Одберете локација на пристап

Вечерва во Скопје чаршијата коментира дека на 24 часа пред првата затворска пресуда, Груевски се спрема за бегство во Грција каде ќе има еден вид на правен азил затоа што грчкиот врховен суд донесе одлука дека аболицијата на Иванов сеуште важи. До
Утре се врши исплата на 14 милиони денари субвенции за произведено и предадено овошје, за произведени и продадени градинарски култури во преработувачки капацитетии и за интервентните мерки за дополнителна субвенција од 6 денари за килограм праски и
Паратеникот Самка Ибраимоски и лидер на Партијата за целосна еманципација на Ромите ПЦЕР, реагира на мислењето дадено од МТСП за одбележување на Денот на Ромскиот јазик, и геноцидот врз Ромите од втората светска војна, дека овие две одбележувања
Во овие исклучително сложени и тешки предизвици со кои се соочуваме и како нација и држава, мораме да се сплотиме и многу поединствени и цврсти да чекориме напред. Одговорноста е пред сите нас без разлика на партиската, етничка или верска прип
Град Скопје, Републичкиот совет за безбедност во сообраќајот, Авто-мото сојузот на Македонија и 30 ресторани во Скопје почнуваат кампања „Ги возиме одговорните“ со која ќе ги мотивираат возачите да не возат пијани.(Фото: Град Скопје)
Задоволство ни е да ви го објавиме финалниот line-up за четиридневниот фестивал SKOPJE CALLING 2018. Како што знаете, фестивалот го отвораат AXWELL & INGROSSO на 21 јуни, на 22 јуни доаѓаат MORCHEEBA, а за Вас како специјално изненадување, ја
Германската канцеларка вчера телефонски разговарала со македонскиот и со грчкиот премиер, Зоран Заев и Алексис Ципрас, потврдија запрес-службата наДојче велеод кабинетот на германската канцеларка. Од Берлин доаѓа само потврда дека канцелар
Бранејќи го македонското име, го изгубивме македонскиот народ кој масовно се иселува. Но ако влеземе во Европската Унија, ќе се срушат границите меѓу Македонците од оваа Македонија, како и да се вика во иднина, и Македонците од Егејска и Пиринска М
По вторпат во својата историјаШкендијае шампион наМакедонијаво фудбал, а попладнево во Тетово по последниот натпревар воПМФЛна домашен терен и победата од 4-0 надПелистер, новиот шампион го подигна шампионскиот пехар. Најнапред сопственикот Дест
Во периодот кога се интензивираат патувањата до блиски и далечни дестинации, кога започнуваат уписите на универзитетите ширум светот, и се остваруваат соништата на возрасните и помладите генерации за авантури и егзотични доживувања, Комерцијална ба
Пивара Скопје на пазарот го лансираше својот најнов пивски бренд – оригиналнотоСКОПСКО Нефилтриранопиво. Оваа нова екстензија на СКОПСКО, создадена според вкусовите на консументите, претставува уште една инвестиција на компанијата во развојот

(ФОТО) ПРЕТСЕДАТЕЛКАТА НА ХРВАТСКА Е ДЕНЕСКА ВО СКОПЈЕ

- Добредојде за Колинда Грабар Китаровиќ, Хрватска е нашиот најголем пријател и најголем лобист за влез во ЕУ и НАТО. Ова на твитер во напиша вице ...

Повеќе

(ФОТО) ДРЖАВНИОТ ВРВ НА ПРИЕМ КАЈ БРИТАНСКИОТ АМБАСАДОР ПО ПОВОД 90-ОТ РОДЕНДЕН НА КРАЛИЦАТА ЕЛИЗАБЕТА

Порталот СДК објави фотка од поздравување меѓу Заев и Мицковски, што е одличен потег на премиерот и лидерот на опозицијата:

Повеќе

ОВА Е ПОТЕГ ОД КОЈ ВМРОНИТЕ ЌЕ СЕ САМОЗАПАЛАТ: Министерката Шекеринска во официјална посета на САД на средба со секретарот за одбрана Џејмс Матис, најблискиот соработник на Доналд Трамп

Заменичката на претседателот на Владата и министерка за одбрана, Радмила Шекеринска престојува во неколкудневна официјална посета на Соединетите Аме...

Повеќе

(ВИДЕО) ОЛИВЕР СПАСОВСКИ НА 1 ТВ: Уште чувствувам горчина и личен пораз за тоа што се случи на 27-ми април, една банда успеа да направи таков шокантен упад во собрание и претепа пола собрание и за малце го убија Села!

