Одберете локација на пристап

Не знам што им е на „аналитичариве“, новинарите и воопшто луѓево ако сакате, драги мои? Се однесуваат како после удар во глава во некаков пост-трауматски шок. Се тетерават после една брилијантна и неочекувано голема победа на СДСМ и коа
Премиерот Зоран Заев не размислува за предвремени парламентарни избори додека не заврши вториот круг на локалните избори, но вели дека одлуките ќе ги носи во согласност со коалиционите партнери и внатрепартиските мислења. -Веројатно ќе ги носиме о
Грујо се третирал себеси како крал а својата фамилија како кралска фамилија па секој ден се готвело во влада разна скапа храна, од морски плодови до разни меса и стекови и риби и се носеле дома во домот на Груевски за мама Нада и Боркица да не се м
- Ние во ВМРО ДПМНЕ сме спремни и очекуваме Груевски да не си замине од ВМРО ДПМНЕ мирно, спремни сме да се пресметаме со него со сите средства! Тој ја има буквално киднапирано партијата и сега за да си оди ќе треба он да им каже на сите да гласаат
Ацо Кабранов успеал да ископа и дознае што се случувало вечерта кога се дознало за поразот во седиштето на ВМРО ДПМНЕ. Тој во колумна на Либертас откри оикантерии од целата таа драма и хаос, навистина многу интересно. Линк до колумната овде.
Светот е во шок за она што се случува во моментов во Бурма односно Мјанмар. Будистичката влада со армија и со цивилни милиции прави етничко чистење на муслиманите од регионот Рохингја и се убиваат и се протеруваат стотици илјади Муслимани кои бегаа
- Големи се шансите реформаторите да се криви за поразот на ВМРО ДПМНЕ затоа што се проценува дека едно 60 000 гласачи на ВМРО ДПМНЕ ги бојкотирале изборите по наредба на реформаторите. Со кое лице сега тие бараат оставка од Груевски кога они се ви

Парталов одговори на хајката која копилето Зврлевски ја води кон Заев: Лага е дека за асфалтирање на една иста улица во општина Струмица биле распишани четири посебни договори

Општина Струмица ги отфрла наводите на Јавното обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција кое отвори истрага против висок функционе...

Повеќе

Дали и една „вошка“ (искра) може да го запали Балканот!?

Да живеевме во време на еден порелаксиран Балкан, а не како сега (на бурето само уште што не му е запален фитилот!), можеби, на изјавата на една пра...

Повеќе

АЛИ АХМЕТИ ЈА ШОКИРАШЕ МАКЕДОНИЈА, ШТО СЕ СЛУЧУВА СО ОВОЈ ЧОВЕК: Ќе чекаме ВМРО ДПМНЕ да се согласи па тогаш ќе го свикаме собранието, ВМРО ДПМНЕ не се про руски ориентирани?!?!?!? ?!?!?!

Што се случува со овој човек?!?! Какви се овие будалаштини?! Дали е конечно Али Ахмети политички изморен политичар што веќе не знае кај тера?! На...

Повеќе

БРИСЕЛ ЈА ПОЧНУВА ОФАНЗИВАТА, НА ТАПЕТ КЛИЕНТИТЕ НА МАФИЈАТА ОД ДПМНЕ КОИ ЛАПАА ПАРИ ОД ИПАРД ПРОГРАМИТЕ: ЕУ испраќа ревизори кои ќе роварат како се трошени европските пари!

Европската комисија праќа тим на ревизори во Агенцијата за финансиска поддршка на земјоделството и руралниот развој, дознаваТелевизија 24. Ревизијат...

Повеќе

СДСМ РАСПАЛИ ПО РАДИКАЛИТЕ ОД АЛБАНИЈА: Ја осудуваме провокативната реторика на албанската пратеничка Дода

СДСМ соопшти дека ја осудува провокативната реторика на албанската пратеничка Месила Дода, што, велат од партијата, оди во прилог на поттикнувачите ...

Повеќе

СТОКА БРЕ МАМЕ ИМ ЕБАМ НЕЗДРАВА: Екипата на Телевизија 24 повторно нападната од режимските лебарки кои лутаат по скопските улици!

За екипата на Телевизија 24 повторно имаше обид за спречување во своето известување преку туркање и влечење поттикнато од организаторите, на денешни...

Повеќе

ГРУЕВЦИ СЕГА ГИ МАЧИ САМО ЕДНО ПРАШАЊЕ!!!

* реклами:

Повеќе

Замир Мехмети до Албанската пратеничка: Твојата реторика не им помага на Албанците, туку на Груевски

Ако навистина се грижиш за Албанците во Македонија пратеничке Дода , би требало да знаеш дека твојата политичка реторика од пред некој ден не оди во...

Повеќе

(ВИДЕО) Царовска: Социјална заштита за сите граѓани обезбедува Програмата на новата Влада, Иванов да не одолговлекува

“Политиките за социјална заштита коишто треба да обезбедат сигурност на граѓаните и семејствата ќе ги вклучуваат сите, а не само граѓаните со ...

Повеќе

ТРАНСМЕТ ЗАРИБА, КОЈ МОЖЕ СПАСУВА ЖИВА ГЛАВА, ФРЧАТ ОСТАВКИ: Семејството Кочан ги напушта менаџерските позиции во своите компании

Сопругата на осомничениот бизнисмен Сеад Кочан, Асмира Кочан, се повлече од менаџерската позиција во фирмата „Трансмет лаб ДООЕЛ“, фирма...

Повеќе

ФОТО: Дојранлиев на денот - Во мало ме викаат Слободан!

* реклами:

Повеќе

(ВИДЕО) Странски служби: Кој сака да имаме војна!? Криминалците!

Во новото видео Странски служби прашува и одговара: Кој сака да имаме војна!? Криминалците! Да ви кажат нешто странските службеници: сме виделе мно...

Повеќе

НА МАКЕДОНСКОТО НОВИНАРСТВО МУ СЕ ЗАКАНУВА КАТАКЛИЗМА: МПМ оди во стечај со околу 300 новинари, лектори, фотографи и техничари, Трамп ја крати помошта од УСАИД, владините реклами ги нема веќе две години, откази фрчат во сите медиуми!!!

Тешки и лоши времиња следат за македонското новинарство. Грујовизмот го осакати суштински, но сега следат и егзистенцијални земјотреси и катаклизми!...

Повеќе

ЖЕСТОК ДУЕЛ НА САШЕ ПОЛИТИКО СО ТРАЈКО ВЕЉАНОВСКИ ВО ЦЕНТАРОТ НА СКОПЈЕ ВО БЛИЗИНА НА СОБРАНИЕ!

Денеска околу13 часот, екс претседателот на собрание, Трајко Вељановски се враќаше од некој од рестораните во центарот на градот кон собрание и поми...

Повеќе

СДСМ: Јово Вангеловски кој со години е дел од инсталациите во Сваровски судството на фамилијата призна дека на судството му треба заздравување, затоа Македонија ќе добие реформирано и независно судство

Ќе има не само заздравување, туку целосно независно судство што ќе обезбеди правда за сите граѓани на Македонија и тоа ќе го осигура новата реформск...

Повеќе