Одберете локација на пристап

ВМРО ДПМНЕ изминатите 30 години обожава да купува големи комуњарски новинарски пера на секои 5-10 години. Прво го купија Латас некаде 2002-ра година. Потоа ја купија и Мирка нешто подоцна. После на ред дојде Васко Ефтов. Последна аквизиција е Бран
Како и покрај економските санкции, диктаторот на Северна Кореја успеа да си купи најнови Мерцедеси мајбах? За одговор на ова прашање се погрижиле новинарите на CNN кои по осум месечно истражување конечно дошле до оговорот – возилата во Пјонг
Катица Јанева заедно со нејзиниот син Лазар Јанев и Боки 13 рекетирале, уценувале и вршеле притисоци врз бизнисмени и политичари, посочи денеска на прес-конференција, портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски. Тој нагласи дека и ВМРО-Д
Зоран Заев го легитимираше она што одамна го велам, а тоа е дека Рускоска е негов избор, и сега сака една Катица Јанева да ја замени со друга Катица Јанева, овој пат со име Вилма Рускоска, вели претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во инт
Зависниците од наркотици не се добредојдени во населбата Аеродром. По одлуката на Министерството за здравство, зависниците својата метадонска терапија да ја земаат во општината каде што живеат, на протест излегоа жителите од околните згради кои се
Геро призна дека имал средба со бизнисменот Орце Камчев пред неколку месеци. После почна серијалот за аферата РЕКЕТ. При крај на серијалот, Геро побара уникување на истрагата ИМПЕРИЈА и го престави Камчев како невина жртва на СЈО?! Миленко на Дуди
На просторот од 170.000 квадратни метри, кој се наоѓа на 5 километри од Скопје започна чистењето на досега исфрленото ѓубре, но за жал, паралелно продолжува и фрлањето отпад. Просторот за кој зборуваме е дивата депониј
Дури и на најсупешните луѓе може да им се случи неуспех. На Свето Јаневски познат како Свето Пивара му се случи втор неуспех во богатата менаџерска кариера, му пропадна пиварата во Србија. Пред 10 години му пропаднаа рестораните Мекдоналдс во Макед
Веќе една година, еден од најголемите акционери на Стопанска Банка АД Битола, бизнисменот Орце Камчев е осомничен од СЈО со случајот ИМПЕРИЈА за криминал од десетици милиони евра за криминални активности кои се одвивале наназад 15 години. Еден од
Заклучно до 17 јули граѓаните преку мерката „Мој ДДВ“ скенирале над 3,5 милиони фискални сметки, информираше министерската без ресор задолжена за странски инвестиции, Зорица Апостолска, која во Прилеп се вклучи во промотивната кампања
„Градски стадион -добива лик“ вака на својот Фејзбук профил информира претседателот на Советот на општина Битола, Валентин Груевски. Меѓу другите активности што се наброени, стои и дека помошното игралиште ќе може да се користи. Нео
Претседателот Стево Пендаровски во интервју за Радио Слободна Европа вели дека се залага за помирување, а на забелешките на ВМРО-ДПМНЕ дека помирувањето го сфаќа како амнестија за премиерот Зоран Заев и неговите соработници истакнува дека &bdqu
Режисерката на филмот „Господ постои, името ѝ е Петрунија“ Теона Стругар Митевска ја доби наградата Златна арена за најдобра режија на 66.Филмски фестивал во Пула, Хрватска. Како што е наведено во соопштението, одлуката за доделување на
Човек не може да си го дозволи луксузот да ја напушти библиската земја ниту за две недели, зашто ќе му се случи да отпатува од една татковина, а да се врати во друга. Кога ова некни ми се случи и мене, уште на прагот од родната грутка ме дочека так

ИЗМАМА ИЛИ НЕ, ПРОЦЕНЕТЕ САМИ, ТЕГЛАТА Е ИСТА!

Повеќе

БОГОЕВ ЈА ПОЧНУВА 2019-ТА СО СТАРТ НА ИЗГРАДБА НА НОВ ПАРК!

