Одберете локација на пристап

- Премиере, ајде кажете економски некој проект кој ќе се случи оваа година а кој ќе биде значаен за земјата? - За 6 месеци во земјава ќе дојде голема германска компанија со инвестиција од над 100 милиона евра! Засега не го кажувам името, но ќе се
Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, денеска се сретна со помошник генералниот секретар на НАТО за разузнавање и безбедност Арнд Лорингхофер. На средбата е пренесена поддршка од сите земји на НАТО, на премиерот Заев, на Вл
- Премиере, ќе соберете ли храброст да извадите пасош на Албански јазик како знак на симболика дека нема ништо страшно во тоа?, го праша водителот Рушити премиерот Заев во емисијата 200 на АлсатМ. - Секако, ако нема законски пречки, ќе извадам, не
Скоро 50 години секој јануари светските лидери, шефови на најголемите светски компании и познати личности се собираат во малиот швајцарски град Давос, каде се одржува Светскиот економски форум. Ова е собир на најмоќните луѓе на планетата, кои кога
СЈО отворило предистражна постапка за злоупотреба на службената положба и овластување по кривичната пријава против Стојан Миланов, еден од најискусните пратеници во македонското Собрание кој доаѓа од редовите на СПМ како коалиционен партнер на ВМ
Градоначалникот на Скопје Петре Шилегов ги испочитувал мерките кои ги предложи градот во услови на енормно загадување на воздухот, па на работа доаѓа со електричен автомобил, потврди денеска самиот. Веќе втор ден поради загадувањето, бесплатен
Владата на Република Македонија на редовната 116-та седница ја усвои Предлог - програмата за реализирање на Планот за чист воздух за 2019 година. Имајќи предвид дека борбата со аерозагадувањето е стратешки приоритет на Владата, програмата се заснов
Денешната редовна, 116 седница, на Владата на Република Македонија ја започна со презентација на приоритетите на Романија за време на претседателството со Советот на Европската Унија. На седницата, на која присуствуваше и амбасадорот на ЕУ во на
На денешниот прес Заев призна дека наредил да се мерат рејтинзите на сите потенцијални кандидати за претседател. Премиерот Зоран Заев пред да замине на зимски одмор минатата недела нарачал преку внатрепартиска анкета да се измери рејтингот посеб
Подготовките за Светскиот економски форум во Давос, кој ќе почне на 22 јануари и ќе трае до петок, 25 јануари, а на кој се проценува дека ќе учествуваат околу 3 000 учесници, се во завршна фаза. Организаторите посочија дека сè е
Дирекцијата за заштита и спасување соопшти дека успешно е уништена авионската бомба од Втората светска војна, која пред неколку дена беше пронајдена при ископ на градежни работи во центарот на Скопје кај старата железничка станица. По
Во 18 часот се укинува бесплатниот автобуски превоз во Скопје поради намалување на загаденоста во градот, соопштија од Град Скопје.И Владата претходно соопшти дека од утре ќе ги укине препораките за граѓаните порадинамалување на прагот
Вес Мичел, помошник-државен секретар на САД, наредниот месец заминува од функцијата во Стејт департмент поради лични и професионални причини. „Две години од почетокот на оваа администрација чувствувам дека го завршив сето она што

(ВИДЕО) МУХИ ГО МАСАКРИРАШЕ ВЛАТЧЕ КЛАТИГЛАВЧЕ НА ТВ 24, ПАРТАЛИ ЛЕТАА!

Повеќе

(ВИДЕО) ЗАХАРИЕВА МУ ЈА ДАЛА ИДЕЈАТА НА ДИМИТРОВ ЗА ДОМАТИТЕ

Повеќе

За мене најголема мистерија е, зошто Миленко и Јанко Бурек упорно се трудат да не убедат дека се неутралци и неповрзани со политички партии, тоа никогаш не сум можел да го разберам, тоа е просто зачудувачко кај нив...

Значи ај разбирам нема од што да живеат, стари се, без школо, без свој бизнис, без професија од која можат да заработат, па ете мораа во медиуми да од...

Повеќе

Се породи Гордана Јанкулоска, доби синче, честитки од Мактел, многу нејзини жртви ја немаа таа среќа...

Поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкулоска се породила денеска, во една од скопските болници, дознаваПрес 24. Според нивните и...

