Одберете локација на пристап

Автобусот е на компанијата „Еуробус“ од Струга, вчера појдовна станица за Виена била од Битола во 19 часот, а автобусот поминал во 19.30 во Прилеп, потврдија за САКАМДАКАЖАМ.МК од автобуските станици во Битола и Прилеп (Фото: Телеграф
Најмалку тројца луѓе загинаа, а 30 се повредени во тешка сообраќајна несреќа која се случи на автопатот кај Лесковац во 1 часот и 40 минути по полноќ, јавиРТС. Автобусот кој патувал од Скопје кон Белград, според првичните информации, се
По отворањето на првото Роса школо за родителство во Скопје, денес и Општата болница во Гостивар доби свое место за едукација и обука на сите заинтересирани идни родители. Овој проект на Пивара Скопје е во партнерство со Минис
Oliver Spasovskiis withMitko BojmacalievatOdmoraliste-Mvr Ponikva. 9 hrs·Probistip· Денеска бев во посета на на кандидатите за припадници на Единица за специјални задачи кои спроведуваат слективна обука в
Денеска кавадаречкиот совет одржа две вонредни седници, на кои советот донесоа значајни одлуки. 200 милиони денари што ЈП Комуналец во изминативе 10 години ги акомулирало како добивка ќе бидат прераспределени. Исто така беше прифатена иницијативата

КОЈ МОЖЕШЕ ОВА ДА ГО ПОВЕРУВА: По крахот на ВМРО-вската пропаганда, порталот на Трендо стана новото медиско упориште на Ќосињата!

Тајната кај Трендо е што отровот го дозира, по малку, го меша со хумор со мачиња и кутриња, со урбано зезање и здраво логично резонирање и фаќање се...

Повеќе

БОМБА НА ДИРЕКТОРОТ НА ФОНДОТ ЗА ЗДРАВСТВО, ДОНЧЕВ: Фондот ги плаќа сите операции во странство, сите тие донации на кои се бараат пари од граѓаните се веројатно за дополнителни пари за пат и сместување на роднините на децата

- Десетици милиони евра годишно дава фондот за операци на наши граѓани во странство. Ситр тие донации со кои се бараат пари од граѓаните се веројатн...

Повеќе

ВИДЕО ВО ЖИВО: Заев, Кочо и Бујар на трибина во Струга со млади на тема можности за младите во ЕУ

Повеќе

(ВИДЕО) БЕКТЕШИ И АНЃУШЕВ СО ДОБРИ ВЕСТИ ОД СОФИЈА: Со пари од ЕУ ќе се гради далновод до Албанија и гасовод до Грција

Повеќе

Заев може да го реши и палестинското прашање ако му се даде шанса

Ова што се случи вчера во Софија уште повеќе ми ја зацврсти вербата во квалитетите на Заев како политичар, прагматичар, државник, реформатор. На овој...

Повеќе

ШАХ МАХ НА МУРТИНСКИ НАЧИН!!!

“Браќа земљаци и мили комшии!“ Вака почнува Крушевскиот манифест, напишан на 6 август, пред 115 години. Вчера земав да го препрочитам &...

Повеќе

ДОБРО УТРО СО ФОТКА НА ДЕНОТ ОД ОХРИД

Повеќе

Почина скопската легенда Зеко, сопственик на многу дискотеки, кафулиња, член на неколку скопски групи

Почивај во мир урбана легендо,без тебе Скопје не е исто! Горан Атанасов - Зеко (29 септември 1961, Скопје, Република Македонија) е познат скопс...

Повеќе

(ВИДЕО) ПРАШАЊЕ КОЕ ЈА МАЧИ ЦЕЛА НАЦИЈА: Што ќе прави Рики откако ќе се реши проблемот со името, што ќе прави со себе секој ден во 18 часот кога нема да го викаат веќе у сред вести да ломоти за името?!?!

Повеќе

НА КИРАЦ МУ СЕ ПАДНА ЗАДАЧАТА ДА ОДИ НА ТЕРЕН И ДА ГИ ОБЈАСНУВА ВЛАДИНИТЕ ПОЛИТИКИ ВО БАЗАТА, ДРЖИ СЕ КИРАЦ!

Повеќе

(ВИДЕО) ФААААЛИМ ТЕ БОЖЕ: Конечно владините портпароли почнаа да ја бранат владата и да се борат со критичарите кои само нешто мрчат и бараат влакна во јајцето!

Повеќе

(ВИДЕО) ЕТЕ И ТОА ГО ДОЧЕКАВМЕ: Можеше ли некој во Груевизмот да замисли градоначалник од ВМРО ДПМНЕ да одржи прес на кој ќе го направи лом премиерот од ВМРО ДПМНЕ, и тоа да оди како ударна вест во сите централни вести на сите телевизиим, и потоа влакно да не му фали?!

Повеќе

(ВИДЕО) АМЕРИКАНСКАТА ВЕРЗИЈА НА ДИМЕ СПАСОВ И БРКАНИЦАТА НИЗ СКОПЈЕ Е МНОГУ ПОСТРАШНА

Член на династијата Кенеди, сенаторот Тед Кенеди, пијан одлетал во река со кола, се спасил, и отишол дома да спие, и утре пријавил дека неговата соп...

Повеќе

БРАВО БРАВО БРАВO, КОНЕЧНО ПРАВИ ЛИБЕРАЛИ СО ТЕСТИСИ: ЛДП бара легализација на истополовите бракови

По повод 17 Мај, меѓународниот Ден против хомофобија, трансфобија и бифобија, Либерално-демократската младина дава поддршка на сите лица слободно да...

Повеќе

(ВИДЕО) МОШ ЌЕ СЕ ОМРСИМЕ: ДИРЕКТОРКАТА НА СВЕТСКА БАНКА, ГЕОРГИЕВА, ЌЕ ГО ИЗЕДЕШЕ ЗАЕВ, МУ КАЖА ДЕКА ИЗГЛЕДА УБАВО И ДЕКА НИЕ И БУГАРИТЕ СМЕ БРАЌА

Повеќе