА ВО СУДНИЦА: ДЕВЕТ ГОДИНИ ЗАТВОР ЗА ПОПОВСКИ ЗА СЛУЧАЈОТ ТРИСТА!!!

СЈО ја доби првата битка!Честитки за СЈО!!! 9 год. затворска казна за Ѓоко Поповски за случајот „Триста“!300 = 9 Правдата можеби е б...

Повеќе

КОНЕЧНО СДСМ, ДУИ И ВМРО ДПМНЕ СЕ СОГЛАСИЈА ЗА НЕШТО: Анита Ангеловска Бежоска е новиот гуверенер на НБРМ

Собранието на Република Македонија на 46. седница ја именуваше д-р Анита Ангеловска Бежоска за гувернер на Народната банка на Република Македонија (...

Повеќе

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) ПРЕМИЕРОТ ЗАЕВ МУ ЧЕСТИТА НА УКИМ 69-ТИ РОДЕНДЕН

- Синоќа, на свечената академија во чест на 69-годишнината од основањето на Универзитетот во Скопје, го честитав 24 мај, Ден на сесловенските просве...

Повеќе

ИЗРАЕЛ СЕ ПОФАЛИ ДЕКА Е ПРВАТА ЗЕМЈА КОЈА ГО УПОТРЕБИ НАЈНОВИОТ АМЕРИКАНСКИ СТЕЛТ БОРБЕН АВИОН Ф-35 ВО АКЦИЈА

Израелската армија се пофали дека е првата земја во светот која го употребила најновиот американски стелт авион ф-35 во воена акција. - Го користим...

Повеќе

СТАСА ПОДДРШКА ЗА ЗАЕВ ОД НАШИОТ ПАВЛОС ВОСКОПУЛОС: НАПРАВЕТЕ КОМПРОМИС, ВНЕСЕТЕ ЈА МАКЕДОНИЈА ВО ЕУ И НАТО, ТОА Е МУДАР ПОТЕГ!

Повеќе

Не ми се веруваше дека еден ден ќе го бранам Грујота од Миленко, ама неточна е тезата на козарот дека Грујо требало да го апси Заев додека можел, тоа само ќе го забрзаше неговиот пад а ќе го направеше Заев херој многу порано од 27-ми април 2017-та!

Има една теза која козарот Миленко ја шири веќе со месеци, која е многу популарна меѓу Ќосињата и ВМРОВСКИТЕ орди... Тоа е тезата: АКО НЕ СИ АПСЕЛ,...

Повеќе

(ВИДЕО) ТОТАЛЕН ЛУДАК СО ТАПИЈА: Се фрли без падобран од авион на висина од 8 километри за да слета во мрежа од 10 на 10 метра...

Повеќе

(ВИДЕО) КУРТОН ЕФТОВ ЌЕ ГИ СКРЕНЕ СВОИТЕ ПРО- СРПСКИ ФАНОВИ: Направи емисија со човекот што ги избрка Србите од Хрватска и го третираше како бог?!

Повеќе

АМЕРИКАНЦИТЕ ИЗНЕНАДЕНИ: Мишел и Барак Обама влегуваат во ТВ бизнисот, ќе снимаат документарни филмови за интернет филмотеката Нетфликс

Кога чист си заминуваш од власт и кога јавноста сеуште те цени и сака, лесно е да заработиш за лебче па и за маргарин и мармалад... Мишел и Барак п...

Повеќе