Одберете локација на пристап

Маси собрани од ресторанот, за едни има за други нема, обични столчиња расфрлани натаму наваму, платно заковано на рамка дрвена, тоа е конференција на владата и општините.
Стефан Богоев 58 mins Вчера се видовме и дружевме. Не ми се верува!Лесна ти земја друже Јоване😥 Bocvarski Blagoj 7 mins· Загубив голем пријател и колега.Но, Охрид и граѓаните на Општината загубија најм
Охридскиот градоначалник Јован Стојаноски почина на 48-годишна возраст, известуваат локалните охридски медиуми. Неофицијално, тој немал здравствени проблeми претходно и починал ненадејно од инфаркт. Мандатот на проф. д-р Стојаноски започна на 20.
5от роденден на Капитол мол започна во среда и ќе трае до недела, од 12ти до 16ти декември 2018 5от роденден на Капитол мол веќе го исполни центарот и срцето на Аеродром со безброј насмевки и моменти. Деца, млади и возрасни се забавуваат во Капито
Повторувам од овде, од нашиот 12-ти Конгрес: Нова демократија нема да го ратификува Договорот од Преспа. Ниту сега, ниту во следниот парламент, никогаш, порача лидерот на грчка опозициска партија, во говорот на почетокот на партискиот конгрес. Кир
Скопје,13 декември, 2018 - 9:59 (META) Вкупно 33 доктори на науки се пријавени како невработени лица во Агенцијата за вработување, покажува последната статистика заклучно со месец октомври. Oва досега е најголемата бројка на невработени лица со
-Уште голов и добитен*кармата: pic.twitter.com/hwdRg9GGoy — Sport Life (@SportLifeBet) December 15, 2018
Од денеска (15 декември, сабота) до 31 декември, Градот Скопје за граѓаните во главниот град подготви најразлични доживувања и незаборавна забава за новогодишните празници во населбата „ВИНТЕРЛЕНД“ на плоштадот „Македонија“.

ВИДЕО: „Шверцери“ го запалија Чаир, Шкупи го победи Вардар и чека на Лига Европа

Екипата на Шкупи во последниот натпревар во Првата македонска фудбалска лига (ПМФЛ) го совлада Вардар (4-1) и дојде до големи три бода со кои го осв...

Повеќе

(ВИДЕО) ОВА Е ВЕРОЈАТНО НАЈСВИРЕПИОТ ЧОВЕК НА СИТЕ ВРЕМИЊА: Првиот интернет сериски убиец кој со децении убивал самохрани мајки кои ги наоѓал на интернет, труповите ги чувал во десетици буриња во гаража, децата ги продавал на црно, им ги земал чековите за социјална помош со години по нивната смрт!

Повеќе

ВМРОВЧЕТО АПАСИЕВ ОД ЛЕВИЦА НАПРАВИ КРАЈНА ФАШИСТИЧКА МОНТИ ПАЈТОН ДЕСНИЦА!!!

Наместо да го тераат Заев да го реши името и да ја внесе земјата во ЕУ и НАТО за да се качат платите на работниците и да се отворат нови работни мес...

Повеќе

АМЕРИКАНСКИОТ ПОТПРЕТСЕДАТЕЛ МАЈК ПЕНС ВО ТЕЛЕФОНСКИ РАЗГОВОР ПОБАРАЛ ОД ЦИПРАС ДА НАЈДЕ РЕШЕНИЕ ЗА ИМЕТО СО ЗАЕВ

Потпретседателот на САД Мајк Пенс, во телефонски разговор со грчкиот премиер Алексис Ципрас, ги поздрави напорите на неговото лидерств...

Повеќе

ФОТО НА ДЕНОТ: Зајдисонце зад Кожуф планина!

Повеќе

Е ОВА Е ПАТРИОТ НА ДЕЛО: Тевдо успеа да се избори за 130 милиони евра грантови и евтини кредити за македонските мали и средни компании!

На малите и средни претпријатија до крајот на годината ќе им бидат на располагање 136 милиони евра, средства обезбедени преку Евопската инвестицис...

Повеќе

ЗАГИНА МАКЕДОНЕЦ НА МОНТ ЕВЕРЕСТ: Имал 63 години, се пентарел на највисоката планина во светот и починал од срцев удар!

File photo of Mt Everest summit. Photo; Pasang Rinzee Sherpa 63 годишен Македонец загина од срцев удар на највисокиот планински врв во светот, кој ...

Повеќе

ДИМИТРОВ ВО ДЕБАТА НА 1 ТВ: Не се откажуваме од предлогот Илинденска Македонија, ако Грција го одбие овој предлог се враќаме на почетокот на преговорите каде ќе зборуваме пак за тоа дали треба промена на устав

- Не е така лесно да се отфрли еден предлог зад кој застанала цела влада на една земја и прифатила да го менува уставот со тоа решение. Ние не се от...

Повеќе

(ФОТО) ТУРЦИТЕ СО ПОТЕКЛО ОД МАКЕДОНИЈА СО ПОДДРШКА ЗА ЗОРАН ЗАЕВ

Повеќе

ЧЕСТИТ НАЦИОНАЛЕН ДЕН НА ВЛАСИТЕ ВО МАКЕДОНИЈА

Повеќе

(ВИДЕО) ГОЛЕМ КИКС НА ИСКУСНИОТ ПР МАЈСТОР БУЈАР ОСМАНИ: Се согласи со Александар Николовски дека владата не работи доволно во другите области освен името?!

Тезата на искусниот ПР махер Бујар Османи е дека најважно е да се стави темели на земјата а тоа е ЕУ и НАТО, со што ќе се осигура земјата за наредни 1...

Повеќе

АПЕЛ ДО БИХАЧКА: АЈДЕ СДСМ РАЗБУДИ СЕ, ВРЕМЕ Е!

Има една чудна инерција кај СДСМ, каде сите чекаат лидерот Заев да ги извојува сите битки. Еднаш неделно гледаме настап на тв на некој министер или ф...

Повеќе

БОМБА КОЛУМНА КОЈА СИЛНО ОДЕКНА: Каде е кривичната за Иванов?

Ви пренесуваме дел од колумната на Катерина Блажевска за Призма: Додека Македонија се занимава со „жан моне – седенки“ и лицитаци...

Повеќе

(ВИДЕО) НАНО ГО УНИШТИ НЕЖНИОТ АНТОЊО: Абе вие ли најдовте да зборите, у ваше време шефот на тајните служби преговараше за името!

Повеќе

МИНИСТРЕ СУГАРЕВСКИ, ОВИЕ КРАВИ НА АВТОПАТОТ СКОПЈЕ - ТЕТОВО МОЖЕ ДА ОДЗЕМАТ ЧОВЕЧКИ ЖИВОТИ, ПОСТАВЕТЕ ЗАШТИТНА МРЕЖА ВЕДНАШ!

Повеќе