Повеќе

(ВИДЕО) ПОРТАЛОТ А1ОН ДЕМОКРАТСКИ ВРШИ ПРЕНОС ВО ЖИВО ОД ФАШИСТИЧКИОТ МИТИНГ НА ТВРДОКОРНИ И ЌОСИЊАТА КОИ ПОВИКУВААТ ЗА ЧИСТА МАКЕДОЊА!

Секој има слобода на протестирање и правење митинзи. Но сериозни медиуми имаат уредувачка политика што може да иде во етер. Да правиш пренос од фаш...

Повеќе

ОВА НЕ СЕ ПРОПУШТА: Двомесечен забрзан салса и бачата курс само во KaDance!

Танцов клуб KaDance ви нуди забрзан двомесечен курс бачата (sensual bachata, moderna, bachata flow, bachata fusion, dominicana) и салса кубана само ...

Повеќе

(ВИДЕО) ВЛАДАТА ДОНЕСЕ ОДЛУКА: ПОЧНУВА ИЗГРАДБАТА НА БРАНИТЕ ЧЕБРЕН И ГАЛИШТЕ, ПРОЕКТ ВРЕДЕН 220 МИЛИОНИ ЕВРА!

Владата ги намали висините на браните за половина затоа што беа проектирани мегаломански со превисоки висини од 200 метра, па така падна и цената на...

Повеќе

(ВИДЕО) ЗАЕВ ГИ МАСАКРИРАШЕ ВМРОВЦИТЕ ВО СОБРАНИЕ!!!

Повеќе

(ВИДЕО) КОЧО ПРЕД БИЗНИСМЕНИТЕ ОД ИРАН: Ја морам да бегам во собрание на пратенички прашања, ве замолувам да инвестирате во Македонија и да соработувате со македонските компании да извезуваат во големиот Иран!

Повеќе

ОПААА, КОНЕЧНО КРАЈ ЗА СВАРОВСКИ СЛУГИТЕ ВО СУДСТВОТО: БОМБА НА СДК, СЕ СПРЕМА РАЗРЕШУВАЊЕ НА СУДИИТЕ КОИ ГО ПУШТИЈА КОЧАН НА СЛОБОДА!!!

Судскиот совет испратил известување до претседателот на Врховниот суд Јово Вангеловски и до останатите 4 члена на кривичниот совет кој го ослободи о...

Повеќе

ПРЕМИЕРОТ ЗАЕВ РОКНА БОМБА ВО СОБРАНИЕ: Сашо Мијалков и Чавков биле задолжени за рудата во ФЕНИ!

Премиерот Зоран Заев одговарајќи на обвинувањата од опозицијата за наводи за корупција во Фени, кажа дека во време на владата на ВМРО-ДПМНЕ ...

Повеќе

ШИЛЕГОВ: Успеав да го намалам трошокот за вадењето на галиите од Вардар од 5 на 3,5 милиони евра, ќе се потрудам таа сума да ја намалам на нула

- Галиите од Вардар ќе се вадат но ќе се потрудам цената да биде близу нула, засега успеав да ја намалам сумата од 5 на 3,5 милиони евра, затоа толк...

Повеќе

МИЛЕНКО КОНЕЧНО СЕ ОСВЕСТИ: АБЕ ОВИЕ ВМРОВЦИТЕ МНОГУ КРАДЕЛЕ?!?!

Престанаа да му фрлаат мрсни коски на кучето и почна да лае, до сега 12 години не знаеше дека крадат, сега се освести?!

Повеќе

ШИЛЕГОВ НАЈАВИ ПЕТ КАПИТАЛНИ ИНВЕСТИЦИИ: Овие денови ќе градиме два моста на Вардар, кај Сити Мол и кај Хотел Русија, ќе градиме и булевар со кој ќе го поврземе Чаир со Скопската Обиколница, во план е и нов Луна Парк

Градоначалникот Шилегов најави 4 капитални инвестиции: 1. Поврзување на Чаир со Скопската Обиколница со булевар, продолжение на булеварот Христијан...

Повеќе

ШИЛЕГОВ: Проблемот со бездомните кучиња ќе го решиме така што секоја скопска општина ќе изгради стационар и ќе ставиме 300 000 чипови на сите кучиња во Скопје и ќе казнуваме кој ќе пушти куче на улица!

- Ќе почнеме да казнуваме за секое пуштено домашно куче на улица, сите кучиња во Скопје ќе имаат вградени чипови, набавивме 300 000 чипови, плус тоа...

Повеќе