Одберете локација на пристап

- Путин и Бојко Борисов се политичари како Стево Пендаровски кои почнале во тајните служби на полицијата и треба да се деконтаминираат од тој свет! Ова по втор пат во втора дебата го кажа Сиљановска. Добро има ли некој кој ја спрема оваа жена за д
По втор пат и тоа на две албански телевизии пред албански гледачи, Сиљановска ги споредува Албанците со лица со посебни потреби?!?! ПО ВТОР ПАТ, НА АЛСАТ М И ВЕЧЕРВА НА ТВ 21?!?!!?! ПА ДОБРО ОВАА САКА ЛИ НАМЕРНО ДА ИЗГУБИ КАТАСТРОФАЛНО?!?!?!
- Па јас водам на анкетите господине Пендаровски! Ова во сред дебата го изјави Сиљановска и пола публика падна грбечки, пола имаа за што да се фатат!
Претседателскиот кандидат Стево Пендаровски и премиерот Зоран Заев на вечерашниот митинг во Охрид засвиереа гитара. Ова беше последен митинг, а на полноќ почнува предизборниот молк.
Чудна е душата на Сиљановска. Чуден човек е оваа жена. Има нешто многу расипано и гадно во оваа жена, оваа жена е толку гадна и злобна дури до ниво на психопат. Нивоата на злоба кај оваа жена се повеќе слојни. Прво она како интелектуалец молчеше
Зоран Заев‏Verified account@Zoran_Zaev18m18 minutes ago Во недела одиме на голема победа! Победа за Стево низ целата земја, победа за Коста во Охрид, победа за европска, безбедна и развиена Република Северна Македонија!
Вечерва во 21 часот на ТВ 21 ќе се емитува последната претседателска дебата која е снимена вчера.
Соопштение до јавност Почитувани, Тоа што Груевски го пишува по социјалните мрежи од скапите хотели во Будимпшта, младите од ВМРО-ДПМНЕ денеска го читаат на прес конференција. Повеќе од јасно е дека задграничниот комитет од Будимпешта се’

МИЦКОВСКИ НА ГОЛЕМИ МАКИ: Безброј европски лидери вртеле телефони во седиштето на ВМРО ДПМНЕ и се заканувала дека ќе сносат санкции ако го спречат влезот на Македонија во ЕУ и НАТО!

ВМРО-ДПМНЕ би можела да биде исклучена од своето европско семејство доколку продоложи да се однесува неконструктивно кон Преспанскиот Договор, брифи...

Повеќе

ЗА ЖАЛ ОВА Е ЧИСТА ВИСТИНА И ВАЖИ ЗА НАШИТЕ ПЕНЗИОНЕРИ ПО МНОГУ ПРАШАЊА

Повеќе

Бреееј краделе бре мамицата нивна безмислосно, огромни суми, по десетици милиони евра, тоа е брдо пари да обезбедиш фамилија до седмо колено

Да бидам искрен ми се сврте станот кога ја слушнав цифрата од 45 милиона евра колку што украле Ставревски, Јанакиевски и некој копук Миладинов за га...

Повеќе

СЕ ИСПЛАТЕЛО ДА СИ ЌОСЕ: СЕМЕЈСТВОТО НА ЈАНЕ ЧЕНТО НУДИ ПОЛА МИЛИОН ЕВРА ЗА ТОЈ ДА СЕ БРАНИ ОД СЛОБОДА!!!

Изгледа семејството на Јане Ченто добро се нафатирало за овие 10 години режим. Од каде само најдоа пола милион евра?!?! Линк до сторијата на А1он.

Повеќе

БОМБА НА КАТИЦА: Обичните членови на ВМРО ДПМНЕ веќе не се плашат и многу ни помагаат во истрагите!

- Веќе обичните членови на ВМРО ДПМНЕ не се плашат како порано, многу ни помагаат во истрагите, од нив добиваме многу интересни информации за тоа ка...

Повеќе

ШОКАНТНА ИСПОВЕСТ НА КАТИЦА ЈАНЕВА: Секој ден добивам закани дека ќе ми ги убијат децата!

- Веќе со години, речиси секој ден добивам закани, дека ќе ми ги убијат децата и мене ако не пазам што права, веќе се навикнав на тоа, ова е тешка п...

