Одберете локација на пристап

Грујо: Како премиер, крадев, лажев и мамев, затоа ме осудија на казна затвор, и сега бегам, ќе ме примиш ли? Орбан: Секако, ние секогаш им помагаме на тие со кои делиме иста култура и вредности! "As prime minister, I stole, cheated and lied,
Во рамки на активностите за одбележување на 13 Ноември – Денот на ослободувањето на Скопје, денеска (11.11.2018 година, Скопје) се одржаа поголем број на рекреативни и спортски манифестации кои се финансиски поддржани од Градот Скопје. Во сп
Поранешниот вицепремиер за економски прашања Владимир Пешевски, за ТВ 21 вели дека е разочаран и вознемирен од бегството на Никола Груевски, тој додава дека овој чин е за најостра осуда. „Длабоко сум разочаран и вознемирен од овој чин
Груевски го допре дното, но нема да побегне од одговорност, велат од СДСМ. Од партијата велат дека лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, и генералниот секретар на партијата Игор Јанушев срамно ги навредиле сите граѓани кои бараат Г
На својата редовна, 102-ра седница Владата го усвои предлог-законот за изменување и дополнување на законот за заштита на потрошувачите при договори за потрошувачки кредити. Целта на предлог–законот е да се ограничи годишната стапка на вкупн
Мирсад Јонуз и официјално е нов стратег на Аигиниакос, тим од Втората Лига во Грција. Екс – селекторот попладнево го одработи и првиот тренинг со играчите на Аигиниакос. „Му благодарам на раководството на Аигиниакос за довербата која
Zdravo Sase ti se obrakam kako najnezavisen novinar i kako eden od retkite koi isklucitelno mnogu gi pocituvam.Imeno dosega ne se drznuvav da ti pisam poradi strav od osveta, no sega sobrav hrabrost i sakam da ti pisam i da go objavis ova ako
По Миле Јанакиески и екс-министерката за внатрешни работи, Гордана Јанкуловска за ТВ21 вели дека го осудува бегството на поранешниот премиер Никола Груевски. „Се наоѓам во Македонија и на крај памет не ми паднало да заминам било каде“,
Сава пензиско друштво а.д. Скопје и Сава осигурување а.д. Скопје, членки на Сава Ре Групацијата, склучија Договор за деловна соработка, со што започнуваат активностите за вршење на маркетинг на пензиски фондови во 3 продажни места на Сава осигурува

(ВИДЕО) ТЕВДОВСКИ НА ДЕНОТ НА БУЏЕТОТ: Време е да заврши популизмот, време е богатите да платат повеќе данок!

2 април 2018, Скопје -Денеска за првпат беше одбележан денот на носењето на првиот Буџет на независна Република Македонија, 2 април ...

Повеќе

ГАНКА САМОИЛОВА И САШЕ ПОЛИТИКО ВО ТВИТЕР ДУЕЛ

Повеќе

ЗАЕВ ЗАСТАНА ВО ОДБРАНА НА ДИРЕКТОРОТ НА АГЕНЦИЈА ЗА МЛАДИ: Јас како градоначаник и бизнисмен сум потпишал издавање на над 100 книги па не сум ги прочитал сите, одговорноста е на тој што пишува и селектира

- Јас како градоначалник и бизнисмен сум потпишал стотина книги за издавање па не сум ги прочитал сите, одговорноста е на тие што пишуваат и што ја ...

Повеќе

(ВИДЕО) БОМБА НА ЗАЕВ: Како поминува времето се поголем оптимист сум за преговорите за името!!!

Повеќе

ЗОРИЦА ЧАВКОВА ОТКРИ ПИКАНТЕРИЈА ОД АПСЕЊЕТО: Еден до полицајците што му ставил лисици на Чавков му рекол дека со години го сонувал тој момент!

Таа за начинот на кој го апселе Митко Чавков рече дека еден од полицајците му ставил лисици на рацете и му рекол „Едвај го чекав тој ден кога ...

Повеќе

(ВИДЕО) ОВА МЕСТО МОРА ДА СЕ ПОСЕТИ: Синиот бисер на Мароко

Повеќе

И ПАНДЕТО РАСПАЛИ ПО ВМРО ДПМНЕ, ВЕРЕН ИМ ОСТАНА САМО КУТРИОТ ЉУПЧЕ ЗЛАТЕВ

Жестока критика на фб на куртонот Александар Пандов: Македонија е единствена земја во светот во која актуелни пратеници се во притвор со обвиненија...

Повеќе

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) ОВА Е ЛУДИЛОТО НА ГРУЕВИЗМОТ: Погледнете ја новата позлатена конференциска сала со стаклен покрив изградена на кровот од собранието вредна 25 милиона евра!

Македонија нема нови студентски домови, нема нов клинички центар, фалат градинки, школи, факултети, ама затоа имаме 25 милиона евра вредна конференц...

Повеќе

(ВИДЕО) ПРОФЕСОР НАНО РУЖИН: Џабе се нервираме за промената на името, за 5-10 години сите ќе не викаат Македонија затоа што нема друга Македонија, една е

Повеќе

НОВА КНИГА НА ПРОФЕСОРОТ ЃОРЃИ СПАСОВ ПОСВЕТЕНА НА ГРУЕВИЗМОТ

Повеќе

ВМРО ДПМНЕ ПОЧНА ОТВОРЕНО ДА СЕ ЗАЕБАВА СО ЈАВНОСТА!

Повеќе

УШТЕ ЕДНА КОМИЧНА КОЛУМНА НА ГЕРО АЛЦХАЈМЕР: Политиката била за неспособни кретени, он кога добил шанса како млад сам си ја зграбил, младите Љубчо и Бранко имало од кого да учат, овие денешниве млади немало од кого, демек Заев, Радмила, Димитров, Стево, Роберт и останатите се обични џукели!

Колку смешна колумна на Геро Алцхајмер, уште една таква кој знае која по ред, просто е неверојатно колку е спремен овој човек да се глупира само за ...

Повеќе

ОВА Е БОДИГАРДОТ НА ГРУЈО КОЈ БИЛ СО НЕГО ВО ВИЕНА, БРАТ НА БЕГАЛЕЦОТ НИНЏА, ТОЈ ЛИ ЈА ДАДЕ НАРЕДБАТА ЗА СТАРТ НА КОЛЕЖОТ НА 27-МИ АПРИЛ?!

Благоја Василевски бодигард на Грујо. Александар Василевски, бегалец од полицијата, обвинет за 27-ми април, познат криминалец и мафијаш, обвинува...

Повеќе

УКРАДЕНИТЕ ПАРИ ЌЕ МУ ОТИДАТ ЗА АДВОКАТИ: Во случакот Титаник Грујо ќе го бранат дури 6 адвокати, заедно со сите други случаи, него го брани АРМИЈА од 15 адвокати кои пак имаат над 50 асистенти!!!

Груевски во Титаник ќе го бранат дури шест адвокати Пораншениот премиер Никола Груевски, заедно со уште 20 обвинети во Титаник денеска ја сефтосаа ...

Повеќе

(ВИДЕО) РАЗОРНА БОМБА НА ЛУПЕВСКА ВО ЕМИСИЈАТА КОД: На 27-ми април во зградата на МВР имало физичка тепачка меѓу Чавков и Нухиу

Повеќе