Одберете локација на пристап

Најмалку тројца луѓе загинаа, а 30 се повредени во тешка сообраќајна несреќа која се случи на автопатот кај Лесковац во 1 часот и 40 минути по полноќ, јавиРТС. Автобусот кој патувал од Скопје кон Белград, според првичните информации, се
По отворањето на првото Роса школо за родителство во Скопје, денес и Општата болница во Гостивар доби свое место за едукација и обука на сите заинтересирани идни родители. Овој проект на Пивара Скопје е во партнерство со Минис
Oliver Spasovskiis withMitko BojmacalievatOdmoraliste-Mvr Ponikva. 9 hrs·Probistip· Денеска бев во посета на на кандидатите за припадници на Единица за специјални задачи кои спроведуваат слективна обука в
Денеска кавадаречкиот совет одржа две вонредни седници, на кои советот донесоа значајни одлуки. 200 милиони денари што ЈП Комуналец во изминативе 10 години ги акомулирало како добивка ќе бидат прераспределени. Исто така беше прифатена иницијативата
Сега на близу 40 години кога ќе погледнам назад, мислам дека имам направено неколку грешки кои ако не ги направев многу ќе ми помогнеше во животот. Како прво, не требаше да идам на факултет, безмалку фрлени 10 години од мојот живот, затоа што немав
Куќа во која живееле две семејства, денеска речиси целосно изгоре во пожар во Трубарево. Пожарот избил во оџакот на куќата и потоа ги пеплосал просториите за живеење. На семејствата им е потребна секаква помош за да можат да си го обноват својот д

(ВИДЕО) СТЕФАН БОГОЕВ ДЕНЕСКА БЕШЕ СООБРАЌАЕЦ ВО КАРПОШ

Повеќе

(ВИДЕО) МАКРОН И БОЈКО ИМАА СОСТАНОК НА СКАЛИТЕ ПРЕД СИТЕ НОВИНАРИ, МАКРОН МУ ДАВА ИДЕИ НА БОЈКО, БОЈКО ОДГОВАРА СИЧКО ДОБРЕ!

Повеќе

ДА МУ ПОМОГНЕМЕ НА МАЛИОТ ВАСИЛИЕ ДА СЕ СПАСИ ОД СТРАШНА БОЛЕСТ

Повеќе

(ВИДЕО) ТОПОЛ ПРЕЧЕК НА БРИТАНСКАТА ПРЕМИЕРКА, ЦЕЛА ВЛАДА ЈА ПРЕЧЕКА ТЕРЕЗА МЕЈ, ПОРЕДЕНИ КАКО ПРВАЧИЊА

Повеќе

ЦИПРАС ИМ ОТКРИ НА НОВИНАРИТЕ: Со Заев разговараме речиси цела ноќ!

Верувам дека имаме поминато голем дел од патот, но има уште пат да се помине, рече грчкиот премиер Алексис Ципрас на прес конференцијата во Софија и...

Повеќе

Мицкоски закажа термин за дуел, во среда во 20 часот на МТВ

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, кој го покани премиерот Зоран Заев, на ТВ дуел денеска наФејсбукпредлага да се сретнат следната неде...

Повеќе

ВО СЕЛО УРВИЧ, ОПШТИНА БОГОВИЊЕ ОТВОРЕНА АМБУЛАНТА ПОДАРОК ОД ТУРЦИЈА

Аирлија!! Свечено се отвори и обнови амбулантата во с.Урвич o.Боговиње со помош на Турската организација Тика во соработка со Министерство за Здр...

Повеќе

(ВИДЕО) ВО ЖИВО: ПРЕС КОНФЕРЕНЦИЈА НА ЦИПРАС: Најдовме решение со нашиот северен сосед за доброто на балканот и Европа!

Повеќе

80 МИЛИОНСКА ТУРЦИЈА МУ Е МАЛА, ЕРДОГАН СТАНУВА ЛИДЕР НА СИТЕ ТУРЦИ ВО ЦЕЛ СВЕТ

Од 2.000 резервации за митингот во Сараево, околу 90% се на нашите браќа и пријатели од Македонија, изјавил за агенцијата Анадолија, Салих Утас, пре...

Повеќе

БОМБА НА СЈО ВО СУДНИЦА: Поради беспарица, МВР донело одлука да се купува половно блиндирано возило од 200 000е, но Груевски им наредил да купат ново од 600 000е!

Осудителна пресуда за екс премиерот Никола Груевски и поранешниот помошник министер во МВР, Ѓоко Поповски, побараа обвинителите Стевче Донев и Гаври...

Повеќе

ЕКСКЛУЗИВНО: ЕВЕ ШТО ДОГОВОРИЈА ЗАЕВ И ЦИПРАС, ОВА Е ИСТОРИСКИ ДЕН, ЧЕСТИТО ВЛЕЗ ВО НАТО И ЕУ НАРОДЕ!!!

Направен е клучниот пробив во преговорите за името, но се уште има технички детали кои оневозможуваат Заев и Ципрас да си подадат рака в...

Повеќе

БАРАЊЕ ЗА ДЕМАНТ И ИЗВИНУВАЊЕ ОД ПЛУСИНФО И УРЕДНИКОТ БРАНКО ГЕРОВСКИ!

Барам извинување и објава на демант од Плусинфо и уредникот Бранко Геровски. Во серија на текстови и колумни, порталот Плусинфо ме клевети дека сум б...

Повеќе

НУКЛЕАРНА БОМБА НА ЗАЕВ: СО ЦИПРАС ПОСТИГНАВМЕ РЕШЕНИЕ ЗА ИМЕТО, СЕГА ДА ВИДИМЕ ДАЛИ РЕШЕНИЕТО МОЖЕ ДА ПОМИНЕ ВО ДВЕТЕ ЗЕМЈИ!!!

- Јас и Ципрас најдовме решение, сега да видиме дали тоа решение е прифатливо дома во двете земји, ако оцениме дека е прифатливо ќе го објавиме јавн...

Повеќе

(ВИДЕО) ЗАЕВ ОБЈАВИ НА ПРЕС КОНФЕРЕНЦИЈА ВО СОФИЈА: СО ЦИПРАС КОНСТАТИРАВМЕ ДЕКА СМЕ МНОГУ БЛИСКУ ДО РЕШЕНИЕ ЗА ИМЕТО!!!

Повеќе

(ВИДЕО) ЗАЕВ МУ ДАВАШЕ УПАТСТВА НА МАКРОН КАКО ДА ПОЗИРА ПРЕД ФОТОГРАФИТЕ

Повеќе