Повеќе

БУЈАР ОСМАНИ СО СООПШТЕНИЕ ПО ОБВИНУВАЊЕТО ОД СЈО: Изненаден сум од обвинението, секогаш сум работел по закон, но ќе соработувам максимално!

Повеќе

ШОКАНТНО СВЕДОЧЕЊЕ НА ШИПОВИЌ: РАНГЕЛОВА МИ СЕ КАЧИ, ОДНОСНО МИ СЕДНА...

Линк до сторијата на А1он.мк

Повеќе

(ВИДЕО) ФУРКАН САЛИУ Е МАДАФАКА: Отиде кај баба му на Антонио Милошовски да провери дали стварно му се заканила дека ќе му ја скине главата ако гласа за договорот со Грција, одговорот беше дека Антоњо нема баба!

Повеќе

КАТИЦА ЈАНЕВА: Во снимките се слушаат шокантни работи за судиите, на пример претседателка на судски совет, Александра Зафировска, која раководела со 600 судии со години се однесувала како секретарка на секретарката на премиерот!!!

- Во македонсктото судство има судии кои не се достојни на таа функција. На пример, со години претседателката на судски совет, која раководи со 600 ...

Повеќе

ИМА ДА ЉУПИ ПИПЕР ВО ИДРИЗОВО ДОЛГИ ГОДИНИ: НОВА КРИВИЧНА ПРИЈАВА ЗА СТЕВЧО МУЊА, СЈО ГО СОМНИЧИ ЗА КРИМИНАЛ ОД ПОЛА МИЛИОН ЕВРА!!!

ХАРМОНИЈА Со наредба за спроведување на истражна постапка во случајот „ Хармонија “ опфатени се три службени лица, поради постоење на о...

Повеќе

ЕВЕ ЗОШТО ГО ВОДЕШЕ ШТАБОТ БОЈКОТИРАМ - И ГЕНЕРАЛНИОТ СЕКРЕТАР НА ВМРО ДПМНЕ, ИГОР ЈАНУШЕВ ЌЕ ЛЕЖИ ЗАТВОР: СЈО ГО ОБВИНИ ЗА КРИМИНАЛ ОД 5 МИЛИОНИ ЕВРА ЗА НАБАВКА НА КИНЕСКИТЕ АВТОБУСИ!!!

ДИЗАЈН Со наредба за спроведување на истражна постапка во случајот „ Дизајн “ опфатени се четири службени лица поради постоење на основ...

Повеќе

И КУМАШИНЧЕТО НА САШО МИЈАЛКОВ ЌЕ ЛЕЖИ ЗАТВОР: ЕКС ДИРЕКТОРОТ НА Т-МОБИЛЕ, ЖАРКО ЛУКОВСКИ ОБВИНЕТ ЗА КРИМИНАЛ ОД 3,5 МИЛИОНИ ЕВРА!!!

БАЗНИ СТАНИЦИ Со наредба за спроведување на истражна постапка во случајот „Базни станици“, опфатено е едно лице поради постоење на осно...

Повеќе

И КУРТОН ДИРЕКТОРЧЕТО НА МТВ ЌЕ ЛЕЖИ ЗАТВОР, ОСОМНИЧЕН ВО НОВИТЕ 6 ИСТРАГИ НА СЈО!!!

ПРОПАГАНДА Со оваа наредба за спроведување на истрага опфатени се девет лица, и тоа: Никола Груевски, Кирил Божиновски, Ацо Мисајлоски, Емил Парнаџ...

Повеќе

БОМБА ОД ЕПСКИ РАЗМЕРИ: СЈО ОТВОРИЛО 6 НОВИ ИСТРАГИ ЗА КРАЖБА НА 100 МИЛИОНИ ЕВРА ОД БУЏЕТОТ, МЕЃУ ОБВИНЕТИТЕ СТАВРЕВСКИ, ГРУЕВСКИ, ЈАНАКИЕВСКИ, ЛУКОВСКИ, ОСМАНИ...

Јавното обвинителство за гонење на кривични дела поврзани и кои произлегуваат од содржината на незаконското следење на комуникациите ја известува ја...

Повеќе