Повеќе

(ВИДЕО) АМБУЛАНТАТА ВО ЃОРЧЕ Е УЖАС, АЈДЕ ФИЛИПЧЕ, НАУМОВСКИ, ЗАСУКАЈТЕ РАКАВИТЕ!

Повеќе

(ВИДЕО) ЦЕЛ СВЕТ СЕ ЧУДИ: Фичо цепа на автопат со 200 на час!

Повеќе

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) ИМПЕРИЈАТА НА ЧИФЛИГАНЕЦ РАСТЕ И ПОНАТАМУ: СТАВЕНА ТЕМЕЛНА ПЛОЧА НА НОВИОТ СТАНБЕН ОБЈЕКТ „ЦРКВА 3“ ВО АЕРОДРОМ

Adora Engineering / Адора Инженеринг Скопје ⚜️Со задоволство Ве известуваме дека со изградба започна новиот станбен објек...

Повеќе

(ВИДЕО) ОТКАКО ГИ ОТЕПА ОД КРИТИКИ ЦЕЛА ГОДИНА ДЕКА НИШТО НЕ РАБОТЕЛЕ И ИМАЛЕ ГОЛЕМИ ХОНОРАРИ: ГЕРО ЗА ВРАБОТЕНИТЕ ВО ВЛАДАТА - МНОГУ РАБОТАТ И ИЧ НЕ СЕ ПЛАТЕНИ!

Во над стотици стории, Геро во своите медиуми цела година ги масакрираше вработените во влада дека ништо не работеле и имале многу големи плати, ги ...

Повеќе

(ВИДЕО) ГЕРО ИЗВРШИ САМОУБИСТВО НА ТВ: КАЈ ЈАНКО БУРЕК ПОЛА ЕМИСИЈА ДЕЛЕА ЛЕКЦИИ ПО НОВИНАРСТВО И ПЛУКАА ПО САШЕ ПОЛИТИКО И РОБЕРТ ПОПОВСКИ!

Еј човече, кај куртонот, режимското куче Јанко Бурек кој 10 години лапаше дебели пари од владините реклами плус ја вработија жена му во археолошки м...

Повеќе

ВРЕМЕ Е ДА ГИ ПОФАЛИМЕ ДУИ, АКО ЗА НЕШТО ЗАСЛУЖУВААТ ГОЛЕМО БРАВО ТОА Е БОРБАТА ДА СЕ РЕШИ ИМЕТО СО ГРЦИЈА И ДА ВЛЗЕ ЗЕМЈАВА ВО ЕУ И НАТО!

Лидерот на ДУИ Али Ахмети вечерва изјави дека Албанците не биле спомнати во Договорот за спорот со името бидејќи никогаш не биле проблем во спорот. ...

Повеќе

(ВИДЕО) ШОКАНТНО: НОВИНАРИТЕ ГИ НАЈДОА ВО ПОДРУМИ КНИГИТЕ НА ГРУЈО И КАНЧЕВСКА ЗА КОИ ПОТРОШИЈА 5 МИЛИОНИ ЕВРА НАРОДНИ ПАРИ!!!

Повеќе

(ВИДЕО) ЕПСКИ КОПУК: Јанко Бурек води емисија за политика, а појма нема дека една година се печати весникот Независен, па беше шокиран во емисија?!?!

Повеќе

ВЕНКО АНДОНОВСКИ ГО НАРЕЧЕ ДОГОВОРОТ СО ГРЦИЈА ИНФАНТИЛЕН, НАШЕТО МИНАТО БИЛО НАШЕТО БОГАТСТВО, ТРЕБАЛО ДА ЈА ЖРТВУВАМЕ ИДНИНАТА ЗА ДА ГО ЗАЧУВАМЕ МИНАТОТО?!?!

Како и да е, пред Македонија (барем така нè убедуваат и светски и домашни политички угледници), стојат нов почеток и светла иднина. Купени се...

Повеќе

ЌЕ БИДЕ ЖЕСТОКО: ЗАЕВ ЈА ПОЧНА КАМПАЊАТА ЗА РЕФЕРЕНДУМОТ, СО ДВОЈАЗИЧНИ ПОСТЕРИ!

Повеќе

(ВИДЕО) ШОУ НА ПЕНДАРОВСКИ НА ТВ 24: Нема аир од тие приказни за антиката, тоа се муабети од 19-ти век, нема леб од тоа, дај да бидеме разумни и паметни

Повеќе