Оваа година ќе започнат почетните активности за изведба на Паркот од вештачката карпа до бунарите на реката Лепенец, долж Кејот на реката Вардар. О...

Повеќе

УТРИНСКА ДЕБАТА НА ТВИТЕР МЕЃУ ВЛАТЧЕ ЃОРЧЕВ И САШЕ ПОЛИТИКО

Повеќе

ЈП ПОЦ: Бесплатен паркинг во Центар и за Божиќните празници

Почитувани,По повод претстојните божиќни празници Ве известуваме дека на 06 и07.01.2019 година сите паркиралишта со кои стопанисува ЈП Паркинзи наОп...

Повеќе

Министерството за здравство, најостро реагира до редакцијата на порталот „Инфомакс“ за ширење на лажни вести, клевета и загрозување на јавното здравје со текстот „БИЗНИС ИНТЕРЕС, А НЕ ЈАВНОТО ЗДРАВЈЕ: Планирано сценарио за предизвикување пaника, за да се оправда милионска набавка на вакцини!“

Повеќе

Апел од градоначалникот до Вевчанци да не прават навредливи маски

4 Jануари 2019 / 15:19 Изборот на маски за време на Вевчанскиот карневал е право на секој што сака да учествува на овој карневал. Во повеќето...

Повеќе

(ВИДЕО) ЛИДЕРОТ НА ДУИ, АЛИ АХМЕТИ СЕ ВЕСЕЛИ СО ЖИВА НАРОДНА МУЗИКА ВО ШТАБОТ НА ПАРТИЈАТА

Повеќе

ВОЗЕТЕ ВНИМАТЕЛНО, ЦЕЛА МАКЕДОНИЈА Е ЗАВЕАНА СО СНЕГ: Камион се изврти и го блокираше автопатот Скопје-Гевгелија, повредени нема

Камион се изврти вечерва и го блокираше автопатот Скопје-Гевгелија, на околу два километра пред Неготино, повредени нема. -Го извлеков во...

Повеќе

БОМБА НА ЕКС ПРЕМИЕРОТ БУЧКОВСКИ: СДСМ И ДУИ ЌЕ ПОБЕДАТ СО 100 000 РАЗЛИКА НА ПРЕТСЕДАТЕЛСКИТЕ ИЗБОРИ!!!

Постигнувањето на Преспанскиот договор ја одбележа 2018 година и направи голем исчекор кон стретешките цели на Македонија. Можевме да имаме подобар ...

Повеќе

БОМБА НА МАКФАКС: Министерот за култура и уште двајца соработници на државен трошок заминале на новогодишниот концерт во Виена!

Министерството за култура ги платило трошоците на министерот Асаф Адеми и на уште двајца негови соработници за патувањето на концертот в...

Повеќе

(ВИДЕО) ГЕНИЈАЛНА ИДЕЈА НА ВЛАДАТА: Во околината на сите големи застарени термо-електрани ќе гради гигантски фото-електрани кои од сонцето ќе прават струја а ќе ги одржуваат вработените од термо-електраните!

Повеќе

ДЕМАНТ: ЛАГА Е ДЕКА ВО ЕВРОПА ВАКЦИНИТЕ НЕ СЕ ЗАДОЛЖИТЕЛНИ!

Повеќе

Шефот на финансиска полиција, Муареми: Во 2018 година поднесени 74 кривични пријави за штета од 3 милијарди денари

Министерот за финансии, Драган Тевдовски денеска оствари работна средба со директорот на Управата за финансиска полиција, Арафат Муареми. Директоро...

Повеќе

(ВИДЕО) 24-годишниот Дејан разочаран од Боки 13: „Ми вети нова куќа, а не стави ниту една цигла “

24-годишниот Дејан Костовски е разочаран од неисполнетото ветување на Бојан Јовановски, познат како Боки 13, кој уште пред две години ја...

Повеќе

(ВИДЕО) Моделот Катарина Ивановска во кампања за вакцинирање на децата

„Јас сум вакцинирана. Го вакцинирав и моето дете“, вели Катарина Ивановска во кампањата за Европската недела на имунизација. Вакцинац...

Повеќе